Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sypac077
30. júl 2012

@merikac zhorsenie nieje nezvycajne, neboj zaberie to 🙂

merikac
30. júl 2012

@aspinka
@sypac077 dakuje, ved zacinam byt deprimovana,ze sa zatvaram len doma ani von nevykukam.......clovek sice nechape preco, ved nie som vraj smrtelne chora, ale zrejme kto nezazil, nedokaze sa vcitit do pocitov ☹

emelia
31. júl 2012

@aspinka Ahoj...vidis, presne ze mam ovulaciu teraz, tak vyrazka vybehla....ale uz to prechadza. Takze mam sa asi co tesit ked nabehne menzes. Jeziiiiiiiis.....zacinam sipit, ze liecba nebude az taka 100% 😢

emelia
31. júl 2012

@avara_salvatore Brala som Vreyu..

emelia
31. júl 2012

@nicci254 No ja som bez partnera, takze otehotnenie nehrozi pocas liecky, takze nejdem do seba pchat ani inu antikoncepciu. Citim sa teraz ovela lepsie ako ked som uzivala tu vreyu. Nemala som vtedy vobec chut na sex, teraz uz citim tu potrebu. Nieze by mi to vadilo kedze som bez partnera, ale teraz sa citim aspon normal, vtedy mi to prislo chore, ze 33rocna zena nema sexualne potreby a mala som aj stavy uzkosti. Teraz nie su.

aspinka
31. júl 2012

@emelia pocuvaj zas nebud ufrflana jedna vyrazka cez ovu a jedna cez mrchu je uzasne 😅 predtym sme ich mali furt a vela.
Ono zienky co uz mate deticky je potrebne si uvedomit ze udrzat v nasom veku hormony v normalne nie je sranda raz ked s tym mas problem nie je zazracny liek ktory zjes a je to ok oni sa musia umelo davat do hladiny normalu ako napriklad antikoncepciou s tym sa neda nic robit. Ustalia sa podla mna az v tej 40tke. Mne to staci vyliecim to s ROA potom prejdem na nejaku lahku udrziavaciu antikoncepciu nikdy si to uz nenecham tak zhorsit ako bolo predtym a nebudem hned zufala a lutovat sa fakt ludia bojuju s horsimi smrtelnymi chorobami 🙄

dominicka86
31. júl 2012

ahojte, nikdy som nemala peknú pleť ale teraz je to fakt strašné, v oblasti lícnych kostí mám veľké bolavé zapálené vyrážky. dnes ma dr.poslal na krv a pečeňové testy a povedal mi že je potrebná liečba. ale ako si tu čítam vaše príspevky tak neviem čo mám robiť. bojím sa, najviac sa obávam toho že nebudem môcť otehotnieť. ale túžim po peknej pleti 😢 dakujem za všetky rady

aspinka
31. júl 2012

@dominicka86 ja som ROA tiez zo strachu odkladala a teraz to lutujem mohla som tu liecbu absolvovat skor a vyhnut zs milion jaziev a znicenia pleti nehovorim o psychike. Nechapem preco by si nemohla potom otehotniet ved to nema vedlajsi ucinok neplodnost dolezite je neotehotniet pocas brania ROA a dostatocne dlhu dobu po liecbe.

slovacisko112
1. aug 2012

Tak ludia som priblizne 2,3 tyzdne po vysadení ROA, zatial sa mi zdá ze sa mi plet este stále vylepsuje :D a to som bral iba 3 mesiace. No ak s tym takto vybabrem, že som to riskol a prestal brat a este mi to aj zostane v takomto stave tak si mozem zagratulovat. Na tvary mám 1 vyrážku 😝 tak snáď to vydrží+ idem teraz brat jednu vecičku na udržanie aspon takéhoto stavu takže som zvedavý .... drzim palce aj vam...

sypac077
1. aug 2012

@slovacisko112
ešte ti to neprišlo ? 🙂 z UK by to malo prist do 4 pracovnych dni, ak ti nedali tracking number tak si ho vypytaj a možes sledovat, kde je ta zasielka

slovacisko112
1. aug 2012

@sypac077 prišlo prišlo, len som to este nezacal brat, docital som sa ze by mozno neboli potrebne take velke davky ked mam dobru plet, na udrzanie staci tretina s tej celej davky. Cize este rozmyslam...

Jedna vec je síce tá ze tvár mám dobrú no na druhej strane mám napr uz 2 tyzden zaludocne "problemy". Trochu castejsie chodim na wc, bol som aj u doktora, povedal ze je to poliekovy stav, ze mám brat mesiac probitokika. Berem 2 tyzden a uz trochu sa to lepší. Mozno to s ROA nemá nic spolocne... doktor mi povedal ze to moze byt aj podrazdene hrube crevo, tak isto to moze byt s dlhsieho uzivania liekov,no aj na to vacsinou dávaju probiotika a neake ukludnujuce tabletky... Čiže ako tu uz vacsina písala treba si nieco aj pretrpiet za tu plet

emelia
4. aug 2012

Ahojte...tak konecne som sa dostala j za pc. Vcera sme boli v ZOO a kuuurnik zabudla som sa nakremovat, normalne mi to vypadlo, ale telo v poriadku, az tak moc ma neopalilo, aj ked bolo vidno podla tricka, ze ma chytilo, snad to bude ok, ale tvar som mala veru vecer po odliceni poriadne cervenu. Taku som uz nemala skoro mesiac. Uz si budem davat pozor 🙂 A vy ako? Co mate nove?

slovacisko112
6. aug 2012

Odkedy som to dobral mám stále niečo s bruchom. Problemy s travením, teraz zasa bolest brucha... Uz aj keby sa mi akné vrátilo, ten liek do úst nedám. Nehovorím ze je to 100% z toho, ale kazdopadne mal som aj iné problémy okrem brucha - oči, co som rád ze aspon z tych som sa vtedy dostal dost skoro a neboli uz dalej suché. Tí čo chcete začat brat lieky, skúste najprv vitamín b5. vela ludom to pomáha, ano treba si niečo zaplatiŤ ale zdravie je len jedno

dado123
8. aug 2012

Ahojte :o)
Akné ma trápilo asi 2-3 roky. Par krát som bol aj u kožného lekára v Bojniciach, ten mi predpísal pri mojej prvej návšteve SUMAMED 500, boli to antibiotiká ktoré sa brali 6 dní, potom som mal prísť na kontrolu o dva týždne. Tieto tabletky nezabrali, a nezabrali ani nikomu s mojich známych čo akné trpia. Tak mi predpísal Duac Gel, bol fajn, po dvoch mesiacoch som išiel na kontrolu a povedal mi že to mám zahojené a je to za mnou.... Ale... Nebolo za mnou nič, týžden po vysadení "Duaku" sa to opäť vrátilo, nepomáhalo na to nič. Žiadné vodičky, mastičky... Jednoducho nič, poznáte to ... Tak som sa vybral k odborníčke do Bratislavy, ta ako sa na mňa pozrela, z jej úst vyšlo hneď slovko o tabletách Roaccutane a okamžite mi ich predpísala, bolo to teraz v januáry. Začínal som dávkou 40 mg deň tj. (20 - 0 - 20), v marci keď som prišiel na kontrolu mi dávku zvýšila na 60 mg tj. (20-0-40) a v máji mi dávku navýšila na 80 mg deň na moje požiadanie tj. teraz beriem (40-0-40). Už pred tým ako som túto lekárku navštívil, som sa o týchto liekoch dočítal na diskusných fórach, a poviem vám že som sa ich bál začať užívať... Ľudia, nebanujem... Absolutne nepocitujem že tieto tabletky beriem, výborne ich tolerujem aj teraz keď som nadstavený na 80 mg deň, nemám žiadne vedľajšie účinky, iba jeden jediný a to máte asi všetci suché pery, ale natieram si ich Balzamom na peri od spoločnosti Kosmin, je úžasný, keď si ich natieram pravidelne, nepocitujem ani ich suchosť. Roaccutane je úplne úžasný, toto je moj posledný mesiac s nim, hádam mi za ním bude aj smutno :o)), na koľko som zvyknutý si ho dávať denne... Moja pleť je ako nová, vyrážku som nevidel asi 4 mesiace, proste nič.... Moja váha je 60kg. tj musím vybrať kumulatívnu dávku 7.200 mg, ktorú som už síce prekročil o pár mg približne 900 ale pred sebou mám ešte poslednú škatulku ktorú doberiem a budem mať pokoj, a to iba preto aby sa nestal prípadný relaps (teda návrať akné), takto mám istotu že už sa to nestane. Jednoducho Ďakujem Roaccutane za novu tvár a aj mojej lekárke ktorá je ústretová a milá, dokonca keď som sa chcel ešte niečo opátať, komunikovala ochotne cez mail.. Takže ľudia do toho! :o)) veľa štastia... Ak by ste mali náhodou otázky, kľudne, rád vám odpoviem... nechajte mail bezak@jasomfunradio.sk ... Ahoj 😉

dado123
8. aug 2012

@dado123 a ešte som chcel doplniť :o), že akné treba liečiť z vnútra nie z vonka... :o) moj názor... 😉

sypac077
9. aug 2012

@dado123 tak samozrejme, že roaccutane je v tomto obore najlepší... ani ťa nebolia klby? ani nemáš červenú tvar z roaccu? a komulativnu davku, máš fajn, kedže sa po novom odporúča komulativna davka 120-180 mg na kg

dado123
9. aug 2012

@sypac077 Nie, klby ma nebolia, ani chrbtica, všetko je OK. Červenú tvár z neho nemám, iba niekedy možno pár krát do mesiaca keď som napríklad celý deň na priamom slnku.

sypac077
9. aug 2012

@dado123 ja som mal cervenu tvar hlavne vtedy, ked som si ju dlho nenatieral a tiez som bral velke davky 🙂

dado123
9. aug 2012

@sypac077 Ja si tvár ani nenatieram, iba veľmi sporadicky, a je to fajn :o)

slovacisko112
9. aug 2012

Tak ako hovoríš, na každého tie lieky posobia inak. Tak ako aj všetko ostatné, každý sme originálny a nie každý to može znášať dobre. Ja som po tom ako to dobral dal trocha na prírodnejšie chodníčky a chémiu do seba dávať už nikdy viac nechcem. Našiel som jedného fakt uznávaného a úspešného liečitela, ktorý ľudom pomohol už aj z horších vecí ako je napr. akné... Ja som bol v tomto tiež taký, že mi bolo absolútne jedno čo mi kto hovorí o ROA, proste vyskúšal som toho tolko ze mi bolo už jedno ake to ma ucinky vedlajšie a podobne. Nehovorím že ma to neako extra dodrbkalo, ale už len to že som mal suché oči, kožu, pery a + este prednedavnom aj traviace ťažkosti mi stačí... Zmenil som trocha na tieto lieky názor a tak trocha aj na doktorov, ktorí ich predpisujú. Nechcem to tu rozoberat podrobne, ale práve daný liečitel mi o tomto povedal niečo viac a až vtedy som si uvedomil prečo to napr. niekto nechce predpisat a niekto to dáva ako teplé rožky. Aj tak vám držím palce všetkým nech vam ta liecba dobre dopadne a akne sa uz nevráti 😉

sypac077
10. aug 2012

@slovacisko112 tieť tí ludový liečitelia nevylieča všetko, tebe ostala suchá koža alebo sa ti len nemastí?

sypac077
10. aug 2012

@slovacisko112 čo ti vravel ten liečiteľ, ak môžem vedieť? mňa to osobne zaujíma, mohol by si mi napísať o tom do sukromne spravy? 🙂

slovacisko112
10. aug 2012

@sypac077 tvár mastnú nemám, si myslim ze taký normál zostal, plet celkovo suchá už nieje a tak isto aj vlasy sú uz normal teda ich umývam každý druhý den :D O tom liečitelovi možem napísať aj sem niečo, samozrejme ze viem ze nie na všetko musí byt 100%-tný, ale podla toho co som o nom pocul a co som na vlastne oci aj videl tak mu dost verím. Pozrel sa mi na oči, zmeral ma neakým rpístrojom a vysipal z rukáva vsetky moje doterajsie zdravotne problemy co som mal, nič vážne.... O lieku mi povedal tak isto pár vecí, uznal že to je naozaj účinné ale že tam to končí. Nechcem to tu rozoberat a nechcem to písat ani tebe, ja som ten liek bral tiez cize viem ako na mna posobilo to ked mi sem niekto písal ze z toho mal to a to. Niekto z toho nema nic a niekomu to moze viac uskodit ako pomoct. Treba to brat tak ze ten liek je naozaj na akné najúčinejší, o tom som sa presvedcil aj sám . Je len na škodu ze má aj iné účinky, no aj tak som toho názoru (po všetkom co som o lieku pocul) ze viac škodí človeku to ked je každý den tíraní akné ako ked bere ten liek. Psychika ovláda vsetko, vsetko aj spusta aj vyvoláva a človek ktorého akné trápi nežije!

merikac
10. aug 2012

ahojte, po 3 tyzdnoch sa to konecne zacalo lepsit, zapal zacal ustupovat z jedneho dna na druhy, uz treba aby sa zacala hojit aj pokozka znicena po bolackach 😖 , je citliva, cervena az bordova vsade tam, kde som mala hrbolce a stale sa mi tie miesta olupujeu(predpokladam, ze liecia),,,,,,Vedlajsie ucinky, tak ako u vacsiny, suche pery, ale to sa da zvladnut balzamom na pery, horisie su bolesti klbov, rozhybat sa je problem, kracam ako kacica, kym sa rozchodim a bolesti hlavy, co byvalo u mna zriedkave........)Inac absolvovala som vysetrenie zaludka"hadicu" a zistili helicobactera- takze som vyfasovala k roacutanu dalsie troje ATB, o tyzden budu vysledky aj na celiakiu,,,,,,,,,,,,drzte sa a prajem vam vsetkym krasne, bezproblemove hojenie 😉

aspinka
11. aug 2012

Ahojte. Dlhsie som nebola tak hlasim ze po 2 mesiacoch plet bezchybna ani jazvy nejake extra nemam co som sa bala a uz si dovolim ist von aj nezatreta 😉 vedlajsie ucinky ani nepocitujem okrem suchych pier ale ako pisal
@dado123 vyssie ked si ich natieram niekolko krat aj preventivne nie len ked pocitim suchost da sa vysusovaniu pier pekne predist. Vlasy mam pocit ze az tak nepadaju a su krasne nemastiace co by som brala uz dokonca zivota 😀 Dnes som si porovnala fotky pred branim ROA po mesiaci a po dvoch a teda iny clovek je zo mna vobec nelutujem ze ho beriem 😉

somkralrepu
13. aug 2012

PO dlhej 9 mesačnej liečbe sa hlásim... 🙂
asi mesiac a pol po liečbe už mám čistú pleť, občas nejaká tá vyrážka sa objaví..ale to už je nič..čo sa týka tohto lieku, neskutočne mi zdvihol sebavedomie, už som bol fakt na dne i keď cvičím a mám super postavu, ďakujem aj ľudom ktorý ma podržali, verte tomu že tie účinky negatívne stoja zato ako sa posmech a byť celý vyrážkový!!! Pozrite akú som mal liečbu ja, všetko som si fotil, aby som vedel, či to pomáha!!!! 🙂 🙂 🙂

1. http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=698...
2. http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=a90...
3. http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=d93...
4. http://www.upnito.sk/0/zpfmbjxz5ympzc2amkv9ruam...
5. http://imgupload.sk/images/e/u/eu02f8qnapddqsf7...

1 - pred začatím liečby, 2 počas liečby , 3 stále počas liečby, 4. tesne pred ukončením liečby, 5. aktuálna po mesiaci dobratí ROAACATANU

sypac077
13. aug 2012

@somkralrepu čo tak, ved si pisal, že chcel ist znova, no vidis tak zabralo to 🙂 , ako dlho posiluješ? si mal ryssovačku teraz?

emelia
13. aug 2012

@somkralrepu Mas to super, fakt nemas co lutovat na tejto liecbe. 🙂

somkralrepu
14. aug 2012

sypac077 netreba, nakoniec sami to zlepšilo..ale ak by sa to zhoršilo, idem určite aj do ďalšej kúry rooacatanu, takže stojí to zato 😉 posilujem vyše roka, jj mal..ale už idem objem, leto pomalí končí 🙂
emelia dakujem, dúfam, že aj Tebe ale aj všetkým vymizne toto akné a budete mať peknú pleť bez vyrážok 🙂

aspinka
14. aug 2012

@emelia si sa dlho neozvala ako sa mas ako pokracujes v liecbe?
@somkralrepu super fotky hned sa clovek lepsie citi a o co viac ked ste mladi 😉
Ja mam peknu plet normalne som schudla a veru komplimenty sa mi hrnu zo vsetkych stran sebavedomie mi stuplo a som so sebou velmi spokojna takze som rada ze som sa na to dala 🙂