Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

miriamka
25. feb 2009

Ankam...no skusim este druhu koznu,a uvidim co povie.
Ja som brala dlho Diane,a potom Novynette...a teda nepamat ze som mala vtedy problemy s pletou.tie nastali az po vysadeni....takze je mozne ze aj antina mi pomoze 😒 ale ja hormony uz moc nechcem.

ankam
25. feb 2009

ani ja bars necem antiku brat a rozmyslam nad tym pharmatexom........nemate niektora skusenosti s tym?
este mam jedno balenie diane tak to by som vybrala a potom..........

enjoy
25. feb 2009

ahojte 🙂 ,
ankam ja som od januara vysadila antiku a akurat som presla na ten pharmatex 😉

enjoy
25. feb 2009

zatial sa mi osvedcil, pekne vonia, nestipe, lahucko sa zavadza nooo a tehotna nie som zatial, takze hadam funguje 😀

enjoy
25. feb 2009

ja som brala tvoju Diane raz v minulosti ale mala som po nej take divne depresivne stavy, nejako mi nesadla. ty si ok? 😉 vraj je to dost silne kafe tento druh HAK. na tu pecen co si spominala vitaminy nemohol by to byt lipovitan? to som brala pri roaccutane.

debi7775
25. feb 2009

a co konkretne robi ten lipovitan??ja som o tom este nepocula.. 😒 a s tou antikou..diane je najsilnejsia ak mam dobre info 🙄

dnes som zase nechala majland v lekarni.. 😠 😖

enjoy
25. feb 2009

to mas zmes vitaminov, hlavne B co chrania pecen pred skodlivymi vplyvmi a pomahaju jej detoxikovat. je to dobre aj ked sa berie antika, aj ked niekto nadmerne chlasce, alebo zije prevazne na fastfoodovej strave. mne z toho teda celkom chutilo jest, takze to na nase chudnutie debi asi nebude to prave... 😀 😝
to mas pravdu Diane je riadna supa, dnes uz sa dava len kvoli koznych trablom, cisto ako antika nie.a ty aku beries? ci ziadnu? 😉

a co si pekneho kupila v lekarni? 😀

debi7775
25. feb 2009

bola som si kupit tu moju biodermu lebo uz dochadza..a kupila som si teda aj to oilatum a aj lipolotio tak som zvedava co to bude 😉 a co sa tyka antiky nie neberem ziadnu aj ked je pravda koznu som oklamala ze beriem inak by mi lieky nedala 😠 ale myslim ze ta pecen je zatazena uz dost roaccutanom a este sem tam beriem ibalgin..mavam bolesti hlavy a aj ked mam dni tak si sem tam dam ibalgin coz je tiez dost silna tabletka a vraj by sa nemali uzivat ziadne ine tabletky ked beries roaccutane..ale len toto mi zabera na bolest...takze som si to tak vyratala ze roaccutane+ibalgin+antika?ze toto nie..no tak jedine co som mohla vylucit bola ta antika..a ja aj tak celkovo hormonalne tabletky neuznavam 😝

a fuuha tak mne by sa zisiel ten vitamin B..teda tato zmes...a nic ine?len chut do jedla?..a nepomaha nahodou B aj na akne?nieco take som pocula..

enjoy
25. feb 2009

B vitaminy urcite pomozu aj na akne a ak by nahodou nie, tak rozhodne neuskodia. 😉 ja moc ibalginy nemusim, je to strasne svinstvo na zaludok, ja radsej paralen, nastastie mi zabera dobre a ked uz mam migrenu tak na to mam od neurologa specialny liek co si necham iba rozpustit na jazyku a pride ulava. 🙂

enjoy
25. feb 2009

jaaaj a po B vitaminoch je clovek aj kludnejsi, aspon na mna to zabera, tak ti mozno bedare nebudu robit take nervy ako doteraz. tak ty si doktorku takto osalilia, ze beries antiku? 😉 a to aj ked by som napriklad nemala frajera, tym padom ziaden sex aj tak by mi Roaccutan nechcela dat? 😝

debi7775
25. feb 2009

presne tak...aj kebyze nesexujes tak ti neda lebo "co ak"..tak zajtra si asi zajdemna lipovitan..s lekarnickou hadam uz aj potykame 😀 a ake beries lieky na migrenu?idu aj bez predpisu?

enjoy
25. feb 2009

to je naozaj opatrnost prevelka s tym roaccutanom, to ako keby "nahodou" na mna zmurkol na ulici nejaky hezoun a ostala by som z toho v pozehnanom stave? 😀 vsak sme dospeli ludia nie, to si kazdy zvazi ci bude riskovat, pripada mi to take divne nasilu cpat do baby antiku aj ked nema partnera. dobre si to vymyslela. 😉
debi ja mam taku zasobenu lekarnicku, ze ju radsej ani nikomu neukazujem, nech si nemyslia ze som hypochonder alebo co. 😉
napadlo ma ze to Becko je super aj na bolave kutiky, takze mozno ani netreba Lipovitan, staci aj obycajny B komplex forte a mas vystarano. tie lieky na migrenu to je len na predpis a musi ti to prvykrat odobrit a predpisat len neurolog co ta vysetri a zhodnoti ze je to fakt migrena. ten moj liek sa vola Maxalt. je to prva pomoc ako vysita, ides umriet ako ta hlava boli, grcias, nevidis a za chvilu si uplne ok a mozes fungovat dalej a tym ze si to das len rozpustit na jazyk, tak ani neni riziko ze to skonci o 5 minut v zachode. 😝

enjoy
25. feb 2009

a v tej vasej lekarni neni nejaky pekny farmaceut, ked uz tam tolko chodis, nech spojis prijemne s uzitocnym. 😀 take zoznamenie by mohlo byt zaujimave aj uzitocne, by ti daval potom podpultovo roaccutan aj biodermu... 😝

enjoy
25. feb 2009

v nasej lekarni je jeden celkom k svetu, ale uz mam z neho tremu, vzdy na neho narazim zasadne len ked si idem vybrat vaginalne cipky ked mam nejaky zapal. a on sa tak salamunsky vzdy pozrie,usmeje a spyta: viete ako sa cipky uzivaju? 😉 uplne vidim ako si to vychutnava potvorak jeden. ja cela v rozpakoch len hlesnem ano beriem cipky a rychlo prcham kade lahsie. kamoska mi vravela ze som mu mala povedat ci by mi to vecer nechcel prist domov ukazat. no sprosta... 😝

eweline
25. feb 2009

a neberete niekto náhodou antikoncepciu Regulon? bo mne teraz gynek. zmenila z novynette na túto a ešte aj k tomu roaccutanu tak by som stela vedieť že či to neičo spraví abo nie. bo že táto má o niečo viac hormonikov jak tá pred tým.
a čo je to oilatum? bo v poslednej dobe ste sa nejak rozšupli s tým písaním ani čítať nestíham 😀 😀

lucyy01
25. feb 2009

Caute babenky,tak vy ste tu snad brebrali uz vsetky zaujimave temy 🙂 😉 ja tu nemozem byt bohuzial tak casto s vami bo chodim do BA do skoly a tam som na intraku a nemame tam net ☹ 😒 ale vzdy si vsetko precitam ked pridem a teraz som sa vratila necakane skoro...a uz je po mojom ARATRILE 😖 museli prist dnes nasi pre mna do BA bo mi bolo 2 noci zle z tych tabletiek,mala som behacky na wc a tak..no proste hroza...tak som ani v skole nebola...tusim ewelinka pisala ze ju po tom boleelo brucho ale ja mam asi 2 hodinky po tych tabletkach neskutocne krce..tak musim zase koznu navstivit...

Debiiii7775, ja si tie kilecka od teba rada zoberiem...ja by som aspon 5 potrebovala 🙂 😉

lucyy01
25. feb 2009

Este som sa chcela spytat ci vaas bruska nebolia po roacutane,prosiiiim napiste ze nie....no ja mam aj tak strasne citlivy zaludok...vsetko co sa mu nepaci da von 😒

enjoy
25. feb 2009

eweline, Regulon som nebrala neviem poradit, ja som mala Yadine. ale kedysi som mala ten Novynette a z toho som bola dobre buclata teda, dost naliata vodou, ked som ho vymenila tak som hned zostihlela, hmm ale stale nie tak aby som bola uplne spokojna. 😝 to oilatum je parafin na sprchovanie, ked uz je pri brani R. velmi sucha koza aj na tele.

luccyy01, chudatko 😉 takto ta ten Aratril znicil? vidis vidis, no nemohla ta ta koziarka hned posluchnut a dat ti Roaccutan, ta mohla usetrit tychto patalii. snad ti ho uz teraz da. ja mam dost trable so zaludkom, mam hyperaciditu aj nabeh na vred, ked som zacala brat R tak som po pravde bola zvedava co na to moj zaludok povie, prve dni mi bolo trcohu tazsie, ale potom uz ziadne tazkosti, nikdy som z toho nevracala ani nehnackovala. 😉

lucyy01
25. feb 2009

enjoy,tak to je super ze ti to na zaludok nijako neuskodilo,si ma potesila,bo ja mam tiez problemy s nim uz asi od juna minuleho roku...sice mi nic nezistili a bola som na vela veeela vysetreniach no nejak ma stale neposlucha 😒...aj som dost schudla- z 55kg na 44, no uz som 2 kilecka pribrala tak teraz mam 46...no snad sa to uz nejako upravi ked sa mi uz podarilo pribrat 🙂volala som koznej a ta mi este chce dat teraz R.ale nie v tabletkach,je to nejaky gel...a potom uz snad prejdem na tie tabletky..ani buvat nemozem,stale nad tym rozmyslam ake by to bolo mat zase tvaricku jak detska prdelka 🙂 😀 😀 😵

lucyy01
26. feb 2009

Debi7775, ty pouzivas kozmetiku od Biodermy,vsak?a pomaha ti?mas aj ten krem Bioderma sebium AKN?nevysusuje moc? bo by som to chcela vyskusat..

sumienka2525
26. feb 2009

Roccutane beriem uz 5 mesiacov a som s nim velmi spokojná. Je to jedine co mi pomohlo a to som uz toho naozaj vela vyskúšala. Mam z neho akurat velmi popraskane a vysusene pery. Vysledky som spozorovala uz po 2 mesiacoch a bola som prekvapena ako to zabera. 🙂

lucyy01
26. feb 2009

sumienka a nikdy ta z neho nebolelo brucho?

debi7775
26. feb 2009

lucyy01:ahoj 🙂 no ano pouzivam biodermu,uz dlho a tak som jej ostala verna aj teraz pocas liecby..pletovu vodu a krem akn sebium ..a viesco nie..ten krem je praveze taky v pohode..sa mi paci..a ani ta voda nieje taka alkoholova ze by ta palila tvar alebo co..ja som spokojna..aj ked teraz mam tvar taku dost vysusenu z tych tabletiek...a mozno nieco pridava aj ta bioderma..neviem...ale kazdopadne,tlmi to tie vyrazky aj zacervenanost..preto som spokojna..a nieje to az take agresivne ako ostatne pripravky proti akne..aj ked postupne chcem prejst na kozmetiku avene,to mi poradila enjoy..to je uz na taku vysusenu plet v podstate..ale kedze si ty na zaciatku liecby kludne mozes tuto biodermu pouzivat,mne ju aj kozna odsuhlasila..urcite nejake tie prve dva,tri mesiace mozes 😉 ja uz 4 mesiace berem a aj pouzivam biodermu..a radsej si chod zobrat do lekarne vzorku,urcite budu mat a vyskusaj 😉

a co sa tyka roacc a zaludku..ja mam uz od mala velke problemy so zaludkom ale nic hrozne pocas liecby..nebolo mi este zle chvala bohu akuraat tak na zaciatku liecby som mala problem ist na wc asi dva dni 😠 😠 😠 ale potom pohodka 😉 ..a to ty si riadne chuducka,ze 46kg ..ty svinucha mala,chcela by som tvoju vahu 😝 😝

debi7775
26. feb 2009

enjoy keby tak..zlaty farmaceut(ta tvoja kamoska ti dobre poradila s tymi cipkami 😀 ) ..my mame praveze take dve stare a jedna mlada tam je,ta je ochotna,vzdy mi poradi,s nou tam pokecam a tak...a vazne rozmyslam nad tymi vitaminmi..a urcite mi nemozu nijak ublizit co myslis?... 😒

P.S :dieta ide ako? 😠

debi7775
26. feb 2009

ankam tak vyskusaj na tie suche flaky ten Dermazulen predsa len..ten ta urcite stipat nebude..!!to je cisto len vazelina+harmacek,,,
ja napr som sa vcera osprchovala a ponatierala tymi vecami setkymi a myslim ze je to dobre..spokojna som..asi mas velmi citlivu pokozku tak preto ta to pali.. 😒

enjoy
26. feb 2009

ahoj debi7775 no veru, pustila som sa dnes do toho, na obed som mala avokadovy salat s pomarancom a na veceru si dam len pukance. 😝 noooo ale aby som sa tu netvarila chrumkavo musim sa priznat ze vcera som zblajzla za 5 minut celu jahodovu Milku az som sa hanbila, takze dnes sa trestam. 😀 a ty ako?
takze uz si si na seba ponatierala vsetko nove cim si sa zasobila? 😉 som rada, ked si spokojna. 🙂

lucyy01
26. feb 2009

debi7775, ajoj, no len ja mam zatial len ten gel Isotrexin,ktory obsahuje Isotretinoinum...som sa s nim dnes natrela a som sama supina 😒 este vyskusam tento a potom uz budem mat aj ja R.

lucyy01
26. feb 2009

veru chuducka a nechci mat moju vahu ved ma odfukuje ked silnejsie fuka vietor 🙂 🙂 ale ja som aj malicka...mam len 164 cm 😖

enjoy
26. feb 2009

lucyy01 a ten gel je len na predpis alebo sa da aj volne kupit? mozno by som ho vyskusala preventivne si davat teraz ked uz neberiem R aby sa mi nepremastovala plet. lebo trochu citim ze uz ju nemam taku suchu, trosku je mastnejsia, nez ked som brala R a len trpnem aby casom zase nezacali rasit vyrazky. 😉
ja by som ti vdacne odovzdala aj odomna aspon dve kila. ja mam jedine stastie ze som vysoka, takze zatial sa tie moje kila co som pribrala za poslednu dobu na mne stracaju na prvy pohlad. detailnejsi pohlad ale uz neni taky ruzovy... 😝

ankam
26. feb 2009

ahojte kocky
tak ste ma presvedcili na ten pharmatex 😀
Ja som bola vcera aj dnes v praci tak som nepisala-ale uz sa to zmeni 😉
Debi fakt mam citlivu musim sa o tom porozpravat s koznou ze co na tu moju pokozku.......
napis mi co je ten Dermazulen enjaky krem alebo mlieko?
a Lucy ty napis co je to ten gel isotrexin je to iba na tvar alebo ?
dnes som bola s malou pri lekarke-mala vecer zvysenu teplotku.......aj v lekarni som bola-ale pre seba ma nenapadlo nic kupit.az teraz ked vas citam tak rozmyslam ze som si mala tam veci nakupit 😒
ale na pomady som nezabudla.Uz mam v zasobniku 5 nove.ja sa tak tesim ze si ich teraz mozem kupovat?to je moja zaluba-pomady 😀