Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

omarr
24. máj 2010

pele82:Dik hrali fakt uzasne. Uz mame 6x zlatych medaili. A 1x zlatou ze ZOH 🙂

omarr
24. máj 2010

A jinak mě to taky hodně leze. A tuším že opravdu do konce června snad budu čistý!

iguanna
25. máj 2010

yade, pele82: nič si z toho nerobte že vám to stále ide von!! ja som sa prestala zhoršovať po 13tich týždňoch ...teda dúfam, že teraz je to už stabilizované, lebo som v 14tom týždni 😀 takže don´t worry, všetko zlé odíde preč a bude fajne 🙂 🙂

modrykonicek
25. máj 2010

Tak dnes som zas dostal od koznej pochvalu 😀 Aj sme sa zasmiali spolu 😀 Akne prec,scervenanie zmizlo (klop,klop) , vdaka jednemu super kremiku - miesany. Este doliecime pigmentove skvrny ,s ktorymi mi dufam pomoze slniecko .. 😅

modrykonicek
25. máj 2010

A zevraj je vidno, ze sa u tu plet staram 😝 To ma tak potesilo 😅

modrykonicek
29. máj 2010

no uz tu dlho nikto neprispel .. neviete ako dlho ostava roa v tele? mam uz tak 3 tyzdne po dobrati..kym som bral roa nemohol som pit alkohol lebo mi ponaskakovali take bobulky male..sice potom zmizli ale na hodinku-dve som ich mal ..teraz som skusil 2dc konaku co to spravi ..a stale ☹ kolko budem mat ten liek este v tele? 😒

erika31
30. máj 2010

no ahojte ja som uz vcera bola na slniecku 😵 dopadlo to uplne super aj ma trosku opalilo len som si yabudla natriet kolena tak tie mi spalilo 😖 😀 a zase sa mi mastia vlasy takze to uz ide zo man prec 😉

modrykonicek :aj ja som 3 tyzdne po dobrati a uz som viac menej v povodnom stave 🙂 inak tie vyrasky boli chvalabohu plany poplach uz som zase cista 🙂 to bol asi len nejaky sok ze som prestala brat alebo co...

modrykonicek
1. jún 2010

erika - ja uz sa tiez kazdu chvilu bojim,ze to pride..ale to je len blba fantazia 😀 pery uz nenatieram,vlasy sa zacinaju mastit..cize ako ty 😉 len ked sa napijem alkoholu tak na moju plet posobi ako som uz spomenul..uvidime o tyzden-dva skusim znova 🙂

zuzka89
1. jún 2010

ahojte, zacala som liecbu roaccutanom pred 4 dnami, a dneska som spozorovala scervenanie pleti na tvari, ako keby ma spalilo mierne slnko a ked si chytim lica su horuce a malicko stipu...bolo to aj u vas? mozem s tym nieco urobit? a mohli by ste mi prosim poradit nejaky dobry balzam na pery a nieco dobre aj na tvar? ..aby som si zohnala dopredu...dakujem 🙂

yade
2. jún 2010

Ahooj Zuzi!
Na tvár odporúčam podľa Omarrovho doporučenia krém CETAPHIL, ktorý zoženieš v lekárni...On pomôže aj s tou červenosťou+pokožka bude správne hydratovaná. Vyskúšala som aj inú kozmetiku, tento krém sa mi osvedčil najviac. A stojí len okolo 5Eur.
Na pery sa mi najlepšie osvedčila Bioderma ATODERM-ale nie to, čo vyzerá ako balzam, ale ten v tube (balzam je slabý). Stojí okolo 10 Eur, ale vydrží dlho a čo je hlavné, stačí keď si ho dáš v hrubej vrstve na noc a potom ráno a niekedy na obed alebo až poobede. (pri iných obyčajných balzamoch som sa neustále balzamovala a napriek tomu som mala na perách hnusný pocit)
S perami ttým pádom problém nemám žiadny.
Do očí používam umelé slzy LACRISYN, do nosa na zvlhčenie sliznice sprej QUIXX - vodu z Atlantického oceánu.

Červená vôbec nie som, fliačky po akné sú minimálne začervenané. A to sa mi robia teda riadne hrče všade na tvári.

Držím palčeky pri liečbe, ty to budeš mať tiež náročné, keď to budeš brať aj v lete.

yade
2. jún 2010

Omarr: Kde si?? Ako sa ti darí?

zuzka89
2. jún 2010

Yade : dakujem velmi pekne za rady, dneska zajdem do lekarne nakupit, kedze uz mam nejako aj suchy nos :P .. a beriem sialenu davku tychto liekov (160mg na den) .. a najhorsie, ze vobec nie preto zeby som mala akne (plet mam bez vyrazok, len mierne rozsirene pory)..ale kvoli tomu, ze obsahuju latku, ktoru potrebujem pri absolutne inej liecbe :P ... este raz velmi pekne dakujem 🙂

yade
2. jún 2010

Zuzka89: Fúúúha, to teda berieš fakt desne vysokú dávku! Kam sa ja hrabem so svojimi 40mg na deň...A ako dlho to budeš prosím ťa brať??
Nikdy som nepočula, že by sa Roa bral kvôli niečomu inému...zaujímavé..
Určite potom písni, ako sa ti darí, lebo ty máš bezkonkurenčne asi tú najvyššiu dávku, o akej som počula a čítala!
Rozhodne si kúp všetky tie odporúčané vecičky lebo u teba to vysušovanie bude silné. Pá

modrykonicek
2. jún 2010

zuzka89: vitaj v klube 😀 inak 160 mg na den? TO SI ROBIS SRANDU 🤐 🤐 som sa divil,ze po 4 dnoch uz si scervenala ..ale s takou davkou to je vopred jasne..ja som par tyzdnov po dobrati..riesim este fliacky a obcas aj scervenalu plet..podla jej nalady 😀 mimochodom,kym som ten liek bral VSADE bolo slnko ako naschval..a teraz ked sa potrebujem opalit a vyhojit vsetky chybicky,tak prsi uz 2. tyzden!! fakt na je*nutie 😒

omarr
2. jún 2010

zuzka89: Ahoj. Tusim ze jde o rakovinu kuze? Nebo dalsi nemoc? Mej se....

erika31
3. jún 2010

prosim vas kedy by som sa mohla ist na depilaciu:?som mesiac o dobrati

zuzka89
3. jún 2010

Yade : no mala by som to brat rok :P ..ale beriem ho na cykly.. 2 tyzdne ho vkuse beriem a potom 2 tyzdne pauza a zase 2 tyzdne brat a pauza..a tak to mam brat cca rok..
Modrykonicek : ja som vcera sla vonku na prechadzku ked bolo pomracene a ked som bola v polke cesty zacalo svietit slnko a nezapadlo kym som nedosla domov :D.. tak som sa musela skryvat dlho v parku kym aspon nepreslo to najsilnejsie ziarenie :D a neboj vikend ma byt pekny a slnecny 🙂
omarr : no o rakovinu koze nejde...ale si blizko, je to rakovina ina 🙂 ..v podstate beriem rocnu tabletkovu chemoterapicku liecbu aby sa doktori uistili, ze sa mi po 2x nevratila...samozrejme Roa nie je chemo, ale potrebujem tu latku v nom ako sucast liecby 🙂

yade
3. jún 2010

Zuzka89: tak to mi je ľúto, že si bola choručká, ale určite sa z toho dostaneš. Cítiť z teba, že si bojovníčka a v pohode baba! Ako prosím ťa znášaš takú dávku pre koňa??( a keď si predstavím, že to je zrejme len jedna zložka z toho, čo ti lekári "namiešali") Veď to je fakt sila! Viem, že ja mám len 40mg na deň a niekedy som ako nadrogovaná.

Dávaj si cez deň krém s tým najvyšším UV faktorom, aký dostať v lekárni, dobrý by mohol byť Bioderma 50+ s minerálnym faktorom, aby si sa nemusela skrývať nabudúce v parku, ak ťa zamračený deň tak nepríjemne 😉 prekvapí a vylúdi zrazu nečakane mimo plánu - slnko!
A na rukach nos lahucké, ale dlhé rukávy. Ja to budem riešiť tak, už som si nakúpila také ľahulinké vzdušné materiály... 😎 +šiltovka a slnečné..

Držím palce, určite písni, ako sa darí
🙂

lucyy01
4. jún 2010

Zuzka, moc ti drzim palceky, aby si bola uz len zdrava!!

beruska121
5. jún 2010

no ahojte , ja som uz vyse mesaiaca po dobrati Roaccutanu .. a uz sa mi masti zase riadne plet :(( jaaaaj .. to je v keli .. vyrazky sa mi este nerobia ..kloookloop ,,ale mi mojom stasti uz to vidim ze to bude otazka casu .. ale plet do rana je pekne premastena teda :( wuah ... uz to vidim ako pojdem ku koznej po lete ..joooj porazi mi z toho ,... brala som roaccutane 6 mesiacov , mala som 9 ale nejak mi ukoncila liecbu predcastne ze vraj som uz svoju davku dobrala:/, drzim vsetkym palce

beruska121
5. jún 2010

by the way , then skinoren sa da kupit aj bez lekarskeho predpisu ??? =O

utte
5. jún 2010

Ahojte. Beruska, ak sa smiem spytat - kolko mas rokov? ja mam 30 a brala som 5 mesiacov. momentalne som 2 mesiace po dobrati, plet a hlavne vlasy sa poriadne mastia. plet ok (klop klop klop), aj zacervenanie zmizlo. velmi som sa bala relapsu, no lekarka mi vravela, ze v mojom veku je to malo pravdepodobne. tak verim a dufam 😎

erika31
5. jún 2010

no co hovorite na tu depilaciU? kedze som "fuzata" aj vdaka aknenorminu :D kedy by som mohla ist ?

modrykonicek
5. jún 2010

beruska- sme na tom rovnako..tiez som cca mesiac po dobrati a masti sa plet..neboj, ma to aj svoje vyhody...teraz sa plet rychlejsie hoji 😉 a mastna plet pomalsie starne 😉 vsetko bude fajn 🙂 treba pozitivny pohlad! dnes som sa siel na dve hodinky opalovat.. 🙂

erika - tazko pvoedat, zalezi ake davky si brala..spytaj sa koznej

michalkkk
5. jún 2010

cawte pred tyzdnom som dobral roaccutane a plet sa mi uz pomaly prestava vysusovat takze cochvila prestanem pouzivat secky tie kremy (fuuj 🙂 ) tak sa vas chcem spytat ze aku pouzivate pletovu vodu, pripadne ze ako sa starate este o plet a ci striedate pletove vody ze raz jednu pouzijete a druhykrat druhu alebo to je jedno a staci pouzivat jednu, dakujem za odpovede

omarr
5. jún 2010

micahlkkk: Kup si Cetaphil. Je to nejlepsi... myslim ze je za jedno vice lidi 😉

beruska121
6. jún 2010

Utte, no mam 22 rokov
nooo Modrykonik ja som bola spokojna ked sa mi nemastila lebo zase budem leskla jak neviem co ... a plus vcera sas mi urobila taka mala vyrazka :( wuaa, zase mam pory take velke ako pred tym .. joj kebyze mi vydrzi plet aspon cez leto nech sa mi nevyhadzuje .. ja som chcela ist po lete este na kyseliny nech mi trosku tie jazvicky a pory vyhladia lebo mi ich dost vidno ked nemam make up ...
michalkkk .. ja pouzivam efaklar cistiaci plet gel a na noc sa kremujem sebium hydra .. zevraj aj mastna plet by mala byt dostatocne hydratovana :D
modrykonik a ako v pohode s opalovanim ? ja sa po skuskach 14 juna chcem zacat uz opalovat v solarku pomalicky ak nebude dobre pocasie ... hlavne mi treba zaklad nejaky na slnko lebo by som sa hned spalila na slnku ... kedze som biela ako cmar .... inak :D kebyze sa mi zase pokazi plet neviete po kolkych mesiacoch sa zase moze zacat brat roaccutane ?

modrykonicek
6. jún 2010

beruska - jo pohodicka 🙂 som den po vcerajsom opalovani a je vidno, ze tak pomaly chytam farbu ..do solarka nechod,robia sa v nom hrozne vyrazky udajne 😉

modrykonicek
6. jún 2010

kurnik, mi tak troska dost opalilo licka 😀 z blizka je vidno, ze su opalene, ale z dialky vyzeraju tak troska divne ..snad dozajtra pekne zhnednu 🙂

lentilka2211
6. jún 2010

ja som tiez uzivala roacutanne a je to super...nic nelutujem !!!....uz som 3 roky po uzivani a tvar mam jak babatko.....fakt ludia odporucam kazdemu....mozno sa budete citit divne hlavne ak si precitate ten pribalovy letak 😀 ale chodte do toho! 🙂