Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sugar25
16. dec 2009

Ahoj Johny a co plet po dvoch mesiacoch? To si nenapisal 😎
Ja som to mala tiez na ruckach, ale som sa natrela mastou Lipobase...to je asi najmastnejsi krem aky poznam a zmizlo to hned zo dna na den...na predpis stoji asi 3 eura, si to daj predpisat...aj tie suche fliacky si tym natieraj...pokozka potrebuje viac starostlivosti ako doteraz...

johny007
16. dec 2009

sugar25 --) Ahaa , soráč. Pleť je na tom lepšie nie brutalne lepsie ale vidim ze sa to zlepsuje , ved je to dlhodobý liek cize treba nechat tomu cas a moc sa nezatazovat problemamy ktore vzniknu pocas liecby.Nove vyrazky sa mi robia v mensom mnozstve a ani nevyzreju tak ako kedysi , tvar mam bledsiu nemastí sa,... Ked sa urobia nove vyrazky tak i rychlejsie miznu,minuly tyzden sa mi ich urobilo viacej a zacalo to hned susit cize na tych miestach som mal supinky.Kútik sa mi urobil na jednej strane momentalne a to si preventivne kazdu noc natieram pery kalciovou mastickou.No ved dufam ze mi na tie ruky o tyzden nieco da a dufam ze sa mi to neroztiahne dovtedy...

auryn
17. dec 2009

johny007 mne sa tiez pred 2 dnami spravili tie cervene bodky na zapestiach na hornej strane ruky a tiez to vyzeralo hrozne, na noc som si to natierala normalne len s vajickom z oriflame a teraz tie cervene bodky zmizli, len mi tam ostali take male supinky..
a inak mna to aj stipalo, teba nie? 😒

mina235
17. dec 2009

tie bodečky po rukách mám aj ja, a nejak to moc neriešim, natieram si to s excipalom lipolotio, to mám od doktorky na predpis na exémy a suchú pokožku, dávam si to aj na tvár a neškodí to. mna skôr zaujíma ako čo najrýchlejšie a najúčinnejšie zastaviť krvácanie z nosa, pretože to mám už 2 týždne na dennom poriadku niekoľko krát denne... začala som to riešiť klasickými dámskymi tampónmi, ked som doma a nikto ma tak nevidí 😉 aknenormin beriem vyše troch týždnov a výsledok? akné mám po celučičkej tvári, to zhoršenie je rapídne ale tiež si s toho nerobím moc veľkú hlavu, lebo viem že to prejde, teda dúfam a že čím viac sa tým budem zaťažovať tým to bude horšie. 🙂 tak už zostáva len sa poriadne starať o tú tvár a dúfať že to čím skôr prejde 😉

auryn
17. dec 2009

mina235- ja som mala kedysi krvacanie z nosa na dennom poriadku a to som ani nemusela brat roac.. 🙂
v lekarni predavaju take specialne male taponiky do nosa, ked krvaca a este aj taku mentolovu mast, to pomaha.
to by malo zastavit. Ale v kazdom pripade by si to asi mala povedat koznej, ze mas taky neziaduci ucinok...

johny007
17. dec 2009

auryn -- brutalne to štípalo niekedy sa to i taško znašalo ale dnes uz je to blede a take male supinky uz to je lepsie a uz mi to newa .

mina235 -- excipalom lipolotio s tym si ja natieram i tvar na noc ked je brutalne sucha aj tie ruky .

mina235
17. dec 2009

ano? tak o tých tamponikoch som nepočula ale dakujem , spravím nábeh do lekárne a kupim si aj niečo silnejšie na pery, lebo jelení loj akosi zlyháva... inak aby som nezabudla, vlasy si umývam raz za týžden a to som si kedysi umývala každý deň takže to si nesťažujem 😉

auryn
18. dec 2009

aj ja si len raz za tyzden umyvam vlasy, ze je to super?? 😀

esme
18. dec 2009

misho: nikto celkom presne nevie, ako roa funguje, ovplyvnuje procesy dozrievania buniek v kozi a nejakym cinom zasahuje do tvorby mazu - su teorie, ze meni stavbu zliazok, ako by ich otvaral - maz sa nemoze hromadit, preto asi na zaciatku to zhorsenie, ked sa zliazky vyprazdnuju... len celkom nechapem, preco sa po liecbe plet mastit zacne ale akne nevznika... mozno to bude tym, ze sa preorganizuje "system" takze Propionibacterium (ta potvora co ma na svedomi zapalene vyrazky) sa uz na kozi prosto neobjavi... tolko kombinacia informacii z knih a mojho domyslania :D jaj ano, prirodny analog k nemu bohuzial nie je, zinok trochu pomoze, ale nezachrani

mne kozna povedala, ze este necele tri mesiace, potom kontrola a rozhodne sa, ci budeme pokracovat alebo nie... a najnovsie sa mi urobil vo vlasoch z roa krasny ekzemik, sice maly, ale skrabem si to az strach v ramci neurozy pri uceni sa na skusky, tak sa to zhorsuje... a nie ze by ma to take rozrypane a zapalene malo bolelo (zacinam mat fobiu zo samponu :D )

mina235
18. dec 2009

to (ne)umývanie vlasov je na nezaplatenie naozaj 🙂 to by mohlo ostať aj po liečbe 😉 ja v podstate za chvíľku končím prvý mesiac a môžem to zhodnotiť jediným slovom:katastrofa. skrátka čo sa za posledný mesiac na mojej tvári udialo, to hádam za celú dobu čo mám akné nebolo . len nech už to je čím skôr preč . zatiaľ si však to zlepšienie nevšímam. viem, ej to dosť individuálne takže to bude možno ešte trvať ... ale čo už

dankoxd
18. dec 2009

mina235 ja som na tom podobne uz je to mesiac a stale sa to len zhorsuje vyzeram hrozne horsie jako na zaciatku som smutny ☹

mina235
19. dec 2009

no asi tak, po mesiaci a stále len zhoršovanie, ale teraz keby to vzdáme tak to je ešte horšie... si myslím, take nemáme inú šancu než todať do konca ked už sme začali...

svrbela niekoho z vás tak tvár? teda myslím tie šupinky ktoré mám, a celá tvár a hlavne tam kde mám akné, strašne to svrbí...

sugar25
19. dec 2009

Cau mina 235...velmi sa mi paci tvoj pristup... 😀 ...naco sa zbytocne zatazovat zhorsenim....mna uz to prestalo bavit...jednoducho to neriesim...aj ked musim povedat ze je to o troooosicku lepsie 😅 ako to bolo pocas prveho mesiaca...aj ked stale este daleko od pozadovaneho efektu...ale verim tym tabletkam...🙂
Co sa tyka svrbenia...aj mna to niekedy zasvrbi, hlane, ked uz to mam suche...a najhorsie na tom je, ze niekedy si to zlupem skor, ako by som mala a potom to boliii...ale uz sa oducujem...lebo nechcem, aby mi ostali flaky...
Inak, vsimla som si, ze ked beriem Roa, moje telo velmi zle znasa alkohol...dam si deci vina a zacne mi silno buchat srdce...a vcera som si dala vecer necele tri flaskove Heinekeny a normalne som sa opila 😕 a bolela ma hlava, ako po riadnej zurke...ale ma to jednu vyhodu, clovek usetri 😀 😀 😀

mina235
19. dec 2009

sugar25-s tým zlupovaním som na tom podobne 😀 aj ked mojím največí problémom je krvácanie z nosa ale mám takú mastičku a už to pomaly prechádza... no, kým si ja všimnem zlepšienie, tak už hádam aj všetci čo tu píšu budú vyliečený 😀 ale ja vám to všetkým doprajem pretože sama viem aké to je, a to vieme v podstate všetci čo sme tu 🙂
k tým flakom: skúsila si už skinoren krém? myslím že práve ten je na tie flaky čo ostávajú po akné,začala som ho používať už teraz, ak by náááhodou prišlo zlepšienie nech s tie jazvičky liečia čím skôr, dávam si ho večer a ráno mám jemnejšiu pokožku... stále suchú ale takú...inú 🙂 nevem, možno to zaberie, je to jedna z možností alebo po liečbe laser 🙂
aa ten alkohol 😀 s tým si ešte pekne užiješ ak si ešte dáš 😀 tiež mám skúsenosť 😀 a to som brala len 2 týždne vtedy , dala som si deci vínka, ostalo mi teplo, a iskričky v očiach 😀 trocha uderilo a to bolo len deci 🙂 ono to trocha znásobuje silu alkoholu preto sa neodporúča na to piť ani fajčiť 😉

johny007
19. dec 2009

Ja sa chcem opytat aj viacerych/ostatnych ze ako je to s tym uzivanim alkoholu pocas liecby , napiste co ste poculi,co si myslite alebo najlepsie co ste zazili , lebo od kedy beriem ROA cize 2mesiace tak som nepil ani to v plane nemam lebo sa bojim a neviem co to so mnou narobí , ale predsa sa blizi SILVESTER kurnik a tak sa chcem poinformovat co mozem,kolko mozem a co mam cakat , lebo netusim co to narobi so mnou ak si dam , alebo ak sa normalne original opijem 🙂

mina235
19. dec 2009

no s tým alkoholom by som to naozaj neprehánala, jednak z vlastnej skúsenosti, že stačí naozaj len máličko a máš náladu , jednak preto že to určite nepomôže k zlepšeniu, a jednak čo som počula, a ak sa normálne originál opiješ 😀 tak potom informuj ako si prežil 😀 lebo ono to dosť znásobuje silu alkoholu 😀

dankoxd
19. dec 2009

parada dostanem na vianoce od mami modre biosvetlo takze roaccutane a biosvetlo ma dufam uz konecne zbavy akne nadobro . Funkcia prístrojov Photon Beauty
Photon Beauty SD 956B
- Zmenšuje vrásky a predchádza ich vzniku
- Vyrovnáva farebný tón pokožky
- Podporuje obeh
- Zastavuje zhlukovanie pigmentu
- Vyhladzuje pokožku
- Zjemňuje jazvy po neštoviciach
- Zmenšuje jazvy
- Pôsobí proti akné a dermatitíde viac na stranke http://www.zdravie-sk.eu/bio-lampa-sd956b-modre...

johny007
20. dec 2009

mina235 -) ahoj včera som bol len tak vyskusať opatrne co to spraví , cize male mnozstvo , dal som si 5-6 vodiek a nebolo mi vôbec nič , cize na buduce mozem skusit viacej atd... ale ako teraz rano mi je celkom divno ako keby som pil viacej ale v momente pitia vsetko v poho...

gizela66
20. dec 2009

mne to tiez nic neznasobovalo, mohla som si dat normalne......... akurat ze plet je na druhy den horsia si myslim... ja som skoro dva mes. po liecbe a praveze ked si teraz dam, mi menej spravi viac...:D ale to uz asi pretoze ,,tolko" nepijem 🙂 a vlasy sa mi az tak este nemastia ale zacali sa mi lupiny tvorit nejak 😕

dannyds
20. dec 2009

Ludia, hral som hokej a spadol som na bradu a urobil si trznu ranu a taku väcsiu a berem roacutan 2 tyzdne a mam strach, ze sa mi to koli tomu moc nezahoji alebo, ze mi ostane obrovska jazva. Poradte prosim co s tym.. ☹

johny007
21. dec 2009

dannyds --) a ty nevieš o tom že by sa nemalo športovať počas liečby tymto liekom , ja si davam veliky pozor vsetok sport som dal bokom , slovensku hadzanu ako tak.

johny007
21. dec 2009

Ked som rano zabudol si vziat do prace TBL tak dufam ze sa nic hrozne nestane ked si ju tam okolo 14.30 a druhu vecer ked pojdem spat , mam 2*20mg na den .. myslim ze ide iba o to aby sa dodrzalo dane mnozstvo.

haniak
21. dec 2009

ahojte chcem sa opytat viete mi poradit???ked som brala iba 3 tyz roaccutane za kolko mozem mat babo?????dakujem

didlinka88
21. dec 2009

haniak a kedy si ho brala, zalezi od toho.. ??

haniak
22. dec 2009

v oktobri................

dankoxd
22. dec 2009

ahojte mam strasne take cervene bodky a flaky na vrchnej strane dlane a sa to rozsiruje po rukach kazdym dnom. vyzera to hrozne! maly ste to aj vy niekto jak ano co ste si na to dali aby to zmizlo?

sugar25
24. dec 2009

Prajem krasne a vesele Vianoce a co najmenej problemov s pletou a aby sme sa vsetci rychlo z toho dostali 😉

monkka
24. dec 2009

dankoxd, tiez som mala cervene, suche dlane, ked som brala ROA. Mala som tri maste od koznej a nic nepomohlo, len to zmiernovalo. Potom som si dala krem na ruky Neutrogena a bolo po probleme. Par krat som si to natrela a bolo to prec. Viac sa to nevratilo. Ani som som ho pravidelne nepouzivala, len sem tam preventivne.

beruska121
24. dec 2009

pripajam sa pekne Vianoce a Stastny Novy rok 🙂 nech je to uz bez pupakov :D nech nas da roaccutane do pucu uz vsetkych 🙂 😅 😵

michalkkk
25. dec 2009

cawte, uz som bral roaccutane 5 mesiacov plet som mal krasnu ale po 2 mesiacoch sa mi to zas vratilo a tak nejaky tyzden pokracujem v novej liecbe chcem sa spytat ci pouzivate nejake "pomocne vodicky". Ja mam Eryfluid a Zineryt pretoze som mal fakt vysusenu pokozku mal som normalne take lupiny na tvari daval som si na to Excipial U Lipolotio co mi doktorka predpisala ale co ja vem nepripada mi to dobre ked si najprv dam bud eryfluid a zineryt a potom si to hned natriem tym mliekom aby sa mi to aspon o trosku menej susilo . Tak ci vam to zabera aj bez roznych vodiciek som sa cel spytat😀