Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

lucyy01
12. apr 2009

ankam tak musis dufat ze mala pravdu a v maji sa to naozaj zlepsi,aj ked viem ze to je uz zachvilku...kamaratke sa to zlepsilo az po pol roku a teraz je krasna🙂

ankam
12. apr 2009

no luccy tak v tomto ti neporadim...

debi7775
12. apr 2009

baby mna uz asi poranta a lucyy ja som si uz aj korcule kupila,sa chodim kazdy vecer korculovat aby som sa trochu odreagovala..ale vies to sa neda..stale leb cucim do zrkadla..a hnevam sa..dnes mi je zase do revu!!a von je tak krasne..

ankam
12. apr 2009

po pol roku???ja sa zblaznim asi dovtedy 😀
debi tak po polroku sa asi dostavia vysledky 😀

lucyy01
12. apr 2009

Ankam a vytlacas si vyrazky?lebo to je to najhorsie...sice sa priznam ze vcera som aj ja jednu vytlacila po dlhom case a dnes mam uz vedla nej druhu 😒 ked to necham tak tak to zmizne same ked dam krem alebo gel co pouzivam teraz...ankam, a este ma napadlo,mne dost pomohol ten Izotrexin,obsahuje to co aj roacutan len je to gel...ze keby sa skusis koznej spytat,ci si popri R.nemozes ten gel natierat..len to neviem,ze si sa to moze kombinovat....on sa nedava na celu tvar len na jednotlive vyrazky.lebo ten ked si dam na vyrazku,o dva dni je fuc...

ankam
12. apr 2009

no nieco vytlacim a nieco nie........teraz som mala 3 bozule vedla seba a netlacila som(vydrzala som)
no a na brade som mala uz bielu bodku-tak to som si vytlacila a vznikol mi flak na brade 😠

ved to ze neviem co si mozem davat na tvar.Lebo lekarka mi vravela ze okrem skinorenu nic. 😠
akurat aknekolor

lucyy01
12. apr 2009

ankam,lebo sa mi zda ze to tu aj niekto pisal niekedy ze pouziva aj ten Izotrexin..tak sa skus na to este spytat...

Debi,to poznam,mna ked bolel stale zaludok som nechcela nikam chodit len som doma lezala lebo som sa bala ze hocikedy mi vonku moze prist zle..no potom ma priatel vytiahol von na bicykel , zacali sme chodit kazdy den a potom som sa prestala bat chodit von...sice to nema nic s vyrazkami ale chcela som tym povedat ze je super ze sa chodis korculovat,lebo byt na cerstvom vzduchu-aj to ma pleti len pomahat a tiez sa trosku odreagujes..

lucyy01
12. apr 2009

a to s tym zrkadlom-tiez mi to nikdy neda...stale sa chodim pozorovat aj 20 krat za den a nie preto ze by som sa sama sebe pacila🙂ja som si teraz najnovsie kupila aj zinok,vraj je nevyhnutny pre krasnu plet ale je to pre mna zataz na zaludok..no aj tak ho pijem,aj ked mi je po nom zle..priatel ma stale odhovara od toho,ale neda mi to..skusam co sa da lebo vidim aj vysledky...

ankam
12. apr 2009

a zinok mozem aj ja s R?
luccy ty este nemas R ci uz ano?

debi7775
12. apr 2009

lucyy mne zinok tiez nerobil dobre,a dokonca ma vedlajsie ucinky ochlpenie a myslim ze sa mi vtedy aj urobili chlpky kade tade 😀 tak som ho prestala uzivat,to bolo uz vela rokov dozadu..a viesco ten izotrexin ci ako sa to vola,to nesmies uzivat spolu s roacc..

debi7775
12. apr 2009

lucyy ale ty roacc neberies vsak??ak si dobre spominam...

debi7775
12. apr 2009

lucyy skor b komplex vyskusaj..

ankam
12. apr 2009

joj mne uz z toho sibe
ide k nam burka aj ja sa mracim tak mi to vobec nevadi

nicoolinka
12. apr 2009

izotrexin mám aj ja, je super na vysušenie. Veľmi rýchlo účinkuje. 🙂

debi7775
12. apr 2009

nicoolinka a ty uz mas plet tiez peknu vsak?kolko beries denne mg?

lucyy01
12. apr 2009

Ochlpenie?to hadam nie..zatial som nespozorovala tak ked nahodou tak to vysadim..nie ja nemam R. a doktorka mi ho ani neda,minuly tyzden som tam bola a ked mam pravdu povedat tak teraz ho naozaj ani nepotrebujem bo mam jedno pucko teraz len na tvari...nieco mi pomohlo a neviem co...
myslela som si ze sa to asi nebude moct dat dokopy R+ Izotrexin...
ankam,u vas bude burka?ja sa skvarim na slniecku v zahrade a ani mracika nevidno...a zinok + R. to vobec neviem,ja si myslim ze by sa to dalo ale radsej sa doktorky spytaj..

lucyy01
12. apr 2009

Nicolinka takze sa moze R. spolu s Izotrexinom?

nicoolinka
12. apr 2009

no, tvár nemám ešte úplne peknú. Ale tak o 70% lepšiu, ako bola predtým.. Ale viete ako to je, keď sa zas do toho pustíte, ste tam kde ste boli 😀 niekedy sa to nedá vydržať.. ach.. No, a neviem či sa to s tým môže. 😀 ale sem tam si to dám a myslím že skôr zaberá, ako škodí. 🙂 teda, nevidím dôvôd, prečo by mal škodiť.. on je na rýchlejšie vysušenie. 🙂

eweline
12. apr 2009

moj doktor mi dával skonoren ale dávala som si ho iba krátku dobu bo ked mi R začal učinkovať tak sa mi trošku pleť šúpala a potom ma celá tvár štípala, tak som si ho prestala dávať a som sa stále krémovala iba krémom na hydratáciu a možno že aj to mi pomohlo fakt vážne ja po 2 mesiacoch žiadna vyrážka iba samé flaky a teraz je to už vyše 4 mesiacov a ani flaky nemám. a vážne baby žiadne madžgorenie sa bo to je strašné a aj ja som to už pochopila. síce je to dosť pokušenie bo je to dosť haluz vytláčať sa 😀 ale fakt nerobte to.

debi: uplne ťa chápem čo to máš, ja som to isté mala pred tým ako som R začala užívať proste neprešiel den bez toho aby som neplakala, rodičia si mysleli že už pojdu so mnou k psychologičke bo to fakt bolo strašné. a to že ty to máš teraz ešte horšie, fakt mi to je lúto že sa nemožeš tešiť z tváre ako aj ja.

eweline
12. apr 2009

lucy: sama neviem bo tie dve značky nepoužívam ale na tvojom mieste by som asi radšej neskúšala a nekombinovala dve rozlišné značky. aby sa to náhodou na tej pleti nepobilo 😉

sweety22
12. apr 2009

ankam,debi, ja si stale myslim,ze vas cas este len pride. a hlavne si myslim,ze netreba pouzivat ziadne ine veci na tvar,samotny roaccutane je dost silny. baby,ale ak mate suchu plet,tak by sa vam to uz malo zacat zlepsovat,ak nie,tak treba zistit,ci to,co mate nie je akne,ktore sposobuju bakterie,na to su lepsie zineryt a podobne. ale pokial vam lekarka nic nepovedala,tak mozno u niektorych to nie je neobvykle,ze to trva tak dlho. hore hlavu. urcite sa to este zlepsi 😉

ankam
12. apr 2009

sweety ja si ani nic na tu tvar nedavam-sem tam si dam ten skinoren.....a akurat si rano natriem tvar trosilinka(kvapkou) Niveoy aby nebola velmi sucha pokozka.a cely den nic-az vecer sa umyjem a tiez nic nedavam-teda len rano sa troska namastim(ked ma ten R zaberat tak nech zabera aj bez masti 😀)

pokozku mam vsade ektremne suchu-len na tvari nejako extra nie 😖 a tie pery ani nehovorim.mala som ich ako tak-ale teraz uz ich mam dost popraskane

luccy burka ako hrom 😀 viac hrmi ako prsi 😀
joj tak ma to stve

ankam
12. apr 2009

jaaaaaaaaaj uz nam tu blika elektrina 😖

tena
12. apr 2009

ahojte.
Debi: ja pred začatím liečby Roac.som sa radila s jednou kožnou,kt.bola veľmi za R.,ale musí byť správne nasadený! Ona aj po zle nadávkovanej liečbe od jednej spomínanej dermatologičky/kt. "vyšetruje" od dverí/ prebrala do rúk iniciatívu a naprávala pokazené,ale musí človek vysadiť R. na istý čas, kým to prestane v tele účinkvať,napr.1mes.a potom to prevzala ona, aby nebrala na seba nezodpovednosť druhej lekárky, kt.to zle naordinovala dievčine, ktorej sa tak zhoršila pleť, čo som tu už dávnejšie písala, že mala až na sánke pospájané podkožné vredy.
Písala si,že berieš 60mg/na deň a tak už teraz píšeš, že 40mg.????kto to znížil?alebo zle tomu rozumiem?
120mg by mal človek mať dennú dávku, ak však nemá menej nasadené, čo sa 120mg denne brať ani nedá,takže ak vážiš 64kg x 120mg=7680mg!=to je celková dávka, kt. by si mala vybrať počas liečby.Ak si brala, al.ak by si brávala stále 60mg, ako si spomínala, tak to vychádza: 7680mg: 60mg= 128dní, koľko by si to mala brať a to je cca 4mes! a ty to berieš už 5 mes.????tak a výsledok nič.Ale to nadávkovanie, či máš ráno 30mg a večer 30mg,al.inak, to neviem, ale vraj aj to je DôLEŽITÉ!!!tak si to over u inej dermatol.a čím skôr!!!Držím palce.A nerýp si do toho.Mne to minule nedalo a šla som na kozmet.na "pár" min.aspoň pichnúť do tých podkožných bielych,ale hojí sa mi to už týždeň, tak už nepôjdem.,a do miest,kde mi nič nerobila kozmetička, tak sa mi nič nezapaľuje.A je kľud.
takže nerýp si do toho,aby si si neroznášala ďalej.

ankam
12. apr 2009

tena a mne co napises? 😒

ankam
12. apr 2009

toho sa fakt bojim aby mi to zle nenadavkovala..........
ale ked mi vravela ze uz tym vyliecila dost ludi tak ja neviem,hmmmmmmmmmmmm

debi7775
13. apr 2009

tena ja som si tu davku znizila sama 😀 skratka sa mi to vidi akosi vela 60mg a uz je to siesty mesiac a povedala ze to predlzime..takze roacc budem brat mozno 7,8 mesiacov..takze tych 40mg budem brat ete asi tyzden kym nepojdem k inej koznej sa poradit..lebo ja uz naozaj neviem..skratka moja mi ani raz krvne testy neurobila coz je dost nezodpovedne si myslim..a lieky najvyssieho kalibru to nieje sranda...bachla mi 60mg..ale to uz je maximum..a jeto vela...tak ja neviem...nevravim ze sa plet nezlepsila..ono to bolo tak ze sa mi brutalne zhorsila ked som lieky zacala brat..ale brutal..taku som ju nemaala nikdy..ved mne sa vtedy svet pod nohami zrutil.. a teraz sa to kusok vyhojilo ale stale sa robia aj nove a mam pocit ze to prave tie podkozne co si si dala vypichat sa mi zapaluju..tak ja neviem...bola by som rada kebyze sa to vrati aspon na povodny stav ako som mal pred zacatim liecby...och!

debi7775
13. apr 2009

jaj a tena ja som nebrala cely cas 60mg..ja som to mala tak ze som brala prvy mesiac 40,druhy 50,a potom 60mg..tak to mozno teoreticky aj vychadza na tych 6 nie?

debi7775
13. apr 2009

a ani sa necudujem ze ta chceli rodicia brat k psychologicke..ludia ktori akne nemaju ani nevedia ake to je tazke na psychiku...uplne to dokaze cloveka zruinovat!!!ja viem ze vela ludi povie ze existuje milion dalsich horsich veci,ja viem,je to pravda..ale proste toto!baby ja uz neviem..ja som zufaly clovek.. ☹

ankam
13. apr 2009

debi aj ja som zufala a dost..........