Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

adisss
13. máj 2009

Zdravím všechny!
Rozdělím tento příspěvek na pět částí, abych se mohl podělit o fotky z léčby. Mám za sebou sedm měsícu s Roaccutane. Musím říct, že to byly fakt hodně těžké měsíce. Ze začátku asi 4-5 měsíců bylo moje akné tak hrozné, jako nikdy předtím. Už jsem si myslel, že se to NIKDY nespraví a že mi tabletky snad ani nepomůžou. Problémy jako popraskané koutky, suchá kůže, krvácení znosu, bolesti hlavy... na denním pořádku. Trošku zhoršená psychka, přecitlivělost. Teď ale musím říct, že jsem s výsledkem spokojený a stálo to za to. Je to nepříjemné, ale vydržet se to dá.
Zájemcům můžu poslat fotku z průběhu a po léčbě... je to fakt VELKÝ rozdíl ... můj mail: vitekadam@seznam.cz
Všem přeju hodně štěstí a hlavně neztrácejte naději!! S pozdravem Adis.

empairo
14. máj 2009

Hm problem s akne som si začal uvedomovat asi v 17 nemal som to strasne,ale chcel som vyzerat dokonalo a fakt velmi dobre.... zacal siom bral AZITROX a lokalnu liečbu Duac pomohlo vsetko zmizlo žiadne akné,ale po asi 6 mesiacoch sa to vratilo ....Tak moja lekarka z Topolčian mi dala Roaccutan fuha už asi po 30 min prvej tabletky som pocitil vysichanie oka,ale je to normalne,treba si kupit nejake dobre kvapky do oci a dobry hydratačný krem hlavne na telo pretože časom sa budete supat pretože liecbou sa Vam bude menit cela koža na tele a budete sa trocha supat ako keby ste sa pekne opalili pri mori beriem Ruaccutan od novembra a fakt mi pomohol aj ked som mal vedlajsie ucinky ako krvacanie z nosa bolela ma chrbtica a sem tam hlava ,ale v dosledku fyzickej aktivity,ktorá by mala byt pri liečbe obmedzená Davka mi bola znižena pretože už som nepotreboval taku silnu davku Roaccutanu ale chcem este poradit nepouživajte žiadne lacne a smidacké kozmetické pripravky lebo na to doplatíte nikdy (AVON,ORIFLAME) a pod Zamerajte sa na BIODERMU cistiacu penu s pumpickou fakt genialna vec ja som mal celú radu aj krem AKN a nedam na to dopustit je to drahsie,ale za lieky Ruaccutan neplatite lebo su na predpis tak investujte do kozmetiky BIODERMA a uvidite,že je to skvela značka a nie tie podradne hluposti čo maju len velkú reklamu,ale kvalitu žiadnu... Dodo NR🙂

eweline
14. máj 2009

empairo: prosím ťa to ktorá doktorka ti to dala v Topoľčanoch? bo ja som z topoľčian a mne to doktorka dať nechcela a pritom som to mala strašné ale ona mi povedala že s tým sa nedá už nič robiť musím iba čakať kým to zmizne ale tak samé by tie vredy len tak z ničoho nič nezmizli a to viem aj ja sama 😀. viem iba o 2 ktoré to dávajú a to Grunvaldová či jak sa to píše :D a tá to dá iba 10 ludom do roka, a potom Štumpelová ale tá je súkromná takže to by som viac preplatila ako by my vyšla celá liečba.

eweline
14. máj 2009

miraaa: dakujem za fotky, som ich teraz kukala a super sa ti to zlepšilo gratulujem.

lucyy01
14. máj 2009

eweline, mozno ti to nechcela dat preto ze si dievca, chalanom to asi kazda doktorka skor predpise...mne to aj moja hovorila,ze pri chlapcoch nie su take rizika ako ked to beru baby...tak mozno preto... 😉

empairo, aj ja pouzivam Biodermu sebium pre aknoznu plet,minula som zatial 3 kremy,natieram sa s nim rano aj vecer,no zatial som ziadne zlepsenie nepostrehla...chcem si ist kupit este od biodermy sebium gel gommant,aj ten si pouzival?je ta kombinacia chemickeho a mechanickeho pilingu..dakujem.. 🙂

miraaa, fotky si mozes pozriet na azete,mam ich pre priatelov tak si ta pridam a nemusim ti posielat...ale na fotkach mi nie je nic vidiet.tiez nemam take fotky,ved kto by sa chcel fotit tak aby mu to bolo vidiet.keby beriem R.tak sa odfotim pred liecbou a po...ale zatial roacutan neuzivam-len by som chcela... 😒 tak mi posli prosim ta tie tvoje aj ja chcem vidiet ako ti to pomohlo 😉

lucyy01
14. máj 2009

miraaa,fakt vyzeras teraz super...a ty si kolko mesiacov brala?ne nech ti ta tvaricka tak aj vydrzi!!!!! 🙂 😉 🙂

empairo
14. máj 2009

eweline

Hm ano mne ho dava doktorka Grunwaldova a su to dobre lieky a drahe lieky ved jedna krabicka stoji 33 Euro,ale vsetko hradi poitovna ako som spominal...

lucyy01: Hm kup si radsej cistiacu penu Bioderma s pumpickou taky modry roztok co dobre rozpenis a dobrych 15 min si to vmasiruj do tvare.... a oplachni tento produkt mi najviac pomohol ale kombinuj,ale ja už do ineho nepojdem len do značky Bioderma pripadne VICHY...

debi7775
14. máj 2009

ankam ano je to uz vcelkuuu ok ale stale nie dobre..nie podla mojich predtsva..make up fici 😠 😠 ale tie flaky ma hnevaju uz nevem dozit kedy pojdem do solarka a vysmazim sa tam pekne do hneda..

inak baby dnes som zafarbila vlasy a z blondiny je brunetka 😀 nejak sa v tej farbe necitim aj ked mi to vsetci pochvalili..vidim to tak ze o mesiac sa asi vratim k tej blond ako sa poznam..to len tak na rozptyl aby sa tu nerozoberali len furt tie jebaky prašive... 😉

eweline
14. máj 2009

empairo: ved ja viem bo na mna ked sa tu v TO vykašlali tak mi kamoška odpuručila v Bojnicach jedného kožného a ten mi ich predpísal a už vlastne iba tento mesiac a končím s liečbou.

debi:mno tak super ehhe aj ja som kedysi spravila to isté ale teraz si nechávam vyrásť svoje vlasy síce to vyzerá desne bo 10 cm pri hlave také bledohnedé potom tmavohnedé a konce kdesi čosi čierne :D:D. a nebojíš sa že budeš mať strašne poškodené vlasy? ved blondavá farba najviac ničí vlasy a ked to tak rýchlo meníš 🙂 .

miraaa
14. máj 2009

pre sumienka-.....a aky pouzivas make-up a puder?ja puder nepouzivam....... ale celkom to sj len fotky vies..

miraaa
14. máj 2009

pre adisss:No ano aj ja cchcem twoje fotky pred použivaním liekom.. počas.. a po liečbe.. pošleš mi to prosím ta na -fergii154@azet.sk.... ?DakUJEm.. 😎

miraaa
14. máj 2009

empairo-Ahoj a už to je v poriaidku?...

miraaa
14. máj 2009

lucyy01-dobre daj si ma do priatelov-fergii154,a aký máš nick? 😒

miraaa
14. máj 2009

lucyy01-a ešte berem to... už 10 mesiac posledny mesiac.. mam tam este dost chyb.. ako su te flaky cervene a etse cervene pupaky.. mozno tak zo 8... ale te sa nedaju vytlacit:.. nooo a bojim sa ze sa mi to vrati... 😔

miraaa
14. máj 2009

PRE -debi7775:došli ti te moje fotky? a Ak ano posleš mi tvoje?.. prosim,,,,,

miraaa
14. máj 2009

lucyy01-nic ti tam nevidno vyzeras ozaj krasne..a más riadne sexi priatela...a ste zlatunhky a ved vobec akne nemas... 😀

kuandbo
14. máj 2009

adiisss posli aj mne plss fotky som zevadfy🙂.... miraaa skus mi poslat na toto : kubo425@azet.sk.... inac ja uz koncim o dva dni.... vsecko super, len tie flaky:/.... doktorka mi po liecbe predpisala Differine krem aby sa mi neorbili nejake mikrouhry ci co to...

joe1
14. máj 2009

debi ja som sa tiež medzitým prefarbil na čierno 🙂 ako sa darí? pociťuješ nejaké zlepšenie po liečbe?

miraaa
14. máj 2009

kuandbo-nejde to skusala som to kolko mas tych nickow a ti mi posles? a jaa . mam te flaky:( a budme koncit... za 15 dní...

sumienka2525
14. máj 2009

miraaa: ja som si kupila make-up : od MAYBELLINE dream mat, to je taky zmatnujuci a nelesknem sa po nom. Ja som s nim velmi spokojna, s maloktorym makeupom-som bola spokojna ale tento mi sadol ako ... na šerbel 😀 .

empairo
14. máj 2009

miraaa
Ano mam krasnu plet uplne dokonalu chodim na kozmetiku a pijem ocistne caje....

didlinka88
14. máj 2009

sumienka: ja mam tiez od Mabelline Dream satin liquid...ten je uzasny a prepudrujem ho Manhatanom Antibakterialmym pudrom a vydrzi mi to na tvari aj 16 hodin..

inak ja mam teraz uz krasnu plet, ziadne flaky ani nic podobne som nikdy nemala 😝 ..akurat mi hrozne rychlo scervena plet pri namahe alebo tak, potom vyzeram ako byk v corride 😀

ja na roa fakt nedam dopustit..vsak ja by som hrozne vyzerala, keby to neuzivam.. a to zacinam 4 mesiac..plet fakt nadherna..ale este chcem pokracovat lebo pri minulej liecbe sa mi to potom vratilo ked som to velmi skoro vysadila.. 🙂 poslite aj mne nejake foto.. ------ d.nika@zoznam.sk----- 😎

sumienka2525
14. máj 2009

didlinka88: Maybbelline ma dobre make-upy. Ja ked som si ho kupila tak som bola happy lebo dobre kryje, nelesknem sa a fakt vydrzi. Puder som mala tiez dobry ale uz asi pred pol rokom mi dosiel a neviem uz od akej znacky to bolo. Kupila som si ho v Taliansku , tu som ho aj pozerala podla obalu ale tu ho asi ani nemaju. Ale bol tiez perfektny. ....A s tym tvojim pudrom si spokojna? Ze by som vyskusala,

gizela66
14. máj 2009

sumienka ten puder mam aj ja, dobrý je, len sa vzdy trafim do ineho odtienu:D

sumienka2525
14. máj 2009

didlinka: A ty beries RO uz druhy krat? A kolko mesiacou si ho uzivala prvy krat? Ked sa ti to vratilo tak si mala plet este horsiu ako pri prvom uživani alebo nie. ?

nicoolinka
14. máj 2009

Adisss... je z teba kráááááásny chalan🙂 kokos..ale keď pravdu povediac, mne to na chalanoch absolútne ani nevadí... je super vidieť takýto výsledok...ach.. 🙂

gizela66
14. máj 2009

...a k tej Grunvaldovej...... ci ako sa to pise z TO som zacala po odporucani ze to je uplne super doktorka chodit a davala mi vzdy Zinerit co mi tazko uz pomahalo a to som vyskusala uz vsetko mozne, potom mi nasadila nejake antibiotika ktore som tusim brala 3 krat do tyzdna lenze to sa malo uzivat pravidelne, nie ona ma objednala potom o tri mesiace....... 😠 a to za objednanie tiez brala pekne prachy a za nic...
eweline.. v bojniciach u Hemzu? tam som tiez bola ale to som mohla mat okolo 15, vtedy mi dal zinerit a to mi tusim vtedy zabralo, vtedy..:D
potom som bola tu u nas u takej starej koznej, taka diktatorka a ta mi dala len nejake masticky tak to tiez nebolo buhvico:D
a nakoniec som sa dostala do novák k takej milej koznej a ta mi hned predpisala roaccutane a kedze jej kamarat kozny otvaral nedavno u nas ambulanciu presla som k nemu a on mi dal Aknenormin a tak dalej viete😀

gizela66
14. máj 2009

no adiss to ma riadne pekne 😉
nicoolinka..nevadii??!

nicoolinka
14. máj 2009

ee, fak mi to nevadi.. ja som sa na to nikdy u chalanoch nezameriavala a nebrala to ako nieco strasne... neviem preco.. 😉 jednoducho je to tak. 🙂

lucyy01
14. máj 2009

Adiss, aj ja chcem vidiet..lusynka4@azet.sk..dakujeeem 🙂

Miraaa,dakujem za komplimenty,ale na fotkach nie je naozaj nic vidiet... 😉

A ked je tu rec o makeup-och,,ja mam tiez od Maybeline Dream satin liquid a puder tiez ako didilinka anribakterialny od Manhatan...ten puder uz niekolko rokov kupujem stale 😉