Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sypac077
1. júl 2013

@jankulina tie sa používajú prvé mesiace čo vznikne jazva, teraz už žial s tým ani nepohnú

sypac077
1. júl 2013

@jankulina ako som písal najlepšie sa pracuje s čerstvoj jazvou a najleší krém je nato obyčajná nesolená bravčová masť

jankulina
1. júl 2013

@sypac077 🙂 to uz vedeli nase stare mamy, ale co pre mna, ci uz nic? :(

sypac077
1. júl 2013

@jankulina ťažko povedať, musel by som to vidieť, čo vlasnte treba tam liečiť a ako... ak chceš tak mi pošli na ten mail foto

simi228
1. júl 2013

@sypac077 hejky mám trošku červené líca, myslíš že to zmizne ? 🙂

sypac077
1. júl 2013

@simi228 jj to je pri roaccu normálne, 99% ludom to zmizne po bratí, ak by ti to však náhodou nezmizlo dá sa to ešte odstrániť V Beam laserom, sú to vlastne cievky, takže sa nad tým moc netráp, naviac červené líčka sú pekné 🙂

sypac077
2. júl 2013

@simi228 prípadne ma napadá ešte jeden krém, krémuješ sa na noc, pretože môže to byť aj z toho, teda nedostačujúcej hydratácie
ten krém je tento http://www.amazon.com/Eucerin-Redness-Relief-Pe... Je tam aj ochranný faktor 15, vlastne on pôsobi čiastočne proti tým cievka, ľudia si to pochvaľujú, ale dá sa objednať len cez ebay, či amazon, na slovensku ho distribútor nedováža

mischellka05
5. júl 2013

Hlásim sa po dlhšom čase a pridávam svoju skúsenosť....a som veľmi sklamaná......už som skoro v polke 4. mesiaca a zmena žiadna, až mi je do plaču....asi aj pomaly začínam ľutovať, že pchám do seba také svinstvo, ktoré absolútne nič nevyriešilo......jediná výhoda, ktorú pociťujem je antika...upravil sa mi cyklus, presne viem v ktorý deň to príde a nikdy ma to neprekvapí nepripravenú a dokonca zmizli aj kŕče....ale aknenormin 0 bodov

sypac077
6. júl 2013

@mischellka05 akú máš dávku na deň?
4 mesiace nieje málo, ale sú aj prípady, keĎ to zaberá neskôr
a inak antikoncepicu berieš akú? podľa mňa antikoncepcia je pri roaccutane tá najväčšia blbosť(znižuje efekt roaccutanu+je škodlivá) a chrániť sa dá aj inak

ali12377
6. júl 2013

@mischellka05 mne sa to zhoršovalo takmer do konca 4tého mesiaca, čiže som to mala horšie v 4tom mesiaci ako pred liečbou,,, až potom sa mi to začalo zlepšovať, brala som roaccutane 8 mesiacov 40mg na mojich 48-50kg
a môže to byť aj to, že máš nízku dávku
a tá antikoncepcia, je totálna blbosť, rozbije ti vlastné hormóny, po vysadení môžeš mať problémy plus spolu s roaccutanem ti poriadne dá zabrať na pečeň,,,, dvíha mi tlak, ak takúto kombináciu lekár predpíše

kdy
6. júl 2013

@mischellka05
@mischellka05 vydrž, mně se to asi po 7 týdnech braní zhrošilo a až po 4,5 měsícíh přišlo zlepšení.........
taky už jsem litoval, ale pak už to bylo jen lepší

nicci254
8. júl 2013

@sypac077 fiha nevedela som ze antika moze znizovat efekt roa.. ja som brala roa aj antiku a zlepsenie som mala po 2 tyzdnoch... cize asi to neplati pre vsetkych..netreba nasilu odradzat od antiky ak je moznost otehotniet a nasledne potratit resp. porodit postihnute dieta..a ine metody ochrany? spolahlive jedine tak abstinencia 😀

sypac077
8. júl 2013

@nicci254 tak 6 mesiacov si myslím nieje problém vydržať, ak už sa nato človek dal

nicci254
9. júl 2013

@sypac077 par jedincov by sa naslo mozno zdrzanlivych 😀 ja som mala testy vzdy ok, beriem nizkodavkovu antiku a davku na roa som mala 30mg, cize tato kombinacia sa mi nevidi vrazedna 😀 ale suma sumarum, ci uz antika, roa alebo ine lieky najlepsie by bolo brat ich v co najmensom mnozstve, ked uz do seba davame denno denne humus z inych zdrojov ako je jedlo, voda, vzduch a pod...

jankulina
9. júl 2013

@sypac077 stihli ste prosim pozriet tie fotky?

sypac077
9. júl 2013

@jankulina môžeš mi tykaŤ 🙂 áno akurát ich pozerám

sypac077
9. júl 2013

@sypac077 popravde na prvý pohľad by som si ani nevšimol, že je tam nejaká porucha kože, takže jazva sa pekne zahojila 🙂 na tej druhej fotke vidím hypopigmentáciu, takže tam by pomohol recell, prípadne nejaký kvalitný krem na hypopigmentáciu a na tej prve zasa hyperpigmentáciu a trocha inú štruktúru kože, ale inak je to myslím v pohode, nemusíš sa kvôli tomu nejak trápiť 🙂 (aspoň podla mňa)

mischellka05
9. júl 2013

No tak vážim veľa, lebo teraz pred štátnicami som straaašne pribrala, úplna bacuľa zo mňa ☹ no a dávku mám 30 mg na deň..mala by som brať 20 ráno a 10 večer, ale beriem naraz večer 30 tak mi to viac vyhovuje a beriem to v pravidelnom čase plus mínus a antiku mám Minervu, čo je tiež nízkodávková...tak neviem, bojím sa, že kožná mi predpíše iba spolu 6 dávok Aknenorminu a tým liečba zhasla, takže sa desím, či sa mi to nevráti...na začiatku mi povedala, že liečba trvá pol roka, vôbec nespomínala, že na 1 kilogram hmotnosti treba užiť dávku 120 mg - to som sa dočítala až na tomto fóre...mám sa u kožnej opýtať na zvýšenie dávky alebo predĺženie liečby? čo ak ma pošle kade ľahšie..neviem čo robiť ......ja som chcela mať krásnu pleť !!! :'-(

sypac077
9. júl 2013

@mischellka05 určite sa spýtaj na zvýšenie dávky a predlženie liečby, nejak sa s ňou dohodni, ak nie tak choď ku inej
mala by si mať ideálne 0,75-1 mg na kg váhy/deň

mischellka05
9. júl 2013

@sypac077 síce tuším, že potom sa dá liečba zopakovať ešte jedným cyklom alebo sa mýlim?

sypac077
9. júl 2013

@mischellka05 áno dá, ale radšej rozmýšlaj nad tým, aby si tú liečbu už opakovať nemusela, tj. aby si spprávne dobrala túto 🙂

mischellka05
9. júl 2013

@sypac077 jj to je priorita 🙂 a dôfam, že nebude treba opakovačku, ale tak človek nikdy nevie...a ja mám radšej ak som informovaná :D

sypac077
9. júl 2013

@mischellka05 tak snáď nebude treba opakovačku, pritlač na doktorku, aby ti zvýšil dávku a predlžila liečbu, ideál je cca 150 mg, aj keď aj 120 mg niekedy stačí na liečbu

jankulina
10. júl 2013

@sypac077 Dakujem - len mi prosim ta napis co le clenok a co stehno 🙂 dakujem

sypac077
10. júl 2013

@jankulina hypopigmentácia je na stehne a hyper na členku 🙂

funkyk
11. júl 2013

Ahojte kocky (a kockosi pripadne 😀 ), po troch rokoch som sa nahodne dostala spat na toto forum a nasla som sa v par svojich starych prispevkoch ked som sa trapila s akne a rozhodovala nad roaccutanom....az ma chytila nostalgia.Bolo to tak davno. Vsetkym, ktory mate problemy s akne drzkam palceky v dalsej liecbe a prajem, nech vam konecne vsetko dopadne podla predstav !

kdy
11. júl 2013

@funkyk A jak jsi na tom ted?

lucinocka12
11. júl 2013

Ahojte vsetci, ma v plane zacat s roaccutanom, samozrejme strach s neziad. ucinkov, ale to asi mal kazdy, nejako to prezijem. Lenze, mala som trosku zvysene pecenove testy,ale to sa snazim momentalne dat do poriadku, skor ma trapia tie deti, sice uz jedno mam, ale chcela by som sa opytat je tu nejaka zienka co brala roacc. a po akom asi dlhom case po liecbe sa moze otehotnieť?... Je to smola ze my o tom lieku lekarka povedala az teraz, ale uz vyrezam katastrofalne, myslela som ze po porode sa to zlepsi ale nic. Citala som rozne fora, ale kazdy tvrdi ze sa caka rok po liecbe niekto aj niekolko rokov, ale nikto nemal priamu skusenost, ci bolo s babatkom vsetko v poriadku, a tak... a co tie neziaduce ucinky, okrem suchej koze, nosa, pier a oci, .. mal niekto nieco vaznejsie? A ako dlho ste to brati... Vďaka

kdy
11. júl 2013

@lucinocka12 Ahoj, já jsem bral 4O mg denně 8 měsíců na 6O kg.Vedleljší účinky ty co jsi psala, ale nebylo to nijak hrozný, jen jsem měl v prvních měsících zhrošení pleti, to bylo asi nejhorší ,.

misuge
13. júl 2013

Ahoj, zde je diskuzní forum na F ohledně CDS, což je šetrnější náhrada MMS
https://www.facebook.com/groups/382886911808866/