Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

adulka0312
20. apr 2011

@elissa2009 Ja beriem Roa zatiaľ len piaty deň, takže ešte nemám žiadne vedľajšie účinky 😀 😀 , okrem tej bolesti hlavy, ale hovorím, to by som Roa nepripisovala. Celý deň som bola v zhone a vypila som dokopy možno pol litra vody, takže to bolo skôr z toho. 😖 Ani na tvári sa nejaká zmena zatiaľ nekoná, ešte je asi skoro. No na brade sa mi urobil taký bolestivý podkožný pupák, ☹ a ten ma riadne štve, skôr to vyzerá tak, že sa mi to bude zatiaľ len zhoršovať...
Ty ho berieš už vyše 2 týždňov? A aký máš pocit, zhoršuje sa to, alebo zlepšuje?

elissa2009
20. apr 2011

@adulka0312 Toto iste sa robilo aj mne, take pod kozou bolestive, ale asi iba zo tri a ja som velmi spokojná, mám už teraz vyčistenu pleť, ale dnes ma poriadne bolia klby. To je super, že sme obidve skoro naraz začali aspon si možeme o všetkom písať. A tebe sa akože vôbec nevysušujú pery? Ja bez balzamu nemôžem existovať. A ozaj, mna strašne svrbí hlava...jaj, stále sa škrabe, si pomyslia, že mám vši. 🙂
A ked stojím na slnku len chvíločku, tak mám normálne napnutú pokožku.

adulka0312
20. apr 2011

Ináč ja používam telové mlieko Garnier hydrating care, aj pred liečbou mi veľmi sadol, je určený pre veľmi suchú a napätú pokožku a skvelo hydratuje. 😀 😀 😀 Zatiaľ mi vyhovuje, uvidíme či aj naďalej. 😉 Na tvár si dávam krém Princess cream od Dermacolu určený na suchú pleť s výťažkami z morských rias, taktiež podľa mňa skvelý. 😀 😀 :-Čo sa týka pomády, zatiaľ number one je pre mňa balzam od Palette v takom malom ružovom kelímku, ktorý som dostala zdarma s farbou na vlasy. 😎 😎 😎 Taktiež používam balzam Pearly Shine od Labella, pery sa krásne lesknú v perleťovom odtieni. 😉 Sem tam si dám aj balzam od astrid, ale ten mi nepríde až tak dobrý.....zatiaľ sa majte krásne kočky 🙂

adulka0312
20. apr 2011

@elissa2009
Pery sa mi zatiaľ nevysušujú, to asi aj preto, že ja som si stále dávala balzam aj pred tým, bez toho sa ani nepohnem z domu 😀 , ale určite to čaká aj mňa, ale asi neskôr. Mňa zatiaľ hlava nesvrbí, skôr otázka času, a ako to máš s vlasmi , tiež sa ti asi menej mastia, že? So slnkom zatiaľ nemám problém, ja som taký hnedý typ, takže si s ním rozumiem, ale pre istotu mám pripravený opaľovací krém faktor 50, keď bude silnejšie. 😎 😎 Aj ja som rada, že si môžme vymieňať skúsenosti, bála som sa brať tento liek, ako každý, kvôli jeho vedľajším účinkom , ale doktorka ma upokojila, vraj veľa ľudí zvykne aj pár rokov po konci liečby akýkoľvek náznak choroby pripisovať tomuto lieku, aj keď to s tým nemá nič spoločné. 😕 😕 Za celú prax sa nestretla s nejakými horšími vedľajšími účinkami, ktoré by pretrvávali, takže som pokojnejšia. 😀 😀 Ja som brala aj lieky na alergiu, a keď som si zo srandy prečítala príbalový leták, tie vedľajšie účinky nemali ďaleko od Roaccutanu, takže napísať to musia. 😀 😀 Ale to neznamená, že za všetkým stojí hneď roaccutane....

elissa2009
20. apr 2011

Ja som si tiež pred tým balzamovala pery, neustále som sa natierala, lebo aj bez užívania roa mám suchú pokožku. Ruky som si aj pred tým natierala aj 10 krát denne, tiež som snedá, nikdy som nemala problém so slnkom, a teraz si pripadám ako albín. Len som teraz vešala prádlo a pokožku som mala napnutú ako špagát. Tiež mám kúpenu 50-ku, ale doteraz som bola velká frajerka, že mne slnko nemôže ublížiť, ale veru tá pokožka je naozaj velmi oslabena, ved uvidíš o take dva týždne. Zatial pá...idem do mesta a idem sa natrieť...ale asi len 30-kou 🙂

yade
20. apr 2011

@elissa2009
Mne vyhovoval pri liečbe - ale len keď som nešla na slnko- ten Cetaphile (teda na noc+dni, keď som nemala v pláne ísť do teréniku), po liečbe zas používam Avene ako predtým...Časom bude tá pokožka suchšia a suchšia, Cetaphil je ale na ňu parádny.
Je aj lacný, aj dobrý, neváhala by som...Mne ho vždy objednávali v lekárni.

yade
20. apr 2011

@adulka0312
Taká tá pravá, Roa-suchosť pier sa ešte len dostaví 😉 , mne sa tiež v prvé týždne skoro pery ani nesušili...a myslela som si, že ani nebudú...ale potom to prišlo a extrémne vysušovanie pier pretrváva ešte aj teraz, takmer 3 mesiace po dobraní Roa...Pleť už suchá nie je, mastí sa opäť veselo.

adulka0312
20. apr 2011

@elissa2009
No už sa na to "teším" ☹ Teraz cez leto to bude len horšie. ☹ Doktorka síce nebola zásadne proti aby som to brala aj teraz , ale na jeseň je to lepšie, kedže slnko nie je tak ostré. No u mňa je to tak, že priateľ je celé leto v zahraničí, ja budem cez leto zavretá niekde na praxi, takže opaľovanie nehrozí ☹ .....aj dovolenku máme naplánovanú na zimu a tiež som počula, že niektorým to vyhovovalo skôr cez leto. Myslím, že aj tá tridsiatka nateraz stačí. 😉 A ak sa smiem spýtať, pocítila si, aby sa ti nejak zhoršoval zrak? Viacerí hovoria, že je to jeden z vedľajších účinkov, pre niektorých dokonca trvalý. 😠 Ja som doteraz nemala nikdy problém s očami, zrak mám výborný, ale trochu sa toho obávam. Často šoférujem, som z východu, takže niekedy aj 5 hodín, aj zajtra sa chystám, a nerada by som nosila okuliare. Snáď je to prehnané, v letáku sa píše len o zhoršenom videní v tme, ktoré po liečbe ustúpi, tak neviem....snáď je to len planý poplach 😀

yade
20. apr 2011

@adulka0312
Bolesť hlavy uvádza veľmi veľa užívateľov Roa-hlavne v začiatkoch...takže si myslím, že to môže byť aj následkom toho, že organizmus sa s tým, že niečo také sme do seba začali pchať aj takto vyrovnáva.
Ale máš pravdu, že sa tomu dá pomôcť, ak pijeme 😉 viac ako pred braním Roa...

motylik33
20. apr 2011

@elissa2009 ja by som do solárka nešla lebo to strašne škodí, jedno vystavenie spôsobuje bujnenie buniek... No ale toto leto bohužial, vidím to tak, že z práce rýchlo do nútra a večer budem chodiť až von, a to som chcela toto leto začať s cyklistikou a behaním ☹

adulka0312
20. apr 2011

@yade
ďakujem za príspevok yade, no ja som na tú suchosť pripravená, keď sa z vedľajších účinkov prejaví len to, tak budem rada. Aj keď ja mám vždy také " šťastie" , že očakávam aj horšie 🙂 O tom Cetaphile som počula, vraj je skvelý, určite si zadovážim 😅

adulka0312
20. apr 2011

@yade presne tak, moja reč....snažím sa povinne aspoň 2 litre denne aj viac 🙂

yade
20. apr 2011

@adulka0312
Dávaj si pre istotu do očiek kvapky! hneď teraz od začiatku, aby si sa vyhla nepríjemnostiam.(ak si už dávaš a uviedla si to v svojich príspevkoch, ospravedlňujem sa za nedostatočné čítanie 🙂
Ako to bude s tvojím zrakom keď budeš toho mať v sebe viac, uvidíš sama..Ale myslím, že to bude O.K., skôr si myslím, že by to hrozilo pri nejakej extra vysokej dávke...lebo čím vyššia dávka, tým väčšie riziko nepriaznivých účinkov...Musíš cítiť na svojom organizme, aká dávka je pre teba prijateľná...Nielen teraz, ale postupom času.
Neviem, či berieš s Roa aj HA, mne meškala napr. veľmi dlho menštruácia prvý mesiac brania Roa, lebo som nebrala s Roa HA.

motylik33
20. apr 2011

@yade uff... ja sa zatial nenatieram nicim ani na pleti žiadne UVečko ale mala by som začať, už pekne pripeká... len ma serie, že budem ako vápenka ☹ so samoopalovacími nemáte niekto skúsenosti? Niektoré vyzerajajú prirodzene keď sa natierajú iné strašne 🙂

yade
20. apr 2011

@motylik33
Na Roa pleť by bol samoopalovák zabijak!!! To radšej určite neskúšaj...Nerozotrel by sa dobre.
Neboj, jedno leto v porovnaní s letami, ktoré ešte zažiješ nič neznamená...Aj ja som bola ako vápenka to minulé, tak vás tu všetky chápem, čo prežívate..Ja som začala brať roa presne 20.4. 2010-- dnes mám výročie 🙂 a brala som ho celé leto.

yade
20. apr 2011

@stanklia
Ako sa ti darí? Koľko presne Roa berieš??
A čo vyrážky? Ak sa ti ešte stále robia, už to musí byť fakt len otázkou pár dní, kedy všetky akoby šibnutím zázračného prútika zmiznú 🙂
Určite daj vedieť, nech sa môžeme tešiť všetci s tebou.

adulka0312
20. apr 2011

@yade
S tými kvapkami je to dobrý nápad, 😉 len si treba dávať pozor na zloženie. Na nejakom fóre som čítala, že babe počas liečby roaccutanom vypadávali mihalnice a obočie, a nakoniec s lekárkou zistili, že kvapky, ktoré užívala, obsahovali vitamín A. 😠
Ináč ani ja neberiem HAK, s lekárkou som sa dohodla, že si dám pozor. Nechcem do seba pchať ešte ďalšiu chémiu, už len Roa je dosť. Pre prípad 3 krát denne beriem aj LIPOVITAN, nech sa pečeň až tak nenatrápi 😀

motylik33
20. apr 2011

@yade tak toto si ma nepotešila ☹ na tvár by som si ho nedávala ale na telo som chcela skúsiť tak aspoň trošku chytiť farbu, myslím si, že tie drahšie prípravky by nemali nič spôsobiť neviem...

motylik33
20. apr 2011

prosím Vás, kúpila som si očné kvapky ale až doma čítam, že sú s vitamínom A, to by sa asi nemalo alebo to na to ako nevadí? Predsa nejem to tak neviem, poraďte mi. Užívala som 1.mesiac Roa 20mg, tento mesiac mi lekár predpísal Curacne 40mg jesť každý tretí deň. Lebo, že to nebolo na trhu predtým, ale sám mi povedal, že v tom rozdiel neni tak neviem načo mi dal raz to a teraz toto... 😒 Myslíte si, že je to v poriadku? Ďakujem za vaše názory

motylik33
20. apr 2011

@isabelako ahoj poprosím ťa opäť o radu. Z gynekologických dovôdov mi lekárka predpísala asi na 10 dní používania antibiotiká, kôli tomu, že sa to inak riešiť nedá. Pýtala som sa, nejde o tetracyklíny. Nevieš, môžu sa takéto lieky užívať spolu s Roa? Teda ja tento druhý mesiac beriem Curacne ale to je za jedno... dakujem 😉

yade
20. apr 2011

@adulka0312
to je fajn, že nemáš HA, ale fakt si dávaj veeeľký pozor 😉
Ja som pila čaj Silybum Mariánske, denne 1 liter, tiež na ochranu pečene, lebo od Lipovitanu sa môže priberať a od toho čajíka nie.
Ja som si na zloženie tých kvapiek dala pozor, mala som Arufil..(začínala som inými, ale tie prestali dovážať, tak mi potom lekárka odporučila tieto)
Okrem toho čajíku, ktorý som denne pila na ochranu pečene som ešte jedla Pupalku (bola s vitamínom E), ktorá znižuje cholesterol a potom mi privodila aj menštruáciu, ktorá bola už ďalej pravidelná. Je skvelá na ženské problémy.

yade
20. apr 2011

@motylik33
Keby si si telo dokázala tak vveeeľmi dôkladne zhydratovať, tak by sa to dalo...-peeling sa popri roa nemôže robiť...Problém je ten, že pokožka bude stále vysychať, aj počas dňa...Ale myslím, že za skúšku nič nedáš 😉....Uvidíš, ako budeš vysychať...A podľa toho sama uvidíš, či áno a či nie 😉
Ja som vysychala všade brutálne, na tele ešte viac ako na tvári.

yade
20. apr 2011

@motylik33
Odpoviem aj ja...ak nie sú tetracyklínové, ktoré sú zakázané, tak sa brať môžu...Ale skús si pridať k tomu všetkému, čo láduješ aspoň pitie toho čajíka Silybum Mariánske na ochranu pečene alebo ten Lipovitan...A nevystavuj sa slnku! lebo riziko pigmentácií ešte stúpa...

yade
20. apr 2011

@motylik33
Kvapky s vitamínom A si pri Roa určite nedávaj!!! Skús iné, bez A-čka!!!! Napr. Arufil, alebo akékoľvek iné, ale bez A!

geneo
20. apr 2011

@yade no moc by som si isty nebol. mne dala ocna mast VitA-POS ktora obsahuje vitamin A a bol to jediny prostriedok ako dostat oci do akeho takeho normalu. nic ine mi nezaberalo. a ocna vedela ze beriem Roa, vedela ze nesmiem vitamin A a bola 2 kancelarie od mojej dermatologicky. predtym s nou konzultovala vsetko co sa tyka uzivania Roa.

ta mast je genialna na noc ked sa oci najviac vysusia a moze sa aj pocas dna ale sposobuje trochu neostre videnie kedze je to mast.

vzdy to treba konzultovat s lekarom a vyjasnit si vsetko okolo uzivania roa.

yade
20. apr 2011

@geneo
Možno si nepoužíval kvapky hneď od začiatku brania Roa...a preto sa ti dostali oči až do takého strašného stavu...Ale rozhodne je lepšie začať s tými kvapkami bez A-čka!

...a ja som ešte aj veriaca a pri každej jednej tabletke som poprosila, aby sa mi nič nestalo 😉 ...

geneo
20. apr 2011

@yade mne by kvapky od zaciatku nepomohli urcite kedze mam okuliare a silnejsie dioptrie. tie problemy co som popisoval a mam sa tykaju jedneho oka ktore mam slabsie a prisposobuje sa druhemu ktore je silnejsie. viac sa namaha a preto sa vysusuje. predtym som s tym nemal nikdy problem, markantne to zacalo byt az ked sa mi vsetko vysusovalo, vratane oci. tych pripadov ako ja ne na nete plna kopa. je tam 50:50 ze ti zostane suche oko do konca zivota alebo ze sa ti to vrati do normalu.

co sa tyka kvapiek tak tie mi vobec nezaberali kedze po 15 minutach sa mi oci znovu vysusili. a bolo jedno co som kvapkal.

to co roaccutan permanentne v niektorych pripadoch narusa je toto:
http://en.wikipedia.org/wiki/Meibomian_gland

yade
20. apr 2011

@geneo
Ja som mala oči permanentne zaliate kvapkami od prvého dňa...Kvapkala som si ich veľmi často, lekárka mi to schválila...Tiež by som sa inak mohla dopracovať k extrémnemu vysušeniu.

Myslím si ináč, že Roa môže sadnúť tam, kde je telo slabé...Možno sa ti to stalo preto, že u teba sú to oči...čomu nasvedčuje aj to, že nosíš dioptrie.
Ja nepodceňujem Roa..a som za to, aby si všetci, ktorí ho berú dávali pozor a všímali si impulzy tela...Ale aj keď to, že to tu stále píšeš, myslíš dobre, môže to mnohých vystrašiť, čo im zrejme moc nepomôže, keď sa aj tak boja, čo s nimi počas brania Roa bude 😉
Všetci tu sú už rozhodnutí, už ho berú...a čítali si nežiadúce účinky 😉

Mrzí ma, že práve tebe Roa tak ublížil...ale stále verím, že sa ti to dá do normálu...A prajem ti to z celého srdca.

Viem, že Roa nie je lentilka...a verím, že si to uvedomujú aj iní...
Myslíš, že ak by tu bol niekto ako ty písal o tom, čo sa ti stalo--predtým, akoby si mal začať brať Roa, odradilo by ťa to od toho, aby si sa pustil do takejto liečby???

yade
20. apr 2011

Ešte som si spomenula, že mi mierne pri braní Roa vypadávali mihalnice...Ale sledovala som si, či to nie je neúnosné..Určite keby mi začali padať vo veľkom, tak s tým seknem...Ale potom sa to nejako ustálilo a prestalo to.
S Cetaphile som si krémovala aj pokožku viečok.

Veď všetci máte takú primeranú dávku - (teda okrem Isabelako, ktorej držím palce, nech to teda zvládne, keď si toho toľko naložila)--tak si myslím, že to zvládnete!!

yade
20. apr 2011

....ešte k tomu, čo som napísala, že Roa môže sadnúť tam, kde je telo slabé..
Napr. ja mám slabú pečeň!!!...A vždy som mala otrasné výsledky bilirubínu, naozaj veľmi vysoké hodnoty, aj okolo 100, preto som si myslela, že mi lekárka ani Roa nedá..Ale dala mi ho...s tým, že uvidíme...Lebo mi každý mesiac brala krv.
Ja som si našla, čo je teda dobré na pečeň..a začala som denne piť to Silybum a predstavte si, že mne sa pri Roa celkovo pečeňové testy zlepšili!!! Bolo to vďaka tomu čaju.
Tiež som predtým mávala vždy vysoký cholesterol...i gynekologické problémy--nepravidelný menzes a tak som si vyhladala, že Pupalka rieši oba tieto moje problémy...A preto som taktiež s tým cholesterolom nemala problémy, ináč by to u mňa iste problém bol-keďže som s tým mávala problémy vždy, hoci vážim 50kg a stravujem sa zdravo...