Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

michalkkk
15. máj 2011

@elnino9 no ja tomto fore s ami ani nezda ze by bol niekto komu by sa to nevratilo aj ked to lekarka vravi ze 80% ci kolko percent sa to nevrati..-D ja uz som po mojich skusenostiach vecny pesimista ☹

yade
15. máj 2011

@elnino9
Ahoj..ja budem 27.mája 4 mesiace po dokončení liečby a mastná bývam veselo...a už presne tak rovnako ako pred braním..Akné našťastie nemám.Tiež som sa začala mastiť veľmi krátko po dobraní Roa...

yade
15. máj 2011

@stanklia
Tiež sa pripájam k tešeniu sa z toho, že už si skoro bez jedinej vyrážočky!

stanklia
15. máj 2011

Dakujem vsetkym co sa tesia za mna 😀 😀
@yade chela som sa ta opytat viem, ze si spominala nejaky podklad pod make up, ktory ma aj spf, nechce sa mi to moc listovat, ale v streu si musim uz nieco kupit tak keby si mohla napisat este raz. dik.

yade
15. máj 2011

@stanklia
http://www.docsimon.sk/tovar/avene-hydrance-opt......

Tento krém som používala keď som si chcela dať make-up, lebo na ten sa mi rozotieral v pohode...(ale tiež som mala iný make-up ako pred braním Roa, menej hutný)...Len tento krém má dosť nízky UV faktor...
Ale skús si kúpiť EMULZIU Avene spf 50+ - ja som mala tú, ale nepoužívala som na ňu make-up...
(najlepšie bude ak si vypýtaš vzorku...a vraj aj bioderma má nejaký nový krém na citlivú pleť-nejakú emulziu, to mi povedala kamarátka a tá si na ňu tiež dáva make-up)

yade
15. máj 2011

http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...

Myslím, že ju má aj ELISSA, tak sa spýtaj jej, či sa dá na ňu dať aj make-up pri Roa pleti....

kokoska947
15. máj 2011

@sienna_ ahooj jezis prepac zase som tu enbola sto rokov..:D aa ja uz mam pred sebou poseldnych 10 tabletiek, a ty si ho uz dobrala? a make up ja pouzivam od rimelu teraz,v takej tube sklenej a som s nim spokojna...tiey by som sa rada poopalovala uz,ale dost sa toho bojim po tom co som o tom citala...tak radsej ece vydrzim,a az dalsi rok,ted sa budem skovavat do augusta a v auguste iba tak jemne.. :D

kokoska947
15. máj 2011

ahojte....mala by som jednu otazku...prave koncim liecu roaccutane-om, a chcela by som zasa nasadit skinoren krem, na udrzanie..mate s tym niekto skusenosti?? myslite,ze je to vhodne,nie je moc agresivny na tu plet teraz? a ak ano,tak v kombinacii s cim?? kozna mi k nemu kedysi daval cyteal mydlo,ale to sa mi zda moc egresivne,je urceny aj na vselijake plesnive hnaty...ale co ine?:( moze sa kombinovat napriklad s biodermou? nechcme tu plet moc vysusit,ale mam pocit ze hydratacne veci mi zatial tiez netreba....ta pelt je teraz uplne normalna,nesupe sa,ani nemam xicht jak olejom poliaty...sem tam as spravi pupacik,ostalo par fliacikov a jazviciek,proste taky priemer....a nevim co delat:( poradite niekto??? ked tak aj nieco ine ako skinoren,ak mate dobry tip....

yade
16. máj 2011

@kokoska947
Ja tak používam na udržiavanie na noc Skinoren...2 dni si ho dávam, tretí používam na noc Avene Hydrance Legere /ten bez UV na noc, lebo je aj s UV faktorom/, aby sa mi pleť príliš nevysušila od toho Skinorenu..Ale ináč Skinoren nebol pre mňa na pleť po dobraní Roa absolútne agresívny..Myslím, že je to dobrá voľba.

stanklia
16. máj 2011

@yade No ja mam teraz iny make-up mi poradila vizazistka, ona ma malovala koli jednej reklame a dala mi make-up La Roche Possay unifiance s texturov film-finje to ten najlepsi kryci make-up aky snad existuje a je dostupny okamzite zakryje vsetky farebne nerovnosti, idem si teraz kupit aj vichy aerateint pure ten je menej kryci,. ale vydrzi na tvari dlhsie a je o nieco lahsi. Len potrebujem ten podklad mam biodermu spf 50, ale strasne ma z toho stipe tvar je to dobre na rozotretie,a le stipe to naozaj hrozne staci ak bude mat spf 15 ale nech nieco ma nepotrebujem az tak silny aj ked je urcite lepsi,ale aj na pribalovom sa pise, ze staci 15 tak snad by nepisali blbosti.

yade
16. máj 2011

@stanklia
Ja som nemohla mať žiadny z krycích make-upov pri Roa, nedali sa mi rozotierať...tak som mala úplne jemnučký.
Mne bol Avene Hydrance Legere s faktorom 20 málo v lete keď som išla von cez deň....Ale môžeš teda skúsiť 😉

delelaa
16. máj 2011

Pridam takovy "svuj" objev (misto kremu) na hydrataci a zklidneni pokozky, treba se to nekomu bude hodit 😎 - bambucke maslo! Kozni mi zvysila davku a kuze mi po par dnech opet jakoby zhrubla a byla podrazdena. Mazala jsem na noc "centimetrove" vrsty Excipialu, ale kuze byla porad divna. Pak jsem nahodou narazila na bambucke maslo a paaaani - je uplne skvele. Davam ho na plet jenom na noc, jinak bych se leska, ale je to zcela postacujici. Navic neucpava pory.Taky se mi osvedcilo na praskle koutky. Vazne doporucuji a nechapu, ze jsem bez toho mohla vubec existovat 🙂

elissa2009
17. máj 2011

@michalkkk súhlasím s tebou, ja tiež čo počujem, tak každému sa to vrátilo....mojej sestre dokonca po dvoch liečbach, ale dúfajme...🙂

elissa2009
17. máj 2011

@stanklia ja používam na tvár od la roche effaclar h a až na ten si nanášam opalovací krém la roche, alebo biodermu. Mam doma obidve vzorky, dokonca bioderma je tonovaná, takže tú používam ako makeup, ale ak mám porovnať tieto dve značky, tak la roche 50 spf je ovela lepší ako bioderma. Navštívila som asi 5 lekární a všade mi dali obidve vzorky, takže som zásobená....ale ked sa minu tak sa rozhodnem pre la roche 🙂

sandra48
17. máj 2011

@delelaa ahoj 🙂 , prosím ťa kde by som zohnala to bambucké maslo? - v lekárni, či v špeciálnych bio obchodoch??, díky za odpoveď 😉

stanklia
17. máj 2011

@elissa2009 No asi to aj tak urobim, ze si vypytam vzorky inak som ta ja, ale tava uz som mohla davno vypytat. 😀

stanklia
17. máj 2011

@yade No mne sa tiez vsetko zle nanasa aj som to tu minule pisala, ze ten kryci cosom ppredtym pouzivala bolo velmi tazke ho rozotriet, ale tento je uplne perfektny je lahky a pritom uplne perfektne kryje.Ale idem kupit aj ten vichy aerateintpure ten je tiez skvely.

delelaa
17. máj 2011

@sandra48 Ahoj, ja ho koupila v lekarne, ale maji ho i v DM drogerii od Saloos (aspon tady v CR) a pak urcite ruzne prodejny se zdravou vyzivou 🙂
Ted v zapalu zajmu o tom procitam ruzne weby http://www.acne.org/shea-butter-reviews/170/pag... a melo by mit i priznivy vliv na flicky a jizvicky po akne, tak uvidim. Zatim jsem moc spokojena, ikdyz po jeho naneseni se lesknu jako prase 😀 ale rano po probuzeni ta plet za to stoji a hlavne uz neni vubec podrazdena diky brani Roaccuatane 🙂 Jestli ho vyzkousis, tak dej urcite vedet jak jsi s nim spokojena 🙂

jukl
17. máj 2011

Ahoj,
moje kožní lékařka se mi na podzim chystá nasadit léčbu Roaccutanem, nebo Curacné. Léčí mě s akné už šest let a nic na mě absolutně nezabírá nebo pouze nepatrně( Mám za sebou léčbu Skinorenem, Differinem, Imazolem, Duac gelem, dlouhou kůru antibiotik, kůry Acnevacu, lokální retinoidy ve vodičce, několik laserových terapií za nemálo peněz... A na spoustu názvů léků jsem už časem zapoměla, bylo toho fakt hodně). Akné se mi spustilo až ve dvaceti letech po vysazení první antikoncepce a od té doby se jen zhoršuje. O Roacutanu a pod. mám ale veliké pochybnosti. Vůbec se mi nelíbí ta dlouhá řada vedlejších účinků, které mohou nastat. Dost se obávám bolestí kloubů a zad, které jsou prý častými projevy. Mám jisté onemocnění páteře a kdyby se mi bolesti v zádech měli ještě zhoršit, tak to nevím, nevím, jak bych se dokázala celý den starat o malého, už teď je to občas dost šílený s bolavými zády.
A hlavní dotaz, který tady na vás mám, je: Jak dlouho po vysazení roacut. či curacné se může otěhotnět? Na to se asi názory dost liší jak tak vidím. Moje doktorka mi totiž řekla, že po lhůtě pěti týdnů od vysazení by to neměl být problém. Ale všude jsem četla, že se doporučuje počkat tak minimálně rok 😕 Tak jako vážně nevím. Pokud budu moct ještě znovu být těhotná, tak bych chtěla dítě co nejdříve a nejlépe to stihnout do tří let malého. Jenomže, to by nám právě vycházelo na otěhotnění tak cca dva měsíce po vysazení léčby. No a hrozně se toho obávám. Jednak, tyhle léky jsou dost driák pro organismus, takže hned ho pak zatížit těhotenstvím, nevím, jestli je úplně fajn. Nehledě vůbec na to, jaký vliv by byť jen stopové množství retinoidů mohlo mít na plod 😒
Nevím tedy, jestli věřit mojí doktorce, nebo těm druhým názorům. Máte tu o tom někdo nějaké dobré informace, nebo nejlépe osobní zkušenosti s těhotenstvím krátce po roaccutanu? Díky 🙂

sandra48
18. máj 2011

@delelaa ja sa zajtra chystám do mesta, tak pobehám lekárne a nejaké obchody, dúfam, že to nájdem 🙂 ... tiež som si už čo to prečítala na rôznych web stránkach a zaujalo ma to, takže to určite vyskúšam! a potom ti samozrejme odpíšem 😉 ....inak ako dlho to už používaš??

delelaa
18. máj 2011

@sandra48 Zatim kratce, asi jen 10 dni, ale uz ted jsem spokojena 🙂

@jukl Nekoukej se na to co pisou radoby "odbornici", nesmi se otehotnet 1 mesic po dobrani posledni tablety. Proc by to jinak firma Roche uvadela? Co by z toho meli zamerne? Jsem to uz sem jednou psala - myslis, ze je v zajmu te velke firmy, aby se rodily deti s postizenim? Neni, proto kdyz uvadi, ze JEN jeden mesic po dobrani se nesmi otehotnet, tak tomu tak bude a je to dostatecne otestovano a to proto, aby si ona firma chranila p*rdel. Omlouvam se za to slovo, ale tohle me vytaci. Nekteri delaji z Roaccuatene skoro atomovku...

miss_tins
18. máj 2011

ach plet mam uz celkom peknu jedine co ma trapi su cervene flaky iba na licach...myslim ze to je od jedla, mozno kecup alebo tak, sama neviem .... roa mi nato asi nepomoze co ? daju sa spravit take testy okrem testovania na helicobactera co by to mohlo sposovat..neviete o tom nieco viac alebo pripadne mate podobne skusenosti ci skor trapenia?

jukl
18. máj 2011

@delelaa Tak atomovku z toho určitě nikdo nedělá 😀 Jo, tak když to píšou i výrobci, tak to je asi jiná, ale jistě taky všichni víme, co všechno jsou výrobci schopni na krabičku ve vlastním zájmu napsat (ale nemyslím tím teď zrovna konkrétně tenhle případ), takže naprosto stoprocentně jim nikdy nevěřím 😉 Jen vím, že jsem se zatím všude dočetla, že se doporučuje alespoň rok počkat. A mě to i přišlo logické, tyhle léky rozhodně nejsou něco jen tak, jako když si spolknu třeba vitamím C. Docela to zamává s organizmem, obzvlášť pokud člověk není naprosto 100% v plném zdraví, takže ihned těhotnět pak asi nebude úplně nejlepší... Ale omlouvám se, nečetla jsem tady celou diskuzi, takže nevím, pokud jsi tu o tom ty, nebo někdo jiný už víc psala 😉 Chtěla jsem jen slyšet další názory a ev. zkušenosti. Ve mě tyto preparáty moc důvěry nevzbuzují. Mám sice akné ošklivé a nic už mi na to moc nezabírá, ale mám ho "jen" v obličeji, tak myslím, že tento lék spíš potřebují lidi, co to mají třeba i po těle, nebo obličej jeden bolák vedle druhého... Proto pořád zvažuju, zda do něčeho takového jít. To je docela radikální rozhodnutí, takže si to chci řádně promyslet, najít o tom vše možné a udělat si vlastní názor. Nemám sice obličej díky akné zrovna hezký, byly doby, kdy mě to deptalo neskutečně. Ale mám pocit, že za těch 7 let jsem si asi nějak už zvykla a hlavně, teď mám s malým trošku jiné starosti a priority, takže mi to prostě teď už nějak nepřijde... Ani už nemám chuť nosit hlavu v pytli, nebo chodit kanálama 😀

elissa2009
18. máj 2011

@jukl ahoj, ja osobne som počkala na obdobie, ked som vedela, že už viac detí nechcem mať. Až potom som začala s liečbou. Ale poznám ženy, ktoré majú po liečbe deti a všetky sú zdravé.

jukl
18. máj 2011

@elissa2009 Děkuji. No, taky o tom tak začínám uvažovat, nejspíš promluvím s doktorkou, že bych to eventuelně nechala až po druhém dítěti, pokud to bude nutné 😉

elissa2009
18. máj 2011

@jukl ale ak chces mať dieťa len o rok, tak to kludne možeš brat 🙂

yade
19. máj 2011

Mám zlú správu ☹ ...urobili sa mi 3 dosť veľké vyrážky!! a to napriek udržiavaniu pleti Skinorenom...Dúfam, že sa mi to nerozbehne..a to si dávam pozor na stravu, nemám už ani Helicobactera...

stanklia
20. máj 2011

@yade Jeeejda to mi je velmi luto, ale snad to nic hrozne nebude, iba normalka sem- tam sa hadam nieco vyhodi aj po tom a nerozbehne sa to.No drzim vsetky palceky.

elissa2009
20. máj 2011

@yade Presne to som ti hovorila!!! Ja naozaj nepoznam človeka, ktorému by sa akné nevrátilo. A to si mam kvôli tomuto pokaziť leto??? Moja, ja mám ešte väčšie nervy ako ty.
Mne sa zase na rukách urobili také malé suché pluzgieriky, som z toho hotová ☹

geneo
20. máj 2011

ja by som po mojej skusenosti nikdy uz do tejto liecby nesiel. pretrvavajuce problemy s ocami. ocna potvrdila diagnozu suche oci. cervene flaky na tvari, sucha sliznica, suche pery, tinitus (intenzivny), bolesti chrbta. flaky na miestach kde som mal nejake rany (stale to neprechadza).

roa som bral 40 dni potom som to musel vysadit kvoli problemom s ocami. teraz som 2 mesiace po vysadeni.

tie oci su to najhorsie co mi zostalo. nikomu neprajem.