Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

delelaa
4. júl 2011

Nebo tady (to je ten nove obmeneny pribalovy letacek objevujici se u Roaccutane): http://www.farmaceutika.info/roaccutane-10-mg
Bylo prokázáno, že nelze očekávat dosažení dalšího významně vyššího prospěchu z léčby v případě, že kumulativní léčebná dávka překročí 120 mg/kg - 150 mg/kg na dobu léčby. Trvání léčby bude záviset na individuální denní dávce. Doba léčby 16 až 24 týdnů je normálně dostatečná k dosažení remise.

yade
5. júl 2011

@delelaa
Ja si tiež myslím - podľa vlastnej skúsenosti - že tých 120mg/kg bohato stačí, potom už organizmus veľmi trpí, je čím ďalej unavenejší....a mne sa urobili aj tie krvavé podliatinky na nohách, ktoré mám doteraz a ešte iné problémy, ktoré doteraz riešim....keby som bola vybrala doporučenú dávku 120mg/kg, nemám ich....Vtedy som bola úplne v pohode.
Radšej možno naozaj brať Roa 4 mesiace...a potom po pol roku ďalšie 4 mesiace ak je to treba...A nie organizmus týrať 9 mesiacov ako som to robila ja....

starka11
5. júl 2011

@elissa2009 No tak ja uz fakt neviem, uvidim ako to pojde dalej, ale asi vyskusam este jednu kuru a ak to nepomoze,tak sa s tym zmierim.

delelaa
5. júl 2011

@yade Jj presne tak. Pokud nejsou ani ty vysoke konske davky zarukou toho, ze se akne uz nevrati (nebo aspon nejak vyrazne nesnizuji riziko relapsu oproti vybranym nizsim davkam - coz bohuzel zrejme taky ne), tak je zbytecne takhle telo trapit a dostavat do sebe isotretioninu co jen to jde. Radeji brat kratsi dobu, nedostat do sebe toho tolik a pokud se to vrati, tak jit do dalsi lecby.
Zacinam si myslet, ze jsou proste jedinci, kterym jedna lecebna kura nestaci a musi ji zopakovat a je uplne jedno jakou celkovou davku vybrali. Proste by se jim to vratilo tak ci onak.
V jedne studii jsem cetla, ze nejvetsi riziko relapsu je u zen na 25 let a pak u tech jedincu, kteri meli akne i na zadech.

starka11
5. júl 2011

No a musim povedat, ze vyrazky mam iba na lavom lici, ostatne casti mam uplne ciste. A vsimla som si, ze pocas dna sa mi nic neurobi a rano, ked vstanem, tak si vzdy nieco najdem. Neviem, ci je to tym kremom od Mudr. alebo cim. Vcera sa mi spravila do rana vyrazka a aj dnes. Tak vyskUsam to, ze vecer si nedam ten krem a uvidim zajtra rano. Je to vsetko na h.... 🙂

delelaa
5. júl 2011

@starka11 Jak dlouho uz neberes? Uvadi se totiz, ze k dalsimu hojeni akne dochazi jeste 8 tydnu po ukonceni lecby, jeste po tu dobu pozitivne pusobi na plet. Jako bys porad brala Roaccutane. Proto se v te dobe nema zacinat s dalsi kurou, mohlo by to byt predcasne a treba i zbytecne 🙂

delelaa
5. júl 2011

Mam takovou svou teorii 😀 Kdyz u mirnejsiho akne ve vetsine pripadu isotretionin zabere na prvnikrat a neni treba dalsi kury, tak logicky u tezsiho akne se to isotretioninu nemusi povest hned na poprve a tam se akne po lecbe vraci. ALE melo by se vracet v mirnejsi forme nez pred lecbou. Isotretionin z toho tezsiho akne udelal slabsi. No a dalsi lecebnou kurou se akne opet zmirni...az ho pak isotretionin vymiti uplne. Proste na nektere akne zabere jedna lecebna kura a na nektere se musi jit postupne - v nekolik vlnach (kurach). To me tak napadlo, berte to s rezervou 🙂

yade
5. júl 2011

@delelaa
Bohužiaľ čo poznám ľudí, ktorým sa to vrátilo, tak sa to vrátilo do polroka v rovnakej a u jednej ešte v horšej forme ☹ -tiež sa jej to rozliezlo po celej tvári, zakiaľ čo predtým to ona mala len na lícach...Ja som mala akné len na brade a teraz hocikde 😠
Vôbec to na ne nezapôsobilo tak, že by sa tie vyrážky zmiernili...Jedna z nich podstúpila 2 kúry a do polroka opäť späť v rovnakej forme...

Ale taktiež čo zas poznám ľudí, ktorým sa to nevrátilo po prvej kúre, tak majú stále anjelsky čisté tváričky 🙂 ...Takže je to naozaj úplne nevyspytateľné asi....(a podľa tohoto to ani nezáleží od toho, akú formu akné kto mal, lebo jedna z nich mala strašne ťažkú, až jazvovitú)

starka11
5. júl 2011

@delelaa No neberiem ich uz cca 2,5mesiaca. No a zacat by som chcela az v oktobri. V pondelok pojdem ku koznej, nech mi da Duac gel a uvidim, ci mi to zaberie. Lebo predtym som ho brala 4mesiace a uplne sa mi vycistila tvar.

geneo
5. júl 2011

ja som to bral 40 dni a zatial vsetko ciste. cca 4 mesiace po vysadeni.

sice sa mi tu a tam nieco urobi ale behom jedneho dna to je prec. a je to sposobene stravovanim. skusal som aj take extremy ze som do seba cpal 4-5 dni po sebe kazdy den jednu cokoladu a nic. predtym som mal neuveritelne problemy ked som nieco take urobil.

podla mna ten liek je ako loteria. 50/50.

ale problemy s ocami pretrvavaju lol

geneo
5. júl 2011

osobne by som do takehoto druhu liecby uz nesiel, ani keby mi niekto na 100% zarucil ze bude uspesna. pozorujem vela veci na sebe ktore mi ROA zmenilo a nestoji to za to. radsej akne a zdravy organizmus ako cisty ksicht a troska.

starka11
5. júl 2011

@geneo A ake veci pozorujes na sebe, ktore ti ROA zmenilo?

geneo
5. júl 2011

@starka11 padanie vlasov, tinitus (tazsia forma), bolesti klbov, unava, zmena struktury koze, tazsie hojenie ran. tym ze mi to vysusovalo sliznice som teraz nachylny na vsetky mozne choroby. bezne ma boli hrdlo, neustale mam cervenu sliznicu v nose. vsetko je to potvrdene aj krcnou doktorkou.

ta mi hned povedala ze roa je svinstvo najvyssieho kalibru a budem sa toho pravdepodobne zbavovat mozno aj rok. hlavne ide o to ze organizmus sa u kazdeho regeneruje inak a niektori potrebuju velmi velmi dlho kym sa vratia do normalu.

a ten najhorsi problem - oci.

mozno vacsina z toho prejde po 6 mesiacoch po dobrati ale neviem neviem. zatial skor lutujem ako som nadseny, aj ked mi to vycistilo uplne vsetko.

geneo
5. júl 2011

@yade este som ti zabudol napisat ze som sa informoval na tvoj pripad kedy sa ti to akne vratilo a v takej forme ako popisujes. dostal som info ze mozes mat poruchu metabolizmu. neviem co to presne znamena ale vsetko to co si popisala mi bolo povedane ze tomu nasvedcuje.

geneo
5. júl 2011

najvacsi problem u mna je ten ze tym ze mam suche oci vplyva to na cely organizmus ako taky kedze od stavu oci sa odvija stav vsetkych ostatnych sliznic. staci trochu googlit. este horsie je ale to ze som neustale unaveny kedze vysusene oci = namaha pre cely organizmus.

starka11
5. júl 2011

@geneo No ja som nic take nezbadala na sebe... Ja som ani pri liecbe nemala ziadne vedlajsie ucinky, okrem suchych pier. Vsak pockam do oktobra a uvidim ako dalej a podla toho sa rozhodnem, ci postupim este jednu kuru alebo nie. Drz sa

geneo
5. júl 2011

@starka11 ved jasne. na kazdeho to ucinkuje inak. dik 🙂 aj ty.

yade
5. júl 2011

@geneo
akože poruchu metabolizmu???A to by mi spôsobilo branie Roa???

geneo
5. júl 2011

@yade nie... tvoje akne moze mat povod v poruche metabolizmu

geneo
5. júl 2011

tu je napriklad o tom co to napisane... som to hladal az teraz ked si sa pytala
http://slnieckova.sk/p/akne/

je to jedna z moznosti.

yade
5. júl 2011

@geneo
Ale prečo predtým som mávala akné len na brade a až teraz sa to takto prejavuje? Navyše nie som jediná po dobratí Roa, prednedávnom som sem dávala link, kde sa na to isté ako ja sťažovala jedna baba, ktorá Roa doužívala..že sa jej akné robí na úplne iných miestach ako predtým..Mne sa skôr zdá, že akoby sa mi robilo akné len tam, kde mi pri počiatočnom zhoršení nevyliezlo všetko von...

yade
5. júl 2011

Prosím vás, odkiaľ ste si to kupovali Roa? Potrebujem si kúpiť Skinoren, lebo mi došiel a kožná je na dovolenke a nik ju nezastupuje.
V lekárni mi ho asi nepredajú.

delelaa
5. júl 2011

@yade Skinoren ti muze predepsat i prakticky lekar. Dalsi moznost je pak zkusit obejit par lekaren. Je sice na predpis, ale je to neskodny krem, tak by ti ho mohli prodat i bez predpisu....zalezi na jakou magistru trefis. Mi uz par "vrazednych masticek" urcenych jen na lekarsky predpis prodali. Muzes zkusit argumentovat tim, ze totozny pripravek jen od jine firmy Akneskin byl cele roky vzdy volne prodejny, jen ho bohuzel uz prestali vyrabet a na trhu tak zustal jen Skinoren a Aknoren (oba na predpis).
Volne prodejny a malo znamy je jenom od firmy Syncare krem jmenem White Action - taktez ucinna latka kyselina azelainova 20 %.
Nevim jak to mate na Slovensku, ale u nas mame takovou perlicku. Stejne leky - Akneroxid 5% a 10%, Eclaran 5% a 10%. Ten prvni je volne prodejny, ten druhy jen na lekarsky predpis. Prijde mi to smesne 😝 Tak Akneroxid 10% vam prodaj zcela v klidui, ale kdyz byste chteli slabsi Eclaran 5% tak mate smulu. Ten vam neprodaji, protoze byste si mohli nejspis ublizit 😀

yade
6. júl 2011

@delelaa
skúsim to teda ešte..ale najradšej by som si to odniekiaľ objednala a mala svätý pokoj!

delelaa
6. júl 2011

@yade Ze zahranici to objednas lehce, ale s postovnym se ti to nejspis prodrazi + doba nez zasilka dorazi. Do te doby se ti mozna vrati kozni z dovolene 🙂
Pomoci googlu najdes dost zahranicnich e-shopu, kde jde Skinoren koupit bez predpisu napr. http://www.pharmaoffshore.com/index.php?cPath=471 nebo muzes kouknout i po Azelexu (to je generikum) http://www.medstoreinternational.com/buy-Azelex... a treba najdes e-shop, kde bude rozumna cena/rozumne postovne/rozumna doba dodani.
Spis bych doporucila zkusit par lekaren a kdyby se nepovedlo, tak skocit k obvodni lekarce pro recept. Dalsi moznost objednat z Cech ten White Action od Syncare....je to Skinoren ceske vyroby 😉

isabelako
6. júl 2011

@delelaa
@yade
A já už se týrám celých 8 měsíců ☹ Už se fakt těšim , až to doberu 🙂

delelaa
6. júl 2011

@isabelako Mno dlouhe tyrani, ale zrejme se uz blizi finale 🙂 Na jak dlouho to jeste mas?
To u me o tyrani nemuze byt rec. Ty vrabci davky co celou dobu beru....na tom spis relaxuju 😀 Ted posledni krabicka (5. mesic) a konec. Tak jsem zvedava co bude pak....pri nejhorsim si dam po lete repete 😎

yade
6. júl 2011

@delelaa
už ten Skinoren mám z lekárne...ale chcela som aj Differine a ten mi nedali....

yade
6. júl 2011

@isabelako
chúďatko krásne!!! Viem si predstaviť, čo prežívaš, mám to za sebou! Ale už si skoro v cieli 😉 ...a už máš určite za sebou aj všetky skúšky, tak si môžeš vydýchnuť... 🙂

yade
6. júl 2011

Ja ľutujem, že som to fakt nebrala len tie 4 mesiace a potom ďalšie 4...mohla som si dať repete..ale takto ani náhodou...som zhumplovaná až až...