Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sypac077
1. apr 2012

@slovacisko112 skusal si uz aj vysoke davky b5? na google je toho az az, vysledky su take iste ako pri roacu, lenze je problem ze niektorym jedincom to nepomaha, ale to je fakt minimalne percento

slovacisko112
1. apr 2012

@sypac077 Neskusal, ale uz chcem ist do istoty. Uz som toho vyskusal az az. A nehovorim kolko som do toho uz dal penazi. Aspon mi konecne nieco zacvaka aj poistovna doteraz mi nic neplatila. Cital som ze s tou zacervenanou pokozkou maju vacsinou problemy blede typy ludi. Dufam ze u mna to nebude az take, kedze som hnedy aj v zime :D

monikase
1. apr 2012

@slovacisko112 Být Tebou, popřádně si to promyslím, zvlášť teď - na léto. Už i při tomhle jarním sluníčku mě kůže pálí a nedokážu si představit, že bych ROA brala přes léto. Před sluníčkem neutečeš a chodit ve stínu se taky stále nedá.

monikase
1. apr 2012

@milkaaaa To je mi líto ☹ Vybrala jsi celou kumulativní dávku? Já stále doufám, že když jí vyberu, už se to nevrátí

smillie
1. apr 2012

Ahojte akú máte skúsenosť s depiláciou pri braní ROA? na príručnom letáčiku sa píše žeby sa počas liečby nemalo depilovať ,že pokažka je velmi citlivá a môže byt velmi pdráždená a pri depilácii môžu ostat aj jazvičky. Zatial berem ROA len 2 dni

slovacisko112
1. apr 2012

@monikase Ja som si to uz fakt premyslel dobre. Cital som o tom slnku vela. A u kazdeho je to individualne (ako vo vsetkom) Nietkorym slnko robilo problemy a niektori na slnku nic necitili. Cital som vela diskusií. Dokonca jedna písala ze brala ROA a chytilo ju to pekne na hnedo co inokedy nikdy nezazila. Je to individualne ja som uz viacmenej rozhodnuty ze do toho idem. Hlavne potom co som vyskusal fakt uz asi vsetko a malocomu uz uverim. ROA je viacmenej istota ze zabere. kedze 98 % ludi zabralo....

tamaria26
1. apr 2012

Ahojte,chcem sa opytat niekoho kto uziva ROA a nosi okuliare,ci moze nosit sosovky,dakujem.

slovacisko112
1. apr 2012

@tamaria26 Tak ako vsetko, aj toto je individualne. Sosovky by sa brat nemali, ale vela ludi ich pri uzivani nosí. Niekto má pocas liecby aj suche oci takze ten sa so sosovkami nechytá...

tamaria26
2. apr 2012

@slovacisko112
dik za odpoved,my sa este rozhodujeme,ci to uzivat,alebo nie (ide o moj
u dceru),lebo najviac sa bojim o oci ,aby sa jej nieco nezhorsilo....

tamaria26
2. apr 2012

@somkralrepu
ahoj,ako dloho si to uzivala? a ake si mala tie akne?

slovacisko112
2. apr 2012

@tamaria26 Akné je naozaj svina choroba a jediný liek ktorý zabere 100% je ROA. Nič iné... Sama kožná mi to povedala, vyskúšal som všetko. Od zmeny stravy az po prístroje.. medzi tým boli mastičky, vodičky, antibiotiká atď.
Keby sa to vyhodilo hocikde inde na tele a nie na tváry tak to je v pohode ale tým že je to na tváry hned sú z toho u vacsiny aj psychické problémy.. Hlavne sebavedomie ide u káždého dole... Teraz škodí už všetko, vídete von na ulicu a už sa vám ničí zdravie len tým že sa nadýchnete. Je to kazdeho osobne rozhodnutie. ALE VSIMOL SOM SI JEDNU VEC, DOKTORI DAVAJU PREDPISOVAT SVOJIM DETOM S AKNE HNED ROA! potrvdilo sa mi to aj u mojej obvodnej a aj u mojej koznej, ktore mi o tom hovorili + vela krat som v cakarni videl ako prisiel doktor so svojim deckom a to dieta uzivalo ROA. Keby to bolo fakt neak extra škodlivé tak to doktori svojim detom nedaju. Dalsia vec je tá, že tie lieky sú pekne drahé a tak robia podla mna poistovne vsetko preto aby sa tolko nepredpisovali, preto treba brat s rezervou niektoré názory ludí...

geneo
2. apr 2012

@slovacisko112 lekari su pacienti v bielych plastoch... takze pozor

slovacisko112
2. apr 2012

@geneo nie vsetci ;)

geneo
2. apr 2012

@slovacisko112 pre mna su to vsetci 🙂 system ich vytvoril a dalej vytvara

lili1313
2. apr 2012

@tamaria26 Ahoj, mne spociatku sosovky nevadili, no nenosila som ich kazdy den a davala som si dost kvapiek. Teraz posledny mesiac (7.) mi zacali velmi prekazat, ked som si ich dala, musela som uz po 2- 3 hod. vybrat. Dokonca sa mi jedno oko zacalo akoby zahmlievat, takze teraz uz len okuliare a stale poctivo kvapkam, viac krat za den a zlepsilo sa to. Uz len ku koncu dna, ked som vela na PC (zial moja praca), ma palia oci. Takze preventivne po mojej skusenosti sosovky a roa neodporucam, naozaj ma to vylakalo.

@geneo to o lekaroch ma pobavilo, aj ked je to skor smutne a na zamyslenie 🙂

nicci254
3. apr 2012

@sypac077 tak ja osobne som ziadne labela nekupovala, vsetky komercne pomady ktore som mala leteli do kosa... a ako som uz niekde pisala, jedine co mi pomaha je hojivy zazrak z oriflame a na moje pery je to ozaj ze zazrak 🙂

nicci254
3. apr 2012

@slovacisko112 vsimla som si, ze sa tu bavite o tom ci ist cez leto do roa.. podla mna to nie je az taky dobry napad, mne napr. teraz staci ze 5 minut na mna svieti slniecko a som cervena ako rak.. akoby som sa spalila.. uz teraz sa musim natierat kremo a mliekom s ochrannym faktorom.. a co ti vlastne povedala kozna, predpise ti ich uz teraz?

slovacisko112
3. apr 2012

@nicci254 No hej predpise mi ich teraz... V cakarni boli traja dalsi ktorym to predpisala tiez teraz... Dufam ze to neak zvladnem s tym slnkom... hovorila mi ze kazdy to znasa inak. Ze niektorym slnko nevadi ale natierat sa musia aj tak... Ja som dost hnedy typ tak dufam ze cervenat sa moc nebudem. :D

nicci254
3. apr 2012

@slovacisko112 ono ja mam tiez vela pigmentu 🙂 ale hlavne budem drzat palce a setri sa, neprehanaj to s pobytom na slnku ak nemusis ;) ja sa trosku divim ze tie kozne to predpisuju v lete ked v letaku je jasne napisane ze je potrebne sa vyhybat slnecnemu ziareniu.. ja o nejakych cca 7 tyzdnov liecbu koncim takze to uz bude tiez na hrane.. potom napis ze ako to znasas so slnieckom ten roa, vela stastia 😉

slovacisko112
3. apr 2012

@nicci254 diki moc, jasne ze na kupalisko nepojdem to je jasne. Tak isto aj dovolenka pri mori asi nehrozí. Ale tak vydrzím to uz neak jedno leto hore dole. Hlavne ze mi konecne nieco zabere 100%tne. teda aspon dufam 😅

tamaria26
3. apr 2012

@lili1313 Dik za radu,ja som chcela tie sosovky nosit iba obcas v lete,ked budem chciet nosit slnecne okuliare....

tamaria26
3. apr 2012

@slovacisko112 no to je zvlastne,lebo zmenili sme koznu,ta prva nam o tom ani nepovedala,iba kopec masticiek .....a nic z toho a teraz ta druha kozna hned pri prvej navsteve nam to ponukla,aj ked som tam bola s niecim inim 😨

starka11
3. apr 2012

Ahojte tak sa hlasim asi po roku od douzivania liekov. Vyrážky mam stale, ale nie uz take ake som mala na zaciatku liecby, Su to take malinke vyrazky, ktore sa daju zniest. Len mesiac do zadu som mala zle obdobie, to sa mi po dlhej dobe spravili cervene hrce a isla som k doktorke, ze chcem este jednu liecbu. Ale mi to neodporucila, bo to este nebol cely rok po dobrati a ze na leto by som bola velmi vysusena. V auguste mam svadbu a bojim sa toho, ze sa mi to opat vrati, a doktorka na to, ze na leto mi predpise nejake antibiotika ak bude treba. A ak bude potrebna druha kura, tak na jesen. A to uz nechcem, bo po svadbe chceme pracovat 🙂 na babatku, tak uz to necham tak. Drzim vam vsetkym pevne nervy a krasne tvaricky 🙂 S pozdravom Alusa

tamaria26
3. apr 2012

@somkralrepu blahozelam,pekne sa ti to upravilo 😉

nicci254
4. apr 2012

@smillie nemala by si sa depilovat s voskom ale ak mas klasicky epilator ( myslim ten s pinzetkami) tak to nie je problem

slovacisko112
4. apr 2012

Tak a oddneska to začína :D krv v pohode, sono brucha v pohode...prvá tabletka v bruchu :D Uz len dufat ze cez leto to vydrzim a po lete uz bude s akne pokoj 😎

sypac077
4. apr 2012

@slovacisko112 kup si cetaphil hydratacny krem ten je asi naj

slovacisko112
4. apr 2012

@sypac077 tolko vseliakych kramov uz mam ze konec... by som skoval do vacku hociaku kozmeticku :D Ale diki za radu mozno casom vysksuam

sypac077
4. apr 2012

@slovacisko112 tento krem nieje kram, je fakt kvalitny da sa kupit len v lekarani 50g tuba vide okolo 6 eur, pri roaccu je to fakt naj hydratacny krem, kedze je na citlivu plet

slovacisko112
4. apr 2012

@sypac077 tak dík vyskusam, tá cena je good...