Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

nicci254
10. máj 2012

@slovacisko112 som sa pomylila beriem to 4 mesiace nie 5 a prave dnes sa mi asi po 2 mesiachcoh spraviala taka mala vyrazka skoro ma slak trafil :D

nicci254
10. máj 2012

inak myslim ze geneo je jeden z mala ludi, ktory ma triezvy pohlad na roa plus ma mrzi tvoj problem s ocami 😒

nicci254
10. máj 2012

@geneo napr. ja osobne si vsimam negativnye ucinky a nemam dovod nieco zlahcovat alebo tajit. a napr. suche pery jasne a oci v pohode a bolesti chrbta a klbov , podla mna na kazdeho to posobi inak a moj nazor je ze clovek je individualny aj vo svojej fyzickej stranke, preto na niekoho to moze posobit horsie a iny to moze znasat lepsie... to ze tebe sa znicili oci neznamena ze aj mne sa to stane tak ako ze mna boli chrbat neznamena je niekoho ineho bude boliet. je to aj o tom ako si pisal ze doteraz sa poriadne nevie co je ta latka zac..

slovacisko112
10. máj 2012

@nicci254 Ale ved jedna vyrazka to sa spraví kazdemu , aj človeku čo má bezchybnu plet :D

aspinka
11. máj 2012

Ahojte. Tak dnes som volala koznemu robil mi vytery z nosa hrdla a s pupaka a mam vsade pritomneho tzv zlateho stafylokoka ☹ takze v pondelok mi da antibiotika nejaku vodicku a mam si pobehat aj inych lekarov na liecenie ATB z vnutra tak snad mi uz konecne pomozu 😅

nicci254
11. máj 2012

@aspinka tak aj tam moze byt pes zakopany, prajem rychle vyliecenie a snad nebudes musiet ist do roa..daj potom vediet ako sa ti dari

slovacisko112
11. máj 2012

Tak včera navečer ma trochu zacali pobolievat oci. Hlavne lave oko trosku citim. Včera som ale isiel dost dlho autom a mal som otvorene predne okna. Teraz neviem či mám prievan, alebo ma oči pobolievajú z ROA. Suché ich nemám... Nemáte s tym skusenost?

geneo
12. máj 2012

@slovacisko112 ked ta bolia oci tak ich mas suche. skrabanie, rezanie, caste mrkanie, cervene oci to su priznaky suchych oci.

slovacisko112
12. máj 2012

@geneo Ani jedno z toho nemám, skor taká bolest celkovo aj hlavy. Cervené niesú vobec, este je moznost ze ma to bolí zo zubu, kedze na lavo mám kaz nepekny a moze byt ze mi ta bolest vyraza do oka resp. aj trocha do licnej kosti ...

slovenka254
13. máj 2012

@geneo so suchými očami by som mala ísť k očnej ? či len do lekárne si dačo na to kúpiť ? teraz pomaly druhy mesiac jem ROA a zo začiatku som nemala suché oči ale teraz pozorujem že hej .

slovacisko112
13. máj 2012

@slovenka254 Suché oči su casty vedlajsi ucinok. Treba si kupit umelé slzy. Mna vcera bolelo lave oko ale aj cela cast lavej hlavy aj zub aj sanka. Dneska je to uz lepsie... Je dost mozne ze mi zacina rast zub mudrosti :D Ozaj ostatní, ak som si zabudol dat jeden den ROA na druhy mam normalne pokracovat? nemusim si dat dva krat tolko?

slovenka254
13. máj 2012

@slovacisko112 Hej stačí isť do lekárne? lebo tá moja kočka očná ma objedná až o pol roka takže asi tak, Ja jem ROA cca po raňajkách a keď zabudnem tak si dám keď si spomeniem aj večer .

geneo
13. máj 2012

@slovenka254 treba ist ocnej. lekaren nie je doktor. ocna ti urobi vysetrenie a povie ci mas v poriadku rohovku, resp. ci ti to nesposobuje ine problemy. ROA sposobuje v ojedinelych pripadoch aj sedy zakal.

slovenka254
13. máj 2012

@geneo oki , dakujem za info pojdem k očnej

slovacisko112
13. máj 2012

@slovenka254 Radcsej chod fakt, aj ja idem zajtra, lebo stale ma boli trocha to oko. A to ze ta objedna o pol roka tak to mas potom cudnu ocnu--

slovenka254
14. máj 2012

@slovacisko112 ona ani neni taká čudná :D ale tá jej sestrička

majka8764467
14. máj 2012

Ahoj, mám 15 a chcela by som sa podeliť o svoje skúsenosti s liekom Roaccutane. Začala som ho brať len nedávno, už to bude mesiac, ale som spokojná. Bála som sa vedľajších účinkov a stále rozmýšľala či to skúsiť alebo nie. U mňa tie účinky nie sú až také hrozné. Doktorka povedala, že mám tú slabšiu formu akné a preto nebudem ani brať vysokú dávku, max. 30 či 40. Na moju váhu tak akurát. Najskôr som mala 20 a teraz beriem 30, vedľajšie účinky som najskôr nepociťovala, pleť sa mi pekne zrovnala už do dvoch týždňov aj keď ešte stále to trvá a liečba vraj bude trvať dlhšie. Spočiatku som sa dosť bála, hlavne keď mi doktorka povedala, že nevie ako to u mňa začne, že možno sa vyhádžem viac, ale stal sa opak. Sem tam nejaká veľká hľuza na tom "najvhodnejšom" mieste, ale dá sa to prežiť...Hlavne nevytláčať, pretože sa spraví znova a väčšia...Po 20 mi začali praskať pery, mala som ich vysušené, stále so sebou nosím aj do školy balzám na pery aby mi to nepopraskalo nejak veľmi. Neskôr sa stupňovali bolesti chrbta a telesná, to je môj zabijak. Máme totálne pripsychopatizovanú učiteľku, ktorá nás naháňa ako kone a nejaký dôvod na občasný oddych z liekov kvôli bolestiam chrbta by neuznala, preto sa ani moc nemusíme, ale zasa celkom to zvládam akurát som po telesnej, ktorú mám 4-krát do týždňa unavená ešte viacej...Ďalej krvácanie z nosa, krv z nosa mi tiekla aj predtým a tak isto, takže na to som si zvykla. Občas je to viac, občas menej ale dávam si na to pozor a všade nosím vreckovky keby čosi. Občas je to len tak, že vytečie a trvá to len sekundu, je to len niečo ako taká mala ranka keď sa pichnete do prsta niečím ostrým, ihlou alebo tak. Záleží na tom, ako často si striekate do nosa sprej, ja moc pretože je to komplikovanejšie ale stará dobrá klasika, vdýchnutie vody pomáha tiež....Stačí kvapka na uvoľnenie a zvlhčenie sliznice. Teraz keď som začala už 30, krv mi tak ako prestala tiecť, ale zosilneli bolesti chrbta, čo sa mi zrovna nepáči, čo už...Stále sa to dá vydržať, sladký ortopedický vankúšik. ♥ A teraz mi kázala vymeniť dávky, väčšiu večer, menšiu ráno ale lepšie sa mi to dávalo predtým, keď som mala menšiu ráno a väčšiu večer, lebo som si už po 3 dňoch všimla, že mi to nejako nerobí dobre, cítim sa unavená a tak je to také divné a zarastajú mi chĺpky, pre ženu alebo lepšie povedané dievča v mojom veku je to katastrofa o čo všetko sa potreba starať, hlavne keď nemôžete používať žiadnu depiláciu, pop. strojček používam ja, ten je asi najlepší. Po žiletke mi hneď všetko sčervenie, kvôli jemnej pokožke...A menšie čierne chĺpky na tvári, ggg...To je hrozné...Mám ich len 3 ale to sa nedá, vadí mi to tam. Tak mi lekárka povedala, že to vlastne jedno kedy užívam nižšiu či vyššiu a kľudne môžem naraz, tak odzajtra idem na vyššiu ráno, nižšiu večer asi znova. Ešte čo som zpozorovala na sebe, schudla som trocha ale len...Nejak špeciálne mi to nevadí, ani ma to zrovna neteší, nie že by som bola pribratejšia, som taká normálna váhovo na svoj vek, v páse vyzerám dosť chudá, vlastne som chudá ale ani nejak ubrať z váhy nechcem aby som potom nebola až moc vychudnutá...To by bolo tak jest všetko, chcela som sa podeliť o svoje vlastné pocity s týmto liekom. Keď som ho ešte nebrala a čítala si tu tie komentáre, bála som sa ale zároveň dúfala, že sa to zlepší. Pretože akné nie je obyčajná dilema, ale kožná choroba a nemala by sa brať na ľahkú váhu, to žiadna choroba...A navyše keď máte pupienka po celej tvári a ešte aj na tele, je to esteticky dosť blbé, máte komplexy atď...Pamätajte, že aj to sa dá zmeniť a napraviť, ja som to skúsila a zatiaľ to ide celkom dobrou cestou. Získate stratené sebavedomie a komplexy časom zmiznú, keď sa pozriete do zrkadla a nebudete môcť uveriť, že tá pleť a telo, to je vaše. 🙂 A ešte čo som na sebe spozorovala z tých dobrých vecí je aj objemnejšie nemastiace sa vlasy. To by pre dievčatá v mojom veku aj pre ostatné ženy mohlo byť fajn, celý týždeň skoro rovnaké vlasy ako po umytí, no vážne! 😎 A ešte chcem dodať, ak ešte stále váhate, či Roaccutane začnete brať alebo nie, zvážte dobre všetky pre a proti, ja som to skúsila a je to v poho. Ak ste na tom podobne ako ja predtým s menšou formou akné a občas trpíte komplexami, keď okolo vás prejde dievča s bezchybnou pleťou, dajte sa do toho! Výsledok síce nedosiahnete hneď ale stojí to za to!!!

nicci254
14. máj 2012

inak po konzultacii s koznou som znizila svoju tyzdennu davku z 250 mg na 210 kvoli tym bolestiam chrbta ( brala som 4krat do tyzdna po 40mg, zvysne 3 dni po 30 a teraz beriem kazdy den po 30mg) a musim povedat ze sa to zlepsilo o dost, len tym padom sa liecba opat predlzi..ale takto je to asi lepsie ako kazdy den ked fnukam ze ma boli chrbat

ingridelaine
14. máj 2012

@majka8764467 Pred pár týždňami som sa aj ja takto vyrozprávala, akurát že som mala to najhoršie už za sebou. Teraz som začala užívať ROA 9. a zároveň posledný mesiac. Dlhá doba, ale stálo to za to. Ja som mala veľmi ťažkú formu akné a som veľmi rada, že som sa na to dala. 🙂 S ými vlasmi som na tom inak rovnako, ako ty. Zbožňujem ten pocit "nonstop čerstvo umytých vlasov" 😀 . Predtým som si ich umývala každý, alebo aspoň každý druhý deň a poriadne mi to liezlo na nervy.
Jednu vec Ti závidím : s ROA si začala už v 15. Ja som vtedy ešte verila tým kozmetickým sajrajtom (samozrejme, ROA je ešte väčší) . Pokašlala som si, resp., ani som si neužila najkrajšie roky svojho dospievania - 16,17,18. 😒 Ach tie trapasi, nepríjemné situácie. Dnes mi je strašne ľúto, keď vidím človeka s takým hrozným akné, lebo viem ako to možno prežíva.
Držím palce pri braní ROA. 😉
A super výraz "pripsychopatizovaná" 😀 😀

slovacisko112
14. máj 2012

No asi som to prednedavnom zariekol :D okrem suchych pier mam dalsi ucinok neziaduci, zapal oka :/ ciže kvapkám si antibioticke kvapky do oci 6 dní .... Co som cital je to dost casty neziaduci ucinok. Bol som u očnej a oci mám inak celkovo v pohode, len tam mám ten zápal, co mi hovorila ze v tomto období je to dost caste a nemusim to mat ani z ROA no ale ja to tomu pripisujem jednoznacne, predtym som to nikdy nemal 😠 S ROA pokračujem aj dalej, bol som na váškach ci to nevysadim ale mesiac liecby by nestacil pravdepodobne... Minimálne 3 mesiace to chcem brat potom idem aj na krv a uvidim koncom augusta mám ist pri more cize to by boli 2 mesiace po vysadení co by bolo celkom fajn

lili1313
14. máj 2012

@majka8764467 Ahoj, co sa tyka tej telesnej, nemoze ti doktorka dat potvrdenie, aby si necvicila, resp., ze sa musis setrit? Alebo je to nejaka sportova skola, kde na telesnej velmi zalezi? Podla toho, ze ju mate 4x do tyzdna... za mojich mladych cias to bolo tusim len 2x 🙂

@slovacisko112 Daval si si umele slzy dost casto, ak sa mozem spytat? Zapal oka moze byt aj z toho, ze je suche a nevyplavuju sa ti necistoty. Urcite si po dobrati tych antibiotickych kvapiek nieco poctivo davaj, najlepsie su kvapky bez konzervacnych latok, lebo tie si mozes davat castejsie. Ja som mala napr. refresh.

slovacisko112
15. máj 2012

@lili1313 Nie nedával som si ich pravidelne, lebo som ani nemal pocit suchceho oka, ale tak teraz si ich budem davat aj po dobrati antibiotickych. Mam take bez konzerv. latok... Moze to byt tym ze bolo suche a ako hovoris nevyplavovali sa necistoty. Tak ci tak treba si asi aj nieco vytrpet kvoli pleti, aspon som si dal skontrolovat celkovo oci u ocnej, lebo Roa moze sposobovat na ociach vselico 😠

otulik
15. máj 2012

ahojte baby starne mi pokozka skor sa vysusuje mam kedjake kremi z kozneho a nic nezabre jakeby sa mi vysusovala som nestastna lebo nemam ani 35 a pokzka juuuj ☹ ..poradte mi prosim co na to?

nicci254
15. máj 2012

@otulik tak to teda nevieme, kedze my tu riesime akne a roa 😀 myslim ze by pomohlo ine forum a btw ked nepomoze kozna myslis ze tu dostanes lepsiu radu? nemyslim... skor skusat skusat a hladat taky krem ktory ti sadne najlepsie alebo zmenit koznuu

otulik
15. máj 2012

@nicci254 no nenasla som taku temu ...niekedy sa tu na konikovi dozviem viac jak od lekarky 😝

monikase
15. máj 2012

Mám dobráno, KONEČNĚ 🙂
Tenhle týden mě začaly bolet oči; měla jsem brát ještě 3 dny, ale už to vynechám, dávku 120mg mám splněnou.
Kdybych to měla zhodnotit, Roa bych si už znovu nevzala. Strašné zhoršení ze začátku mi za to nestálo, zůstaly mi flíčky, jizvičky, teď už by to řešila jinak a Roa se velkým obloukem vyhla. Ale chápu, že ostatní, co s tím bojují léta, nemají jinou možnost. Já ji měla, ale nezjistila jsem si všechno a slepě věřila doktorům - špatné ponaučení, taky ponaučení. Ale teď už bude jen líp a líp, doufám 🙂

slovacisko112
15. máj 2012

@monikase Ak sa mozem spytat aku inu moznost si mala? Okrem ROA teda, lebo ja som vyskusal VSETKO!! Dokonca aj drahé prístroje, roa beriem mesiac aj pol a tak ako on mi nezabralo nič.

aspinka
15. máj 2012

Ahojte. Tak som bola u Dr a ten ma sfukol ze nech nemam velku nadej v tom stafylokokovi ze on si mysli ze aj tak budem musiet podstupit liecbu ROA lebo ATB na stafylokoka mi na plet az tak nepomozu ☹
Chcem sa spytat dievcat co popri ROA beru Antikoncepciu kolko za Antiku platite ja som citala ze ked sa berie zo zdravotnych dovodov mala by ju preplacat poistovna ale kozny mi tvrdi ze su ju platim sama 😠

somkralrepu
15. máj 2012

SOM UPLNE ZUFALY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!JA UZ TO MOZEM ....... ! bral som toto svinstvo pomaly 9 mesiacov..prvý mesiac - 2O mg, potom už každý deň 3O mg, teraz doberám posledný mesiac (10 mg) balenie - už mám asi 3 tabletky..a pleť mi znovu začína mastieť, robia sa mi znovu výražky po licach, úplne mastný nos mám, aj na čele sa mi zdá že sa mi už dačo vyhadzuje!!! ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Prečo mi to nepomohlo?
Konečne som si našiel peknú babu, s ktorou to vyzerá na viac ako len kamarátsvto, a už zasa trpím...tie najkrajšie roky môjho života sú doslova v riti!! Hambím za svoju tvár, je celá červená, zošuverená..a nie to ešte aby frajerka sa za mňa hambila, všetko to ukončím..život je skurvený, nespravodlivý!

myslíte že teraz na leto mi kožná predpíše tento liek ešte raz? a asi koľko by som to užíval?? ak mám 70 kg, 172 cm... ách mne ani na prvý krát nič nezabralo, určite ani na druhý krát to nevídea potom skočím pod vlak...nikto si nevie predstaviť aká je to bolesť, ak na vás pozerajú aký ste vyrážkový, a trpíte tým...hovorim o psychickej bolesti 😖 😖 😖

somkralrepu
15. máj 2012

prečo práve ja???? !!!! pýtam sa stále dookola túto otázku 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒