Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

didlinka88
15. mar 2009

Ahojte.. 🙂 no dufam, ze podobny prizrak ako ten pelo tu uz strasit nebude...podla toho co pisal by som uz bola asi mrtva..ked som brala Roa pred dvoma rokmi, tak som sa dokonca aj opalovala na slnku s nie velkym faktorom a v pohode..nic sa mi nestalo,ani fliacik som nemala, aj ked teraz viem, ze sa to nesmie..stale zijem, s oblickami ani s pecenou ci niecim inym som problem nikdy nemala.. A teraz pri uzivani ma trapia len tie pery..ale to je len zanedbatelny detail..a ako ste uz vsetky pisali tak tiez nefajcim, nepijem alkohol, nechodim do zafajcenych priestorov, stravujem sa vylucne zdravo a plet hrozna..
toto mozu naozaj napisat len ludia ktori to nikdy nezazili a nevedia, co to je, ze ked si umyva clovek plet vodou a nedokaze si utriet tvar uterakom, lebo to boli tak, ze place od bolesti..vtedy by som mu poradila, nech to necha tak a nech sa krmi bylinkami v homeopatikach..
Inak baby aj vam sa pocas liecby obcas trochu zhorsi plet a potom sa znovu zlepsi a tak..mam pocit ako by to bola nejaka sinusoida, ze raz dobre inokedy horsie..Ale mozem sa pochvalit 😀 celo uz mam pekneeee 😝

enjoy
15. mar 2009

didlinka88 ahoj 🙂 , mne ked sa to zacalo zlepsovat tak uz sa mi to pomaly ale iste len zlepsovalo, nebola to taka hupacka ako pises ty, ze raz hore, raz dole. to skor na zaciatku tie prve dva mesiace som mala takuto sinusoidu v zhorsovani, ze raz viac, potom menej. 😉
ako dlho teraz beries R? a ked sa ti akne vratilo, bolo to miernejsie stadium ako predtym? 😉
ja som teraz uz vyse roka bez R ale zacali sa mi vyhadzovat take mini pupaciky na dekolte a najnovsie aj na cele okolo toho miesta kde prechadza pokozka do vlasatej casti hlavy, nie je to nic extra strasne ale doteraz to nebolo, plet som mala uplne hladku. nie su nahnisane,ani zapalene, len vystupene, drobnucke. nemas s tym skusenost? myslis ze to je uz zaciatok zhorsovania pleti? neviem to posudit sama, ci uz mam vyhladat koznu aby mi nasadila zase R a zarazila to uz v uvode, ak by to malo zajst do stadia ako pred liecbou, to by som bola nerada. ako sa to prejavilo u teba ked uz R prestal fungovat? 😖
mala som teraz stresove obdobie, pila som dost kavy a energy drinkov, tak neviem snad je to len reakcia na to. 😉

ankam
15. mar 2009

enjoy dufam ze sa ti to nezacina znova 😖
ja by som tiez antiku nebrala.ved ani pred R som ju nebrala a neotehotnela som.....ale stale mi vrta v hlave ze co ak?tak som aspon spokojnejsia 🙂

debi7775
15. mar 2009

sweety ja antiku neberiem tiez a nieje to z nabozenskych dovodov 😀 len som skratka usetrila svoju pecen 😝 takze pohoda..

co sa tyka pela:no comment 😠 zbytocne sa mi len zdvihol tlak,aj tak to k nicomu rozumnemu neviedlo..vykreslil roacc.ako to najhorsie co existuje popritom je plno inych silnych liekov,ved uz len o ibalgine co napr moja kamoska ho papa ako lentilky sa diskutuje,ze je velmi silny a ze ho stiahnu a to nerozobera nikto 😀 ja beriem ze mozno prirodne veci su zdravsie a neskodia telu..ale tazke choroby(co ja akne povazujem za tazku chorobu) predsa nikto nelieci zdravym zivotnym stylom,bylinkami a podobnymi vecami...predsa sa nasadia lieky,clovek ich vyberie a je fit,tak preco by to takto nemohlo byt aj na akne?nechapem co to niektorych ludi tak poburuje..slovensko je asi jedna velka zakonzervovana spolocnost ktora taketo veci este velmi neprijma..ale verte mi v zahranici je to uplne bezne,citala som fakt ze v niektorych statoch ti to predpisu len tak na poziadanie,aj ked ten clovek nema plet skaredu..a okrem toho..ludia co mam v okoli a liek brali ho vykresluju v dobrom takze letaky,statistiky a ine veci sa nemozu porovnavat s nazormi skutocnych ludi si myslim ja 😉

enjoy s tymi flakmi si ma potesila 😉 a roacc nezacinaj brat koli par vyrazkam na cele,este chvilu vyckaj 😉 co bude dalej...

didlinka88
15. mar 2009

enjoy: ja co som brala Roa pred tymi 2 rokmi, tak to mi musela Dr. zastavit liecbu po 3 mesiacoch, lebo som brala nespravnu HAK a mala som z nej problemy, tak uz som sa liecila len lokalne, no a potom uz znovu ani to nepomohlo, tak mi dala Roa po polrocnom uvazovani..teraz beriem presne mesiac.. 🤐
A enjoy, zatial sa nestresuj, si to mohla mat zo stresu a z tych napojov, co si pila..ja ked mam stres,tak sa mi tiez na dekolte spravia pupaciky a este aj cervene flaky, ale potom mi to prejde..
Mne sa akne vratilo, no nie v takom mnozstve ako predtym, lebo som neukoncila liecbu..ale nova kozna, ktoru som vymenila za tu, co mi nasadila nespravnu davku aj Hak, mi povedala, ze uz teraz bude liecba uspesna, lebo ju ukoncim v spravnom mnozstve aj dobe uzivania..tak sa neviem dockat.. 🙂
Ale je to zaujimave, ze sa mi to zacalo vracat ked som minule leto prestala brat HaK, ze uvidim ako bude, a vtedy sa mi asi o polovicu zhorsila plet, cize podla mna aj ta HaK ma nieco do seba, som mala uplne rozhadzany cyklus, ktory sa mi teraz upravuje..cize asi vela spravi aj ta antika..lebo zeny maju akne aj preto ze hormony sa trochu poblaznili..tak neviem, co si myslite vy?

debi7775
15. mar 2009

didlinka urcite to ma nieco do seba co si napisala..poznam stovky pripadov kedy sa zenam po vysadeni hak zacalo tvorit akne..takze suhlasim ze hormonalne tabletky robia svoje..ale na druhu stranu..pokial sa zvoli spravna antika tak by to potom nemalo robit problemy..ktovie 😒

debi7775
15. mar 2009

baby nepoculi ste o vyrobku Glyco-A?..vraj je to nejaky peeling ktory si mozem robit doma a je s obsahom kyseliny glykolovej..lebo nejak mi nieje po chuti ten chemicky peeling 😒 preto hladam uz dva dni na nete nieco co by pomohlo po liecbe na flaky..a toto nezznie zle,tak ci nahodou niektora nepoznate ..ak ano tak ma informujte 😉

sweety22
15. mar 2009

HAK zabera iba pocas uzivania,lebo blokuje androgeny. Debi7775 ale ak este beries R,tak by si si nemala davat ten peeling,ani dva mesiace po liecbe vraj 😔

debi7775
15. mar 2009

sweety ved nie nie teraz... 😉 po liecbe chcem..ale to tak dlho??2mesiace?to mi nevyhovuje 😀

enjoy
15. mar 2009

kocky, ved vy mate pravdu, ja som vysadila HAK pred 2 mesiacmi takze moze to byt ten dovod ze som si nieco nasla na ksichte. 😵 zatial kym mam len take mini puchieriky dokopy 5 kusov na cele, vlastne viacmenej na kraji cela a vlasov tak nebudem nic podnikat a pockam co z toho bude a budem ich dusit zatial skinorenom co mi zostal. 😉

debi7775
15. mar 2009

enjoy,jasne ze to moze byt tym 😉 tak bud sup sup zase nasad antiku alebo pouzivaj kozmetiku,aspon nejaky kremik alebo pletovu vodu na akne..preventivne 😉

sweety22
15. mar 2009

Baby chcem sa vas opytat,ako u vas prebiehala liecba,Ja uzivam druhy mesiac,plet je cista,trochu cervena,ale pory sa mi nezmensili,myslite,ze sa zmensia,alebo na to R neposobi?

gerena
15. mar 2009

baby HAK zdaleka nie je na "vyliecenie akne" sam o sebe ma tolko neziaducich ucinkov, ze malo by to byt posledna volba ....existuje milion druhov kozmetik aj dermokozmetik, len si treba najst vlastnu znacku a kombinaciu......co sa tyka Glyca A vyslovene to s HAK zakazane nie je, no ani odporucane..........ale pokial pouzivas aj iny krem, tak moze zreagovat

debi7775
15. mar 2009

sweety..pory sa zuzia trochu..teda aspon mne sa..ale nie moc..aj mna by to zaujimalo 😒 ci uplne zmiznu..mna trapia hlavne take drobne podkozne..tez nevem ci vymiznu..kozna povedala ze vsetko sa strati..aleee neviem neviem 😔

enjoy
15. mar 2009

sweety22 ja som mala istotne stiahnute aj pory, lebo si pamatam ze kamaratka raz sedela vedla mna, zadivala sa mi na tvar a povedala: ved tebe ani pory nie je vidno aku mas peknu zjednotenu plet. ze vraj som ako porcelanova babika bola podla nej. 😉 som sa dmula pychou a v duchu som velebila ze R existuje 😀 😀 😀 teraz rok po, mam stale o poznanie mensie pory ako som mala pred uzivanim R. este je podla mna skoro u teba na zmensenie porov, pokial este maju mazove zlazy co vylucovat asi to tak aj bude, neskor ked sa ich aktivita znizi sa stiahnu aj pory. 🙂

debi7775
15. mar 2009

grena ahoj..ja hak neuzivam..mna zaujimalo glyco A na vyhladenie pleti,zmiernenia flakov atd..ci je to dobre alebo nie..

miriamka
15. mar 2009

Sweety...moja liecba zatial sice bez R,ale lepsi sa to 😉

debi7775
15. mar 2009

sweety mna napadlo ze vlastne nato je vraj dobry ten chem.peeling 😒

debi7775
15. mar 2009

miriamka a nebola si este na peelingu?

enjoy
15. mar 2009

debi a co sa ti podarilo zistit o tom peelingu Glyco A? hod sem nejaku netovu stranku ak sa da. 😉 mozno sa na to dam, otestnem to a potom ti poviem ako to dopadlo, ci ti to odporucam ked uz budes po R kure. 😉

enjoy
15. mar 2009

miriamka ty si ta stastnejsia z nas ked sa ti plet hoji aj bez R, to je super! 😉

miriamka
15. mar 2009

Debi...v piatok som bola na normalnom cisteni,a 1-2 tyzdne potom sa odporuca ten chemicky peeling,takze bude pojdem tento alebo buduci piatok.Uz som zvedava

gerena
15. mar 2009

debi, inac je dobry. sposobi odlupnutie odumretych povrchovych vrstiev pokozky -plet sa vycisti a nedochadza k zapalom a tym aj brani nadmernemu premasteniu ,.........a ked chces skusit, tak teraz pokial nezacne svietit slniecko.....on sa nanasa vecer na plet a necha sa posobit 2-3 minuty, potom sa musi zmyt ...na dalsi den o 1min dlhsie....atd a odporucam zacat cez vikend, po prvych pouzitiach plet reaguje stipanim, palenim a zacervenanim 🙂
akeho flaky mas konkretne na mysli?

enjoy
15. mar 2009

gerena a kde ho dostat kupit? treba to odkonzultovat s koznym lekarom skor nez sa pouzije? ja by som to mozno skusila, len mam citlivejsiu plet tak nechcem si narobit zbytocne podrazdenie. 😉

miriamka
15. mar 2009

Enjoy...no stastnejsia ako stastnejsia.Uz vyse mesiaca som nejedla nic sladke,slane,vyprazane...kozmeticka kazde 2 tyzdne,a draha kozmetika 😠
Inac kozmeticka povedala ze ten peeling pekne tie fliaciky vyhladi...a ked tak sa moze po tyzdni opakovat.

enjoy
15. mar 2009

miriamka tak to mas pevnu volu, to sa ceni! 😉

gerena
15. mar 2009

dostat ho v lekarni, nie vo vsetkych, zamerala by som sa na hypermarketove........pytajte si vzorky a oskusajte 🙂

sweety22
15. mar 2009

ved to,ten peeling by sa vobec nemal robit pocas uzivania,lebo plet je krehka 😒 myslite,ze to pomaha? uz ste niekoho videli,po tom ako to absolvoval,ci to zabera?

enjoy
15. mar 2009

ja uz R neberiem vyse roka, tak by som to mozno vyskusala, ale asi sa poradim najskor s mojou koznou, ja byvam cervena aj po cisteni pleti prve dva dni, tak neviem ako by som reagovala na tento peeling. aj ked trochu ma odradza ze je to chemicky zasah. 😖

debi7775
15. mar 2009

sweety ale ja ho chcem vyskusat az po roacc..a enjoy je uz rok po nom tak nemaj boja 😉 a gerena mam cervene flaky po akne 😠 😠 potrebujem sa toho potom zbavit...a vycitala som o tomto glyco A co to tak sa zaujimam..dobra vec je vraj aj mikrodermalna sada od marykay..tu si objednavam urcite po liecbe...