Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ankam
30. mar 2009

ja zase vsetko nemusim co je mliecne,ale snazim sa zapijat R mliekom 😀 a ani toto nepomaha 😀

joky333
30. mar 2009

Ahojte, mám 38 r. a akné ma trápi od šestnástich. Najhoršie to bolo asi do 21 r.Celú tvár som mal vyhadzanú a zapálenú. Celkový stav zlepšilo sústavné vysušovanie tváre /umyť mydlom a potom alkoholový roztok RSB/ To síce akné nevyliečilo, ale dosť zlepšilo. V tej dobe nebolo nič špeciálne. Neskôr som sa dočítal o izotrentinoine v tabletovej forme pod názvom Roaccutane Roche, ale u nas ešte nebol na trhu. Teraz sa používa aj u nás. Aj ja by som ho chcel vyskúšať, lebo akné mám stále, len mám obavy z tých vedľajších učinkov, lebo ako chlapec som mal zápal obličiek a jedna oblička ma zniženú činnosť. Aj kĺby niekedy citím a mám dojem, že ten liek môže vysušovať kĺbové mazivo. Poraďte mi niekto prosím. Ďakujem.

ankam
30. mar 2009

ahoj,najlepsie by bolo poradit sa s lekarkou ohladom tych obliciek atd...priebezne sa robia testy pocas liecby-takze ak by nastal problem-da sa riesti ak sa zachyti vcas
tak to si sa uz dost natrapil s akne....je cas s tym skoncit nie?

joky333
30. mar 2009

ankam, bol by som veľmi rád, keby som sa konečne toho zbavil. Teraz už to nie je také hrozné ako pred rokmi, ale ten vek a akné akosi nejdu k sebe, či nie? 🙂

gizela66
30. mar 2009

debi... no celo som si absolutne nic nevytlacila a teraz sa mi tam uz nespravi ani jedna vyrazka... ale zas sa mi nejak ostatok tvare zhorsuje, hlavne jedno lice, tam musim mat pekne doslova lozisko vnutri 😖 a uz som to mala celkom pekne, no hadam sa to zas zlepsi:D

joky... no veru sa porad radsej s lekarkou... pocula som ze jedna baba musela ist na operaciu kolena kvoli roaccutane... tusim dost sportovala, coby nemala pri tych liekoch...

gizela66
30. mar 2009

ankam... no veru aj ja dost mliecne... mne sa zda ze vsetko uz hadam skodi:D 😒

joe1
30. mar 2009

Nájde sa tu niekto, kto berie Roaccutane a zároveň športuje? Nemusí byť súťažňe, ale akokoľvek kto tu športuje popri Roa. Mne sa zdá, že sa mi kĺby niekedy "správajú" inak ako pred liečbou, hlavne nohy a sem tam chrbtica, čo často pocítim po futbale alebo floorbale, pri športe mi to nevadí, až tak cca hodinu po ukončení pocitím hrozné bolesti.. stalo sa mi to už asi 3 krát, ale zasa zaujímavé je, že s činkami sa môžem naťahovať s akokoľvek ťažkými a tam nič, resp v zime pri hokeji tiež nič až teraz akosi pri tom futbale, tiež s tým máte niekto skúsenosti? Som zvedavý ako dopadnem tento štvrtok, že či sa budem môcť v piatok hýbať, si to odsledujem a ak nie, tak sa na to musím kožnej spýtať.

debi7775
31. mar 2009

eweline no vedela som ze niekde odtial budes lebo to vaše čil a pri more sa nezaprie 😀 😀 a veru veru ja sa mliecnych nevzadm ani keby co bolo..to je polovica mojej stravy a este aj do kavy si mlieka lejem habadej...nie nie!ziadne take! 😀 mlieko bude a basta!

debi7775
31. mar 2009

joe1 ja som este na zaciatku chodila do fitka ale teraz som s tym sekla lebo pri vacsej zatazi ma strasne bolia kolena,takze si pockam az po liecbe..no a chrbtica je tiez dost zle...

debi7775
31. mar 2009

joky no tak to šup šup ku koznej pre roaccutane...uz si tam mal byt davno..a myslim ze ti ho predpise napriek tym oblickam ale v malom mnozstve,trebars len 20mg alebo 30mg na den 😉 ale urcite sa s tym da nieco robit..len najdi dobru koznu...

didlinka88
31. mar 2009

joe : ja chodim pravidelne kazdy tyzden do fitka, ale cvicim uz len v mensej miere...citim to na organizme, ze nestiha 🙂 niekedy som zvladla hodinu tae-ba a este hodina vo fitku ale teraz to nie je mozne..ja by som ti skor odporucala, ak mas rad sport, nie velmi aerobne cvicenia- cize nic namahave na fyzicku aktivitu, skus skor nieco jednoduchsie, tie cinky alebo nejake natahovacie cviky..Inak ja mam problem s kolenami uz nejakych 6 rokov, po uraze, a teraz je to horsie este ked beriem tabletky..ale vsak vydrzim nejaky cas.. 😎

didlinka88
31. mar 2009

Prosim vas poradte mi nieco na pery..tak sa mi to susi, ze mi uz krvaca dolna pera...mam asi vsetko doma nakupene od labela az po tie vazeliny, co babky pouzivaju..ale nic nepomaha..pls HELP!!! 🙂

joe1
31. mar 2009

debi: dúfam, že sa to po vysadení vráti do normálu, bo ja bez športu dlho nevydržím, ale u mňa je to také zvláštne, napr pri futbale sa môžem vyblázniť koľko chcem, vtedy mi to nevadí, kruté bolesti nastanú až keď vyleziem zo sprchy, som zvedavý, ako to dopadne tento týždeň. a ozaj debi, už sa aj mne spravila vyrážka, po cca dvoch mesiacoch, huráá 😀 na tom mieste som niečo aj očakával - ako som tu už písal, že to všetko ide pomaly von, ale takúto prudkú reakciu som nečakal, to bola asi odpoveď na slivovicu, ktorú sme si na intráku dopriali minulý týždeň 😀 teraz mi to tam bude svietiť minimálne týždeň...
didlinka88: a ty aké množstvo na deň berieš, že ti až krvácajú pery? ja ich mám napr väčšinu času normálne vlhké, ani nezvlhčujem, sem tam na noc natriem lipobase kremom ale to ti asi moc nepomôže keď si už vyskúšala recepty našich starých materí 😀 tak potom len asi znížiť dávku, nič iné ti poradiť neviem.. alebo vydržať ale toto je už extrém, že krvácanie z pery..

joe1
31. mar 2009

didlinka88: a ešte som sa chcel spýtať, ako dlho berieš Roaccutane a ako si zatiaľ spokojná?

didlinka88
31. mar 2009

joe: no ja som ho uz brala cca pred 3 rokmi, ale to velmi malu davku a kratko, a potom som musela vysadit, pretoze, vies nam zenam davaju aj HaK no a ta mi skomplikovala celu liecbu..lenze potom sa mi to zacalo vracat samozrejme, kedze som nedokoncila liecbu a teraz beriem skoro 2 mesiace to budu a iba 30mg na vahu 58kg, takze to vobec nie je velka davka, ja som tu plet ani nemala nejaku hrozostrasnu ako pred tymi 3 rokmi ale kozna mi to dala aby sme to zachytili vcas...som s tym velmi spokojna, az na niektore neziaduce ucinky...uz som z toho zufala z tych pier..nemozem poriadne ani jest, lebo to boli a este aj kutiky mam na oboch stranach, cize ani zubar preventivka nehrozi u mna.. 🙂
ak mate niekto nejaky zaruceny recept sem s nim..dakujeeem

tena
31. mar 2009

Ahojte,
ja používam okrem vazelíny na pery /akákoľvek vazel./ aj zinkový krém, to skúste v zdravotn. potrebách, to sa použ.aj na suché miesta na tele, predchádzanie dermatitídam,a na perách ak to rozotriete, tak sa to leskle, že vám ani lesk nechýba, lebo ten pery len vysušuje🙂 Alebo si ho zmiešam s leskom a vyzerá to super.
Ja som tiež prestala s fitkom, odkedy beriem roac. sice len 1.mes, ale zberám sa , že budem chodiť behávať, ak budem vládať🙂 niečo musíme robiť, nejak sa hýbať, ale napr. ten futbal si myslím, že je riadna záťaž na pečeň, a bolia aj kĺby a pod. Poznám človeka, kt. prekonal hepatit.B, čiže je stále po kontrolou s krvou a tiež po futbale máva probl. s tým, že sa mu na 1 deň vyhodia fleky červené po tvári po futbale, a potom to zmizne a je to zo záťaže na pečeň, takže netreba sa nejak prudko hýbať, ak človek cíti zaťaž,je to podľa mńa na každom samotnom.

rybacina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gizela66
31. mar 2009

ja som sa nehybala ani predtym nie este teraz, ale mala by som nieco so sebou robit, trocha sa rozhybat 😀
pockam, kym doberiem lieky 😎

ja mam stale tie ruky suche, hlavne ked si mydlom umyjem, tak ich mam vysusene a cervene - nie dlane, ale zvrchu... na obidvoch a len tam... jak ekzem keby mam heh

didlinka88
31. mar 2009

gizela..aj ja mam ruky velmi suche..mne dala na to kozna Locoid lipocream, tak to ako-tak pomaha.. 😝 len keby mi aj na usta nieco zabralo..

debi7775
31. mar 2009

joe jedna vyrazka? 😀 nevtipkuj..ja som jednu vytlacila minule na brade,zosupala sa mi tam polka brady tak vyzeram otrasne..taky flaciskoooooo 😠 uz netlacim po tomto zazitku ani ja!

joe1
31. mar 2009

debi ale toto je proste vyrážka za všetky prachy 😀 nenápadná asi ako škvrna od kečupu na bielej košeli 😀 dúfam, že do víkendu bude het, aj keď samozrejme už teraz ma vytáča

ankam
31. mar 2009

joe1 sranda s tou vyrazkou 😀 do vikendiku asi nepojde..........

debi mne sa dnes vsetky chrasty zlupali.....tak sa tesim,lebo flaky lahsie zakryjem 😀

neviete co nam tu napisala rybacina???? 😕

didilinka neporadim -mne staci zatial balzam na pery.dnes som bola dlhsie vonku tak mam viac vysusene ale bude to ok

gizela ja mam taky krem na ruky Lipobase.......ten je dost mastny a dobre mi robi

maaja
1. apr 2009

caute,
predstavte si, bola som na kontrole u Dr - 5 tyzdnov po skonceni liecby - myslela som ze ma posle na pecenove test ... a one ze netreba !!!! mne vlastne pecenove testy nikdy nerobila 😕

debi7775
1. apr 2009

na rukach sa mi probili dake flaky cervene 😕 musim ist zajtra k dr...ze co to...

debi7775
1. apr 2009

maaja aj moja dr na to kasle 😠 uz ma s tym hneva!

joe1
1. apr 2009

debi7775 - moja si s tým tiež nerobí starosti, nič nové..

didlinka88
1. apr 2009

😀 inak aj mne brala testy len na zac. liecby a teraz k nej idem az o mesiac, takze 2 mesiace o mna nikto nekopol.. 🙂

eweline
1. apr 2009

mno to aj mne mne pred začiatkom liečby brali krv a až po 3 mesiacoch, tehu test mi nikdy nerobil 😀 a pečeňové už vobec. ved zajtra tam idem tak som zvedavá 😉 . mno a tie také červeno suché flaky som aj ja mala po rukách tak mi dal taký zarábaný krém z lekárne a je to furč teda krém je fuč už 2 týždne a flaky sú tu zas 😀 .

debi to je tak vidno z kade som? to čo píšem jak madar či čo? 😀 😀

gizela66
1. apr 2009

ja som nebola vobec na krvnych testoch, este aj pre prvy recept od doktorky som si nebola ja:D ale 17-teho idem...

debi a ty pri kazdom probleme ides k doktorke? 🙂

ankam
1. apr 2009

baby co s tymi vasimi lekarkami?ja beriem 3 mesiac a testy mi robila uz 2 krat a aj tehu testy 2 krat 😀 a v maji idem na dalsie testy.......

maaja ako???tebe kedy zacal ten R zaberat???