Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

hanae
7. jan 2010

zdravi vas tiez paciantka liecena roaccutanom..a mam na vas jeden dotaz..teda alebo som zvedava..je tu mamicka, ktora ma po liecbe tymto "ackom" zdrave krasne babatko a ukludni ma? liek beriem pol roka a teraz som ho vysadila, pretoze planujeme pridat k dcerke dalsi krasny uzlik....trochu ma plasia zverejnene reakcie..nechceme cakat rok, dva...tri. podla pribaloveho letaku ok, ale...mam aj tak obavy.myslela som, ze by sme mohli zacat "pracovat"skor.bude pauza od lieku od januara do maja stacit?da sa to nejako overit, ze uz teraz som in ordnung a babatko bude zdrave? je na to nejaky test..moja dr. a to mam dobru dr. ma ukludnuje, ze liek sa do mesiaca dostane z tela prec...hm?

misho678
7. jan 2010

a ešte je dobré na akné VALOSUN A - SUN 7% MYDLO S ICHTAMOLOM ? Má s ním niekto skusenosť ?

somslavka
7. jan 2010

misho678 bilirubín by si mal mať max. 26,0... čítam to tu zo zdr. karty... ja som naposledy mala 10,7

misho678
7. jan 2010

vuau tak ty sa máš ....kks nepijem alkohol,snažím sa nejesť mastne jedlá,biele rožky pijem vela vody a aj tak mam bilirubín 31

herminecek
7. jan 2010

misho678: Ahoj. Vim nastve to,verim ze to chces brat at se pak citis dobre. Ja to beru 3mesice. Vcera jsem zacal brat 40mg denne. Jinak sem bral 30mg. Verim kdyz budes jist zeleninu,ovoce,a zdrave jidla tak se ti to da do kupy. Ja Jako sem predtim si zasel na disku nebo tak. Ale kdyz to beru tak vubec nikde. A aj proto nechodim pac se stydim 😀 Jinak kdybys fakt nevedel co mas delat nasel sem na netu AKNENORMIN kde se to volne prodava tady je odkaz: http://goldpharma.com/search/aknenormin/lang/CZ... Ale nevim je to fakt posledni moznost. Ale neradil bych ti to. Zatim se mej a dej vedet jak to dopadlo. 😉

misho678
7. jan 2010

herminecek : fu diki ale ked mi to doktor nepredpísal tak šťastie pokušať nebudem 😉 Viete ale ja sa najmä obavam toho že ked mi to už možnože aj predpíše(budem vela piť zdravo sa stravovať atď) tak po tyždnovom braní toho lieku mi to zas vyskoči aj na 40. 😔

dankoxd
8. jan 2010

teraz rozmyslam ci som vobec s touto liecbou mal zacat 😖 . Predtim to nebolo take zle nemal som tazku formu akne teraz mam tazku a tvar mam sama jazva vyzeram strasne vyrazky sa stale tvoria teraz ich mam asi 40 hruza s toho 9 podkoznych 😢 . Ale este stale dufam ze to bude v pohode mam za sebou 1.6 mesiaca zo 4 mesiacov co je podla mna malo potreboval sby som aspon 6 mesiacov podla mna ale to preto ze beriem az 60mg denne a mam 63kg cize najvyssiu davku na kilo.

lucyy01
8. jan 2010

Hanae, ja zatial Roa nemam, po skuskach idem na krvne testy..rozpravala som sa s koznou o tehotenstve a ta mi povedala ze minimalne 1 a POL ROKA NIE! nechcelo sa mi tomu verit, aj ked ja skor babo neplanujem, povedala som jej ze som sa na nete docitala o pol roku a ona mi to ukazala v jej lekarskej knihe a naozaj tam bolo napisane 24 az 30 mesiacov 😒 pocula som o pripade, ze po roku mali zdrave babo..ale na tvojom mieste by som radsej pockala, lebo tie 3 mesiace, to je naozaj malo..nestoji to za to..paaa

beruska121
8. jan 2010

dankoxd: drzim palce, ja mam tiez teraz tvar v horsom stave ako pred liecbou, ale pevne verim ze sa nam to vsetkym zlepsi cim skor ,... ja beriem dva a pol mesiaca , a zlepsenie nebadam, tiez sami robia riadne podkozne hrce a tie sa mi az tak nerobili ako teraz...mozno aj preto ze som na zaciatku do tych tabletiek pila alkohol ,ja truba takze od noveho roku nechcem ani kvapku radsej idem sa detoxikovat co sa len da, ja beriem 40mg
na zaciatku ako som sa vyhadzala tak som mala tiez krasne depky tyzden som nevychadzala z domu lebo to bola katastrofa a stalo sa mi to v priebehu dvoch dni to co mi vyklicilo na tvari...
tak prajem vela stastia .. a myslim ze doktorka uz nieco s tym spravi ked bude vidiet ze sa to nezlepsuje a predlzi ti to, ... mozno sice neskor ti znizi davku aby to nebola taka zataz na organizmus. nenechala by ta len tak ak by videla ze po roacutane to mas este horsie ako pred zacatimk liecby, tak vela stastia ! 😎

aika999
8. jan 2010

ja mam dokonca v karte napisane že bilirubín može byť iba do 22,2.Ja mam 14,20 a to sa podla mna stravujem ako nejaky američan,tak neviem či to strava nejako ovplyvňuje.Inak zda sa vam že na 63kg je 40mg dosť?

somslavka
8. jan 2010

aika999 tvoja lekárka určite vie čo robí... je len opatrná a budeš to žívať dlhšie... alebo ti neskôr dávku zvýši... ja beriem 40 mg a mám o 10 kg menej 🙂... a vychádza mi to tak na 5-6 mesiacov tak ty to budeš možno užívať nejak 7-8.. neviem.. to je môj názor... ale tak ak ti to nerobí žiadne problémy tak kľudne si pýtaj viac... maximálne by si maa mať 60 mg vzhľadom na tvoju váhu...

lucynkano.1
9. jan 2010

Ahojte, mam akne uz od nejakych 12-13tich rokov, teraz mam 15.. mam uz s toho depky a neviem co .. neuzivam si zivot naplno a strasne je to neprijemne.. zneprijemnuje mi to zivot :P.. a tak som chodilaku kožnej..ale osm prestala nachv lebo som mala taku vodičku čo celkom zaberala ale teraz je to uz horsie a horsie.. myslite keby som chcela roacc. brat teraz bolo by to dobre? lebo neviem ked sa blizi leto.. a ako ste boli natom s cvicenim? mohli ste sa viac fyzicky namahat? behat a tak ?

vera147
9. jan 2010

Ahojte,rozmyslam nad uzivanim lieku roaccutane... Lenze ked so citala vedlajsie ucinky,bolo tam napisane,ze sa nesmie pokozka epilovat,mozu mi na pokozke ostat jazvy. Teraz chodim na laserovu epilaciu.Tak sa chcem opytat,ci aj pri tejto epilacii,sa radsej neodporuca pouzivat tento liek. Vera

somslavka
10. jan 2010

lucynka ja si myslím že kľudne sa nôžeš namáhať, len budeš viac unavená a všetko ťa bude bolieť :D... ale dá sa 🙂

mina235
10. jan 2010

ahojte🙂 no tak idem sa s vami podeliť o svoje prvé úspechy 🙂 aknenormin beriem skoro dva mesiace, a čuduj sa svete vyrážky sa prestali akosik tvoriť. nechce sa mi ani veriť lebo už som vyzerala naozaj tak že horšie sa pomaly ani nedalo ale akosi to začína miznúť 🙂 takže ak môžem vám poradím, neštudujte si dennodenne tvár, skrátka si toho všímajte čo najmenej. ja si myslím že je to dosť na psychyke a ked si z toho nebudete robiť hlavu a preukrutne sa o to zaujímať tak to samé ukáže že to záujem o vás nemá 🙂 myslím že je tomu asi mesiac čo sa minimálne vytláčam a do zrkadla idem len ked sa ráno malujem a pri umývaní zubov, a ono to akosi samo prechádza. každopádne je to krásny pocit že to akosi odchádza. neviem, možno som to zakrikla a ešte sa to do pár dní vráti, ale dúfam že toto už bude dobré 🙂 tak držím palce na ceste ku krásnej pleti 🙂

lucynkano.1
10. jan 2010

samoslavka: no neviem teda.. ked budem viac unavena .. :D az potom zvladam aj školu, 🙂

gizela66
10. jan 2010

lucynkano.1..... sportovat by sa malo menej, myslim, ze cim menej, tym lepsie... pocula som, ze kvoli sportu, muselo ist dievca na operaciu kolena...🙂

lucynkano.1
10. jan 2010

na operaciu kolena ?.. no uvidim co to bude somnou robit, kedze to este neuzivam.. ale jednoznacne by to bolo fajn :D aspon by som nemusela na konci roka behat na telesnej 2km 😀 😝 aj ked nemam nic proti behu lenze mame prvu hodinu telesnuuu 😒

dancingqueen
10. jan 2010

Ahojte, prosím vás o radu...doktorka mi povedala, že roaccutane je posledná liečba čo mi môže pomôcť na akné..ale po prečítaní nežiaducich účinkov som sa dosť zľakla...najmä také veci by ma zaujímali, že keďže tancujem, či to bude mať nejaký vplyv na to, lebo vraj je človek vtedy dosť oslabený a potom také veci ako keď už som anemická a vraj to dosť znižuje počet krviniek...a takisto to vraj spôsobuje respiračné problémy, tak či vôbec je ten liek vhodný pre mňa ak som bola astmatička...ešte som skúšala liečenie pomocou herbalife ale prešlo vyše pol roka a výsledky sa neukázali skôr naopak vraj je to ešte horšie ako bolo...ďakujem za každú radu!

dancingqueen
10. jan 2010

a ešte mám jednu otázku, súvisí nejako akné s potravinami??myslím to tak, že keď som chodila k predošlým doktorom, hovorili mi nech prestanem jesť čokoládu, piť mlieko..jesť mäso a uvidím výsledky, je to fakt pravda??to isté mi hvovorili aj pri herbalife...

beruska121
10. jan 2010

Dancingqueen: tak ja sa z mlieka brutalne vyhadzujem, to sa snazim uz obmedzovat druhy rok , staci ze vypijem pohar mlieka a do dvoch dni mam spust na xichte, cize neviem, ale ja mlieko nemozem
ale tak kukni sa, ostatni ludia jedia vsetko a vyrazky nemaju, mozu pit alkohol, fajcit jest vsetko mozne a plet maju peknu 🙂 ale my zakliati :D sa mozeme aj roztrhat aby sa nam nieco nevyhadzovalo na tvari

herminecek
11. jan 2010

Ahoj. Tak prinasim info. Beru Aknenormin 3mesice a 5dni. Beru tech 40mg teprve 5dni jinak sem bral 30mg. Zatim nic moc. Porad se to tvori. Musim to ale vydrzet. Na kontrolu jdu az 11.2 takze presne za mesic. Tak uvidime jak se to do te doby zlepsi. No uvidime. Uz me to fakt hodne uzira. Chci si zase konecne uzivat. Jako zajit s kamosema na disku a bavit se. Ted hraju porad florbal ale to budu i kdyz to budu mit pekne. Ale proste i do toho nedavam 100% porad na to podelane akne musim myslet. Takze se mi moc nedari. Kua ja na to myslim skoro porad. Fakt to je na psychiku jak pes. Lidi a jak pomaha lecba vam? Podelte se.... Zatim se mejte!

beruska121
11. jan 2010

hermenicek ja budem brat 24 januara presne 3mesiace , prve dva mesiace som mala davku 30mg a tento treti mesiac beriem 40 mg, a mozeme si podat ruky, mne sa vkuse robia tie hrce na licach, take podkozne ze sa nedaju ani vytlacit ani nic... takze tiez cakam a dufam ze pride ten den a zacne mi to uz miznut a vsetko sa zacne cistit, ja idem na kontrolu 15 januara zobrat si dalsie tabletky -- a podobne je to s mojim sebavedomim , cize presne viem :-/ vy chalani to mate este horsie ze nemozte moc make up, my si to aspon pozatierame ako sa len da ale aj tak namakepovana tvar vyzera umelo a neprirodzene

auryn
12. jan 2010

ja som teraz zacala brat 4.mesiac tabletky a haleluja, prestali sa mi robit tie velke podkozne vyrazky 😀
este sa sem tam robia take male ,ale to je v pohode, to sa da aj nejako zakryt.. 😉
v piatok idem na krv, hadam budem mat dobre vysledky. Co sa tam vlastne sleduje, len ta hladina bilirubinu, alebo este nieco?

misho678
12. jan 2010

nielen bilirubín...pečenové testy cholesterol..Ludia ja to nechapem.Berete 3mesiace Aknenormin a stale sa vam tvorí akne?..A mate suchu pokožku ?Však lebo ako sa vám može tvoriť na suchej pokožke akne ?? Mne sa tvorí akne ale len raz za cas (teraz mam docelu čistu pleť)ale ja aknenormin neberiem a pleť mam mastnu.

Potom vam musi chybať nejaký vitamín alebo malo pijete čistu vodu alebo nejaky prečistovací čaj ja si to inak neviem vysvetliť.Mne doktor povedal že mierne zlepšenie po tom lieku je za 3-4 tyzdne.

sugar25
12. jan 2010

ahojte ludia...ja beriem roa uz 2 mesiace....doteraz som mala len zhorsenie uz toho strasneho stavu, ktory som mala na zaciatku...este na silvestra a po nom som to mala zle...ale ako keby z jedneho dna na druhy seklo a okolo ust mi to zmizlo...chvalabohu, lebo som to mala fakt hrozne...celo je uz skoro ok, na par jemnych poupakov a na lavom lici uz to je tiez ok...len mi ostali cervene flaky...ale to sa vyhladi, verim tomu...mozno mi na to pomohol aj krem skinoren...lebo ako som ho zacala pouzivat, cca za tyzden mi pomohol...celkom ma stipe tvar, hlavne postihnute miesta, ale da sa to vydrzat...takze skinoren je podla mna vyborny doplnok k liecbe roaccutanom...aj mama si vsimla, ze sa mi to ako keby zo dna na den upravilo o 50%, tak to nie je len moje myslenie a tuzba, aby to uz konecne zmilo, comu som rada...z vedlajsich ucinkov su to stale suche pery, ale uz to nie je take strasne ako na zaciatku a inak uz nic take...a este sa pisalo vela o depkach, ktore moze clovek mat posobenim tohoto lieku..ale ja mam pocit, prave naopak, ako keby som bola kludnejsia a vyrovnanejsia...Drzim vam vsetkym palce...

beruska121
12. jan 2010

misho ja nemam suchu pokozku mam ju v poradku len sa mi uz nemasti ako volakedy , jedine pery mam suchsie ale tie si natieram biodermou balzamom na pery tak ani tie nemam uz suche .... proste kazde telo sa s tym vysporiadava inak co uz 🙂 kazdy nemoze mat take stastie ze do mesiaca sa mu plet vycisti

veronika185
12. jan 2010

ahoj dancingqueen: postupne som prestavala jest vsetky druhy potravin a nic nepomohlo: akutat kedze aktivne cvicim tak ked som vysadila mlieko mavala som strasne krce svalov najme na nohach. Vedlajsie ucinky: pocitujem ozaj iba tie pery a som unavena ale v podstate ja som stailne unavena od 15 rokov takze neviem posudit ci je to koli tomu alebo nie. Herbalife je podla mna iba sposob ako dostat z ludi peniaze. Studovala som o tom a na nic ucinne som tam neprisla. Ked som bola na cisteni touto kozmetikou tak za stav este zhorsil. Takzxe to uz by som si na tvar nikdy v zivote nedala. Co sa tyka asmatikov a tak tak lekarka ti urcite poradi ci si to vzhladom na tvoj stav mozes dovolit. Ja mam operovane oblicky a tak mi akurat robia este nejaky krvny test navyse kli davkovaniu ale inak vsetko ok.
Ked potrebujem podat vykon tak silu najdem len treba mysliet na vodu. Teraz som castejsie smadna co sa prejavilo velmi rychlo. Ale kedze som to zanedbavala tak aspon pijem ako sa ma. (ked som zabudla tak som za cely den vypila 1pohar caju) co nebolo nic moc 🙂

auryn
14. jan 2010

misho678- co na tom nechapes? kazdy sme iny, kazdy mame inu plet a na kazdeho lieky posobia inak..A zavisi aj od toho, aku formu akne clovek ma. Mam len trochu suchu plet a to tiez len na niektorych miestach. A nemyslim si, ze mi chybaju nejake vitaminy, akne sa robi preto, lebo mas v sebe nejaky zapal..a pijem vela tekutin a taktiez si myslim, ze strava neovplyvnuje akne.
Ked som bola v nemocnici, tak mi naordinovali taku dietu, ze som mohla pit len neperlive mineralky a bylinne caje, nic ovocne, ani stavy z ovocia nic. A jedlo len bez tuku, nic vyprazane, len na vode dusene..no proste otras, takto som fungovala asi tak rok a nic sladke, len raz za cas biela cokolada a prd to pomohlo, akne sa mi robilo stale....

dankoxd
14. jan 2010

viete co je super uz aj aknenormin 20mg je zadarmo parada . Inak ja zatial badam stale len zhorsenie 😢 . Ale tesim sa na zlepsenie 😵