Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

indilwen
15. mar 2013

@jujko12345 V podstate čiastočne to fungovať môže nakoľko citrón sťahuje a pokožku aj trochu zosvetľuje a bieli. Ja som si istý čas robila citrónovú vodičku a potierala ňou tvár . Sťahovalo mi to začervenanie

jujko12345
15. mar 2013

@indilwen rozmyslam nad tym ale neviem ci to mozem pouzivat pocas roacc :/ kedze teraz mam citlivu kozu

kathulka
16. mar 2013

Čaute 🙂 ako sa držíte? Ja pomaly začínam 3.mesiac a no neviem. Nové vyrážky sa mi občas tvoria, take malé biele, už by to mohlo skončiť. Ale najviac má hnevajú fľaky, tých mám veľa a sú moc viditeľné. No a zas sa mi začínajú šúpať pery, takže to zas bude pár dni hrozných 🙂

jujko12345
16. mar 2013

@kathulka ja to beriem necelych 5 mesiacov a flakov mam ako pozehnane...:/ uz mi to nervy robi...podla mna tie flaky nezmiznu ani do roka :/

jujko12345
16. mar 2013

som cital teraz vela dobrych a asi 95 percent kladnych ohlasov ohladom kremu GLYCO A moze sa pouzivat pocas roacc ma niekto skusenost ?? ZEBRAJ JE DOBRY NA FLAKY A MALE JAZVICKY ...

kathulka
16. mar 2013

@jujko12345 nie ten nemozes používať pri ROA, lekárka o tom vravela.

nicci254
16. mar 2013

@kathulka tento krem som mala, urcite pocas brania roa nie, najskor 3 mesiace po

nicci254
16. mar 2013

@kathulka prepac to nebolo tebe, ale jujkovi

martinka1717
16. mar 2013

Ahojte, ja mam tiež akné a už som z toho zufala, nemam to až tak strasne moc ale nemože sa mi to nijako vyliečiť, ale strasne sa bojim toho že keby som aj dva roky po dobrati zostala tehotna tak by som bola nervozna asi az do porodu kym by sa to nenarodilo. Nemate s tym skusenosti tie čo to dobrali a potom otehotneli či to bolo uplne v poriadku alebo ako???? Dakujem.

jujko12345
16. mar 2013

@nicci254 a pomohol ti ten krem ??

sypac077
16. mar 2013

@martinka1717 myslím, že aj po jednom roku by v tele nemalo byť také množstvo isotretinoínu, aby poškodilo dieťa

nicci254
16. mar 2013

@jujko12345 ja som ho pouzivala ako predpripravu na chemicky peeling..ale urcite pomaha

jujko12345
16. mar 2013

cawte ....je pravda ze kde som mal na tvary vyrazky potom tam nebudem zarastat ?? som o tom nieco pocul a vsimol som si to aj na sebe na jednej strane kde skoro nic nemam ani som nemal zarastam a na tej.... druhej ani skoro nie :D tam kde som mal :D

ali12377
17. mar 2013

@jujko12345 neviem ti povedať, že ako to je, a ani z vlastných skúseností ti tiež neviem povedať, lebo zatiaľ nezarastám 😀 😀

kdy
17. mar 2013

@martinka1717 v letáku máš , že můžeš otěhotnět po 2 měsících. Myslím, že kdyby to nebyla pravda nedovolili by si to do létáku uvést.

sypac077
17. mar 2013

@jujko12345 to je čo za kravinu??? nepoviem na mieste, kde je jazva po popálenine, ale obyčajné akné?
to si kde vyčítal? 😕

sypac077
17. mar 2013

@sypac077 to, že zarastáš na jednej strane viac ako na druhej je bežné, časom sa to upraví

scajus
17. mar 2013

@jujko12345 na ten glyco a som aj ja pocula dobre ohlasy 🙂 koznej som sa pytala a povedala ze cca 3 mesiace po dobrati si to uz mozem dat..

ali12377
17. mar 2013

@scajus ahoj ja som používala ten krém clyco A, používala som ho v tom čase ak som chodila na chemický peeling, kožná mi povedala, že ak budem používať ten glyco, potom aj chemický peeling bude mať lepší efekt :D,,, no mne sa efekt pri chemickom peelingu nedostavil.
Inak ten glyco A je samo o sebe chemický peeling len v slabej koncentrácii, takže teoreticky by mal odstraňovať vrchnú vrstvu kože a tak aj tie červené fľaky

scajus
17. mar 2013

@ali12377 a fakt ti ten chem.peeling vobec nepomohol? Kolko krat si ho mala? To kvoli flakom ci jazvam si chcela?

ali12377
17. mar 2013

@scajus ja som sa na neho dala kvôli akné, to boli asi pred rokom a pól, údajne chemický peeling a lieči akné, bola som na 12tich sedeniach, chodila som bud každé dva týždne alebo vyšlo aj tak že som chodila každý týždeň, dokopy som bola 12 krát, na akné mi to vôbec nepomohlo, viď mňa teraz som skončila na roacc

scajus
17. mar 2013

@ali12377 jaj tak..no tak to asi nebude bohvieco 😀 a to si ku koznej chodila ci nejakej kozmeticke?

ali12377
17. mar 2013

@scajus ku kožnej som chodila,,,, ale zas to so mnou neber tak, veď mne nezaberá na tú pleť nič, ani roacc. veď pomaly začínam 7. mesiac a ide ma poraziť, lebo stále mám také drobné nezapálene vyrážky na lícach,

sypac077
17. mar 2013

@ali12377 neboj sa, aj keby ti ten roaccutane náhodou nezabral je veľa možností na liečbu, rovnako účinných ako roaccutane

ali12377
17. mar 2013

@sypac077 aké???? ja som už vyskúšala všetko :D teda všetko nie, ale veľa toho... a už nemám náladu ani energiu riešiť moju pleť, rieším to už intenzívne 4 roky, a menej intenzívne už od začiatku od kedy sa mi začali tvoriť,,,,,, ale posledné 4 roky boli masaker, liečila som sa u liečiteľov, brala som zázračné homeopatiká ako (dr.nona, herbalife, atd), zázračné mastičky od kozmetičiek, potom som naklusala ku lekárom, 2 x som sa preliečovala na helicobacter (údajne aj to spôsobuje akné), nehcala som si spraviť endoskopiu,,,,, som bola na operácii - vybrali mi mandle (nebolo nutné, dala som si ich vybrať na žiadosť),,, a kopec iných už si ani nespomínam, ja už vážne nevládzem, teda nemám motiváciu

scajus
17. mar 2013

@ali12377 clovek bez akne ako napr. Moja cela rodina okrem mamy si povie ze akne je banalita,ale keby mali tento problem by som ich chcela vidiet co by robili..a nezufaj snad ti tento sajrajt ala roaccutane pomoze uz 🙂

ali12377
17. mar 2013

@scajus ďakujem za povzbudenie 🙂 ja pevne verím, že ten roaccutane nakoniec zabiere, budem ho brať aj dva roky keď bude treba :D

sypac077
17. mar 2013

@ali12377 napr. B5 10g(znižuje DHT) alebo vitamin A s vitaminom D vo vyšších dávkach dá tie isté účinky ako roaccutane ale bez takých vedlajších účinkov

ali12377
17. mar 2013

@sypac077 skúšal si to???,,, ja sa priznám nie, ale som o tom počula, a aj som to chcela vyskúšať, ale môj známy, ktorý je lekár ujúkal, keď som toto mu povedala,,,,že nie je dobré sa hrať s vysokými dávkami vitamínov, že je to nebezpečnejšie ako samotný roaccutane,,,,, no tak neviem, je to ozaj dobrý lekár, ja mu verím, je vynikajúci odborník v diagnostike, nie je to len taký lekár čo predpisuje nezmyselné lieky, proste mi opisoval procesy v tele vplyvom zvýšených dávok vitamínov, no je to sranda

sypac077
17. mar 2013

@ali12377 no určite to nieje nebezpečnejšie ako roaccutane, lekár sa tiež len učí z literatúry, keď ti to doloží štúdiou tak vtedy by som mu veril, inak zvyčajne samotný lekári sú často sami pacientami a je jedno aký je dobrý
Vitamín B5 sa rozpušta v moči, jedine Vitamín A je problém, ale práve vitamin D znižuje toxicitu