Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

avara_salvatore
25. okt 2010

@lukino585 ako toto ma vazne nebavi... po prvom mesiaci krasne uz som si myslela ze sa to zlepsovat bude a ono sa ti to hovado zhorsilo este viac ako na zaciatku ked islo ku zhorseniu... uz ma to naozaj nebavi... nenavidim make up... nedokazem ako poniektore dievcata na seba nadzabat kilo mejkapu a ist von to by som sa citila este horsie ako s kebby mi kazdy cumel na vyrazky pretoze to poznam zo svojej vlastnej skusenosti moja najlepsia kamoska ma nadhernu plet nikdy nemusela mejkap nic a ked vidi daku babu ktora ma kilo make upu tak viem co o nej hovoria ostatne a tak.. ale nejde tu ani tak o to co hovoria ostatny ale o celkovy pocit lebo nikedy je lepsie menej ako viac... a ja sa toho drzim ale jednoducho ked ta mrcha vyrazkovska neprejde taaaaaaaaaaaaak... sa picnem... uz ma to nebavi... som veriaca a uvedomujem si aj ze mozno toto je sucast mojho kriza.. vies ze mozno to tak ma byt preto aby som nebola namyslena lebo mam taku povahu ze som viac energicka v tychto veciach co sa toci okolo slavy a ospevovania ludi... tak ale uz ma to dalej nebavi takto... naozaj.. viem ze to je z nejakeho dôvodu ale uz si myslim ze som si pretrpela dost 6 rokov v kuse s s vyrazkami ani na rok alebo pol roka nebol oddych... do miži! :/ mam stastie ze jazvy mi ostavaju .. ale len take male... musim poklopat na drevo.. hmm.. prajem ti vela stastia v lieceni

avara_salvatore
25. okt 2010

@mcs10 tak to je omyl.. zlepsenie nastava individualne... takisto nastava zlepsenie individualne... keby si cital starsie prispevky .. prisiel by si nato

zuzka89
25. okt 2010

@lukino585 : nie ziaden preklep, tolko musim brat :D (ale z ineho dovodu, nie kvoli akne) 🙂 beriem 2 tyzdne denne po 160 a 2 tyzdne mam pauzu a stale sa to tak opakuje...ale moja pecen sa statocne drzi :D

punkzero18
26. okt 2010

Ja to už beriem cez 75 dni, a posledne 4 dni mam bolesti v bruchu. Nevadia mi až tak. Akoby sa mi chcelo vracať, no nevraciam. Len nutkania mam. Neviem čo to je :(

punkzero18
26. okt 2010

@mcs10 Serus, no to zlepšenie pride, neboj. treba vydržať.

punkzero18
26. okt 2010

Avara: kaźdy kto berie aknenormin vie o čom hovoriś. Ber to tak, že na svete niesi sama. Trpeli a trpia viaceri, aj keď to nikomu neprajem. 😉

lukino585
26. okt 2010

@zuzka89 aha uz som spätne precital ...no nezavidim, to je sialena davka ... pery musis mat uplne spalene,ci ? 😒
tak teda drzim palčeky ..akne je asi nic v porovnani s rakovinou 😖 😎

lukino585
26. okt 2010

@avara_salvatore este musime vydrzat , mne kozna vravela, ze to zaberie kazdemu , len ked je to hlboke ..tak to potrva dlhsie , tiez ma to pekne stve ...som myslel , ze po mesiaci uz bude pohodka a zatial stale len horsie :-/ ale uz mame podstatnu cast za sebou 🙂 takze v porovnani so 6 rokmi boja co je to este mesiac-dva vydrzat ? 🙂

avara_salvatore
26. okt 2010

@lukino585 viem ze vo vsetkom co sa tu pise mate pravdu .. mame pravdu... ale jednoducho uz to je na mozog z tolkej nedockavosti... 🙂 ... bohuzial ja to mam hlboke :/ aj ty to mas hlboke?

avara_salvatore
26. okt 2010

@punkzero18 ano ano.. viem 🙂

lukino585
26. okt 2010

@avara_salvatore :D ta otazka ma dobry dvojzmysel ...... ale no ano mam 😒

avara_salvatore
26. okt 2010

@lukino585 :D :D .... a no .. tak sa budeme liecit dlho :/

sandra48
27. okt 2010

ahojte, ...hlásim sa zase :D....dnes to je 32.deň, zatiaľ vedľajšie účinky nie sú až také hrozné, iba krv z nosa sem -tam, a suché pery a niekedy tie kríže :(,....ale v poslednej dobe som nejaká unavená, neviem či to bude tými liekmi?!...no ale od 26. dňa až doteraz to bolo hrozné: veľké zapálené pupáčiky sa mi tvroli a aj na krku - a predtým som tam vobec nemala:(. a tie pupáčiky strašne boleli ešte aj bolia, ale zase sa to začína očosi zlepšovať! 🙂......minulý týžden som bola u kožnej na krvi, výsledky sú o.k., takže pokračujme v liečbe 😎 .....dúfam, že sa to už čoskoro zlepší!!!!!!,......držte sa!!! - ja sa zas niekedy ohlásim 😉

mcs10
27. okt 2010

@punkzero18 cauko pocuj ake to mas po tych 75dnoch ...alebo kedy u teba nastalo zlepsenie...napr ja nechapem to ze cele leto som nemal na čele ani pupak a teraz behom 2tyzdnov sa mi spravilo asi 10 sem tam maly ale niektore bolestive fakt nechapem len tak cele celo achh a na miestach kde som maval pravidelne je to take iste skoro bez zhorsenia...dik za rady

mcs10
27. okt 2010

chcem sa este spytat ze ci vyrobky (Roaccutane,aknenormin,curacne) su presne rovnake ? ja berem CURACNE a nepocul som o tom ze by to ludia brali predsa len vetsina bere Roaccutane alebo aknenormin tak mam aj trochu obavu ci je to presne to iste alebo nieco novsie co neni az tak overene ? dufam ze je to uplne to iste :/ co vy nato ? kozna sa ktomu vyjadrila ze je to len ina firma ale tak kto vie...

mcs10
28. okt 2010

este taka mala otazocka ze moze mat suvis akne a zuby ? lebo mam aj dost pokazenych zubov ktore sa liecia lenze mam dlhe terminy poslednu opravu mam aj po dobrati ROA. moze mat vplyv ze liecba ROA nebude taka efektivna ?

isabelako
28. okt 2010

Ahoj lidi,už vás dlouho čtu,jen jsem ještě nenašla odvahu vám napsat...Akné 😖 Mám už 10 let a pořád moje kožařka říká,že to není tak hrozné,ale já nenávidím make- up a chtěla byh už konečně vypadat normálně...Stále dokola mažu přípravky typu skinoren a eryfluid,stále nic- asi mezi 16 a 19 jsem měla pleť núplně ok,po Hak Jeannine,ale pak přišlo dítě,teď už dva měsíce( skoro 3 nekojím- Hak mám zase Jennine- kožřka mi napsala Akneroxid gel- a já už dva dny jezdím na pohotovos- dávají mi kapačky a i njekce- udělala se mi šílená alergie a mám celý červený obličej i krk...To si sní ještě vřídím a při té příležitosti si nechám napsat Roaccutane- ať už se toho akné fatk nevždy zbavím- jako už mě to fakt nebaví,chci jen krásnou ple
ť a ne utrácet desetitisíce za věci,které stejně nepomohou nebo se děsit ,že až vysadím Hak znovu,že se to zase vrátí...Teď mimo tu šílenou ale fakt šílenou vyrážku sice akné moc nemám- jen se mi pbčas udělá nějaký hooodně libový megabeďar,ale jako hluboké to nemám,ani rozlezé nebo tak,ale vím,že je to ak aže až budu za 10 let chtít druhé dítě,že to znovu přijde...Takže já jdu s vámií do Roaccutanu a už se teěším,jak s tím zatočím,hned jak mi teda sleze ta vyrážka ☹

funkyk
28. okt 2010

@isabelako z Akneroxid gelu máš alergiu a červenú pleť ? 😕
Pretože ja momentalne hladám príčinu, prečo preboha som v poslednej dobe taká červená 😲 nikde inde len na tvári a v porovnaní s krkom je to sto a jedno. biely krk a červený xicht 😲 a všetci sa ma pýtajú prečo som stále taká červená, proste nechápem ☹ a momentálne užívam isotrexin gél, tak ma napadlo či nie aj z toho 😖

Dnes som bola na kožnom,,pýtala som sa jej na to... predpísala mi akýsi krém Rozex... čo je na liečbu Rosacei, ale to ja nemám 😒 to je ochorenie keď má človek popraskané žilky na tvári a tie mu spôsobujú červeň..a teraz jak čítam tvoj príspevok tak ma napadlo či o nemôže byť aj s toho isotrexinu, ktorý mi mimochodom predpísala opäť..bože ja fakt neviem, tie kožné sú....MIMO 🙄

zuzka89
28. okt 2010

@lukino585 a vies ze to nie je take strasne? ak si pravidelne natieram Biodermou na usta, tak mam usta sice cervensie, ale da sa to zvladnut 🙂 horsie je to s pokozkou, niekedy musim davat pozor kde a ako sa skrabem, lebo niekedy sa poskrabem silnejsie a akoby som si cast pokozky zodrela a potom sa mi tam chrasty robia :/ ale tyzden po dobrati ani nevidiet zeby som nejaky Roa brala :D a ani na pecenovych testoch nic nevidno (a to beriem k roa este dalsich 5 druhov liekov)..ale prisla som na to preco to musim brat (latka 13-cis retinoid acid, ktoru obsahuje, sa doteraz pouziva pri liecbe rakoviny) 🙂 a dakujem 🙂

zuzka89
28. okt 2010

@funkyk mne sa aj s roa robi cervena plet, je to asi len reakcia na tu latku(v isotrexine), ktoru obe lieky obsahuju 🙂

isabelako
28. okt 2010

Jako Roaccutane a akneroxid obsahují to samé???Tak v tom případě Roaccutane určitě nebudu moct mít,protože mám šílenou alergii,už to tedau stupuje,ale mám obě ruce rozpíchané,šíleně to svědí,pálí a je červené!!!Já ten roaccutene chci 😖

sandra48
28. okt 2010

@mcs10 ahoj, ja tiež beriem CURACNE,...je to v podstate to isté ako Roaccutan, len pod íným názvom,...tiež som o tom málo našla popísané :(

isabelako
28. okt 2010

Super,tak už jsem to našla- Akneroxid obsahuje benzonylperoxid- to mě dráždí ale Roaccutane ne-takže jdu do něj- teď mi slejzá vyrážka,takže jak se na sebe koukám,takžádné akné nemám- jen pár jizviček(asi 3),ale to půjde dolů- solárkem(před tím než začnu s Roa ,ale ono se mi to akné zase dělat začne potvora,no když čtu vaše výsledky,tak už se normálně těším,ne ty suché rty apod 😀

funkyk
29. okt 2010

@isabelako
Ja som nehovorila že zrovna akneroxid obsahuje to isté čo roaccutane 🙂
Len ja som hovorila, že v mojom prípade sa do roaccutane bojím ísť nakolko mám červenú pleť a je to pravdepodobne z isotrxinu.. ☹

punkzero18
29. okt 2010

@funkyk na to sú prevažne nejake mastičky. Popytaj kožnej nech ty nejaku predpiše. Alebo si kup nejaku na suchu pleť.
Najme teraz v zime ke´d berieš roacutan tak sa ty tvar do červena sfarbi 🙂

mcs10
29. okt 2010

ked chodim kozmeticke 1x mesacne vzdy nakonci mi presla to tvari nejakym laserom ze sa to rychlejsie zahoji a teraz ked berem ROA. mam jej povedat ze nech to vynecha alebo takyto laser nema vobec vplyv? na pokozku pocas liecby roa. ?

punkzero18
29. okt 2010

Veď nesmieš chodiť na laseri. Najskôr 6 mesiacov po liečbe. Skôr ne

punkzero18
29. okt 2010

A eśte jedna vec ku tej červenej pokožke. Možno ste sa kus predavkovali vitaminom A. Doktorka Vám musela jasne povedať, že nesmiete jesť veci s vitaminom A (najme mrkvu nejesť). A nejedzte vo veľkom množstve ani papriku 🙂

sienna_
29. okt 2010

ahojte uff no poviem vam ze 183 stran precitat mi dalo dost zabrat ... dnes som bola u koznej a napokon mi roaccutane predpisala aj napriek miernemu nedostatku zeleza ... povedala ze zelezo mozem uzivat aj pocas liecby .... zajtra si dam az prvu tabletku ... a chcem si kupit ten CETAPHIL a nikde som ho nenasla a to som bola ale v 6tich lekarnach len na nete je ale tam zas je aj postovne celkom vysoke tak nemozte mi odporucit nejaku v trnavskom alebo nitrianskom kraji kde by som zohnala ? a este sa chcem spytat co na suchu pokozku hlavy pouzivate aky sampon lebo chcem byt vyzbrojena vcas nie az ked mi zacnu padat ... dnes ked som si citala tie neziaduce ucinky len som tak nasucho preglgla 😀 hrozne ... tak som rada ze tu sa aspon mozme navzajom postazovat ... drzte sa ... a inak mam 30mg na den na vahu 64 kg je to ok??? lebo moja kozna sa ma ani nepytala kolko vazim alebo tak ... moja 6 ci 7 mesacna kura zacina az od zajtra tak som zvedava ze co a ako... a inak nemam asi az take hlboke akne len hrozne vela drobnych po celej tvari ziadne bolave len uz s tym bojujem hrozne dlho a chcem mat uz pokoj nadobro ... budem sem prispievat ze ako sa dari... 🙂

funkyk
29. okt 2010

@punkzero18 AHoj
ja neuzivam roaccutane 😉 ja som nad nim len uvazovala ale.... akurat som pisala o tom aky mam momentalne problem s pletou (xicht komplet cerveny, krk biely.. ☹ ) a ze sa bojim ist do roaccutaneu... nakolko som uz teraz cervena, okrem toho, ano- ide zima, plus to ze roaccutan ma bude zosusovat a z toho budem tiez este viac cervena..takze nechcem ani vediet ako budem vypadat ☹ takze momentalne trpim a cakam..co sa ide dalej diat 😒 aj ked uz som na pokraji s nervami aj psychikou ..ja som to nikdy take nemavala, ako teraz 😒 ☹
Kozna mi predpisala krem..akysi rozex..co je na liecbu rosacei 😲 ale ja si skor myslim ze nemam rosaceu ale uz... proste podrazdeny xicht zo vsetkych tych pic ! 🤐 ktore mi neustale predpisuje, ako chodim ku koznej, moj xicht je este horis ako byval. !!!! 😔