Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sandra48
26. jan 2011

cawte 🙂
takže ja som začala už 5.balenie / 5.mesiac, je to 123.deň a tvár mám už celkom peknu, na brade a na čele už vobec nemám žiadne vyrážky, už len na líci, ale aj tam sa mi pekne začína čistiť pleť a mám ju úplne hladkú 🙂 , ale v poslednom čase mám strašne suchú pokožku a začínam sa šúpať, asi to bude tým počasím, že je vonku zima, takže častejšie sa natieram úžasným CETAPHIL-om 😀 ....... už aj sebavedomie mi trošku narástlo 😉 .... minule na hokeji mi teta aj kamoška hovorili, že mám akú peknu tvár a pleť, takže ma to potešilo, ked si to všimli aj ostatný 😎 .... tak sa tu majte všetci, ja sa zas niekedy ozvem a držím palce, zvládneme to!!!! 🙂 ..... inak vedľajšie účinky: krv z nosa, suché pery - vždy mám pri sebe Labello :D a neviem sa až tak sústrediť na skúšky, ale neviem či je to z tých tabletiek :( ...... ahooooojte 😀

mcsf
26. jan 2011

caute asi pred 2mes som pisal na forum...no momentalne uz som mal mat posledny mesiac 5 🙂 da sa povedat ze vsetko ok sem tam nieco na lici..no kozna mi aj tak dala poslednu krabivku ale stym ze ju berem OBDEN. pon,str,pia...
nejak sa mi to nepozdavala ale ona povedala ze bezne tak postupuje. bral som 4mesiace 40mg/kazdy den toto mam tiez 40mg obden chem sa spytat ci mate niekto skuenosti alebo ci neviete ci to moze nejak vadit alebo ci to ma stale taky vylepsovaci ucinok lebo vela sa hovori ze najhlavnejsie a najefektivnejsie sa to lieci v poslednych 2ch mesiacoch diki moc za odpovede 🙂

avara_salvatore
27. jan 2011

čaute ludia, neviem čo sa deje... a neviem či to mozem pripisovat zvysenej davke z 30 mg na 40 ale od pondelka sa citim omnoho a ked pisem omnoho tak myslim strasne moc slaba... a dneska my vsetko padalo z ruk a ked necham len tak ruku ze chcem kuknu co sa s nou deje velmi sa trasie... no nie trasie ale je taka... slaba.... alebo čo ... a to nie len ruky.. ale celkovo... moze to byt aj z liekov??

lukino585
27. jan 2011

@avara_salvatore no neviem ci my mame rovnaku senzitivitu , ale mne je v poslednych dnoch tiez dost zle ...mam stale zlu naladu , malatnost , obcas ma boli hlava alebo svaly ☹ sice ja asi viem pricinu ..ale dost je to neprijemne 😒

avara_salvatore
27. jan 2011

@lukino585 som z toho celkom dosť vystrašená... lebo nikdy predtym som sa takto necitila iba ked som mala horúčky nad 38.... takže dosť som z toho vedla.. ale este vydržím do pondelka

avara_salvatore
27. jan 2011

och, neviem sa uč dočkať kedy bude konečne všetko ako má... chcem už konečne naplno robiť umelecké fotky... alebo aspoň spolovice také dobré fotky ako robia francúzke baby a chalani alebo anglické decká.... kiež by bol už ten ksychtík v poriadku... a konečne bolo teplo a nemuseli sme chodiť nahúľaný vo vetrovkách .. :/ I hate SNOW and WINTER! .... :( ... prepačte.. prišla na mna chvilka a vy ludia ma viete pochopiť 🙂

isabelako
27. jan 2011

@avara_salvatore
Ahoj zůato, to je mi líto, že jsi takhle slabá, určitě je to těma lékama, já jsem taky ko, už měsíc jsem nespala, max. tak 2 hodiny denně, někdy ani to ne, mám zkouškové, zítra poslední, nejtěžší zkouška, pak budu spát a spát 😉 Takže v kombinaci s Roa je mi fakt šíleně zle, usínám, padám, přesně padají mi věci a tak, tak se drž, všichni se držte, už to vydržíme 😉

stanklia
28. jan 2011

Ahojte ja este roaccutane neberiem no chcela by som zacat.Ide o to, zatial mam este nejake antibiotika, ktore by mi mali pomoct no je to uz asi 10 liecba za posledny rok ak nie viac :(( Zmenila som teraz aj lekara a ten mi apon urobil nejake stery a pod. naco ten predym dlabal a prepisoval stale zyneryt a podobne somariny a mam jazvy po celej tvari :( No tento lekar mi predpisasl antibitika, ktore nezabrali a teraz dalsie az na 3 tyzdne a musim povedat, ze sa mi to zlepsilo, ale vcera sa to zasa zacalo zhorsovat, vzdy sa to zlepsi na par dni a este pred ukoncenim liecby sa to vracia do povodneho stavu.Uz som naozaj zufala stale mi tam nachadzaju nejake bakterie a ja neverim, ze po vysadeni antibiotik sa mi to zlepsi alebo uz nevrati.Chcem si dat predpisat Roaccutane, ale mam obavy ze mi to nebude chciet prepisat alebo, ze budem mat silne neziaduce ucinky.Chcem sa opytat za kolko uvidim zlepsenie pri liecbe tymto liekom a ako dlho bude liecba trvat.A taktiez ci je naozaj slnko take nebezpecne a ci sa nemoze vypit ani kvapka alkoholu. Dakujem pekne.

kaarolin
28. jan 2011

caute🙂 uz dlhsie si citam vase prispevky, tak dneska som sa rozhodla ze sa pridam k vam "spolubojovnikom" :D maam 16 rokov a akne mam asi tak od svojich 14, odvtedy chodim aj ku koznemu,ktory ma liecil samymi mastickami, kremikmy a vodickami ktore nas stali majland a nic nepomahalo :/ stale ma utesoval ze ved to neni take zle to prejde a podobne zvasty 🙂 tak som konecne zmenila kozneho, ktoremu som normalne povedala ze sa uz nechcem vypiplavat mastickami,zobral mi krv a vpohode mi predpisal roa 🙂..berem ho za chvilku mesiac po 30mg a mam 58kg...ksicht mam strasne zhorseny :/ vsetko sa mi to dostava von a robia sa mi take tie zapalene co nejdu ani von ani nic len si to musim nehat tak kym to zmizne :/ vytvara sa mi to iba na licach a teraz sa zacalo aj na pravej strane krku vyzeram dost zle no :D ale nos mam cisty aj celo celkom vpohode takze aspon nieco pozitivne na tom vidim 🙂...vsetci tu pisete ze minimalne ten mesiac je kriticky tak uz len dufam a cakam kedy nastane to vysnivane zlepsenie 🙂...co sa tyka vedlajsich ucinkov tak klasika suche pery,tvar,ruky...otazka cislo 1 :D robia sa mi take suche fliacky cervene na laktoch a aj inde som to uz objavila neviete mi na to nieco poradit ? na tvar som si kupila cetaphil to uz som tu niekde nastudovala :D...otazka cislo 2 :D posledny tyzden mi kazdy den tecie krv z nosa :/ co pouzivate na to ? lebo len sedim a zrazu drc zaleje ma krv :/ stavalo sa vam to aaa preslo vas to ?...dufam ze sa najde nejaka dobra dusa co mi odpovie 🙂 vopred dakujem! 🙂

mcsf
29. jan 2011

caute asi pred 2mes som pisal na forum...no momentalne uz som mal mat posledny mesiac 5 da sa povedat ze vsetko ok sem tam nieco na lici..no kozna mi aj tak dala poslednu krabivku ale stym ze ju berem OBDEN. pon,str,pia...
nejak sa mi to nepozdavala ale ona povedala ze bezne tak postupuje. bral som 4mesiace 40mg/kazdy den toto mam tiez 40mg obden chem sa spytat ci mate niekto skuenosti alebo ci neviete ci to moze nejak vadit alebo ci to ma stale taky vylepsovaci ucinok lebo vela sa hovori ze najhlavnejsie a najefektivnejsie sa to lieci v poslednych 2ch mes. diki moc poradte pls

avara_salvatore
29. jan 2011

@isabelako ja mam už len mesiac a pol... ale ajtak sa bojím že to celkom nezmyzne a zostanú mi šialené jazvy... och boze tak sa len drz.. drzím ti silno palce.. bude dobre.... uvidíš.. nie si sama 🙂

lukino585
29. jan 2011

mne lekarka vravela, ze to budem zrejme aj dlhsie brať ako pol roka , lebo vraj ked to zacne zaberat neskor , tak treba predlzit liecbu az kym to nebude vsetko OK...no a este mi predpisala masticku na rychlejsie hojenie tych raniek po vyrazkach : IALUGEN PLUS ....poznate niekto ?

@stanklia liecba trva standartne pol roka ...a zlepsenie sa prejavi individualne ..moze po mesiaci ...ale aj po 4 ako napr. u mna ...prve 3 mesiace som mal este zhorsenie ...pred slnkom sa treba chranit , najmä v letnych mesiacoch sa na slnku dlho nezdrziavat a pouzivat vysoky ochranny faktor a kedze su to silne lieky ťažke na pecen ..alkoholom tomu nepridas ..ale ja sa priznam , ze som , najmä cez sviatky, sem-tam uderil 😀

@kaarolin krv sa ti pusta , lebo mas suchu a podrazdenu nosnu sliznicu ...skus nejak zvlhcit ...

isabelako
29. jan 2011

@avara_salvatore
Neboj,to bude dobrý, mě už ty flíčky celkem mizí, tobě to taky zmizí 😉 co ten věneček, a ty cysty ma té tváři, máš je ještě? Nějak se sem moc nedostanu, mám zkouškové ☹ Hele mě se udělalo něco podobného jednou - něco jako ta cysta ma měla jsem na to antibiotika vnitřně- myslim penicilin- ale to už je dlouho, tak si to nepamatuju přesně 😒
Třeba by ti měly dát něco taky, když to bolí, tak je v tom zánět jak prase, tak ti to tam nemůžou nechat, to je na otravu krve 😒 No a když jdeš k té specialstce?Jsem zvědavá, co ti řekne 😉 Pak se pochlub 🙂
@stanklia
roaccutane ti jediný pomůže, atb jsou na nic, tak se ničeho neboj, přidej se k nám, podívej se na mojí fotku, já beru něco málo přers dva měsíce a nemám jediný pupínek ( ťuk, ťuk, ťuk), jen se mi hojí fleky po pupínkách, ale s tim Roaccutane taky pomůže, prošla jsem všema možnýma formama akné, teď těsně před léčbou jsem to neměla až tak strašné( porod a hormonální akntikoncepce), ale v pubertě, než mi nasadili antikoncepci jsem měla akné fakt hrozné, naštěstí mi nezůstaly žádné jizvy, ale i tak přesně vím, co popisuješ na mě přesně sedělo- chvíli lepší, chvíli horší, nikdy ne lepší déle než týden....a už mám pokoj, podle vzoru Ommara- doberu 180 mg/ kg, naštěstí mám rozumnou doktorku 😉
@kaarolin
Já jsem měla na začátku taky hrozný zhoršení, i podkožní pupínky, který jsem od puberty faktneměla, ale tak po měsíci absolutní paráda, takže vydrž holka, to bude dobrý 😉

avara_salvatore
29. jan 2011

@isabelako v pondelok :D :D tesim sa velmi.. a ano mam ich este... a stale sa robia ze ono to vyjde vonku ztvrdne to potom to zasa zmekne zasa vyjde.. a tak dookola... 🙂 .. ale tak snazim sa zit.. a tie flaciky.. uz miznu:'

isabelako
29. jan 2011

@avara_salvatore
Tak to je super, těším se, co ti řekne,halvně, ať iti dá něco na ty cysty, prosim tě, kdyby říkala něco o jídelníčku, kosmetice nebo tak, mohla by si mi to napsat?Moc díky 😉
Jo fleky mizí, to je dobře, mě už taky mizí, mažu to tohle http://e-clinique.cz/clinique/pece-o-plet-clini...
a taky ten colagen a někdy i mastný krém, mizí to, ale pořád to vidim, make up už přes měsíc nenosim, občas korektor, jen když někam jdu,ale snažim se chodit bez toho, ať si všichni zvykají, já za to nemůžu 😉
Tak se drž, napiš, jak si dopadla

punkzero18
29. jan 2011

Na tie cysty nič netreba davať. To treba chirurgicky odpratať. Pojdes k chirurgovi on ti to s nozikom tak podreze... Nijak inač sa to asi neda spravit. ja mam tiez jednu, a po liecbe zajdem za chirurgom asi 🙂

isabelako
29. jan 2011

@punkzero18
To je asi fakt, já jen, že si pamatuju, že jsem měla antibiotika a že to zabralo, ale to jem asi neměla cystu, jen nějaký hodně velký podkožní pupínek 😒

avara_salvatore
29. jan 2011

@punkzero18 ???????????? .... čože??? ... och pane BOžE... :( aleto mi tam ostane potom obrovská jazva nie?

mcsf
30. jan 2011

ahoj 🙂 po 4roch mes. su vysledky celkom viditlne ostlai iba cervene fliacky. no ale mam iny problem. mal som mat poslednu krabicku 40mg. ale kozna sa rozhodla ze tu poslednu krabicku mam brat OBDEN. prosim vas neviete ci to nema nejaky nasledok ked som doteraz bratl 40mg denne. a teraz len kazdy druhy den :/ nwm pride mi to take cudne ze bolo by to ako keby som vynechaval davky a ze to bude mat mensi ucinok..dik

avara_salvatore
30. jan 2011

uf.. tak už zajtra rano o šiestej vyrážam .... cesta mi bude trvať 2 hodiny... ja vlastne ani neviem kam to idem :D :D :D :D :D ale dufam ze mi konecne niekto povie co to na mojom fejsíku vlastne je...

avara_salvatore
31. jan 2011

čau čau... hlásim sa ... bola som u tej lekárky... velmi milá a prijemna mlada pani doktorka.. jej mama je primarka... na stene v kancelarii mala neskutocne vela diplomov.. tolko som este na jednom mieste nevidela.. a jej mama primarka mala kancelariu uplne celu... s diplomami oblepenu... hmm... ked ma zbadala.. pytala sa odkedy, jak.. preco... ako dlho.. a take veci.. apovedala mi ze mam najtazsiu formu.. acne conglobata... dokonca musela aj jej mama prist pretoze sa potrebovala poradit nakolko som velmi mlada a je to u mna tazke.. ta lekarka co som k nej predtym chodila mi nemala nasadzovat vobec roaccutane... pretoze sa mali najprv tie mandle poriesit.. a mala sa skusit ina liecba.. a tym padom ten roaccutane zapricinil ze sa mi spravili conglobatne akne... do 14 dni musim priniest vysledky z krvy, hrdla a prvy krat ku gynekologovi musim ist.. má ma prezriet ci nemam dajake cysty či čo... panebože... o 14 dni na kontrolu.. a aby zredukovalaa to co sa mi spravilo "giganticke" na fejse beriem tabletky takto: ...
roac mi znizila na 30 mg - 10 rano, 20 vecer
nejake tabletky na hrdlo (kvoli mandlam) - 3 rano, 2 obed, 1vecer ( 6 tabletiek na den)
dajake tabletky aby mi nedrazdilo sliznicu - 1 rano
a este jedny tabletky - 1 rano, 1 obed 1 vecer

spolu : 12 tabletiek na den.... takže sa možem velmi krásne podakovat tej "mudrej" lekarke ktora mi nasadila roac - aj ked je to z casti aj moja vina lebo som ho chcela... lenze ta lekarka mala spravit najprv patricne opatrenia ... a nie hned ma do toho vrhnut...

punkzero18
31. jan 2011

Ako vies ze mas nieco s mandlami? Popis priznaky ...

avara_salvatore
31. jan 2011

@punkzero18 tak lebo podla vysetreni maju ist von lebo su chore.. a mavam chronicke zapaly mandli

punkzero18
31. jan 2011

Ja koncim s liecbou Aknenorminu o 8 dni. Potom idem na vysetrenie na gastro, ohladom zaludka a criev. Chcem zistit ci nemam helikobaktera a aj ci nemam intoleranciu na nejaku potravinu...

No zelam ti skore vyzdravenie z tohto hnusu. Niektori doktori su svine. Ale to je uz na in udebatu 🙂

monika_123
31. jan 2011

no moj partner ma tiez uz dlllho akne, tiez mal chronicky zapal mandli,vybrali mu ich skoro pred rokom,a akne ma stale 😒 ...tiez bol aj na gastre aj on si myslel ze mozno ma helikobaktera ale ani to nema...takze pred tyzdnom zacal s rouccutane...

lukino585
31. jan 2011

@avara_salvatore uff no sila 🙂 to je to , ze kozní lekari lieca len dosledky ale nevedia pricinu ...akne nie je ochorenie koze ..a napr. v mojom veku ani hormonalne ..tak cim to je dpc ?? telo sa tak zbavuje nejakych necistot , ale ked si ROA spalim mazove žlazy ..potom sa to bude hromadit vo vnutri ...a nic sa nevyriesi :-/

nevies napisat nejaky kontakt na tu doktorku ?

@punkzero18 tiez by som chcel ist na gastro ...popripade rovno vyplach criev 🙂

avara_salvatore
31. jan 2011

@lukino585 no e-mail... by som vedela.. teda neviem ci si ho mamina opisala... ale ak ho zozeniem tak ti napisem 🙂

punkzero18
31. jan 2011

@lukino585 skus isť za svojou obvodnou doktorkou a povedať jej, či ti nedá papier na gastro. Ja zajdem za ňou tento tyždeň keď nebude taka zima. Lebo keď sa dlhšie zdržim von, tak sa sćerveniem jak puľka 😀 A aj suchú tvar mám. Už nech je jar 😝 .

Na gastro sa treba objednať podľa mňa. Na kontrolu ani ne, ale ak chceš ten vyplach čriev tak treba isť čim skôr. Ja skusim nech mi prešetria žaludok a čreva. Bude to kus bolieť, ale vydržim. Ešte by som chcel zistiť, či mám intoleranciu na nejaké jedlo (jedlo ktore môj žaludok ťažko znáša)

avara_salvatore
1. feb 2011

prišla som domov od gynekologa... no on sa vyjadril že mi nasadi aj antikoncepciu ak budem mat dajake.. myslim ze chlapske hormony zvysene.. takze vyborne.. :/ ... tabletky do bludu a este aj antikoncepcia.. a roaccutane.. phane boze a ked mi vyberu mandle co?.. dalsie lieky dostanem? ... :/ och a ruky mam dopichane.. dneska mi moja obvodna brala krv z lavej ruky co na vysetrenia a na gynekologii z pravej a pomaly nič s nimi nemožem robit lebo ma bolia.... mamka sa smiala ze ona este nikdy predtym tolko po lekaroch nechodila ako tento rok so mnou :D a ja si myslim to iste... a asi sa mi liecba roaccutaneom predlzi na omnoho omnoho dlhsie ako bolo plánovené.. viac vam dam vediet o dva tyzdne ked pridem od tej lekárky zasa 🙂 no a zajtra vam napisem aj vysledky :D drzte sa

isabelako
1. feb 2011

@avara_salvatore
To bude dobrý zlato, ty se z toho dostaneš, ta antikoncepce určitě pomůže, já jí mám taky, tu nejsilnější a je super- buď ráda, že s tebou rodiče takhle objíždějí doktory, mě se naši štítili a vyhýbali ☹