Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

isabelako
10. mar 2011

@stanklia
Já do toho dala asi 50000... ☹

@aknejezle Najdi prostě lékaře, který ti Roa předepíše, mě ho taky nechtěla dát moje lékařka, tak jsem šla jinam 😉

aknejezle
10. mar 2011

Nie ja už nekupujem žiadne vodičky... posledná možnosť čo som čítal že je dobré kúpiť je ZYNERIT či ako sa to píše.. to už mám objednané priamo z česka tak uvidím či zaberie..čítal som dosť príspevkou že to zabralo lebo je to na prír. báze..keď nezabere tak aspoň dúfam že neuškodí...v podstate ja to nemám až také zlé.. len občas mám toho požehnane dosť.. nemám mASTNú pleť.. nemôže mi škodiť aj to že som športovec a užívam gainer- taká vec na pribratie a KREATIN- prípravok na rast svalov.. hlavne ten gainer ma dosť štve- je to vanilková prichúť..a zdá sa mi že vždy ked si to dám som viacej vyhádzaní..ale i ked som to nebral som bol..takže neviem 😒

isabelako
50000 ? Fúha tak toľko peňazí do toho investovať.. keby si to vedela skôr tak určite by si prešla na ten Roacatane 😉

sienna_
10. mar 2011

@aknejezle ja odporucam hned liecbu roaccutanom.. ja som to teda nemala az v takej forme ako ty ale mala som to tiez dost zle a predtym som plet mavala vzdy krasnu bez jedineho pupaciku .. a potom zrazu rapidne isla moja plet dolu vodou ..asi dva roky som si davala tiez same vodicky od koznej vselijake vysetrenia som podstupila a doteraz neviem co mi to vlastne vsetko sposobilo .. bola som strasne zufala moja kozna mi nic o moznosti liecby roaccutanom nepovedala .. asi chcela zarobit alebo co .. no povedala mi o tom jedna znama ktorej to pomohlo .. koznu som zmenila za sukromnu koznu ktora sa nachadza v samorine je naozaj super je to blizko v BA tak ak budes chciet dam ti na nu kontakt ... ale naozaj mozem ROA len a len doporucit urcite ti pomoze 🙂

lukino585
10. mar 2011

@aknejezle v tvojom veku to moze byt hormonalne ..samozrejme tie pripravky na rast svalov tomu asi tiez velmi nepridavaju ...skus tie antibiotika , ale nechapem preco si to objednavas sam ...ved chod na kozne a tam ti rovno predpise zynerit aj nejake vnutorne antibiotika , lebo to sa musi brat aspon mesiac ,aby si zbytocne nestracal cas ...a ked nezaberu tak prejdes na ROA ...ale ako pises si sportovec ...tak si to dobre rozmysli ...ROA sa berie minimalne pol roka a fyzicka zataz sa pritom neodporuca ...mozes byt z toho malatny , v posilke budes slaby atddd.... je mozne , ze ked sa ti hormony ukludnia ..zmizne to aj samo ...

aknejezle
10. mar 2011

To vážne ak by som bral ten Roacatane tak by som nemohol ani chodit do posilky? Futbal viem obmedziť..ale tá posilka by mi chýbala.. pol roka to je strašne dlho..a čítal som že ten liek nie je vhodné užívať cez leto..a bojím sa nežiadúcich účinkov..ale tak mám to dosť zlé..teraz 15 idem kožnej uvidím čo mi nato povie, možno to nemám až také zlé..ja neviem..videl som chalana ktorý to mal 100 x horšie ako ja . Keby som to mal ako on- tak už by som si tu s Vami určite nepísal, ale pozeral na Vás z hora. S tým sa proste nedá žiť..strašne závidím tým čo majú tvár bez jednej bodky 😒

miss_tins
11. mar 2011

ahojky,
ja beriem roaccutane uz 2 mesiace, najskor som mala davku 30mg, dnes mi ju kozna zvysila na 40mg. sice mam 18 rokov ale len 46kg tak neviem ako to bude na mna ucinkovat, testy som zatial mala v pohode. lenze mmntalne mam nejake zaludocne problemy crevna chripka alebo nieco podobne 😒 tak aby mi to neznizilo nejaky ucinok alebo aby sa mi tie zaludocne problemy nezhorsili neviem. stale mam pocit ze sa mi to raz zhorsuje a raz zlepsuje. ale stale mam cervene flaky na licach, moje hlavne problemove partie su lica ☹ uz ma to fakt stve tak dufam ze tato davka mi k tomu uz pomoze. plet mi tiez schne musim si kremovat aj ruky, vsetky retiazky a prstene som si musela dat dole lebo som nato chytala "alergiu" alebo co som mala zcervenanu pokozku a podrazdenu. najviac mi ale schnu pery kvoli comu mi predpisala kozna krem Lipobase (vraj je to nieco ako umely tuk) a to mi dost na usta pomaha aj na tie ruky 🙂 tak aspon ze takto. a tiez sem-tam zajdem do fitka alebo na diskoteku poriadne sa vysantit aj ked by nemala byt nejaka extra namaha pocas brania roa ale myslim ze raz za cas to neuskodi ale tak pravidelne by som to urcite nepraktizovala. no dufam, ze do leta to uz bude vsetko tiptop aby som mohla chodit na slniecko 😀 lebo som dost bleda. zatial co som sa rozpravala so znamymi mali s tym dobre skusenosti ze tak po 3mesiacoch sa im prestali tvorit nove vyrazky a postupne sa to zlepsilo, dokonca by som o nich nikdy nepovedala ze mali problem s pletou taku peknu ju maju 🙂 tak dufam, ze to bude rovnako aj u mna. lebo je to fakt strasny pocit, ved to poznate, vy sa trapite nad svojou pletou a vsetci okolo ju maju taku peknu a ked im vyjde len jedna malinka vyrazka ktoru vy ledva vidite oni z toho robia tragediu, no pch 😠 co by som zato dala ja mat taky problem . no ale zavist je zla, tak drzim vsetkym palce aby sa nam to zlepsilo 😎

isabelako
11. mar 2011

@aknejezle
Ale já třeba cvičím denně, do posilky chodím, 5 x za týden hraju florbal- není to sice jako bez Roa ale já se nevzdám nepodlehnu tomua nebudu půl roku i víc možná sedět doma 😉

sienna_
12. mar 2011

ahojteee slniecko nam krasne svieti a tak ma napada otazka ze ci , a ked ano tak aky opalovaci krem na tvar pouzivate ? 🙂

avara_salvatore
12. mar 2011

Ahoj ludkovia 🙂 zajtra ma čaká cesta do špitálu :D .. na výber tých mandlí... no ako bojím sa dostatočne... ale dúfam že od toho výberu bude všetko len lepšie... schudnem - lebo nebudem poriadne moct papat :D :D :D .... tvár sa da do poriadku... ASLO sa mi da do poriadku... a všetko čo k tomu treba :D neteším sa ... skor som plná očakávaní 🙂 držte mi palce 🙂

isabelako
12. mar 2011

@sienna_
La roche posay- ten fluid,
http://www.docsimon.cz/zbozi/la-roche-posay-ant...
který neucpává póry je super a objevila jsem ještě termální vodu ve spreji- ta je skvělá na osvěžení celého obličeje během dne, dneska už jsem si to skříkala asi 3 x- samozřejmě pro ty,co nepoužívají make up 😉
Já celkově používám hlavně La roche posay- na Vinohradech na kožním( což je nejlepší pracoviště v Čechách), kam chodim, to nejvíc doporučují- a ještě mám Biodermu Pore refiner- na stahování pórů 😉

isabelako
12. mar 2011

@avara_salvatore
Zlatíčko, držím palce, já byla na nosních mandlích asi v tvým věku- neni to tak hrozný, držim moc palce, ozvi se hned jak budeš moct, budu na tebe myslet, určitě ti to pomůže 😉

kniha24
12. mar 2011

ahojte, mam 25 rokov a roacutane som zacala brat v novembri minuleho roka, predpokladam, ze do leto tohoto roka ho budem uzivat, kozna je s vysledkom spokojna, ja tiez, chcela by som sa spytat, ci ma niekto z vas skusenost s otehotnenim po dobrati roacutane, aka dlha doba je potrebna na vycistenie organizmu a ci je pravda, ze sa rodia poskodene deti. Dakujem

bibione
12. mar 2011

@kniha24 minimalne rok by si mala pockat po dobrati liecby...tento liek je dost brutal ,kym sa telo vycisti od neho...a ano,ked otehotnies pocas liecby alebo kratko po nej,interupcia to isti 😔 ...letak o tomto pripravku najdes aj cez google...rocutane ma milion vedlajsich ucinkov pre dospeleho a nie este pre nenarodene dieta!! takze klidek...babatko ta pocka 🙂 a zdrave

sandra48
12. mar 2011

@headliner
@bebezv
ahojte, ja tiež beriem CURACNE, vždy som si to objednávala v lekárni v NR - lekáreň NÁDEj . o týždeň sa chystám po recept k mojej kožnej, a nedá sa vôbec objednať?, no som zvedavá, čo mi kožná povie.

isabelako
12. mar 2011

@sandra48
Nic dá ti Roaccutane nebo Aknenormin- je to všechno to samé 😉

kniha24
13. mar 2011

@bibione dikes, však jasné, bábo ani neplánujem, teraz končím výšku a chcem začať pracovať, ja sa pýtam len pre zaujímavosť, pekny deň a ďakujem

mcss233
13. mar 2011

caute mam jednu otazocku. beriem curacne uz posl.mesiac 6 akne da sa povedat ze nemam ale stava sa mi ze mi vznikaju take drobne pupaky ako špendlikova hlavicka proste male nezapalove ziadny hnis len male cervene pupaky vatsinou zmiznu za 1-2dni bez stopy mate to aj niiekto iny ??? lebo ku koncu som necakal ze este nieco bude :/ diki 🙂

kokoska947
13. mar 2011

@sienna_ ahoooj 🙂 prepac,tiez som tu dlhsie nebola...tak ja uz som roa dobrala,teda este mam tzv intervalovu liecbu,len jedno balenie na tri emsiace,beriem to 10 dni v mesiaci,potom 20 pauza...a,musim si zaklopat, mam plet bez jedineho pupacika🙂 trosku fliaciky mi sice poostavali,mam aj par jazviciek:( ale sto krat lepsie 🙂 a na testoch som bola za toho pol roka 3x,raz som jej pvoedala ze chcem,potom dalsi krat mi dala automaticky...aa prvy krat mi robila...potom uz nie..ale necitim na sebe nejako extra priznaky...akurat no tie suche pry som mavala a ruky hlavne tie hrozne jak storocna babka som ich mala svrbeli suche boli:( aj teraz ece neikedy,halvne ke dje zima,su take:( a modriny no to bolo aj vo vedlajsich ucinkoch napsiane..ale tie sa mi enrobia vobec..ako fakt som rada ze nic ine nepocitujem ked som sa docitala co vsetko moze ten liek sposobit..akurat mozno niekedy som taka citlivejsia ze mi viac pride nieco luto abo co..ale taka byvam niekedy aj bez roa tak si to mozno nahovaram:D a ten tlak no presne taky bol jak keby som bola zohnuta nad vanou alebo akoby som stojku robila,no vobec som nic take nerobila...ale iodvtedy sa chvalabohu nci take neopakovalo...no to uz si viem skor predstavit take drobne dierky,ako ked si hovorila ze ti vytrcaju:D to som si nevedela nidky rpedstavit:D to mas vlastne akoby rozsirene pory nei? ja uz niekedy aj idme bez makeupu,ale stale sa citim lepsie s nim...a pouzivam teraz make up od rimmelu renw lift 103ku a som s nim spokojna,nie je ani mco drahy...ty ams aky? a tie ruyk rpesne viem o com hovoris...pouzivam an to krem co sa vola lipobas,dala mi ho kozna ale myslim ze je aj bez receptu,a taksito mi dala elocom,to je ale dost silan hormonalna amsticka co sa pouziva aj na psoriazu a podobne,tak s tym si natrem len sem tam a tie meista kde mam tu kozu najhorsiu...po nom to krasne zmizne....mna uz aj tie oci rpestali rezat uz len sem tam citim ez su suche,ale to asi z toho ze som nosievala kontaktne pred roa,a potom aj ten roa..a ty ako s nosom,ece ho ams vysuseny? aa ja budem mat 18 v lete...a ten max factor mas aky konkretne?a ty si teda az celu liecbu brala ake davky? a ake este beries a budes brat? ja som mala 1-4 mesiac 30mg na den, 5. 20mg na den,a potom ece to jedno balenie tak ze 20 dni pauza,10 dni jednu tabletku denne 20mg,zas 20pauza,10brat,20pauza 10brat a koniec...

geneo
13. mar 2011

zdravim vsetkych 🙂

viete mi poradit. beriem roac.. druhy mesiac a teraz sa mi vyskytol taky problem ze sa mi zacalo brutalnym sposobom vysusat jedno oko. kvapky zaberu tak na max hodinu potom je znovu suche.

mam sa nejako stresovat alebo sa s tym stretol tiez niekto z vas. co odporucate.
poradim sa urcite aj s doktorkou ale tak prakticke poznatky su na nezaplatenie.

dikes

lukino585
14. mar 2011

ludkovia dnes uz je to pool roka co beriem ROA ..uff !! a este stale to nie je ono ...katastrofa 😖 😀 mne nic uz asi nepomoze ...odsudeny som zit takto zohaveny, do pipky 🙂

ako sa tu bavime o tych kremoch na pokozku ..tak som si kupil stary dobry Aviril pre deti 😀 za euriko a celkom dobry olejcek to je 🙂 aj ked dost mastny ale vyskusam co to spravi s pokozkou 🙂

@geneo no tazko povedat , ked je to len na jedno oko ..mozno v nom mas nejaky zapal ...ja by som znizil davku ..aspon na urcity cas...

@avara_salvatore drziiime !! a pozdrav spolubyvajucu ..staru paniu 😉 🙂

avara_salvatore
14. mar 2011

@lukino585 pozdravím... akurát som o operácii a hoci v sebe mam este tie veci na spanie.. nemozem spat... ale hlava sa mi toci... noo aaa nemozem rozpravat.. nemam ani hlas aj to boli... a dneska cely den nicnejest ani nepit... az zajtra rano.. och

isabelako
14. mar 2011

@avara_salvatore
Beruško, to jsem ráda, že to máš za sebou, teď už bude všechno dobrý, jsi moc statečná holka 😉

kniha24
14. mar 2011

@geneo ja som mala taky isty problem, preto ma kozna poslala na ocne, kde mi dali gel aj kvapky a velmi pomohlo, po dvoch dnoch som mala oci v poriadku, kvapky si davam preventivne, takze odporucam ist k ocnemu. Dala mi UNIDEXA a VIDISIC - mozno sa to bude dat aj volne kupit, tak nech ti to rychlo prejde 🙂

stanklia
14. mar 2011

@avara_salvatore No drzim palceky nech je uz vsetko podla tvojich planov. 🙂

geneo
14. mar 2011

@kniha24 dik 🙂 zatial som si zohnal ARUFIL 10ml. uvidime ako zaberu.

geneo
14. mar 2011

@lukino585 ono ma trochu susi aj druhe oko, ale vyrazne sa to prejavuje len na jednom. inak vzdy to zacne az vecer po celodennej praci na pocitaci. a je fakt suche. takze asi z toho lieku.

skyra
15. mar 2011

ahojte..roacuttane som brala asi tri roky dozadu,a musim povedat,ze dnes kebyze mam moznost vybrat si metodu liecby brutalneho akne kt.som mala tak roacuttan by medzi ne urcite nepatril...pretoze okrem nadmerneho vysusania pier,kt .je dost neprijemna zalezitost a pretrvajuci az dodnes ,si myslim ze mal aj vedl.ucinky typu na psychiku...ale je pravda ze na plet zabera,ale len casovo..lebo akne sa opat vrati,aj ked mozno len v mensej forme ale vrati... ☹ ,preto ti,kt.nad nim uvazuju,nech sa presvedcia ci nieje lepsia forama liecby ako tento liek....osobne by som ju hladala.....

pipulik
15. mar 2011

ahojte....roaccutane som začala brať včera....chcela by som sa spýtať, že kedy sa dostavia prvé vedľajšie účinky....určite je to individuálne, ale tak všeobecne by sa možno dalo povedať 🙂 nech sa na to psychicky pripravím.....a neviem či to má s tým niečo spoločné, ale začali ma nejak pobolievať kĺby. Môže to byť kvôli tomu? Ďakujeem vopred 😉

geneo
15. mar 2011

@pipulik ono vedlajsie ucinky som mal skoro hned - suche pery a pokozku. unava prisla potom, nasledovala bolest hlavy, nevolnost.

bol som na to pripraveny a doktorka mi povedala ze organizmus sa tomu prisposobi. teraz (beriem to druhy mesiac) zostala len unava, suche pery a pokozka. pridalo sa k tomu suche podrazdene oko ktore prave riesim.

zacal som brat preventivne Liv52 (podpora pecene) - len pre istotu, clovek nikdy nevie.

stanklia
16. mar 2011

@pipulik Ahoj, no ja som mala tiez hned vedlajsie ucinky, hned bolest hlavy stipanie oci a aj trochu unava aj ked ta je nepatrna, co sa da zvladnut, ale u kazdeho to je inak.Ja napr. nemam az taky problem so suchymi perami aj ked ich samozrejme mam, ale balzamijem kazdych 10-15 az 20 min. takze sa mi netrhaju az do krvy iba su suchsie. Problem mam s rukami, ktote som zanedbavala viac ako ti pery a mala som na nich take cervene suche mapy, ale uz viac mastim tak sa to zlepsuje.Oci uz tiez az tak nestipu ako zo zaciatku aj ked som nepouzivala nic. Vela sa tu pise o psychickych problemoch, ale tie ziadne nebadam skor naopak 🙂 Jedine co moze biz je, ze sa ti akne zo zaciatku dost zhorsi, ale postupne to ma miznut ja este prechadzam touto fazou, beriem asi mesiac zatial. Tod asi vse 😀 Drzim palceky