Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

elissa2009
11. apr 2011

@isabelako Ty užívaš tabletky spolu s jedlom? Lebo mne kožná povedala, že ich môžem užívať len s jedlom. Ani mne ráno nechutí, ale musím sa premôcť a niečo si zajesť, aby som tabletku mohla zapiť. A večer to isté 🙂

isabelako
12. apr 2011

@elissa2009
Ne jím je až večer, najednou všechny, protože mě uspávají a nic k nim nejím 😉

yade
12. apr 2011

@elissa2009
Ja som používala očné kvapky Arufil a nosový sprej QUIXX...

yade
12. apr 2011

@elissa2009
Roa sa má užívať s jedlom.

elissa2009
12. apr 2011

@isabelako Musíš ich užívať s jedlom, to je velmi dôležité. A akú dávku berieš?

isabelako
12. apr 2011

Já jsem se o tom bavila se svojí doktorkou a nevidí vtom problém- prostě mě to uspává a takhle pozdě večer, kdy je beru teda fakt nejím 😉 A před tím sportuju a přes den mám na starost maloudceru, takže to fakt nejde a zatim žiju 😉

yade
12. apr 2011

@isabelako
I keď berieš Roa na noc, zostáva v tebe aj cez deň...Takže kĺby ti vysychajú rovnako akoby si to brala cez deň 😉 -to k tomu intenzívnemu cvičeniu.
Viem, že chceš byť statočná, ale na tých pár mesiacov, ktoré nič neznamenajú v porovnaní s dĺžkou života, si si mohla z úcty k organizmu zvoliť aj jemnejší režim 😉
Roa je predsa len roa...a netreba sa hrať na to, že ja som statočná, mňa to len tak nepoloží...Treba byť trochu aj rozumná - a pripustiť si aj to, že je to pre organizmus dosť veľká záťaž, tak ho nebudem presilovať...

ALE TO BOL LEN MOJ NÁZOR, lebo podľa toho, čo píšeš, ako vraciaš a ako veľa cvičíš...+najvyššia možná dávka na tvoju hmotnosť+Diane 35., tak i ja, tak ako si napísala že i tvoje okolie, mám o teba tak trochu strach.
Ak sa ma spýtaš, či som lekárka, tak nie, nie som...Ale brala som Roa, písala som si interné správičky s ľuďmi-aj z tohoto fóra, ktorí doplatili na svoje hrdinstvo pri braní tohoto silného lieku...(nepísali to sem-verejne, aby nikoho nevyplašili, lebo si to spôsobili naozaj len sami!)
Tak dávaj na seba POZOR.

P.s. Myslím to naozaj dobre a nechcela som sa ťa tým, čo som písala dotknúť!!!!

miss_tins
12. apr 2011

@yade no ano, mam sprej do nosa co su zvlhcujuce a do oci tiez si kvapkam kvapky do oci ked ma niekedy palia to az nie je take strasne, ale tie pery strasne len ked sa mi zotrie kremik tak po chvili ma uz zacnu stipat :((

isabelako
12. apr 2011

@yade
Jasně, díky moc, já vím, prostě k tomu braní na nco- když si to někdy vezmu přes den, když ,mám třeba druhý den zkoušku nebo tak, tak hruba za dvě hodiny jsem úplně zralá jít spát, fakt jako hotová 😒 Takže se bojim, aby mi dítě někde nevběhlo pod auto nebo abyćh neusla a ona nezapla trou nebo tak... ☹
Jo a ráno jsem samozřejmě mrtvá,neschopná vstát,aůe co se dá dělat
A to že umřu mi něříká okolí- to nikdo neví, jen ségra, která dělá medicínu a kamarád, který to bral taky a taky sportoval, říkají mi to sestry v nemocnici, bývalá kožařka a tak...
A s tim sportem já nepřehánim jenom jsem na tom závislá,ale dávám si úlevy, to víš sama vim, že Roa je Roa 😒
Díky moc, mám tě ráda, vím, že to myslíš dobře, já už se těšim, až to budu mít taky za ¨sebou 😉

yade
12. apr 2011

@isabelako
Teškám sa, že si dávaš pri športe teda tú malinkú úľavu 😉
Aj ja ťa mám rada 🙂
Ako dlho ešte budeš Roa brať?

yade
12. apr 2011

@miss_tins
a skúšala si na tie pery toto??:
http://www.docsimon.sk/tovar/bioderma-atoderm-b...

Je to skvelé, to si dáš na pery a vydrží to dlho..nebudú ťa štípať, ja som to pri Roa milovala!
Ale je atoderm aj v podobe rúžu, tak ten nie je dobrý,ale tento v tubičke áno.

miss_tins
12. apr 2011

@yade ja si davam na pery krem Lipobase je to nieco ako umely tuk kozna mi to odporucila aj na suche ruky aj na pery si to mozem davat ...ale vyskusam asi aj tento pripravok🙂 dakujem

isabelako
12. apr 2011

@yade
Nevím, mám v sobě 113mg/ kg achci dobrat těch 180, takže ještě asi dlouho 😉

elissa2009
12. apr 2011

@miss_tins Ja mám s perami ten istý problém, akonáhle sa mi zotrie balzam, tak sa idem zblázniť, až mi trpnu pery. Ale používam obyčajný balzam na pery Astrid s kakaovým maslo za necelé dve eurá a je perfektný, nič iné mi tak nepomáha. Lipobaze tiež poznám, natieram s tým dcere očká, ked ich má suché, lebo je to vynikajúci krémik na tvár. 🙂

elissa2009
12. apr 2011

@isabelako Ja tiež nemam vobec chut na jedlo ani vecer ani ráno, ale odhryzni si aspon kúsok rožka pred zapitím a po zapití. Uvidíš, že ti bude lepšie 🙂. Ja mám dve deti a tiež sa obávam, že by sa možno mohlo so mnou niečo stať, ale ja akonáhle by som zbadala nejaký vážny nežiadúci učinok na sebe, v tej chvili by som roa vysadila...s tým som do tejto liečby išla.....inak ja ani nedúfam, že predpísanú dávku doberiem, ja som slaboška 🙂

isabelako
12. apr 2011

@elissa2009
No tak to koukej dobrat teda, když už jednou si začala tak už to dáš, všichnoi to dáme, mě by ani nenapadlo, že bych nedobrala nejvyšší možnou dávku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prostě když musíš, tak musíš 😉

michalkkk
12. apr 2011

@isabelako no ved sa pozeram ze mne tie davky akosi nevychadzaju mam Nejdkovu v Ziline..

michalkkk
12. apr 2011

no ako sa taknad tym zamyslam ani tie prve dve liecby co osm mal tak som nevybral tu davku co by sa mala teda neakych 120mg/kg a teraz mi to vychadza o nejakych 2000mg menej ako by som mal..no neviem ci ta lekarka nezna svojho oboru alebo co ale ak sa mi to preto vracia tak asi jej poviem ze by sa mala nejaka davky vybrat alebo čo ja to u po 4.krat nepojdem.. ☹ ale zas som cital ze cim viac liecb s aprejde tym moznost navratu klesa tak nwm..hadam aj ked to vsetko nevyberem sa mi to uz nevrati

isabelako
12. apr 2011

@michalkkk
Hele ale teď už to nesčítej, protože, už ti to z těch minulých léčeb vyprchalo, z těla takže sčítej jen to, co bereš teď a jako nedej se a trvej si na dobrání minimálně 120mg/kg 😉

juliettka18092010
13. apr 2011

Ahojte, chcem sa spytat, ci ma niekto vlastnu skusenost s otehotnenim po dobrati liekov roaccutane, brala som 3 mesiace roaccutane a 4ty mesiac curacne. som 4 mesiace po ukonceni liecby. chcem sa spytat, ci niektora z Vas po liecbe otehotnela a kolko po dobrati to bolo. dakujem za opisanie svojich skusenostii

elissa2009
13. apr 2011

@isabelako pekná foto 🙂, najviac sa bojím leta, neviem ako sa budem skrývať pred slnkom :(

miss_tins
13. apr 2011

@elissa2009 no to hej ako kremik na tvar ho pouzivam aj ja ale kozna mi povedala ze je moc mastny a nemala by som ho pouzivat dala mi nejake vzorky hydratacneho kremu od la roche posay ale podla mna lipobase mi viac vyhovuje necitim plet taku napnutu...a na pery pouzivam labelo hydro tak to este nejak ked si natriem pery po chvilke mi zmizne to palenie ale asi vyskusam aj ten Astrid ked mi dojde labelo 🙂

elissa2009
13. apr 2011

@miss_tins mne kožná dala presne tie isté vzorky, ale zatial mi postačujú krémy, ktoré som používala doteraz, zatial sa extremne nešúpem, len ked si dám make-up. Mne labelo hydro nepomáhalo ani trošku, tiež som ho skušala. Tento Astrid mi vydrží na ústach až dovtedy, kým nejdem jesť alebo piť, potom si samozrejme musím pretrieť zase. A ešte sa mi od neho aj krásne lesknú pery, akoby som ich mala naleskované. Ale samozrejme o týžden to môže byť všetko inak 🙂

isabelako
13. apr 2011

@elissa2009
Díky, můj táta je fotograf 😉

michalkkk
13. apr 2011

no ved nie nescitavam to, iba som cital ze ci mviac liecb sa absolvuje tak tym mensia moznost relapsu teda ak sa to hned nevylieci, ... teda bude to tym ze s ami to vracia zesom nevybral tie davky??... hmm to ma teraz celkom nasralo....ak tie predtym boli zbytocne len za to ze lekarka nevie co robi... a teraz aby mi to vylso aby som to este aj cez prezdniny bral...-///

isabelako
14. apr 2011

@michalkkk
No to minimálně přes celý prázniny, řekni mi kolik vážíš a kolik denně bereša jak dlouho bereš a já ti to vypočítám 🙂

geneo
14. apr 2011

viac ako 3 tyzdne po predcasnom vysadeni ROA a stale problem s ocami :(

elnino9
14. apr 2011

Caute chcem sa opytat ci niekto mal pocas alebo po liecbe stalo ze sa vam vyhadzali na rukach take krupice mini pupaky. ja som roa. dobral pred 15dnami a nikdy som to nemal na rukach a teraz ich mam vyhadzane okolie od ramena po laket. neviete co to moze byt ? tvar mam ok cize zeby sa mi nieco vracalo sa neda povedat. Dakujem

geneo
14. apr 2011

@elnino9 ja som predcasne ukoncil uzivanie ROA a urobilo sa mi zopar na rukach. ale vo velmi malom mnozstve.
nejako tomu neprikladam dolezitost pretoze kazdy den pozorujem nove a nove zmeny po vysadeni roa.

keby som to vsetko zacal sledovat tak sa zblaznim. inak roa som bral 40 dni a vysadil som ho 3+ tyzdne dozadu.

topanka
15. apr 2011

baby chcem mat dieta a uzivala som aknenormin minuly rok septembri posladnu davku mozem byt uz tehotna? mate s tím niektora skusenosti. mate zu babo po tej liecbe? cavte🙂