Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sypac077
24. máj 2013

@liadecastelo ťažko povedať, ak je v nom nejaká zložka čo zošupuje kožu tak nie, pokiaľ viem tak sa predávajú aj samoopalovacie krémy s hydratačným účinkom
ja by som osobne radšej počkal aspoň 2-3 mesiace, ale môžeš sa spýtať lekárky

sypac077
24. máj 2013

@mar_tinka aký máš typ pokožky, suchá, normálna, mastnejšia?

mar_tinka
24. máj 2013

@sypac077 ja skor zmiesana mastnu T zonu..i ked mam zas sialene suchy nosa uplne sa mi lupe☹

sypac077
24. máj 2013

@mar_tinka a akné máš len v t-zone alebo aj inde?
pýtam sa preto, že akné sa dá liečiť rozne a možno práve na tvoj stav by bol zbytočný roacc, naviac roaccutane u niekoho sposobuje zhoršenie stavu(zo začiatku)

sypac077
24. máj 2013

@mar_tinka na tu zmiešanu t-zonu by ti pomohol čistý 100% jojobový olej aplikovaný na vlhku tvar, on normalizuje kožu

mar_tinka
24. máj 2013

@sypac077 v poslednej dobe sa mi robia na licach..ale zas mi to niekedy uplne zmizne a mam cistucku plet a potom zas sa vyhadzem..inak nemam nikde este sem tam na dekolte... a uz som vyskusala vsetko mozne-((a nejake extra zlepsenie som nevidela a ked tak kratkodobo...

mar_tinka
24. máj 2013

@sypac077 a kde to zozeniem???

sypac077
24. máj 2013

@mar_tinka pomohol by asi duac gel(na predpis), prípadne doplnenie zinku v strave, tabletami aspon 50 mg denne alebo oboje dokopy
na toto by ti doktorka určite roaccutane nedala, takže jedine potravinovými doplnkami si udržuj čistu plet, uprav si stravu(vysad mlieko, mliečne výrobky, biele pečivo, tučne, udene maso, omáčky, bielu muku atd)
jojobový olej zoženieš zo saloosu na ich stránke daj si do googla jojobový olej saloos

ivucka
27. máj 2013

ja by som na vašom mieste žiadny roaccutane nebrala. Je to liek, kt.stačí, keď užívate pol roka a za tento čas si zničíte Vašu pokožku aj kolagén na 20 rokov!!!! a to nesrandujem. Jedna bylinkárka, s kt.som sa o tomto rozprávala, hovorila, že z tohto lieku videla nie raz po dlhšom čase užívania vypadané vlasy ako po chemoterapii. Takže dievčatá bacha, je to síce Vaša osobná vec, ale či Vám to za zničenie si zdravia stojí......

sypac077
27. máj 2013

@ivucka áno roaccutane je svinstvo, ale s tým kolagenom zasa neprehanaj, predpokladam, že tento údaj nemáš ani overený, ba je to tvoja domienka, kolagen sa nedá zničiť, dá sa len jeho produkcia znížiť alebo zvýšiť, počas roaccutanu je znížená výrazne, no po vysadení sa cca do pol roka vracia do normálu, kolagen mimochodom po 30. roku života degraduje, preto tie vrásky a tak

sypac077
27. máj 2013

@ivucka bylinkárka má pravda s vypadávaním vlasov, ale to sa netýka každého a mimochodom isotretinoine sa používa/používal miesto chemoterapie, aj keď obe veci podla mojho názoru rakovinu skor podporia....

jujko12345
27. máj 2013

@sypac077 s tymi vlasmi to nechapem ...ked mi pocas liecby moc nepadali a ani teraz po liecbe ako mozu vypadat za par rokov ked toto svinstvo budem mat pomaly skoro cele vonku z tela ??....a nebral som vysoke davky...
@ivucka jedna teta povedala 😀 ...teda bylinkarka ....asi radsej preferuje bylinky pred chemiou co je spravne...tak ludi odhovara od chemie a aby radsej preferovali bylinky ...a asi ma vela znaamich ked pozna tolko ludi co to uzivali a niektorym vypadali vlasy....skor by som sa bal o vnutorne orgaanny....a neviem naco tu pises ked s nim nemas skusenosti ...pozri si nazov temy ....

jujko12345
27. máj 2013

@sypac077 a ako je to s tym kolagenom v tele ?? ved som cital ze vitamin C ktory podporuje kolagen v tele si nevie telo vytvarat same musi sa doplnat stravou alebo tabletkami s Cečkom ....cečko obsahuje len malo potravin ...tak ako ho roacc moze oslabovat ked niekto nema alebo ma len malo vitaminu C ???

jujko12345
27. máj 2013

@ivucka a neviem ci si mala akne ...alebo neviem naco to tu pises ...ale ver tomu keby si mala na tvaary desiatky vyrazok a stale si ich tlacila mala by si jazvy po tvary a toto svinsto ti ich vysusi a zmiznu aj ked niekedy aj s malickymi jazvickami ...a chcel by som teba vidiet ked budes mat na tvary vela vyrazok a budes mat len poslednu moznost ako sa ich zbavit a nemat vela jaziev co urobis ?? skocis ku bylinkarke ?? da ti na to bylinky ktore ti to len zmiernia mozno ale budes sa s vyrazkami trapit stale ...akne treba liecit z vnutra....

sypac077
27. máj 2013

@jujko12345 ťažko povedat ako je to s tými vlasmi, ale netráp sa nad tým, stres je horší na vlasy a kožu

sypac077
27. máj 2013

@jujko12345 kolagen podporuje vela vecí, nie len C vitamín... a áno človek si nevie vytvoriť C-ečko, taká hus v stresovej situácií 100 g(100 000mg)

ivucka
27. máj 2013

@jujko12345 ja som tie tabletky brala pol roka a stacilo mi,bola to najvacsia chyba v mojom zivote a teraz to nesmierne lutujem, ze som to brala, bohuzial, naspat to vziat nemozem. v severskych krajinach tento liek predpisuju ludom, kt. pridu ku koznej s jednou alebo dvomi vyrazkami a tak aj ti ludia potom vyzeraju a my asi tiez zaciname spiet tam, kde by sme mozno nechceli byt. a viem aj to, ze su ine alternativy, ako roacuttane, ale to by si kazdy mal zistit sam, ale ked je jednoduchsie pchat lieky do seba, to je na tom samotnom cloveku.

sypac077
27. máj 2013

@ivucka su aj horšie veci ako roa... zaujimalo by ma ako vyzerajú tí ludia v severských krajinách?

jujko12345
27. máj 2013

@ivucka ...aha prepac ja som usudil ze si ho podla toho co si pisala nebrala ...... a preco to lutujes ??? co ti ten liek urobil mas nejake teraz trvale nasledky ?? vypadali ti vlasy ?? ...ano s tou kozou mas pravdu trochu ostarla ale to sa da vsettko napravit ....

jujko12345
27. máj 2013

@sypac077 a co este podporuje kolagen okrem Céčka ??...a vitamin E da sa aj nejako uzivat ??? lebo ečko je dobry na hojenie jazviciek ...

sypac077
27. máj 2013

@jujko12345 dá sa užívat, retinol podporuje tiež kolagen

ali12377
27. máj 2013

@ivucka a na co si to brala, ak mas taky nazor na roacc.
tu snad vsetci vieme do akych rizik ideme/ resp. sme isli, tieto lieky nie su ziadne cukriky, vacsina z nas chodi raz do mesiaca na odber krvi, a ano zvykli vypadat aj vlasy, roaccutane je v podstate druh chemoterapie, len v "nizkych" davkach...

nicci254
27. máj 2013

@jujko12345 Ccko obsahuje malo potravin? 😀 ja kazdy den jem tolko zeleniny, ze ani Ccko nemusim brat ( karfiol, kalerab, brokolica, kapusta a pod. obsahuje nenormalne mnozstvo vitaminu C a to som zdaleka nevymenovala vsetko a este som ani nepisala ovocie..)

sypac077
27. máj 2013

@nicci254 to je možné, no napr. Dr Linus Pauling, ktorý dostal 2 nobelové ceny tvrdil, že človek v tejto stresovej dobe by mal denne prijímať aspoň 3 g C vitamínu, najviac vitamínu C je tuším v šípkach(okrem tabliet), ak sa mýlim tak ma opravte
veď len, keď porovnáš hus, ktorá v strese vyprodukuje 100g, tak je to smiešne, tie odporúčane mikro dávky

jujko12345
27. máj 2013

@nicci254 ano obsahuje ho zelenina aj ovocie ale strasne malo to by si musel jest v kilach aby si nieco z toho mala ...najviac ho ma paprika aj sipky ale celkom dost 😀 mam to doma v takej knihe rozpis vitaminu C v potravinach ....aasi je najlepsie pit sipkovy caj kazdy den...sypac mal vtedy pravdu ze z potravin vitamin C neziskas aj ked ziskas ale strasne malo

jujko12345
27. máj 2013

@sypac077 mas pravdu s tymi šipkami ...najviac clovek stracca vitamin C pri poteni ...

nicci254
27. máj 2013

@jujko12345 tak mozno menej ale myslim ze je to stale lepsi sposob ako pchat do seba tablety.. ja som take Ccko nikdy nejedla v tabletach (ani ziadne ine vitaminy) a cely zivot som zdrava ako buk 🙂 teraz beriem len vitamin A ale to len kvoli pleti lebo netusim a akej potrave je vitamin A ak vobec je 😀

sypac077
27. máj 2013

@nicci254 pokial je tá tableta z prirodných zdrojov tak to celkom ujde.... vitamin A sa vyskytuje hlavne v pečeniach zvierat a podobne

nicci254
27. máj 2013

@sypac077 este si tak byt isty tym ze je naozaj z prirodnych zdrojov ako napisu na obal 😀 to uz je diskusia na inu notu samozrejme.. 🙂

nicci254
28. máj 2013

inak som chcela napisat svoju skusenost s rakytnikovym mydlom- po 2 tyzdnoch pouzivania mozem povedat ze mydlo je dobre, plet je po nom zdravsia a menej sa masti dobre lieci drobne vyrazky takze u mna zatial celkom spokojnost 🙂