Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ankam
17. sep 2009

peotro-je t len na recept a nestoji to nic 😉

diana30 -nejaky sampon proti lupinam?neviem elbo mne sa to nesupalo

A stipe ta od skinorenu?ja som ho jednoducho vysadila a bolo po probleme...

jari09
17. sep 2009

na recept je zdarma, ale da sa aj kupit. Ten 20 mg stoji vyse 1000 skk, kym ten 10 mg je okolo 600 SKK.
podla mna je predsa lepsie ist ku lekarovi, pretoze je treba kontrolovat krv kazdy mesiac a aj davkovanie zavisi od telesnej hmotnosti.

Kym som to pila cely cas som mala vyrazky (aspon 2-3 velke - podkozne) a po dobrati - nic.

peotro
17. sep 2009

Diky ankam a jari09, tak to teda asi skusim a uvidime he

janula55
17. sep 2009

otazku mam jednu este...moze sa fajcit pri brani RO?nevadi zadymene prostredie nejako? ci je to tak ako s antikoncepciou?ze by sa nemalo? a alkohol? akoze nepijem sice ale ma to zaujima pretoze v pribalovom letaku sa o tom nepise vobec...

tena
17. sep 2009

JANULA 55=fajčiť, piť s mierou môžeš, sama po alkohole by si asi na 2.deň videla , že pleť je iná v ten deň "PO",taká unavená, horšia proste...ale inak môžeš popri Roac...všetko! 😉
Poraďte sa v lekárni, čo na vlas.pokožku pri šúpani!!!

JARI 09=Verme, že po 4.mes.liečby, sa to nevráti (ak by si telo žiadalo dobrať dávku na váhu tela...o čom sme tu už skôr písali) ak je to zatial super, tak ok!

janula55
20. sep 2009

tena: dakujem 🙂

este sa xcem opytat...beriem RO zatial 5 dni...a kedy mam cakat to zhorsenie? uz sa mi trosku zacina susit pokozka...a sa mi zda ze trochu sa mi zlepsila tvar...ale neviem kedy mam cakat uz to zhorsenie...to hned na zaciatku? ci moze to teraz byt dobre a potom zrazu zase zle?

jari09
21. sep 2009

moze sa stat, ze to zhorsenie ani nepride, tak ho radsej ani necakaj... 😀
ja som nijake zhorsenie nemala... takze smelo do toho 🙂

somslavka
21. sep 2009

no ja som mala tiež zlepšenie, no teraz mám krámy a je to čosi hrozné... najnovšie mám po chrbte také vyrážky čo vyzerajú ako štipance od komára... mal to aj niekto z vás?.... pozajtra idem ku kožnej na prvú prehliadku od užívana tých liekov tak som zvedavá čo mi povie :d

tena
21. sep 2009

Janula55=môže sa zhoršiť a nemusí,môže byť len občasné sčervenanie, ako keď ti je teplo, al.pokožka bude citlivejšia,alebo raz bude lepšie a potom horšie napr., že bude taká ...čo ja viem, napr.viac bude vidno vyrážky, potom zase bude už stiahnutejšia, aj póry..každý inak, ja som nič drastické nemala, ale je to tak do 4.mes,potom už len lepšie a lepšie 😎 aj slnko pomáha. aj na chrbát by malo pomôcť napr. SOMSLAVKA..aj keď teraz už slnka na opaĺovanie je menej 😎 ale čo vieš, niektorí chodíme-nechodíme aj v zime k moru,. 😀

janula55
21. sep 2009

dakujem baby 🙂

slavka: jak myslis hrozne? myslis ten chrbat? alebo aj tvar sa ti velmi zhorsila?

som zvedava no ze jak to bude...a co sa tyka tych vlasov...uz teraz sa mi zda ze nesu take mastne...ale po dobrati ostanu take normalnejsie ...aj plet nebude taka mastna? ci potom sa mi to postupne zase vrati do povodneho stavu? lebo tie prechodne priznaky maju potom sa stratit...akoze keby mi padali vlasy...tak to ma prestat...ale tyka sa to aj tych mastnejucich vlasov? lebo ja by som bola akoze clekom rada keby som si nemusela ani potom kazdy den umyvat vlasy 😀

diana30
22. sep 2009

Inak nasla som si cas a precitala diskusiu dozadu? to vam tu naozaj vsetkym narastli chlpky?:D to co?

somslavka
22. sep 2009

no... iba tvár sa mi zhoršila... a ja som predtým na chrbáte nemala vyrážky a teraz mám len kde tu... ale sú také veľké... čo sa týka vlasov... aj ja som bola strašne šťastná že vydržia aj 3 dni neumyté ale hnď ma radosť prešla keď som po 3 dňoch začala mať lupiny :D... neviem sa toho zbaviť... takže tak či tak si ich musím umývať každý deň... zajtra idem teda k tej kožnej a sm zvedavá čo mi povie... potom vás poinformujem 🙂)

esme
22. sep 2009

diana30: vsetkym snad nie :D napriklad mne (zatial - po 2 a pol mesiaci, klopem na drevo) nie... ale zda sa, ze je to caste...

inak vela ludi tu pisalo o extremne suchych perach a popraskanych kutikoch, na pery mi zabrala z kozmetiky jedine bioderma, ale na pery aj kutiky je absolutne najlepsia kalciova mast, ucinne je najma naniest hrubsiu vrstvu na noc, za cca 2 dni sa presusenost upravi, ale mazat treba stale 🙂

somslavka
22. sep 2009

ja tiež nemám veľké problémy s perami... teda keď ich nemám mastné som nervózna lebo to sa nedá vydržať... to je taký pocit že keď sa usmejem zbohom tenké pery vitaj krv... :D... ešte sa mi našťastie neroztrhli ale tak treba to mať stále natreté 🙂... potom to nie je až také hrozné...

utte
22. sep 2009

ahojte! som rada, ze som nasla tuto temu - myslim, ze mi pomoze rozhodnut sa. dnes mi lekarka navrhla liecbu a veru mam tazku dilemu - v marci budem mat 30 rokov a planovali sme babo. lenze s tou mojou pokozkou uz asi niet inej pomoci. chcem sa spytat - ostali ste niektora aj na PN-ke? pracujem s ludmi (uz i tak mam znicene sebavedomie) a casto aj v prasnom a spinavom prostredi... je vobec mozne pri takejto liecbe marodovat?

somslavka
23. sep 2009

tak prehliadka u kožnej vyzerala asi takto: býva ti zle od žalúdka? nie... niečo neobvyklé? nie... tak mi predpísala lieky a šla som domov... 3 hodiny som čakala v čakárni len na sprostý recept!

somslavka
23. sep 2009

o akých chĺpkoch to tu preboha píšete????

correy
23. sep 2009

ahojky viem ze uz asi opakujem s podobnym problemom...ale velmi sa teraz rozhodujem ci si dam R...v mojom pripade nie je velmi zle to akne, miernejsie, aletiez to nie je len tak ze nic..hlavne ho uz mam vela rokov, aspon od 12, teraz mam 17.
co by ste mi poradili?
hlavne sa bojim toho ze sa mi zhorsi zdravie a tiez ze sa mi zhorsi to akne..nechcem aby to uz bolo horsie ako to je..skusala som uz vsak vsteko mozne-vsetky lokalne antibiotika, kremiky, aj beze dostupnu kozmetiku.niektore troska pomozu, ale ochvilu je to zase spat.
kozna mi povedala ze po tych rokooch by mi to aj predpisala, ale ze rozhodnutie je na mne.
myslite ze sa na to mam dat napriek tomu ze to moze trvat mesiace?
diky za odpoved ;)

gizela66
23. sep 2009

urcite sa daj na to... ked uz nic nepomaha... jasne ze sa ti to bude zo zaciatku zhorsovat az potom pride zlepsenie ale tak inak to asi nepojde... musi sa to nejak dostat von..🙂 a zdravie sa nejak nezhorsi, mna bolia kosti a klby a na suchu tvar a pery som si uz aj zvykla ale hlavne ze som sa zbavila akne🙂
ale zda sa mi ze tu niekto pisal ze mal mierne akne a ze by tie lieky viac nebral...... neviem 😅

joe1
23. sep 2009

correy: ak sa toho chces zbavit, jednoznacne sa na to daj, ak sa chces dalej trapit, tak zostan na kremikoch. asi tak.

somslavka
24. sep 2009

correy: mala som presne ten istý problém čo ty... budem mať 17 a akné už asi od 13... tie tabletky beriem len mesiac a... nemám nejaký zlý zdravotný stav :D... až na milión vedľajších účinkov.... ale tak dá sa to... ja by som ti to asi aj odporučila... keďže si všetci chvália...

linette
24. sep 2009

correy ja som mala akne v poslednom stadiu, ty ho mas zrejme v strednom ked ti ho doktorka odporucuje. kedze som mala to najhorsie stadium tak mi zostali nejake tie jazvy (tie si uz moc nevsimam) a nejake flaky (tie uz trocha vybledli).
ked chces mat tvar ako babika tak necakaj a daj si predpisat - roac fakt pomaha. ja som ho tiez zacala brat ako 17 rocna 😉

janula55
24. sep 2009

no dobre...uz sa mi zacinaju robit hnusne bolave vyrazky...vobec sa mi toto nepaci...akoze ja viem ze musim prezit to zle obdobie aby to bolo lepsie...ale...nechceeeem!!! 😠

somslavka
25. sep 2009

ja som spokojná že mi konječne tie vyrážky miznú 🙂)... odporúčam hojivý zázrak :D... to je fakt zázrak na všetko čo sa týka kože... môžte ho kúpiť priamo v Terne s nejakým balením nejakých tyčiniek... aj tie sú chutné :P:... :D.... ale je tu jeden problém.... prosím poraďte mi už niečo na tie lupiny :((

esme
25. sep 2009

correy: napriek vsetkym neziaducim ucinkom mozem roaccutane tiez len odporucit. Ani ja som nemala nejak zvlast hroznu plet, tak kolisavo, od skoro cistej az po stredne tazke akne, ale nic nepomohlo a teraz sa tesim z vysledkov liecby, aj ked aj pocas nej sa obcas este nejake jemne vyrazky tu a tam objavia.

somslavka: na lupiny skus bud nizoral sampon a ked nepomoze ten, tak ti kozna moze predpisat belosalic lotion alebo tak dako sa to vola. pripadne su udajne dobre skusenosti aj s dechtovym samponom, ale ten trosku intenzivnejsie smrdi 🙂

janula55
25. sep 2009

somslavka: a co je to ten hojivy zazrak?

somslavka
25. sep 2009

janula55: to je také ružové vajíčko od Oriflamu... v podstate to je balzam na veľmi popraskané pery ale bolo k tomu písané že aj na suchú kožu či čo... a pomáha 🙂

janula55
25. sep 2009

somslavka: ahaaa...to mam doma...ale to pomaha na vyrazky? ved to je na suxu pokozku len...na pery to pomaha to je pravda

somslavka
26. sep 2009

janula55: tak neviem či to je práve tým ale vyrážky mi momentálne ustupujú.... ale tak aj na suchú pleť to je dosť dobré 🙂

tena
26. sep 2009

Correy=si ešte mladá, ale nevieme aký typ akné a štádium máš, môže sa to vekom u teba ešte zlepšiť, ale aj zhoršiť...a aby sa ti neskôr z toho akné nerobili jazvyčky na tvári, tak aj máš minim.stredné štádium problematic. pleti,tak čím skôr na Roac.aby si to nemala ešte horšie.Môj názor.
Somslavka=na lupiny je kadečo v lekárni, len sa treba pýtať, ako na hocičo iné,sú tam od toho, aby poradili a predali. Preto sa Ti tvoria lupiny, lebo pokožka je suchá ako aj pery (to je fakt aj v 7.mes.liečby!!!katastrofa, štípe, schne každú chvíľu, už človek nevie, čím to natrieť!) a je potrebné ti niečo na to používať, aby si vlasy už zbytočne neumývala každý deň, ako asi počas liečby nikto z nás 😉 ale po liečbe sa to vraj vracia opäť, to mastenie vlasov,ale pokožka by NEMALA!