Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

tena
9. okt 2009

KOMII:žiadnu Clear&CLEAR..to prenechaj 12ročným a viac...ty potrebuješ naozaj kvalit.pleť.vodu bez alkoholu..je ich dosť v drogérke a lekárni.

Sám si netlač ten maz,lebo pleť je na povrchu citlivejšia ako zvyč.a potom sa robia na tvári tzv.červené fliačiky,ako keď sa popáliš..(ak vydržíš si to nevytlačiť..?.) )ale ak ti to ošetrí kvalit.kozmetička,kt.vie,že si na Roa a bez peelingu(!!!a iných hovadín momentálne) ,tak do 3.dní máš zahojené aj nej.červené fliačiky po vytláčaní.Mne kožná dr.povedala,že niekt.tie biele podkožné komedóny nezmiznu a musia našou snahou von,(po naparení tváre pred čistením).tak ja ku kozmet.z času na čas idem,ale nebudú sa ti potom postupne vytvárať nové!a to je tá =good news 😉
A nej.pleťový gel na čistenie (ešte pred ošetrením vodičkou) nie je tiež zlý,na problemat.a teraz ani nie tak mastnú,ako citl.pokožku! mastiť sa vám už nebude počas liečby,skôr sa lúpete niektorí...

miraaa
9. okt 2009

lucyy01 -tO HADAM NIE AZ 6 MESIACOV TO HADAM NIE :(..........UŽ SA MI ZDA ZE 4 MESAICE NEBERIEM ROACCUTANE.... 1. červen 2009 SOM SI DALA TABLETKY CIZE.. nieco s tou tvarou.. s tymy CHLPANMI mozem spravit az za 2 mesiace?? a je to v tje brozurke??? no už konecne mozem ist k gynekologicke som zvedava co mi povie... ale ja ten profilm hormonalny mi moze spravit aj zevrja kozna ale robi sa od 15 a to už ja mam.. ach TAbletky roaccutan MI MOC pomohli len te chlpi na tvari.. nchapem preco :( kdo ma take skusenosti??? ako ja :( 😒

lucyy01
10. okt 2009

Mirka, ano, 6 mesiacov-to som sa docitala v tej brozurke.. a tiez je tam zvysene ochlpenie ako neziaduci ucinok-tak z toho tie chlpky na tvari...

somslavka
10. okt 2009

preboha:(... to kedy vám tie chlpy začali rásť?... ja to zatiaľ užívam necelé 2 mesiace ale tohto sa bojím... a keď to doužívate vypadajú alebo ako??

michelka12
10. okt 2009

didlinka a bolest klbov ti potom presla?

michelka12
10. okt 2009

http://translate.google.com/translate?hl=cs&sl=...

inak podla mna je toto dost zavazne.

smutny9
10. okt 2009

zdravim dneska som zacal s aknenorminom som rad ze vam to pomaha a dufam ze takisto tu bude aj u mna pretoze moja forma akne je tazka teda nikdy som nevidel nikoho ako ja mam velke bolestive podkozne vredy skoro po celej tvary az na par miest kde mam iba normalne male cervene na sanke som mal dokonca taky vacok a to mi dokonca rezali na chirurgii aby to odtial povytekalo odporucila to moje kozna lekarka tak som par dni po tom ale dnes sa zobudim a z mensieho podkozaka sa mi spravil obrovky vred pri nose mam to strasne napuchnute dokonca az pri oku ktore je viditelne mensie od druheho dufam ze mi aj na takuto formu pomoze aknenormin lebo som fakt zufali na akne sa liecim uz 2 roky(mam 16) ale nikdy som to nemal take hrozne tie podkozn atd. dokonca cez tieto prazdniny pocas dovolenky sa mi to zlepsilo natolko zesom mal na tvary iba take 2-3 vriedky no teraz mam toto neviem co stym dufam ze to zaberie ale s takou tvarou nemozem ist ani do skoli... dufam som ze ked mi ten najvatsi problem narezu a vsetko pojde von uz len pockam na uspechy roacutanu ale spravil sa mi dalsi taky ´obor´ ale tam si to uz rezat nenecham neprajem vam nikdy zazit take bolesti z akne... tak by som sa chcel spytat kto mal take vetsie podkozaky ze za ako dlho nato aknenormin alebo teda roacutane reagoval lebo moc nechcem vymeskavat skolu prestupoval som na inu skolu a mam sa co doucovat budem este robit prestupove skusky tak by som nemal prilis chybat dakujem za odpovede

tena
10. okt 2009

SMUTNY9=AHOJ, robili ti aj odbery krvy a vsetky tie veci predpokladam za tie spomenute 2 r.,ake vysledky ti z toho vysli? Co sa tyka tejto formy, v tom ti neviem poradit,nemam tak nieco za sebou,ale verim,ze aj Roa ti pomoze!!!jazvy ti po takejto forme iste ostanu,lebo takato forma zanechava stopy bohuzial,ale to pre teba potom bude az malickost🙂 a da sa to dodatocne odstranit.Ale na to ti da niekto iny mozno radu,nazor.

MICHELKA12=je to ako vedlajsi ucinok Roa liecby...samozrejme a vela pacientov pocas, aj po liecbe to ma,ale verim, ze sa to potom upravi.

michelka12
10. okt 2009

Tena ja som zaskocena tym, ze mnohym sa to nevratilo a to je pre mna dost nepochopitelne. Staci i precitat zahranicne fora, ved tam sa ti dotycny uz sudia. uff, mala som ja co otvorit.

For smutny:
Ako ta liecili predtym? ATB, masticky?
Hlavne nic nevylacaj nechytaj si tvar, lebo z maleho vriedku moze vzniknut velky. Vsetko musi vyhnisat same. Verim ti ako velmi ta to musi boliet. Ja som nikdy nemala nejake akne, len problemy s bradou z HP. Jeden ikovny lekar mi to vypalil laserom a ja som dostala taky zapal a take akne, ze tri roky sa toho neviem zbavit, nemozem sa bez bolesti najest, napit, neprajem nikomu.Takze viem ake to je.
Co a tyka roaccu zaberie aj tebe, ved je prave nato urceny. Ale rataj s takym dobrym polrokom a z pripadnym zhorsenim na zaciatku liecby. Ja som ho musela vysadit, lebo som mala blbe neziaduce ucinky a o haro a mihalnice som uplne prist nechcela. Bohuzial mala som tu smolu. A sama neviem ako ja vyriesim svoj problem. Okrem toho mam jazvy po tom laseri, takze ja vazne neviem, co budem robit. V podstate viaceri sa zhodli, ze ten lekar mi vylozene znicil zivot, resp. tvar a to sa odrazilo na mojej psychike, na vsetkom. Zo dna na den to takto vypalilo. Tebe drzim palce, viem co asi prezivas. Neboj sa,bude to lepsie.

janula55
11. okt 2009

michelka12: a co to mas s bradou vlastne ze ta to tak boli? akoze mas vyrazky na brade z HA?

lucyy01
11. okt 2009

Michelka 12, potom co som si precitala o tom vypadavani vlasov-neviem ci sa na tu liecbu roacutanom dam..nemam take huste vlasy aby som mohla o tolko vlasov prist... 😒 ☹ 😠

Pre vsetkych: V akej miere vam vypadavaju vlasy,pripadne mihalnice?

michelka12
11. okt 2009

lucyy zevraj je to reverzibilne a nikto nemoze vediet co a ako. musis vyskusat, niekomu to nepada vobec! ak by to zacalo, porad sa s lekarom.

Janula nie z HA, z laseru. Dr. mi isiel do aktivnych vyrazok laserom, chuj, a ja som schytala otrasnu infekciu a tri roky sa jej nemozem zbavit:(.

ankam
11. okt 2009

lucyy01
mne nejak extra nevypadavali ani vlasy ani mihalnice....Tak ako aj pred liecbou tak aj pocas nej a aj teraz mi tak normal-ked sa cesem.A mihalnice vobec 😉

tak ako pise michelka12.ak sa to zhorsi-poradis sa s lekarom.
Napr.ako mne pery-ked videla ze su horsie tak sa ma pytala-ci znizime davku alebo je to znesitelne.Ja som chcela skor skoncit tak som povedala ze to vydrzim,xixi ze nechcem znizovat 😀

smutny9
11. okt 2009

tena cauko a dik za odpoved no hej robili mi testy uz aj predtym ale nikdy som nemal taku formu ako teraz mal som iba strasne mastnu plet a normalne akne obcas niaky podkozak to az v poslednej dobe a fakt ma to stve teraz sa mi ani vobec nehoja tie diery co mi ostali po tom rezani nvm co stym a s jazvamy som zmiereny.... na zaciatku som maval akne prave iba na cele a potom to preslo inde na cele to zmizlo a ostali jazvy no tie mi az tak nevadili ...

a michelka to mi je luto tiez som sa bal ze prave ja budem mat take neziaduce ucinky ze to budem muset vysadit lebo ja som taky smoliar akne neni moj jediny problem ale tie ostatne ma az tak netrapia , mne sa zatial nic neprejavilo sice som sa dneska zobudil na bolesti brucho ale to s aknenorminom asi nema nic spolocne teda nebolo to pisane na letaciku

a luccy neviem aku mas formu ale ja uz by som to nepodcenoval zo dna na den ti urcite nevypadaju vsetky vlasi alebo tak pri najmensom priznaku to mozes prestat brat keby som ja vedel ze sa mi to dostane do takej formy pytal by som si roac. sice mi o nom nikto nepovedal chodil som 2 r. ku koznej a stale mi predpisovala to iste dookola dokonca sa ma pytala ze co mi ma predpisat co mi najviac zabera stym masticiek len mne nezaberala ziadna teraz som skusil zajst ku doktorke do Trencina a ta mi hned povedala ze hned ked ma zbadala vedela ze potrebujem roac.(aknenormin) zobrala sa krv , vysledky boli dobre a uz som stym zacal uz iba cakatna vysledky
len mam trosku strach lebo sa mi vobec nehoji ta rana co mi rezali mam tam take dve diery a stale hnis tak nvm ako sa mi to zahoji :/ zajtra stym idem este na chirurgiu ale ked mi tu mame takeho experta ze me to este pokazi...

michelka12
11. okt 2009

Hm smutny a to ti tam ostali diery? Prosim ta ako ti to robili? Neviem, ci ma necaka nieco podobne. Nechapem, ze sati to nehoji, asi je niekde problem. Ja mam taku bolavu bradu, ze sa nemozem najest. mimochodom mna dokalicil dermatolog, inak som mala plet ako male miminko, takze tiez sa uz lekarov bojim :(.
A hlavne sa bojim, ci mi cast mojich mihlanic a vlasy dorastu spat.

smutny9
11. okt 2009

no neviem ako presne lebo som to mal tak na sanke vzadu mamu poslali prec a nvm cim mi to ani rezali lebo som musel byt otoceny na druhu stranu mal som tam taky cerveny vacok velky a ked mi to rozrezal povedal ze pod tym su take dva mensie aj tie narezal a citil som jak mi to steka po krku atd. aj ked som bol celi oblozeny tamponmy a furt mi tam sestricka cosi davala no na brade snad nemas taky vacok ako som mal jak ja som sa vlastne ani ten kosti nemohol chytit predtym take som to mal... este mi to tam trochu povytlacal dal tam niake dva knoty ci co aby to odtekalo a povedal ze potom si to mam ist previazat na dalsi den ale uz k nam do mesta lebo toto mi tez robili v Trencine lenze mi tu mame takeho chirurga co tam clovek pride ze ho boli ruka a on to dava vsetko hned do sadry len to je tak ked nieco robia 2ja doktory prisiel som na druhy den k nemu a tie knoty mi odtial dal prec ani nvm ci to mal lebo ten v TN hovoril ze mi to ma iba prelepit ale dufam ze ti to nebudu robit co mne lebo to bola taka bolest... a este som chcel ze vetsina z vas zacina mensou davkou a postupne sa zvysuje mne naopak doktorka dala na zaciatok 50 na den a povedala ze sa bude davka znizovat a co som cital tu tak vetsina prave naopak no nvm mozno ked zo mam take zle... ale zase tej doktorke verim to je odborcnika nie ako ta u nas co mi 2 roky davala masticky ktore nezaberali mohla mi dat skor roacutane a uz by som mal asi po tom...

gizela66
11. okt 2009

lucyy mne nejak vlasy nevypadavaju... tak ako aj predtym a mihalnic mi obcas vypadne viac ale padaju asi kazdemu 😉 takze v norme...

smutny... ja som zacala s 20 mg potom mi dal 30 mg (20 rano a 10 vecer som brala) a cez leto kvoli slnku mi dal znova len 20 a tak to beriem az doteraz a o necely mesiac koncim s liecbou... 🙂 🙂 🙂 takze mne nejak extremne neznizoval ani nezvysoval... a beriem to deviaty alebo 10-ty mesiac, ani uz neviem, ale nejak od zac. roka... a uz dlho mam plet rovnaku, akurat jazvicky co mi poostavali....... ale snad sa to uz nevraati 😎

komi1800
11. okt 2009

Ludia dneska sa mi pustila KRV z nosa...Je to normalne pri ROA?Uz sa to stalo dakomu z VAS? DAKUJEM

liushka
11. okt 2009

ahojte neviete mi prosim vas niekto poradit?Beriem roaccutane uz skoro treti mesiac,nemam ziadne vedlajsie ucinky nastastie,len suche pery,nemasti sa mi pokozka na tvari,ani vlasy co je super..ale zatial nevidim ziadne zmeny co sa tyka vyrazok..akurat sa mi to zhorsilo vsetko:((ocakavala som na zaciatku zhorsenie ako som citala,ale je treti mesiac zaciatok liecby?doktorka mi povedala ze sa to davkuje podla vahy takze ked mam 60kg beriem 30mg..mozno mi treba zvacsit davku.ma niekto podobne skusenosti?dakujeeeem🙂

michelka12
11. okt 2009

komi kedze ja som mala problemy pri roac., tak som hladala info.
nie si sam, pretoze vsetko sa vysusuje, takze aj koza v nose je tensia a lahsie sa moze spustit krv. nie si sam, co to mal pri liecbe. je to vedl.uciok roaccu.

raya
12. okt 2009

ahojte,tiež pridám svoje skusenosti: ja užívam roa 1 mesiac a 2 týždne, čo sa týka padania vlasov, tak velmi mi padali na začiatku prvé tri týždne, to ked som sa zobudila tak som mala v posteli hotovu parochnu, aj som sa prestala cesat, teraz mi tiez vlasy padaju, aj ked v mensej intenzite, ale padaju viac ako pred roa, mihalnice padaju dost.
liushka: ja mam tiež stále to zhoršenie a neustále sa mi tvoria vyražky, skor tie biele - povrchove, ale najdu sa aj podkožne. mam 52kg a davku 20mg. Touto davkou som zacala a lekarka mi ju nechce zvysit, kvoli tomu, ze som chuda, aj ked som pocas liecby roa pribrala 2kg. Vysledky krvi - cholesterol a pod som mala OK. Pery mam v norme, nesupu sa su len suche. Komi1800: ak mas presuseny nos skus si v lekarni kupit sprej do nosa s obsahom morskej vody, to Ti nos zvlhci.

auryn
12. okt 2009

Ahojte, hlasim sa znovu... 😉 Zacala som brat roac a beriem ho 4.den, ale nemam zatial ziadne vedlajsie ucinky, nemam ani suchu plet, ani sliznice a ani pery...Chcela by som sa spytat, ze po akej dobe sa vam objavili neziaduce ucinky tohto typu???

lucyy01
12. okt 2009

smutny 9, neboj, urcite to bude vsetko v poriadku a Roa. ti pomoze..moja mamina brala tiez Roa.,mala bolestive vredy po celej tvari,lezala asi pol roka v nemocnici na koznom. ☹ 😒 to bolo asi pred cca 15.tymi rokmi.roa jej pomohol a ma peknu plet.mamina nechcela ani y domu vychadzat.a to mala plet vzdy ako babatko,ani v puberte nemala ziadne problemy s pletou,vsetko sa to zacalo po porode...takze neboj urcite to prejde aj tebe a budes mat krasnu plet..a doktorka mi povedala, ze chalanom to pomoze vzdy (99,8%) a maju aj menej neziaducich ucinkov..co pises o tom rezani,myslim ze take nieco robili aj Anabelke na jednom licku,skus napisat jej, ako je na tom teraz...

toho padania vlasov sa naozaj bojim,aj mihalnic,mam ich dlhe a huste,niektori sa ma uz pytali, ci nie su umele. 🙂 .dnes mam mat vysledky z krvi a potom mam behnut za koznou,ale mne sa to ako naschval vsetko teraz zahojilo, 2 tyzdne som sa ani do zrkadla nechcela pozriet a teraz mam 2-3 male vyrazky 😒 1.krat co som tusim nestastna ze nie som vyhadzana,lebo s takouto tvarou ma kozna akurat tak posle domov (uz sa mi to raz stalo)...ale mam 22 r. a akne asi od 15-tich..niekedy je to zle a nechcem ist ani von, inokedy si nemusim dat ani make-up. ale tazku formu urcite nemam ani ked je to najhorsie...ja fakt neviem co mam robit...beriem antikoncepciu uz asi 3,5 roka a ta mi ako-tak pomaha,ked som skusila vysadit, bola som nenormalne vyhadzana..ale ved ju nemozem brat navzdy! poradi mi niekto co mam robit?

michelka12
12. okt 2009

raya a tebe to nevadi, ze ti padaju?

michelka12
12. okt 2009

inak luccy ja som mala tiez huste a dlhe riasy, polovicka mi vypadala, kazdy si myslel ze su umele.

diana30
12. okt 2009

moja segra užíva roacc., dnes sme našli toto, tiež má problém s padaním vlasov.

http://translate.google.com/translate?hl=cs&sl=...

didlinka88
12. okt 2009

komi..ta krv z nosa je uplne normalna.. aj mne na zaciatku liecby krvacal nos a vysusovala sa sliznica.. a co sa tyka toho padania vlasov a mihalnic, tak mne sa praveze kvalita vlasov zlepsila, vobec sa mi nestiepili konceky, mala som ich krasne a leskle.. a mihlanice su take ako predtym..

inak som 4. den po liecbe a stale mam suche pery, takze ten liek tam stale je..

lucy..ja pri 1. liecbe som mala velmi tazku formu akne, ako spominal smutny, vredy po celej tvari, ze som si ju s placom umyvala vecer a rano, co to tak bolelo.. ale roa pomohol aj ked som ho musela predcasne vysadit a dokonca mi zahladil aj jazvy po tych hrudach co som mala... no a vo februari mi kozna dala znovu Roa lebo som sa zacala zasa vyhadzovat, ale v mesom mnozstve a teraz dufam ze je to uz na dlhsie..
ja by som do toho isla..ak hovoris ze raz mas a raz nie, tak je lepsie nemat nikdy..nie? 😀

a pre vsetkych- nepozerajte zbytocne tie neziaduce ucinky tohto lieku, je to len docasne, opat sa vsetko vrati do normalu... a hlavne nie tie americke, vsak oni sa sudia pre hocijaku hlupost..

liushka ja som mala presne tu istu davku ako ty aj tolko vazim.. a mne to pomohlo uz v 3. mesiaci liecby a od 4. som uz mala ukazkovu plet..ale je to individualne..beries aj HAK? ta urychluje ucinok lebo ti aj upravi hormony, niekedy aj tie vyvolaju vyrazky.. 😝

tena
12. okt 2009

AURYN=klud, je to normálne, pleť sa môže zlepšovať a zhoršovať počas aj pol roka,takže na tvoju váhu 60kg/30mg/denne je ok.Myslím, že zlepšenie príde tak do konca 4.mes. určite a postupne to pôjde lepšie a lepšie,s tým, že sú dni,keď sa to trošku niekomu zhorší na chvíľu, lebo pokožka je citlivá, a pod.
Ak by to s tebou "nehlo" 😀 tak povedz dr.

somslavka
12. okt 2009

liushka: ja to beriem skoro 2 mesiace mám 55 kg a 30 mg na deň... a na pleti takmer vyrášky nemám... len 3 alebo 4.... akurát keď mám mať menzes sa to dosť zhorší...

inak chcella by som sa spýtať.. aj vám teraz ostávajú na tvári po vyrážkach ktoré nadobudnete počas liečby fľaky? dá sa tomu nejako predísť? alebo zmizne to po ukončení liečby?

auriane
12. okt 2009

Tak dnes ráno som dala prvú 30 mg dávku Roaccutanu. Tak sa bojím najmä vypadania vlasov a mihalníc, že to ani opísať neviem. A môžem sa opýtať, akú kozmetiku používate počas užívania? Ja používam Vichy Normaderm, ale to už asi nebude vhodné za chvíľu..