Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

joe1
28. mar 2009

debi a odkiaľ vieš, že by sa nové oné už nemali robiť? 🙂 Veď na takom princípe to funguje, že to ide z teba von.. napr ja som mal už pred cca 2 mesiacmi čistú tvár bez vyrážky ale videl som, že na niektorých miestach na lícach mám ešte hlboko v koži akné - a ono to pomaly vystupuje na povrch. zároveň ale treba povedať, že keď už sa niečo takto dostane von, už sa na tom istom mieste nové netvorí, takže s tým som spokojný, len je mi jasné, že kým sa to takto poriadne prečistí - to hlboké podkožné, tak to ešte chvíľu potrvá, chce to trpezlivosť, takže debi vydrž a hlavne sa nečuduj, že sa ešte sem tam niečo vyhodí 🙂 Presne takto opisujú svoje skúsenosti s Roaccutane aj na jednej anglickej stránke, kde sú super diskusie a človek sa tam veľa dozvie - hlavná výhoda je, že tam diskutujú desiatky ľudí, oveľa viac ako tu.

ankam
28. mar 2009

ahojte
debi vdaka za pozdrav aj tebe enjoy 😉
ze alkoholici???No debi ja som prave dosla z krstin a nic som si nedala 😀 len tak "na sucho" som sedela 😀

joe cize aj pocas celej lôiecby sa mi to bude vyhadzovat???? 😅 sak ma drbne
ale aj to je dobre ze sa mi vyhadzuju tie vyrazky,aspon si okolie envsimne,ze nieco beriem 😀
prave si vsimaju ze sa mi to horsi 😠

tena
28. mar 2009

ahojte,

mal aj niekto z vás napr.vedľajšie účinky ako zhoršenie zraku a pod.?ak áno, upravilo sa vám to?
Joe1= napíšeš prosím Ťa tú angl.stránku, čo si spomínal?Nech si prečítam, čo píšu o Roac.ľudia "vonku"
Ďakujem za odpovede.

gizela66
28. mar 2009

debi.. ja už nepijem 🙄 😀

tena.. no veru ano, ja som totalne teraz slepa, bolievaju ma kvoli tomu oci, hlava a vsetko sa mi toci ☹ hadam to pak prejde..... 😒

joe1
29. mar 2009

debi: s tým dávkovaním máš tiež pravdu, len je to inak povedané, hej, robí sa to podľa hmotnosti, ale odporúčané množstvo je 0,5 mg lieku na 1 kg hmotnosti a ak berieš 60 mg na deň, tak musíš vážiť okolo 120 kg aby to bolo primerané množstvo, predpokladám, že si "trochu" ľahšia 😀
ankam: nie, to netvrdím, že počas celej liečby, len to, aby ste neboli prekvapení, že sa niečo vyhodí aj v neskorších fázach liečby, na tom nič nie je, ja som veľmi rád, že zo mňa ide všetko von 🙂 je pravda, že potom to raz vyzerá lepšie, raz horšie, ale nech sa to riadne lieči a nech už je s tým nadobro pokoj.
tena: http://reclaimyourskin.co.uk

ankam
29. mar 2009

mas pravdu joe ze to musi vyjst vsetko vonku.......ale som nevedela ze este tak dlho to bude vychadzat.Som myslela ze uz budem mat peknu plet 😒 Na to si este ale pockam 😀 dufam ze sa aj raz dockam
Najhorsi je moj manzel-stale podryva ze on nevidi ziadne zlepsenie...on neveri ze sa mi to zlepsi 😖 ...tak uz prestavam aj ja verit.

debi7775
29. mar 2009

joe nie nie berie sa 0.5 az 1 mg na 1kg..nemas to ze 0.5..to je minimum a to beru ti co maju nejake vedlajsie ucinky abo problemy,preto beru tak malo..ale vies kazda kozna ma svoje sposoby ..takze preto mame kazdy ine davkovanie..a vobec to nieje o davkach ale o vybratom mnozstve..len to ze kto berie tak malo a lieci sa len 6 mesiacov tak na 90% sa mu akne vrati pretoze tym padom nevybere dostatocne mnozstvo..cize beries sice 40mg denne ale davaj si pozor ako dlho,lebo pokial budes brat kratko...tak ta necem strasit ale mozes to o par mesiacov cakat zase...
a myslis ze to tak moze byt ze sa mi este nieco vyhodi aj teraz?lebo ja som z toho zufala a mam pocit z tym padom to na mna neucinkuje alebo ucinkuje zle.. 😒

debi7775
29. mar 2009

ankam ani ja som necakala ze to bude mat takyto priebeh..ked ostatni pisali ze plet uz po mesiaci krasna 😒

ankam
29. mar 2009

debi ja mam tiez taky pocit.necakala som 3 pomaly az 4 mesacne zhorsovanie..........sak to ma uz psychycky zrujnuje 😖 tak som sa tesila na tie lieky a.............

debi7775
29. mar 2009

ankam presne..je to velmi tazke na psychiku...hlavneked predtym si take problemy nemala..a teraz zrazu si neves dat rady s tvarou

ankam
29. mar 2009

no ved.......este by som povedala ze som to mala lepsie pred liekmi.........vtedy sa mi vyhodilo raz za cas,ale etraz kazde rano nieco mam....................................................som sa dnes zobudila nedobre 😠 v noci som nemohla spat a rano vstanem a bozula na brade 😠 😠 😠 😠

debi7775
29. mar 2009

ankam ano ako hovoris..a predtym som si to mohla vytlacit a o dva dni nic..a teraz vytlacim a flak na pol tvare a drzi sa aj dva tyzdne!!!a stale sa nieco vyhodi..och!...ja uz neviem...

ankam
29. mar 2009

no sak ja uz pomaly ale iste stracam nervy a nadej ze sa to udobri

debi7775
29. mar 2009

asi tak nejak!!!my dve mame asi rovnaky problem..a rovnaku plet..ja mam pocit ze tie tabletky beriem nato aby sa mi vyrazky robili a nie nerobili a aby som si donicila pecen......ja neviem,co ideme robit?? 😒

ankam
29. mar 2009

ta tej pravej sa pytas....ktora z as ide sor k lekarke?ja az zaciatkom maja mam ist........tak ta sa popyta co vlastne dalej a co sa deje

joe1
29. mar 2009

ankam: zrejme si ten prípad, že máš "toho" v sebe vo vnútry viac, takže ten proces bude aj dlhšie trvať, ale ono sa to vyčistí celkom a potom budeš rýpať ty do manžela a nie od do teba 😉
debi: mne bolo tak povedané od dermatologičiek, že 1 mg na 1 kg hmotnosti je už dosť, hrozí predávkovanie, lepšie je brať menej a dlhšie, ako píšeš, pri 40 mg na deň je pol roka málo, to je jasné, veď som písal, že to pri takejto dávke budem musieť brať až nejakých 11 mesiacov, inak by dosť reálne hrozil ten jojo efekt. a neplačte stále toľko baby, pomyslite si, ako by ste na tom boli bez týchto liekov a ako vám bude po liečbe a hneď vám musí byť lepšie, aj som vám sem tuším nejaké moje 3 príspevky dozadu poslal jeden obrázok čo ten liek dokáže, tak sa inšpirujte, nevymýšľajte nič a pokračujte ďalej... ako som už písal, ja som mal už pred dvoma mesiacmi tvár bez jedinej vyrážky ale pri detailnejšom pohľade bolo dobre vidno, že hlboko v koži mám na niektorých miestach ešte veľa podkožného svinstva, ktoré mi pomaly ide postupne - nie drasticky - von a to je len DOBRE. Napr na miestach, ktoré mám už 100%tne čistunké sa mi už mesiace vôbec NIČ nevynára na povrch, presne viem, na ktorých mietach môžem niečo očakávať, liečba prebieha zatiaľ výborne a - musím si zaklopať - bez vedľajších účinkov, aj pery mám suché len ojedinele, natriem raz za čas na noc krémom a ani neviem, že niečo beriem. Horšie by to bolo pri vyšších dávkach, takže som rád, že beriem len 40 mg a zostanem pri tom, hlavne nepanikárte baby, ja viem, že to ženy majú v sebe dané od prírody, ale nepanikárte zbytočne 😉

debi7775
29. mar 2009

ankam ja idem tento tyzden..ja sa opytam ale uz vidim ako mi povie ze mam vydrzat!

debi7775
29. mar 2009

joe ty nepanikaris lebo mas uz peknu plet...ale my s ankam sa pasujeme uz dlhe mesiace a ocakavany efekt ziadny..

ankam
29. mar 2009

joe vdaka........ja sa uz tesim na to ked sa mi to zlepsi(ak teda vobec)a to manzelovi natriem 😀

debi a spytaj sa aj o kamosku 😀 😀 😀 hej? 😉

joe1
29. mar 2009

debi myslíš, že ja som si tým štádiom, kedy sa to zhoršovalo, nemusel prejsť? A navyše som ani ako chalan nemohol používať žiadne make-upy a podobne, v tomto máte vy baby obrovskú výhodu, ber to aj z tohto pohľadu, proste ja ako som sa zobudil, taký som bol celý deň, žiadny make-up.. ale našťastie mám to najhoršie dávno za sebou.. držím palce baby, vydržať a ono to príde. Skôr či neskôr, neviem o tom, že by bol taký prípada, že by Roaccutan nepomohol.

joe1
29. mar 2009

debi veď sama si viackrát písala, že poznáš niekoľko ľudí, ktorým Roaccutane úžasne pomohol, takže relax, prečo by tebe nemal pomôcť?

ankam
29. mar 2009

joe a ako dlho to uz beries???lebo nejak som mimo.Viem ze 40 mg ale....

joe1
29. mar 2009

ankam: od novembra, čiže rovných 5 mesiacov, brať by som to mal asi až do konca septembra...

ankam
29. mar 2009

takze skoro ako ja.Ja to beriem od januara a mala by som do decembra..........

joe1
29. mar 2009

no vidíš ankam, na to, že si len vo štvrtine liečby sa zbytočne moc strachuješ.. nemôžeš predsa očakávať, že sa pri 30 mg na deň vyliečiš po 3 mesiacoch.. ale tak do 2 mesiacov, do konca mája by už aj u teba malo nastať výrazné zlepšenie

ankam
29. mar 2009

nooooo lekarka mi vravela ze prve dva mesiace by sa to malo zhorsovat-tak preto ocakavam zlepsenie 😖 No a naposledy mi vravela ze ked pridem uz v maji po dvoch mesiacoch-tak uz by som mala byt spokojna.....dufam ze mala pravdu

eweline
29. mar 2009

enjoy: mno tak mne povedal doktor že to budem brať cca pol roka pri dávke 40 mg teda ak mi to nebude musieť upravovať, teda som zvedavá čo spraví ked tam prídem s tými výsledkami krvy no uvidíme. ale ja ked som si to rátala tak mi to aj vyšlo 6,5 mesiaca pri mojich 65 kg. a mám pred sebou ešte 2 mesiace ved teraz vo štvrtok tam idem tak uvidím.

ozaj kto ste to tu písali na tú suchú pleť čo si to mám kúpiť v lekárni? tuším že to bolo nejak lipolotio a oilatum? nie že sa strapnim ešte aj v lekárni 😀 😀 jak aj všade 😀

joe: ja som mala dosť podobnú tvár ako tá baba čo si posielal a to bol strach a hrúza a s takou tvárou som bola ešte aj na stužkovej som sa hambila jak svina ani fotiť som sa nestela bleee a teraz už vobec nič a beriem to 4 mesiace od decembra a som tak rada no nenormálne. a inak neviem či ja som bola práve tá vybraná ale ja som vobec nemala tú fázu zhoršenia si musím zaklopať klopy-klop. za čo som moc vdačná 😉 . ale sa mi teraz robí normálne vred mi na brade týžden už rastie teda nerastie ale ho cítim že bude. to je to čo si aj ty hovoril že ich vidíš že tam bude neičo pravda? 😀

debi7775
29. mar 2009

joe no ved ako prave,ze pomohlo to vea ludom anechapem preco mne sa plet zhorsila a to zlepsenie ide slimacim krokom!!!!!a este sa aj robia vyrazky..mna ide je..ut z toho..vidis aj vulgarna som zacala byt 😀

eweline ano oilatum a lipolotio 😉

eweline
29. mar 2009

ludia a myslíte si že mi zákaže chodiť uplne na slnko v lete? bo ked užívam teito tabletky tak neiktorý doktory to dovolia a iný zase zakážu tak neviem. a idem čil s ním prediskutovať ešte alergiu na slnko čo mám? len dúfam že žiadne iné tabletky mi nedá šak už by ma porazilo 😒 ja len dúfam že nie bo ja zbožnujem sa opalovať 🙂 a stem ísť na dovolenku pri more.

eweline
29. mar 2009

debi díkes, a inak to lipolotio to neni to isté ako hydrolotio len na ešte suchšiu pokožku?