Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sypac077
24. jan 2013

@kathulka jazva ti ostane pri roaccutane hlavne vtedy, keď si budeš škrabať alebo vytláčať vyrážku, takže pozor nato, inak nemúsiš mať strach z jaziev.... užíval som to, takže viem aj ako to pôsobí, inak študujem všetko, čo sa týka kože, možno v budúcnosti (ešte študujem na strednej) by som chcel ísť buď za dermatológa alebo ešte čo by ma viac bavilo je plastický chirurg.... najviac ma však trápi, že vačšina lekárov pacientom nepomáha, len im radí, to čo ich učí odborná literatúra a farmaceutické spoločnosti a často im naviac ide len o peniaze a to nieje správne

kathulka
24. jan 2013

@sypac077 nerypem do ničoho, to som si zakázala hneď na začiatku, tak snáď príde na Tvoje slová a jazvy nebudú..koľko si mal rokov, ked si to užíval? Nevrátilo sa Ti to? Tak vieš, farmacia je veľký biznis, u nás stojí jedno očkovanie 50 eur, pričom musis absolvovať 3 v určitých intervaloch a v iných krajinách je to doslova za pár eur..ja som chcela ísť na medicínu, ale nakoniec má odradilo to, že som si myslela, že všetko je to len o krvi a z toho som mala strach, škoda no..

sypac077
24. jan 2013

@kathulka 16-17 som mal(pred rokom), ja som to užíval skor kvoli chrbatu, ten je už čistý, sem tam sa niečo vyhodí s tým musís aj ty počítať po ukončení liečby.... s tými inými krajinami je to síce pravda, ale nie úplne, v takom USA by si sa nedoplatila, pravdepodobne by si nebola poistená(aj ked tuším Obama zaviedol povinnu poistku, ale na acne.org som čítal ludi, ktorý neboli poistený a hradili si to sami) a tam sú ceny za lekárske zákroky 5-10x drahšie, čiže k pomeru plat/výdavky sme natom lepšie ako oni.....ja sa osobne krvi nebojím(kedysi tomu tak nebolo), taktiež mi nerobí problém pohľad na ťažké úrazy, pretože ich vnímam ako niečo, čo treba "opraviť", taký pohlad nato má asi vačšina chirgurgov, inak by to asi nerobili však 😀

sypac077
24. jan 2013

@kathulka inak, ak som správne čital tak si pred liečbou nemala mastnú pleť, čiže máš veľmi veľkú šancu, že sa ti to nevratí, vačšina dermatologov vie tvrdiť, že pokial nieje maz nieje akné, ale vždy tomu tak nieje....
inak po ukončení liečby, by si na udržanie potom mohla brať zinok alebo vitamin b 13 ten tuším lieči akne u jedincov, ktorý nemaju mastnu plet

kathulka
24. jan 2013

@sypac077 aj na teraz máš pre mňa nejaké rady? Pri užívaní Roacc myslím..take tie základné veci ako balzamy,krémy, to mám..myslím niečo take, čo vieš odporučiť, čo si sám skúsil alebo teda vieš, že podporuje túto liečbu..je mi jasné, že občas sa niečo vyhodí aj potom, je mi jasné, že do konca života byť bez jedinej vyrážky je nereálna predstava..USA áno, to máš pravdu..ja som narazala konkrétne na Francúzsko..majú vyššiu životnú uroven, vyššie platy, ale aj drahší život..no ale konkrétne medicínske úkony, to očkovanie, to vychádza pár eur..iné krajiny neviem, ale USA je USA..medicína je fajn, určite chod do toho, ked nemas strach a ked si zmiereny s tým, že je to fakt makačka tá škola

sypac077
24. jan 2013

@kathulka jojobovy olej je velmi dobry pri roaccutane, inak v zahranici su spokojny s eucerin redness relief cream, na slovensku alebo skor na tomto fore boli spokojny s cetaphilom, inak zaleží podla toho k čomu to chceš, či zmierniť suchost kože a tak, ale takým jojobovým olejom nič neskazíš práve naopak, sám je nekomedogénny, takže odporúčam

kathulka
24. jan 2013

@sypac077 ja praveze ani teraz nemám nejak extra suchu kožu, mám Cetaphil, je sice trochu mastný na mňa, ale dám si ho len po sprche a to mi stačí..takže zatiaľ nič iné nepotrebujem, ale ďakujem za tip

jujko12345
24. jan 2013

@sypac077 inak ten navrat akne po dobrati zavisi aj od veku nie ?? ked to niekto dobere v 17 tak ma vacsiu sancu ako ja v 20r co budem mat tento rok ....mne povedala moja kozna ze na flaky je najlepsi skinoren krem pri roacc kedze sa nesmie nic ine pouivat peeling a take...

jujko12345
24. jan 2013

@kathulka dakujem za podporu 🙂 ...akurat dneska som si to fotil aby som to vedel porovnat kazdy tyzden tie flaky :D tak som zvedavy ...

kathulka
24. jan 2013

@jujko12345 ja sa v tomto obdobi nerada fotim, ani ked tie fotky vidím iba ja..takže ja sa fotaku teraz veľmi vyhýbam..mňa tie flaky stvu, ale zatiaľ ich neriesim, jednak ich bude pri roaccu este viac asi ☹ a za druhé, budem to riešiť, ked doberem lieky, nestresuj sa zatiaľ ani Ty 😉 ja som Skinoren mala, ale u mňa sa žiadne zázraky nekonali a ja zas ani neverím, že krémy pomôžu na flaky, ale skús, máš moju podporu 🙂

jujko12345
24. jan 2013

@kathulkam mnoho ludom na youtube co som kukal im to zmizlo po poslednej tablete co dobrali vsetko ...aj flaky sice nie uplne ale skoro ich ani vidno nebolo keby som sa nesustredil na ne tak ich ani neuvidim :D to iste aj kamosi co to brali

kathulka
24. jan 2013

@jujko12345 ako dlho berieš? 🙂

sypac077
24. jan 2013

@jujko12345 je to možné,pretože puberta končí okolo 20roku života, ale vačšinou roaccutane čiastočne zničí mazové žlazy/zmenší ich, čiže akné už nedosiahne ani zdaleka takú silu aké bolo predtým,ale je to tiež individualne a záleží to aj od dávky a celkovej komulativnej dávky za liečbu

kathulka
24. jan 2013

@sypac077 ked hovoríš o tej kumulativnej dávke, ako to v skutočnosti je? Stačí tých 120? Lebo už som počula, že najnovšie je hranica 150-180 mg/kg, tak ako to je?

sypac077
24. jan 2013

@kathulka pokial ti to vyhovuje, tak nemusiš nič meniť, doležita je hydratacia lebo roaccutane robí kožu suchšiu, ale to vie vlastne každý kto to berie 🙂

sypac077
24. jan 2013

@kathulka je doležitá,ale doležitá je aj denná dávka, podla letaku sa odporuča aspon 0,5-1mg na kg denne....
150 mg je si myslím asi idealnejšie ako tých 120mg, inak existuje aj tzv. Holywoodska dávka, ktorú doktory predpisuju celebritám, tá sa pohybuje na urovni 5-10mg denne po dobu niekoľkých rokov(1-3 tuším) a tá je napr. tiež uspešná

ali12377
24. jan 2013

@sypac077 ja som výnimka!!!!!!! mne sa tvár nesuší vôbec ;) a roa beriem už 4tý mesiac!

sypac077
24. jan 2013

@ali12377 máš ju stále mastnú? alebo normálnu?

ali12377
24. jan 2013

@sypac077 tak ráno ak odchádzam do práce, je normálna, ale večer keď sa vraciam, tak je mastnejšia (ale zďaleka nie taká mastná ako predtým). Ja som individuálny prípad, ja mám také čudné akné :( čo som tu čítala málokto mal také akné ako ja, snáď asi nikto.

kathulka
24. jan 2013

@ali12377 to je aké, to čudné akné? 🙂

ali12377
24. jan 2013

@kathulka0. Kathulka to ty si katka.11? 🙂 veď sme si písali na inom fóre potom 🙂 😉

kathulka
24. jan 2013

@ali12377 jeej ahoj, kde na seba nenatrafime 😉

martinasuttova
24. jan 2013

Prosim vas Skinoren si natierate na celu tvar alebo len na vyrážky. Ja som si ho natirala na celu tvar, teraz mam len vyrážky na jednom lici no na druhom mamtake nieco ako hrbolceky. Neviete mi poradit.

sypac077
24. jan 2013

@ali12377 a akú dávku máš? inak som písal, že roaccutane robí pokožku suchšiu, nie suchú 😉 .... akne sa ti už zahojilo alebo nie? a aké máš akne, ak možem vedieť? inak roaccutane znižuje produkciu mazu o 70% nie uplne,ale platí pravidlo, čim vyššia davka, tym je koža suchšia, mala by si začať používať z vonka jojobový olej na tvár(znižuje maz, tým, že normalizuje plet, sami doktory v USA to potvrdzujú, ale vysvetliť to úplne nevedia) + vnutorne ešte zinok aspoň 30-50mg (znižuje DHT, čiže koža je menej mastná), počas roaccutane neškodí,myslím,že skor naopak, kedže zinok podporuje vstrebavanie vitaminu a/isotretionoinu, sám som užíval zinok pri roaccutane, takže sa nemusíš ničoho báť, jedine si davaj pozor na čistý vitamín A

ali12377
24. jan 2013

@kathulka 🙂 tak vidíš, ale zas až toľko veľa fór na nete nie je, že by sme na seba nenatrafili 😀

ali12377
24. jan 2013

@sypac077 ďakujem za rady, zinok sem tam si dávam, ale nie pravidelne, no tak akné sa mi hojí veľmi pomaly, ešte to zďaleka nie je čistá pleť. Ja mám akné úplný hnus, niekedy je mi až na zvracanie, na prvý pohľad to nevyzerá zle, ale nerada by som to tu vysvetľovala 🙂 nechcem znechutiť tu ľudí :D

sypac077
24. jan 2013

@martinasuttova má sa na na celú tvár, ak však neužívaš roaccutane, tak na akne je najlepší benzoyl peroxid, ale 2,5%, nie 5 a ani 10% aký predpisuju lekári, či v duac geli alebo v eclarene, zakladatel acne.org si tak vyliečil pomerne ťažké akné a taktiež ľudia maju s jeho liečbou výborne výsledky, daj si dan acne.org regime do googla

ali12377
24. jan 2013

@sypac077 jáj a beriem 40mg a mám tak cca 49-50 kg

sypac077
24. jan 2013

@ali12377 zinok musíš však užívať pravidelne .... a aku máš dennú davku roaccutanu?

sypac077
24. jan 2013

@ali12377 dík, dávku máš dobrú, pravdepodobne budeš musieť roaccutane užívaťdlhšie, moj odhad je tak 8-10mesiacov, neboj raz príde úplne zlepšenie