Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ali12377
11. jún 2013

@sypac077 to je tvoj názor na vysoké dávky vitamínov!
môj je skeptický! 😉

sypac077
11. jún 2013

@ali12377 ok, veď ja si ho len obhajujem 🙂

ali12377
11. jún 2013

@sypac077 ja tiež :D

nicci254
11. jún 2013

@sypac077 mohol by si mi prosim ta napisat aj ako dlho musim brat ten vitamin A 20000 I.U a po akej dobre mozem znizit davku napr.na tych 10000 I.U, tiez kedy a ci mam robit aj prestavky ...vdaka

sypac077
11. jún 2013

@nicci254 to je inividuálne, to sama uvidíš, či možeš znižovať

jujko12345
13. jún 2013

niektori ste to uz pisali ale kolko po roaccuatene ste si siahli na kozu ,?? ako laser dermaroller peeling...stale premyslam ze to skusim skor aj po 4 mesiacoch

nicci254
13. jún 2013

@jujko12345 mne kozna hovorila ze rozne zakroky je mozne robit uz po 3 mesiacoch, ak to tvoja pokozna bude dobre znasat myslim ze by to nemal byt problem

kdy
13. jún 2013

@jujko12345
@nicci254 mně říkala, že 6 měsíců nesmím 🙂

jujko12345
13. jún 2013

@kdy no aj mne to povedala ze pol roka ....

sypac077
13. jún 2013

@jujko12345 dermaroller sa dá po 3 mesiacoch

jujko12345
13. jún 2013

@sypac077 viem viem ze sa to da ....strasne vela krat sme to uz rozoberali ...ale asi si radsej pockam :D

tatianaka17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kdy
14. jún 2013

no to já si raděj počkám toho půl roku........... 😎

simi228
14. jún 2013

Ahojte píšem vám po mesiaci, ako som na tom, ten Roaccutane je svinstvo ale zároveň zázrak ! moja pleť je o 70% lepšia ! Moje sebavedomie je na mieste, kedže predtým nebolo žiadne. Je skvelé ked od kamarátok počvate, akú maš pekp už tú pleť 🙂 🙂

kdy
14. jún 2013

@simi228 tak to je skvělý, že ti to tak rychle zabralo . super 😉

simi228
14. jún 2013

@kdy tiež som z toho veľmi prekvapená, kedže sa to ták rýchlo zlepšilo 🙂 hádam too bude lepšie a lepšie 🙂

kdy
15. jún 2013

@simi228 já myslím, že jo........... 😉 , jsi z těch štastnějších 🙂

nicci254
17. jún 2013

mne sa teraz vyhadzalo celo, mam pocit ze je to od slnka, akoby take drobne vyrazky...takisto uz vyse mesiaca mam vyhadzanu celu ruku takymi malymi vyrazkami ktore strasne svrbia... na tyzden je dobre a potom zase sa mi to vyhadze... takisto ked som na slnku ma zacnu svrbiet neznesitelne ruky a ked si ich akoby madlim, napuchnu do velkych rozmerov... 😖 tak neviem ci su to pozostatnky po roa.. ale tak musim sa priznat plet som mala uz aj lepsiu ale na druhej strane som rada aspon za to, ze som sa nadobro zbavila tych podkoznych hnisavych vyrazok co som mala cely zivot

evelin89
18. jún 2013

Ahojte. Tak ja beriem roaccutane uz skoro treti mesiac a moja pokozka,vlasy je o 100% lepsie. Jediny vedlajsi ucinok su tie suche pery ale pouzivam na pery klasicku vazelinu (kupite v lekarni) a nemam ziadny problem🙂 Opalovat som sa este neskusala ale koza je tensia lebo ked som chvilu na slnku som trosku cervena ako opalena. Ale inac ziadny problem. Uvidim co bude neskor..a hlavne po vysadeni.

michalkkk
18. jún 2013

caute uz som tu dlho nebol tak to zrekapitulujem absolvoval som jednu liecbu roa ktora trvala asi 5 mesiacov vratilo sa mi to asi po dvoch..nasledne som absolvoval ano nekecam.. tri liecby kazdy z nich z nejakeho dovodu bola zastavena zhruba po 2-3 mesiacoch .. naposledy kvoli problemami s pecenou tak som sa rozhodol definitivne ze toto svinstvo uz v zivote do seba nedam, ako asi uz kazdy zvas poskusal som vsetko mozne nemozne, triky od babky aj kadeco nic nepomaha :Dzacal som sa zdravo stravovat pravidelne sportujem snazim sa proste robit hocico co by mohlo pomoct teraz sa mi sice uz akne zlepsilo mal som predtym az take navrete akne cele zapalene, teraz sa mi za den vyhodi asi tak 6bielych vyraziek ale vobec niesu zapalene a ked sa vytlacia a osetria ani to nevidno takze som uz v podstate aj spokojny lebo pretdym ked som sa dival do zrkadla som skoro plakal, samozrejme pre ineho by bol moj momentalny stav tiez na plac ale ja vzhladom na to co som si prezil som spokojny..relativne.. chcem sa vas spytat ako mi radite osetrovat si plet teraz ked je strasne teplo a stale sa potim na tvari, momentalne to robim takto. trikrad denne si ocistim tvar gelom laroche, garnier striedam ich, kedze mam z toho vysusenu tvar davam si na vecer krem vichy ktori je zatial asi jediny na ktory nemam alerrgiu ani nezervenam a nerobia sa mi po nom akne, na den som si potieral tvar eryfluidom, lenze v tomto teple ako nahle si ho dam mam ksicht cerveny ako repa, akurat som vyhodil aj zinerit, lebo po nom to je neunosne, kazdy den si davam tabletku zinkoselu a bkomplex, mam dojem ze potom zinkosely sa mi to trosku zlepsilo a stabilizovalo uz asi 2mesiace mam plet celkom uspokojivu ziadne zapalene vyrazky max tri krat za mesiac sa mi vyhodi inak iba take biele, co mi teda odporucate s cim mate dobre skusenosti, nejaky krem na den ktory by nebol mastny a zabranoval by tvoreniu vyrazok alebo neviem nieco take ja som uz ozaj vyskusal kdeco a uz mi ani matka nechce kupovat kremy lebo do toho dala uz asi aj 400eur co mam kadejake co raz pouzijem a mam na ne alergiu alebo tak, co mi teda odporucate ??..a este otazocka kedze si stale cistim plet gelmi iba od laroche a garnieru je mozne ze po case napriklad par mesiacoch si na to plet zvykne a prestane to ucinkovat? pletove vody nepouzivam nerobia mi dobre, budem mat 20 rokov akne ma trapi uz asi 7rokov dakujem za odpovede ide mi teda o nejaky krem alebo nieco co mozem pouzit na den ked som dlho v skole, alebo robote

nicci254
18. jún 2013

@michalkkk ahoj ak ti mozem poradit, neumyvaj si plet tymi gelmi 3 krat denne, to je moc vela... staci uplne 2krat denne, ja rano aj niekedy umyjem plet len hubkou a cistou vodou...co sa tyka kremu teraz cez leto tak je to dost masaker, aj mne sa poti plet, momentalne mi vyhovuje garnier ten zeleny hydratacny krem zmatnujuci je velmi lahky, teraz na leto sa hodia len take uplne lahke kremy, mozes vyskusat aj biodermu akn fluid photoderm 30, ten je proti slnku aj ako krem zmatnujuci... este mozem odporucit teraz cez leto je vynikajuce na osviezenie pleti (aj jej nasledne ozdravenie) termalne vody v spreji, mam odkusane la roche aj vichy, mne sa zdala la roche lepsia..snad som nejako pomohla

nicci254
19. jún 2013

@michalkkk este ma napadlo, bioderma sebium pletova voda je super, je hypoalergenna a nevysusuje este som nepocula o nikom, komu by tato voda nesadla

michalkkk
19. jún 2013

@nicci254 ja viem ze by sa to nemalo s tymi cistiacimi gelmi prehanat, ale ja uz poobede ked dojdem zo školy mam taku mastnu plet ze ked si umyvam len s vodou tak mi ostanu ruky take mastne ako by som s nimi presiel po oleji :(, ta bioderma sebium vyzera celkom dobre, ja mam pletovu vodu iba od garnieru a nepouzivam ju lebo je taka divna neviem mam dojem ze sa mi po nej tvori akne a plet mam este masnejsiu...

michalkkk
19. jún 2013

@michalkkk a este ze ja mam taky problem proste ze ked si rano len umyjem plet s tym gelom aby bola cista po celej noci a nedam si ziadny krem tak ju mam uplne suchu, a ked si dam krem zas moc mastnu uplne sa lesknem jak na vystave :D

nicci254
19. jún 2013

@michalkkk to bude tym, ze ti velmi vysusuje plet, tym padom plet sa brani este vacsim mastenim sa a naslednym tvorenim akne... ta bioderma nevysusuje plet.. a ako som pisala kup si v hocakej drogerii maju take tie hubky okruhle na odstranenie make upu, ja ich pouzivam na umyvanie tvare, su super a velmi dobre odstrania aj tu mastnotu v kombinacii s vodou

nicci254
19. jún 2013

@michalkkk no to je prave tym ze clovek si musi najst pre seba vhodny krem... je to niekedy velmi tazke? skusal si zmatnujuci krem od biodermy z rady sebium?

nicci254
19. jún 2013

@michalkkk inak, ako pisali viaceri ludia tuna na diskusii, na mastiacu plet je vyborny vitamin A v min. davke 20000 I.U, vitamin D(neviem presne kolko asi 1000 I.U) a tiez zinok v min. mnozstve 50-60mg. Vsetko v dennych davkach

pasteleria
19. jún 2013

@nicci254
@michalkkk
ja sice beriem ten vit. A, ale v malych davkach a planujem to vysadit, kedze je dost nebezpecny (hlavne keby som otehotnela). ale vdaka tejto diskusii som prisla na to, ze ked chceme mat peknu plet, musime jest vitaminy. ja ani neviem vymenovat, kolko ich teraz beriem, A, E, B Complex, vit. C, zinok, Biotin, selen, atd. a, ako som uz spominala, plet je na nepoznanie krajsia, dokonca krajsia ako za mladych cias 😉
takisto mam viac energie, koza na celom tele je pevna a neviem, preco som doteraz vitaminy nebrala...si treba uvedomit, kolko vitaminov beru americania, oni su na tom doslova zavisli, tak asi to musi mat nejaky ucinok.
a este by som doplnila: brala som atb po dobu dvoch tyzdnov na HP, vysadila som teda vitaminy a predstavte si, ze akne sa za ten cas nedostavilo, takze tie vitaminy maju dlhodobejsi ucinok...

sypac077
19. jún 2013

@michalkkk na mastiacu pleť si kúp krém sanafela, bioderma nieje tak učinná ako on tu je odkaz http://www.sanafela.com/shinefreemax/max.html na acne.org má 5 z 5 hodnotenie, to hovorí za všetko, účinky má také isté ako roaccutane, to je zmenšuje mazové žlazy, ale bez vedlajších účinkov aké ma roaccutane....
+ začni brať vitamín A aspoň 30000 IU denne, vitamín D3 5000 IU denne a zinok kludne aj 100 mg denne , ja kupujem od now foods vitamíny, kupiš ich na bigvits.co.uk, poštovne je už len 3 eura a ceny sú vyrazne nižšie ako u nás