Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

emelia
17. jan 2014

@pepuliik mne sa menzes tym uuuuuuplne dosral s prepacenim. Aj pocas kojenia som mavala vzdy presny, ale ako som uzivala ja aknenormin, odvtedy koniec. Az to skoncilo pri cykle 50dni. Kedze som vedela na 100%, ze nie som tehotna, nejak som to v poslednej dobe neriesila. Ale zenska mi len nukala vyzivovy doplnok Indonal women, uz som o tom pisala o prispevok vyssie, no a aby nepovedala, ze som sa nesnazila vyriesit to, tak som si ho kupila, reku tak vyskusam a menzes nacas a plet ako babika. Nechapem to, o mesiac mam kontrolu a hodim s nou o tom debat. Zial teda na zaklade tohto musim konstatovat, ze moja liecba akcnenorminom bola dobra len na chvilu, na 3mesiace. Potom mi to narobilo sarapatu.

pepuliik
18. jan 2014

@emelia dakujem pekne za odpoved .Ja som brala roaccutane len kratko , mozno mesiac a pol tu najnizsiu davku. Nemala som akne ani v nejakom zlom stave , takze mi ta davka vyhovovala. Akne mi po par dnoch zmizlo, ale mala som vela vedlajsich ucinkov a najviac ma stve ta menstruacia...a nevedela som ci to moze sposobovat roaccutane. tento liek som uz vysadila. Zatial mam plet cistu ,ale ak sa to opat vrati, tak skusim nieco ine.

ana18
20. jan 2014

Ahojte nemáte niekto roaccutan na predaj ?

julianka2107
20. jan 2014

ďakujem....vyskúšam 😉

34patka34
23. jan 2014

@sypac077
Tak som po liecbe na helicobactera - konecne!! Tie tabletky su nieco strasne nikdy v zivote ma tak nebolievala hlava a nebolo tak zle ako pri tym liekoch. Mala som 4- komb. ale zvladla som 🙂
No a vysledok musim povedat ze sa vsetko upravilo. Plet je uplne hladka bez jedineho hrbolceka. Som max. spokojna.
Pijem brokolicovy olej ktory nici helico. a pomaha to! Helico sa vyhubuje este 1mesiac po dobrati tabliet. Tak sa vyhybam jedlam ktore ho podporuju a jem brokolicu a max. zdravo sa stravujem a ide to. Nedam mu sancu! ;)
Zaver: dat sa poriadne vysetrit kym sa na nieco date a zistit pricinu. Aj ked o nejake testy treba dr.prosit....!
V marci idem na gastro a som na to zvedava ako to dopadne....

patuskaa123
28. jan 2014

Ahojte, taaak začínam s liečbou s curacne, môžte mi odporučiť nejaký krém na tú suchú tvár? Najlepšie neparfemovany 🙂 ďakujem krasne za odpoveď 🙂

lubapopo
29. jan 2014

@gerena, ahoj, bohužiaľ, ja mám 43 rokov a akné ako v puberte už celé roky...

elliem4
29. jan 2014

@patuskaa123 mne sa najlepšie osvedčila obyčajná modrá nivea z drogérie tá čo sa predáva v tých plechových okrúhlych krabičkách, jedine tá ma neštípala na tvári najprv som skúšala krémy Effaclar od La Roche Posay no tie ma veľmi štípali , tá nivea je síce dosť mastná to podľa suchosti som sa natierala, ako trebalo. Teraz už stále. A ešte je dobrá nechtíková masť od "aromatica", tú som kúpila v lekárni, tá je ale veľmi mastná, teraz mi ale vyhovuje lebo sa mi pleť dosť suší. Tá neobsahuje žiadne parfémy ani konzervačné látky+ má aj pomáhať hojiť pokožku. Ale aj bioderma sebium hydra alebo tak sa to volá je fajn, choď do lekárne vypýtaj si vzorky bioderma, effaclar a sama uvidíš čo ti sadne 🙂

patuskaa123
29. jan 2014

@elliem4 ano viem ktorú niveu myslíš 🙂 mne aj odporučila kožná bioderma sébium hydra tak skúsim ako to bude pleť znášať. A veľmi mastné praveže nemám používať aby sa mi neupchávali póry. Ďakujem veľmi pekne za rady 🙂

domaa
30. jan 2014

Ja som brala aknenormin, po nom som mala krasnu plet, no tento liek je podmieneny antikoncepciou - teda treba sa poriadne chranit pred otehotnenim....
Po dobrati aknenorminu som ale nevysadila antikoncepciu este asi 3 roky..no a po 3 rokoch , ked som vysadila antikoncepciu, sa mi akne v rovnakom stave opat vratilo....
Vzhladom na to, ze viem, ake to ma vedlajsie ucinky, uz druhu davku brat zjavne nebudem... ale to akne je neznesitelne....

sypac077
31. jan 2014

@domaa v tomto prípade bola na vine na 99% antikoncepcia.... riadny lekár sam povie, že antikoncepcia je svinstvo a pri roaccutane je len postkou pred otehotnením... naijdeálnejšie je, ak by ženy brali roaccutane bez antikoncepcie a nie to ešte 3 roky po dobratí roa

nikinka258
4. feb 2014

Ahojte, chcela by som sa opýtať či je antikoncepcia nutná v braní týchto tabletiek alebo stačí aj iná ochrana... 😖 😨 😕

sladkakatka
6. feb 2014

a aká je kočky cena tohto lieku? viem, že sa predpisuje len na mesiac, netuším ako dlho ma bude lekárka liečiť týmto liekom, tak koľko si mám pripraviť ? vďaka za rady a aj za odpoveď !!! 😉 🙂

sypac077
6. feb 2014

@sladkakatka ak to máš na predpis, tak je to prakticky zadarmo, neviem presne koľko sa momentálne platí, no je to fakt zanedbateľná suma (<1 euro)

bubiko1985
6. feb 2014

Ahojte, prosim o radu - Roaccutane beriem takmer rok. Neviem, co mi to vcera napadlo, ale vecer som si hornu peru vydepilovala voskom a dnes rano bol vysledok katastrofalny! Urobilo sa mi nad perou niekolko podliatin, ktore sa menia na akoby chrasticky. Bolest sice ustupila, ale vyzera to katastrofalne! Nerozumiem, co ma to pochytilo, celu liecbu beriem naozaj zodpovedne. Prosim, mate niekto skusenosti s podobnou situaciou? Ak ano, co Vam pomohlo? Dakujem za akukolvek radu (v pondelok idem na kontrolu dermatologovi, asi mi riadne "vycisti zaludok")!

sladkakatka
7. feb 2014

@sypac077 Ďakujem veľmi pekne 😉 ....videla som na nete že 20 euro mesačne.....ale či s predpisom alebo nie, neviem 🙂

sypac077
7. feb 2014

@sladkakatka bez predpisu ti ho v lekárni nedajú, inak už som to našiel...

http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/roa...

Celkovo víde balenie 30x20 cca 22,50 eura, z toho platí poistovňa cca 20 euro, takže pacient momentálne dopláca okolo 2 - 2,5 eura 🙂

sypac077
7. feb 2014

@bubiko1985 nechaj to tak, zbytočne do toho nezasahuj... maximálne to hydratuj a do budúcna si dávaj pozor, pretože počas brania roaccuatanu je koža tenšia a citlivejšia.... z toho dôvodu tie "podliatiny"

koža by sa ti mala sama po takomto zákroku zahojiť, takže max ako som písal iba hydratuj

bubiko1985
7. feb 2014

@sypac077 Dakujem za info. Ano, viem, celych 11 mesiacov si naozaj na vsetko davam pozor. Nechapem, co mi to napadlo. Nevadi - stalo sa, poucila som sa! Lekar mi poradil zopar kremov a masticiek. Dnes uz je to omnoho lepsie. Vytvorila sa mi chrasticka a kedze tieto lieky poriadne vysusuju pokozky, pocas dna sa mi sa mi odlupovala, takze teraz uz tam nic nemam, je to len mierne zacervenane.

rebekag
11. feb 2014

Nepoznáte konkrétny prípad, keď niekto otehotnel po aknenormin... Chcela by som vedieť naozaj po akom čase by to malo byť ok... Momentálne mám 4 mesiace po liečbe, ešte sa veľmi neponáhľame, ale aj tak by som chcela vedieť, kedy sa už nemusím obávať, keď náhodou... Kožná vravela mesiac - 3 mesiace, gynekolog až rok :/

sypac077
11. feb 2014

@rebekag radšej počkaj rok

nicci254
12. feb 2014

@rebekag mne moja kozna povedala, ze sa musim chranit najlepsie 2 roky po liecbe a stale dookola mi to pripominala (dokonca mi vravela ze okrem antikoncepcie sa mam chranit aj kondomom, ale ja som sa spoliehala len na antikoncepicu) ja o 5 mesiacov budem mat 2 roky po liecbe, tak myslim ze uz by to malo byt v poriadku ale myslim si ze je risk otehotniet po 3 mesiacoch...

ammellia
12. feb 2014

Kamoske kozna hovorila 3m , v pribalovom letáku je len 1 alebo 2

rebekag
12. feb 2014

no v letaku je 1 mesiac, kožná vravela 3 mesiace, a keď som chcela darovať krv tak mi po troch mesiacoch už chceli vziať, vraj je to 100 % ok... počkám rok, radšej, ale chcela by som vedieť, či má niekto konkrétnu skúsenosť, upokojilo by ma to. A Ďakujem za rady 🙂

nicci254
12. feb 2014

@rebekag na zaciatku fora nejaka baba spominala, ze jej kamoska potratila a bola rok po liecbe ale ze nezistili pricinu, lebo na zistenie roa v krvi testy nie su.. a este nejaka baba pisala ze potratila niekolko mesiacov po liecbe, skus si precitat celu tuto diskusiu ( aj ked je toho dost)

lenka220
21. feb 2014

mate niekdo skusenost Roaccutane a tetovanie chcem sa dat potetovat ale brala so skoro rok roaccutan a teraz ho neberiem tak pol roka a chcem sa dat potetovat nanohu a ruku no neviem či si s tym nejako nepokaslem pokozku.dakujem za rada a skusenosti

coyllur
22. feb 2014

Zbadala som tento prispevok a prvy krat sa ozyvam na temu ROACCUTAN,je to takmer tri roky čo som to dobrala,pleť sa mi počas ročneho uživania zlepšila,mala som akurat trochu problem s očami, musela som ich zvlhčovať,ale inak vcelku pohoda .Problem prišiel dva roky potom, začali mi vypadavať vlasy....až tak že mi na hlave ostala štetka doslova.Nosila som huste dlhe vlasy cely život zvačša pod lopatky. Tento liek je zakazany v mnohych krajinach, jeho učinky možu nastupiť i 10rokov po ukončeni liečby. Je to v podstate radikalna chemoterapia a teraz švedski vedci dokonca zistili nove info čo može spustiť rakovinu a medzi tym je i vitamin A v znasobenom množstve ako je to i roaccutanu. Moje sebavedomie je uplne v ....
našťastie som sa dostala k našim slovenskym vedcom ktori vyvinuli liek na prirodnej baze a ten mi zastavil vypadavanie a reštartoval bunkovu obnovu, takže teraz vyzeram ako činska pingpongistka čo sa dlžky a hustoty vlasov tyka,ale podstatne je , že som vybranu parochnu nakoniec nemusela kupiť, viem že dve kočky na Slovensku po roaccutane parochne nosia :( Je to humus a radšej mať nejake vyražky ako holu hlavu...len u nas na Slovensku nejak na alarmy o vedlajších učinkoch ako i zakazoch predaja roaccutanu nejak neeviduju..preči?!! peniaze?!

monikase
22. feb 2014

Ahojte, po více než roku jsem sem zase nakoukla a to hlavně proto, abych uklidnila všechny ženy, které berou ROA a ze všech stran slyší strašení ohledně otěhotnění a termíny jako: "otěhotnět až tak za 10 let" a jiné. ROA jsem dobrala v 05/2012. Plánovali jsme rodinu, počkali jsme půl rok (i když jsem měla zjištěné, že ROA není v těle už po měsíci braní a že se nemůže z tohoto titulu nic stát) a o miminko jsme se začali snažit. Za dalších 5 měsíců jsem otěhotněla, tedy necelý rok po dobrání. Tento měsíc se nám narodila zdravá a krásná holčička. Je úplně v pořádku a celé těhotenství probíhalo normálně, ani jsem nikde nikomu nehlásila, že jsem ROA brala. Ano, může se stát, že žena potratí, ale vůbec bych to nepřipisovala tomuto léku, je to jen náhoda. My jsme takto o jedno miminko přišli a bylo to rok před tím, než jsem ROA začala brát. Hodně štěstí všem 🙂

mojjanik
22. feb 2014

Dobrý deň , ja by som s touto liečbou chcela začať po tom čo sa s akné trápim 6 rokov. Akurát si čítam brožúrku o aknenormíne no mám z toho strach a to je len na papieri .... ufff . No zároveň sa mi nasúka otázočka a mierne obavy . Pretože v máji idem na 4 a pol mesiaca na Cyprus. Kedže tam je slniečko úplne všase mám z toho strach a vôbec mám strach či mi to kožná predpíše za takýchto okolností a neodpíše ma opäť s nejakym duacom alebo skinorenom.

umelyumelec
27. feb 2014

Dobrý deň, potreboval by som poradiť predovšetkým od mužov, ktorí užívali roaccutane, príp. podobnú liečbu izotretinoinom. Stručne opíšem moju situáciu: Mám 17,5 roka, ku kožnej chodím cca. 2 roky a výraznejším akné trpím asi už 2,5 roka. Dávať si každé ráno make-up (aknecolor) nie je pre chlapca dobrý pocit na sebavedomí. Ako veľa ľudí, bral som veľa mastičiek, vodičiek atď. Nič nezabralo dostatočne na dlhodobý účinok. Skúsil som taktiež kvapky MMS, týždeň som dodržiaval periódu a potom som to už nebral pravidelne, avšak malo to istý účinok. Chcem sa vás spýtať, čo by ste mi odporučili. Či je izotretinoin tá správna voľba, či sa nemám báť vedľajších účinkov (chcem mať zdravé deti), príp. čo iné by som mal skúsiť. Už asi 3 roky mám dlhé vlasy a na 18 by som chcel vyzerať ako muž, ale nemôžem sa ostrihať kvôli tým vyrážkam. Prosím o pomoc...