Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

maaja
4. feb 2009

ja pojdem na pecenove testy teraz niekedy, sama som zvedava co mi povedia 😅 potom napisem 😉

kocurko1
5. feb 2009

Cauko gerena.Samozrejme anti je ku Roa. potrebna. Najlepsie ked predpisuje lekar, ktory sa pravidelne vzdelava. Tomu dievcatu predtym nic nebolo a prave v tom roku mala take zdravotne problemy. Ti lekari, co ju potom liecili, nevylucili, ze to bolo nevhodnou kombinaciu liekov.

lucyy01
5. feb 2009

Ahoj kocurko1,
kamaratka brala taku istu kombinaciu liekov-roacutan a Diane35...vsetko v pohode,bez nejakych komplikacii...ved antiku ti musi predpisat gyn,podla toho aka je pre teba vhodna na zaklade krvnych testov...nie aby ti ju odporucila kozna lekarka...no ja neviem teda...skusim sa na to spytat koznej,ja beriem tiez Diane uz vyse 2 rokov a som spokojna tak by som nechcela menit..a planujem tiez liecbu roacutanom... 😉

kocurko1
5. feb 2009

Asi to bol problem, ze oba lieky jej nakombinovala ta kozna doktorka. A ktovie, ci jej predtym urobila pecenove testy. Lebo tie prave chybali internistke, aby mohla porovnat ako sa tej babe zhorsil stav. Nechcela som varovat pred liekmi, ale pred nezodpovednou koznou lekarkou.

d.k.
5. feb 2009

cauko maaja,kolko mesiacov si brala ten roaccutan?

d.k.
5. feb 2009

lebo sa mi zda,ze si niekde hovorila az 9mes.ale v pribalovom letaku je,ze 4 az 6.ja som len na zaciatku,dnes je 10den ale brat to bral len tie 4.ja by som to nerada brala viac ako 5.totiz 😅 snubencovi som povedala o tych 5 a ze pocas toho nechcem pohl.styk 😒 ja sa totiz velmi bojim toho tehotenstva.a ani jedna antikoncepcia nie je stopercentna 😖 slubil,ze vydrzi ale keby som to potiahla az na tych 9 tak neviem neviem ako by to dopadlo 🙂

gerena
5. feb 2009

ahojte. kocurko ja by som to cele chcela bez antika, ale ja zijem asi v inom svete 😉 inac si ma prekvapila stou dotycnou pani doktorkou, ma trosku inu povest......ale chyby sa stavaju 😖 ja poznam pripad, ked mladej kocke gynekologicka zanedbala anamnezu, kocka mala skrytu familiarnu hypercholesterolemiu a nastalo po par tyzdnoch krvacanie do mozgu......mala 16 rok ☹ podla mna pravidelne kontroly lab. parametrov su nevynechatelne, ale u nas sa to dost casto zanedbava 😖

debi7775
5. feb 2009

d.k:ten ta musi teda velmi lubit ked koli tene vydrzi 5 mesiacov 😀 😀 nemusis ho tak tyrat..ja napr tiez neberiem antikoncepciu aj ked koznej som povedala ze ano lebo bez ha mi necela predpisat aknenormin.. 😠 myslim ze zataz na pecen je to uz dost,nepotrebujem pecen dorazit este aj antikoncepciou 🙂..normalne si uzivajte radovanky a nestresuj sa 😉

debi7775
5. feb 2009

a este sooom sa chcela opytat vas ostatnych ze jak to je s tymi pecenovymi testami,lebo tak tabletky beriem uz 3mesiace a na testoch som nebola este ani raz 😒

maaja
5. feb 2009

hej, ja som brala 9 mesiacov ! 😕 a mam pocit ze asi jedina tak dho 🙄
tiez mi pocas liecby nerobili pecenove testy, len na zaciatku a dufam aj teraz na konci budu ...

d.k.
6. feb 2009

ja beriem liek desat dni a som objednana za tri tyzdne na krvne testy,myslim,ze by sa mali robit kazdy mesiac.

kocurko1
6. feb 2009

Inak k tej HA. Mne napriklad v KE zobrali krv na testy hned v ten den ked mi vypisala recept. A potom som si zavolala o vysledky. A potom minimalne raz rocne pri preventivke. Niektori lekari - onkogynekologovia su taki dosledni, ze pri HA beru na preventivku kazdy polrok a skontroluju aj krv.

avara111
7. feb 2009

ahojte, ja som brala roaccutane aj spolu s Diane35, lebo moja kozna to tak vyzadovala, pomohlo mi to. lenze som tiez ten z mala pripadov, ze sa mi akne vratilo spat asi po roku aj pol a este horsie, mam taky pocit. Takze teraz kozna vidi jedine riesenie v opatovnom nasadeni roaccutane, lenze zase chce nasadit aj antikoncepciu Diane35, akoze ja som nastastie nemala nejak problemy s menzesom, ziadne nezvladnutelne bolesti a aktivne sexuálne nezijem, takze ja nemam potrebu uzivat akukolvek antikoncepciu z toho dovodu, ze pri roaccutane sa nesmie otehotniet... dokonca som od Diane35 aj velmi pribrala, zadrziavala mi vodu v tele, takze ju nechcem uz brat. Teda dostavam sa k jadru problemu, na ktorý by som vas poprosila odpovedat, ze ci je nutne brat antikoncepciu ako napr. diane35 spolu s roaccutane, ktorá ma antiandrogenny ucinok, cize tiez potlaca tvorbu kozneho mazu a zlepsuje plet atd.? Vsetky ste tu brali s roaccutane aj antikoncepciu a tie ktoré ste nabrali, aj tak vam roaccutane zaucinkoval a uplne sa vyliecilo akne??? dakujem za odpovede 😉

debi7775
8. feb 2009

avara111:ahoj..moje dve kamosky to brali bez antikoncepcie a ano pomohol..ono to nema ziadny suvis len proste ju musis brat aby si neotehotnela aby si nemala potrat abo nedaj boze postihnute babtko a nato si kozne davaju velky pozor preto ti nechu tie tabletky bez antikoncepcie predpisat..ja HA neuznavam..ako vsetky hormonalne tabletky preto ju neberiem..ale koznej som povedala ze ano,inak by mi aknenormin nedala 😠 pokial ozaj vies ze neotehotnies vobec ju nemusis brat 🙂

d.k.
8. feb 2009

cauko avara111,ja ked som chcela od koznej aby mi predpisala roaccutan a som jej aj povedala,ze antikoncepciu nepotrebujem,proste nebude ziaden sex 😀 takze som podpisala aj taky papier,ze som oboznamena s moznymi dosledkami a tak je to len na mne aby som to dodrzala.nemoze ta prinutit k antikoncepcii ked nikoho nemas.a este nieco:pred zacatim roaccutanu som mala nepravidelny menzes tak som tu diane35 brala,uplne sa mi zlepsila plet a po dobrati sa mi menzes upravil.lenze obavili sa mi vyrazky a este horsie.tak som zacala s roaccutanom ale bez HA ,chcem totiz vediet ci ma vylieci roaccutam alebo to zlepsovanie sposobuje zase ta antikoncepcia.roaccutan beriem zatial len 13den ale uz teraz sa mi plet postupne zlepsuje 😉

eweline
9. feb 2009

ahojte ja vám poviem tak, že ja som začala brať antikoncepciu Belaru aby mi zlepšila tvár ale hlavne kvoli tomu že som mala nepravidelný menzes. Z nepravidelného menzesu sa stal pravidelný, trval však 2 týždne a pleť sa mi uplne zhoršila z obyčajných nahnisaných pupáčikov sa mi stali bolavé vrediská. Po 3 mesiacoch mi gynekologička zmenila antiku na Novynette s ňou sa cítim omnoho lepšie a užívam ju 3 mesiace síce už 2 mesiace popri nej užívam aj roaccutane a za tie dva mesiace čo som mala celé líca a krk s vredmi nemám nič maximálne flaky čo dúfam že mi čo najskôr zmiznú a takmer žiadne vedlajšie účinky. a vážne ak tú antikoncepciu nepotrebujete že sa nemáte čoho báť (babatinka) tak si ju vobec nemusíte dávať, je to iba zbytočná záťaž tela navyše.

kalla10
10. feb 2009

Dobrý deň, ja by som sa chcela, spýtať či niekto nepočul,,ako reaguje užívanie aknenormínu, na to, že si počas liečby chcem spraviť plastickú operáciu nosa, užívam ho už siedmi mesiac, a mám už len posledný mesiac, ale v tedy idem na plastickú operáciiu, tak sa chcem spýtať, či mi nenastanú nejaké jazvy, lebo tam píšu, že sa hoja horšie rany,,,ďakujem

debi7775
10. feb 2009

kalla10:ahoj,myslim ze by si si mala pockat,nielen ze sa slabo hoja rany ale pocas operacie ti to urcite budu potierat milion vecami,a aj po operacii isty cas sa o to budes musiet starat a ta plet by sa nemala uz natierat nicim inym ked beries aknenormin..to je jedna vec a druha asi to ze tu operaciu ti predpokladam robia v celkovej narkoze,a nikdy nevies ako to zareaguje s latkou co mas v tele,z tych tabletiek,s izotretinoinom,kedze pocas liecby by si nemala brat ani ine tabletky,uz vobec nie tetracyklinove ...a to by si ale mala ist potom na milion testov ako napr ci mas v pohode pecen ci to zvladne,cholesterol,atd...no ale porad sa pre istotu s doktorkou,mozno ti to povoli ale na tvojom mieste by som uz tie dva tri mesiace pockala 🙂

joe1
10. feb 2009

kalla10: Ahoj, to malo co o tom viem ja, je to, ze pri plastikach je nevyhnutna dobra zrazanlivost krvi - ako pri kazdom chirurgickom zakroku. Cize v takych pripadoch je potrebne sa vyhnut liekom, ktore znizuju zrazanlivost krvi, ako je napr paralen, takze si skontroluj alebo zisti, ci ten Aknenormin nejako ovplyvnuje zrazanlivost krvi, Roaccutan - pokial viem - tak vobec neovplyvnuje, cize by to malo byt ok. Ved to este prekonzultuj s tym chirurgom.

debi7775
11. feb 2009

ja by som sa chcela opytat ci tu je niekto komu Roaccutan alebo Aknenormin zabral az po dlhsom case..a ci je vobec mozne ze nezaberie...lebo ja mam pocit ze mne plet len zhorsil a vobec sa to nezlepsuje.. ☹ ☹ ☹ dakujem za vsetky odpovede

barbiii
11. feb 2009

Ahojte, rada by som vam vsetkym povedala, ze uzivam roaccutane 5tim mesiacom, a vidim velke zmeny mojho akne. Ako aj vy ostatni pisete, ze mate hodvabnu kozu, lepsie vlasy, vobec sa nemastia ako predtym. Nizsi rast chlov. Plet je pekna, bez akne. Zo zaciatku som mala problemy s cholesterolom v krvi. Normalni stupen je od 4.7 do 5.2 a moj cholesterol bol 6.0 po prvom mesiaci uzivani roaccutane. Potom mi moja kozna odporucila prisnu dietu, tak som sa nou riadila. Kazdy mesiac mi robi krvne testy a cholesterol klesa. Teraz 5 ty mesiac a mam 5.4.
Inac ine neziaduce ucinky su minimalne, suche pery, sucha sliznica v nose, na tele, koncatinach sa mi obcas vytvaraju suche mapy na kozi, ale mam specialny krem od koznej. Tak sa nim potieram. Takisto na tvar mam specialny krem, pretoze mi kozna zakazala pouzivat akykolvek iny krem, ktory by akne hned vratil. Takisto tvar, nepotierajte ziadnymi pripravkami, ktore ste pouzivali predtym, tie maju velmi nepriaznive ucinky.
Drzim vsetkym palce!!!

charlize
12. feb 2009

debi, a kolko ho beries? mali by ti zvysit davku, moze byt, ze to nezaberie, ked beries len slabu davku, proste malu gramaz... ja som brala trochu viac podla vahy ako som mala podla doktorky, ona si myslela, ze to bude lepsie a zabralo...perfektne.

menonepoviem
12. feb 2009

Ahojte baby, tak ja užívam Aknenormin už tri mesiace, a viditeľne sa mi zlepšila tvár. Nežiaduce účinky neriešim, dá sa to vydržať, treba len mastiť mastiť a ešte raz mastiť 🙂
Čo ma viac trápi - moje zdravie, nevie niekto ako tieto SILNÉ tabletky prospievaju na zdravie ? Nečítali ste nejaké štúdie alebo niečo iné ? Veľmi by ma to zaujímalo.
A ešte - aký je rozdiel medzi Roaccutane a Aknenorminom ?

menonepoviem
12. feb 2009

A inak ešte - kamoška brala Roaccutane a ako vedľajší účinok mala podráždenú náladu, ba až bola zúrivá ... to je už čo povedať 😕 😕

ella1
13. feb 2009

bože, ja som to objavila až teraz.....
no ja mám akné tiež od puberty a pred cca tromi rokmi sa objavilo aj na lícach, ktoré som mala predtým krásne.....
skúšala som všeličo, niektoré veci pomohli, ale len dočasne.....
mám otázky, chcem vyskúšať tento roaccutane:

HAK neberiem ani nechcem, takže napriek tomu mi predpíšu R.....(samozrejme budem to musieť riešiť inak, aby som náhodou nebola tehu)nebude s tým problém?

pribral niekto z toho?( ja práveže nechcem schudnúť, už takto som dosť chudá)

rozmýšľala som, že pôjdem na injekcie B vit.(vraj sa z toho priberá a to ja chcem)..ale niekde som čítala, že nič s vit.B ani A sa nesmie počas užívania R. brať...je to pravda?

ešte sa bojím tých depiek, tie mávam aj tak, hlavne pred ms

😝

menonepoviem
13. feb 2009

ella
takže s HAK by nemal byť problém, ale ak si bude kožná stáť za svojím tak zaklam a povedz že ju berieš, ale sama si musíš uvedomiť že si naozaj musíš dávať sakramentský pozor
ja som práveže schudla 2-3 kilá a ani neviem ako
na tie injekcie som chodila, nič ale absolútne nič mi to nespravilo ... teraz to lutujem, zbytočne som tam chodila a strácala čas .. mohla som začať s Aknenorminom
nie nesmie sa počas užívania užívať vitamín A (B to už neviem)
depky môžu byť ale aj nemusia, sama zváž či ti to stojí za to .. ja ho už užívam tri mesiace a som nadmieru spokojná 😉

ella1
13. feb 2009

aha,no to mi je jasné, to by som neriskovala, že by som otehotnela......aj tak teraz nechcem.....
HAK nechcem brať, lebo po vysadení sa pleť zhorší, aj cyklus, okrem toho som z prvej tab. vždy vracala......no a ked sa mi konečne aj cyklus upravil, tak nechcem zase brať...
jéj ty si tiež chcela pribrať? lebo ja som skúsila všeličo a nepodarilo sa a niekde som čítala, že injekcie B vit. pomáhajú...vraj ich pichajú aj anorektičkám, lebo z tho priberá aj ten, čo nechce....

no s tými depkami,tak hádam mm na mňa dá pozor 😀 , ale neviem, väčšie depky mám z pleti...

menonepoviem
13. feb 2009

nie nechcela som, mne svoja váha vyhovuje, takže nechcem ani pribrať ale ani schutnúť .. ale tak pre lepší pocit tie dve kilečká no, som vcelku rada 🙂
kolko meriaš a vážiš ?

ella1
13. feb 2009

tak prečo si chodila na injekcie, ked si nechcela pribrať?
či sme sa nepochopili?lebo si písala, že si chodila na injekcie, tak som pochopila, že na tie vit. B

ja meriam 164 a váha necelé 42 kg 😝

menonepoviem
13. feb 2009

no kôli tvári - asi to boli iné injekcie 😀 😀 😀
fúha no ja 172 a 57 kg 😵