Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

katiku
15. okt 2014

@michala1212 myslím si tiež ,že je to z antiky..a veru neviem čo budem robiť..no ale veľa možností nemám..akov mojom veku som si nikdy nemyslela,že budem musieť niečo také riešiť..Ja viem ,že mladšie ženy to mávajú..len má štve,že sa mi to zrazu objavilo..a aké máš ved.účinky

tena
16. okt 2014

pribratie a chlpky su z hormonov!!! 😉 cize z antikoncepsie!!!! urcite,nie z Roa.Chod ku gyndoske a zmen za inu antikoncepciu a pytam si taku, kde je najmensie mnozstvo hormonov (to maju napr. vaginalne teliska-kruzky..,ale su drahsie),al. proste inu! da sa to, je to najmenej.Neboj 😎

majka22
7. nov 2014

Ahojte, chcela by som sa opytat, kto vam tento liek predpisal? Moja kožná (štátna) mi nic take nespomenula, riešila mi plet max. dusikom, čo vobec nepomahalo a dnes som bola na sukromnej klinike a tam mi poradili ROA. Zaujma ma preto, cI sa to da predpisat normalne na recept, aby to preplatila poistovna alebo sa cela liecba plati z vlastneho?

tena
7. nov 2014

Ahoj, Roa predpisuje kozny lekar len na predpis, a co ma prekvapilo tento mes.,ze z doplatku okolo 8,e siel asi s cenou dole na cca 3,E 😎 Zalezi od lekara, ci ti to chce a navrne predpisat,ale nie je to ziadna novinka...A mozes aj sama navrhnut dr, ,ze by si skusila Roa.

rowana27
21. nov 2014

Ahojte! Roa beriem uz 7. mesiac, ale iba 20 mg denne, mam 47 kg. Dokotorka mi nechcela vacsi davku dat, lebo ze vraj maju lepsie skusenosti s tym ked pacient berie Roa dlhsi casale nizsiu davku. Okrem "klasickych" neziaducich ucinkov (suche pery a koza) mam neskutocne krehku pokozku a obavam ze kvoli tomu sa mi vytvorili trhlinky okolo konecnika aj posvy. Je to velmi bolestive ked idem na velku potrebu, a pri sexe asi po takych 2-3 sa popraska mi ta koza okolo posvy a velmi ma to stipe.. Moze to byt podla vas od Roa? Buduci tyzden idem k lekarke, musim sa rozhodnut ako dalej, lebo je o velmi neprijemne a neskutocne zdeptajuce. ☹

vilki
23. nov 2014

Caute,roa som brala 8 mes. Skoncila som vo februari 2012 s pletou uplne cistou.velmi som bola spokojna, uplne som si odvykla od toho ze nieco treba rano zatret make upom, no teraz posledny mesiac otras,kazde rano kuknem do zrkadla a stale nejaka vyrazka. Hroza. Vratilo sa to niekomu z vas? Co ste robili? Dakujem

dievca125
25. nov 2014

Ahojte, mam jednu otazku ked mi manzel uziva tento liek je mozne ze dietatko bude postihnute?

julianka2107
27. nov 2014

ahojte ja by som sa chcela opýtat, brala som roa a skončila som pred letom a teraz ked je takáto zima mam velmi vysušenu plet a kožna mi navrhla nejaké testy kože,aby sa zistilo čo mi vadí a tak... robili to už niekomu? a kolko by to stálo? 😕

martina0220
27. nov 2014

@vilki Ahoj, ja som tiež brala ROA, asi 1 rok, ale tak 7 rokov dozadu.. 30mg denne. Keď som skončila nemala som žiadne problémy s pleťou, až doteraz.. Začala som mať strašne začervenanú pleť na lícach a na spánkoch, aj keď zatiaľ to nie je ako predtým, predtým som mala akné 3. stupňa, tak teraz je to niečo ako rosacea.. ešte som s tým nebola u kožnej, zatiaľ som si kúpila len kozmetické prípravky určené na takúto pleť, ale nemám pocit, že by sa to nejako zlepšovalo.. ROA by som nerada znova začala brať, už aj pre nežiadúce účinky a chcela by som dieťatko..
A Tebe sa to vrátilo také isté ako si mala predtým?

vilki
27. nov 2014

@martina0220 ahoj, nie v takej forme ako predtym nastastie, len sem tam vyrazka a len na licach ale dodt mi to vadi, asi treti den si umyvam plet odvarom z repiku a je to trosku lepsie. Roa uz nechcem.

vilki
27. nov 2014

@dievca125 nie toto by nemalo vadit

martina0220
27. nov 2014

@vilki vyskúšam aj ja ten repík 🙂 to si len vatovým tamponom potrieš tvár?

vilki
27. nov 2014

Nie, navarim toho viac do hrnca a potom si vycistenu tvar normalne oplachujem repikom.

lenkalenka28
4. dec 2014

Ahojte, podelim sa s Vami o svoj pribeh a skusenosti.Od 19tky som mala 9 rokov katastrofalne akne, to ze som presla vsetkymi moznymi vodickami, mastami, dietamy, ocistnymi kurami ci liecitelmi a sukromnymi klinikami, chem.peelingom, dermabrazziou...Iplkom...nebudem pokracovat.Nikdy nic nezabralo, nikdy! Ked som nastupila na velmi dobre miesto v praci vtedy som si povedala koniec. po tolkych rokoch nic nezabralo a bala som sa toho lieku 9 rokov a tych for a ucinkov.Som na tom teraz 6ty mesiac.Moja plet je uzastna, dokopy mam jednu vyrazku, plet je hladka.Zo zaciatku sa to zhorsilo, opuchly pery ale preslo to.Beriem curacne, 40 mg.Mam len suche pery! To je vsetko ludia, keby som vedela, ze to bude ok tak necakǎ tak dlho kvoli baby, ktore o par rokov planujeme.Dam si aj vinko s rozumom.Vlasy padaju trocha viac, da sa prezit. Takze ja nelutujem este to budem brat 2 mesiace a podporujem kazdeho aby to vyskusal, vzdy sa da prestat, u mna to bola posledna zachrana! Volanie o pomoc! Lenka.

rebelko
19. dec 2014

Ahojte, beriem ROA 5-ty mesiac 50mg no ale nič moc! Pleť je trošku lepšia ale žiaden zázrak...
Vedľajšie účinky nemám až na suché pery a chrbtica...

dasenka1111
22. dec 2014

Ahojte, prosiiim poradte mi, ak sa niekomu stalo nieco podobne 🙂
Beriem ROA necele 4 mesiace, ale teraz pred Vianocami som sa nedostala k lekarke a uz mam lieky len do 2.1.2015... A lekarka zacina robit az 13.1. :(
Stalo sa vam niekedy ze ste takto vynechali? Mali pauzu od liekov? Ja sa velmi bojim ze sa mi za tych 10 dni plet zhorsi alebo nieco sa stane... :(
Vdaka..

bejata01
23. dec 2014

@dasenka1111 ahoj🙂 neviem kolko mg berieš ale na tvojom mieste by som si len zmenšila dávku tak aby mi to do toho 13 vyšlo 🙂

tena
26. dec 2014

Ahojte,po dlhsej dobe sa ozyvam...🙂 Mne prestali padat vlasy a zda sa mi, ze ich uz mam pevnejsie..(nieco podobne som mala asi pred 6.rokmi,ked som 1.x uzivala Roa a teraz 2.x)..na zaciatku mi padali vlasy, ale nie som si ista,ci to nebolo aj pred uzivanim v lete.Lebo človek na začiatku liečby sleduje aj to,čo inak vobec 😀 Teraz koncim tuším 4.mes., pery ma stale "rozčuľujú"a v zime je to len horšie...,klby-chrbát mam citlivejší, pleť je na tom lepšie a lepšie..a šošovky sa ukludnili..už mi tak nesuší oči so šošovkami🙂 Teším sa,kedy skončím,ale počítam, že ešte asi 2 mes..?Lekárka povedala, že mi nebude zvyšovať z 20mg/denne, že zbytočne..,aj kvoli vedlajsim ucinkom a krvne testy su ok🙂 chvala bohu.

17alexis
27. dec 2014

Ahojte, je tu niekto, komu sa po prvej liečbe ROA akné vrátilo a po druhej už nie? Mne sa akné vrátilo asi 4 mesiace po dobratí liekov a od júla s prestávkou kvôli operácii to beriem zas. S akné sa trápim už pekných 14 rokov a jedine ten ROA mi pomáha. Čo sa týka vedľajších účinkov, tak nemám žiadne a dostávam ho dokonca zadarmo - no nekúp to. 😀 Len ma teda zaujíma, či sa to zas vráti alebo po druhom kole bude aspoň zlepšenie ak nie vyliečenie. Vďaka.

emiliasp
2. jan 2015

Zdravim, Glyco -A som pouzivala, pomohlo, ale uz nepotrebujem a v tegliku mi este zostala asi tretina, ak by chcel niekto vyskusat, darujem za postovne...

mirka4545
4. jan 2015

zdravím, mne doktorka po tom, čo som váhala nad aknenorminom kvôli vedľajším účinkom ako si ešte navrhla tabletky Biretix oral. Tiež sa berú dlho, niekoľko mesiacov, ja som len na začiatku, trinásť dni. Akné sa mi objavilo v 22jke, a skutične v priebehu prvého mesiaca brania antikoncepcie. tú som vysadila ale akné sa mi len zhoršuje. prešla som si fázami mastičiek a vodičiek od výmyslu sveta.trápim sa už pol roka, ked mi poradili aknenoemin. nechcem ho zatiaľ užívať kvôli tym ucinkom takze skusam tie tabletky Biretix oral,. mate s nimi nejaku skusenosť???? bojovat s nimi dalej alebo sa na to vykaslat a prejst na ten aknenormin???

karolka13
8. jan 2015

Chcem sa spytat tych, co uzivali Roa, po akej dlhej liecbe u koznej vam liek predpisala???? Predpisala sa vam to bez problemov? Museli ste zaroven uzivat aj antikoncepciu????

Ja mam 35 rokov a akne sa mi objavilo po druhom tehotenstve a doteraz, co uz je 3 roky nepreslo. U koznej som sa liecila doteraz len lokalnymi pripravkami a dlho som sa snazila najst nejaku alternativnu cestu ako plet zachranit a vyhnut sa tazkym liekom. nic mi nepomohlo a celo mam uz plne jaziev po akne. tak som sa rozhodla pre roaccutane. no ake sklamanie, ked mi kozna povedala, ze mi liek neda ak predtym nevyskusame min 3 mesacnu liecbu atb, nasledne antikoncepciu a ak aj to zlyha, prida roaccutan. lebo zevraj to tak musi byt, ze to poistovna nepreplati, ak roacutanu nebude predchadzat dlhodoba ina liecba. zda mi to cudne. Silou mocou sa chcem vyhnut ATK, lebo som presvedcena, ze za moje akne moze prave jej dlhodobe uzivanie a problem s akne len prekryje. A hneva ma, ze si mam nicit pecen a organizmus namiesto pol roka alebo roku roaccutanom, navyse antibiotikami a antikoncepciou a omnoho dlhsiu dobu, kym na neho konecne pride rad. takto uz hadam ani cistu plet nebudem potrebovat, ked sa total odrovnam.
dakujem za kazdy nazor a radu

malabiba
9. jan 2015

môj syn má dosť nepekné akné, ale som zásadne proti drastickej liečbe predávkovaním vitamínom A - retinoidmi. Rozpúšťajú sa v tukoch a preto sa ťažko odbúravajú z organizmu. Mám známeho doc. chémie, vystríhal ma pred tým. Keďže syn prekonal mononukleózu vylúčila som to - ten strach aké budú pečeňové testy, to nechcem znovu zažívať ☹ Nasadili sme liečbu vitamínom B5, prešiel 1 týždeň a zlepšenie je viditeľné, uvidíme ako to bude pokračovať ďalej - užíva až 10g B5 denne, čiže asi 10 x 100 mg tabletka - rozdelené na 5 krát v priebehu dňa. Vitamín je rozpustný vo vode, takže sa prirodzene vylúči z tela a nezaťažuje organizmus. Zatiaľ žiadne vedľajšie účinky - až na jeden - chutí mu viac jesť 🙂 Nehovorím, že to pomôže každému a tak ako roaccutane. Napíšem po mesiaci, dvoch ako to dopadne....

malabiba
9. jan 2015

pardon berie 500 mg tablety

smiesko20143
13. jan 2015

ahojte. Baby, ktoré ste brali Roaccutane (alebo Isotretinoin). ako dlho ste ho brali? a následne ste otehotneli? boli nejaké komplikácie?

200159515
14. jan 2015

akne ma trapilo az do dospelosti,plus vplyvy ako bolo zmena antikoncepcie,dalo este hormonom zabrat a ja som bola utrapena uz z toho. presal som roznymi kremami,procedurmi,no absolutne nic nepomohlo.. na nete som nasla tipy od bab aj chalanov ze na tazku formu akne je najlepsi roacutanne.. nemala som sice tazku formu akne ale zaujalo ma to a isla ku koznej sa na to spytat a vyziadat si to. nebolo to jednoduche ,museli mi brat krv na testy, a podpisat rozne papiere o upovedomeni na vedlajsie ucinky,a ze beriem antiku.. vraj taky liek ostava v tele este aj 12 mesiacov pokial sa od neho neocisti ,mala som respekt pred tym liekom a obavy.. no urobila som si to po svojom.....liek som mala brat 2x denne a potom znizit davku.... ja som si dala vzdy len jednu denne a cakala co sa stane.....sucho v ustach uz po 2 dni,a po tyzdni mi vyrazky vystupili az na povrch, hnisave.... no vraj ta reakcia je normalna, ten liek zastavil zapal vytlacil ho von a ja musela cakat kedy sa mi vysusi pokozka... trvalo to necele 2 tyzdne,pokozka na celom tele sucha,a na tvari mi lahucko sli odstranit zvysky pupacikov...tvaricka cistucka a pevna vyhladena, rozplakala som sa od radosti konecne som nemusela pouzivat make-up, plet dychala. v tom momente som vysadila tie lieky a povedala si ze uz mi to pomohlo,tak stacilo... niekto ma strach ze ked to nebude brat poctivo cely cas, tak sa mu to vrati......ale nie nechali si poradit vela kamaratiek odomna a nemuseli sa bat ze budu to svinstvo mat este vyse roka v tele ..na kazdu to vplyvalo casovo inak,pupaciky odisli po tyzdni,po 2, po 3, max. do mesiaca...nemam pocit ze som zo seba alebo kamaratiek urobila pokusnych kralikov,ved ten silny liek znici telo po dlhodobom uzivani,.. mala som ist aj potom na kotrolu ku koznej a na dalsie predpisy liekov,ale zastavila som to lebo uz to nepotrerbujem,...niekomu staci malo....ale pri akutnej a velmi tazkej forme akne samozrejme je to dlhodoba liecba ,ved na to bol ten liek specializovany..preto mne zabral hned a mam 4 roky pokoj

sisss
19. jan 2015

čaute, tak už beriem Isotretinoin 20mg/deň, 4 mesiace a mám to brať celkovo asi 10 mesiacov. Zatiaľ sa mi tvoria stále aj hnisavé vyrážky ☹ ☹ ☹ som z toho dosť zúfalá, keďže sú to už 4 mesiace, čo je dosť dlho podla mna.
Myslíte, že je to v poriadku 😒 Vyzerá to hnusne ....ja už fakt nevládzem ☹

katiku
21. jan 2015

Ja beriem roa uz 4mes.mala som hlboko zapálené akné.. vidím zlepšenie aj okolie mi hovorí že je to na nepoznanie od kedy užívam roa..ostali mi červené škvrny,stále si musím prekryť tvár..verím,že sa to snáď upraví..

patricia321
22. jan 2015

Ahojte, začala som brať ROA v novembri kôli nezlepšujúcemu sa akné na tvári a chrbáte. Akné som začala trpieť v 17-tich, teraz mám 22. Vyskúšala som všeliaké vodičky, krémy. Všetko zabralo len dočasne a potom sa mi to vrátilo. Prvé viditeľné výsledky po užití ROA som začala badať až teraz po 2. mesiacoch od začiatku liečby. Zo začiatku sa mi prvý týždeň zdalo, že sa mi pleť trochu polepšila, ale nasledujúce týždne, to bolo hrozné. Zhoršilo sa mi akné po celej tvári.. vytvorili sa mi také ako keby podkožné vyrážky. Ale teraz ich už po 2 mesiacoch užívania nemám, na tvári mám max. 2 vyrážky, čo je v pohode 🙂. Na chrbáte mi zmizlo úplne. Výhodou užívania tohto lieku je, že sa mi vôbec nemastnia vlasy a nevýhoda, veľmi suché pery. Len dúfam, že po dobratí tých liekov sa mi to nevráti... 😒

tena
26. jan 2015

Ahojte,pred liecbou Roa mi predpisala asi na 1 mes. dr. liecbu lokalnu (vodicku-nejake antibiotikum, taku,co dost vysusuje plet, zabudla som nazov, to sa mieša doma z prasku a liehu,co dostanete v lekarni na predpis a mast k tomu mi predpisala),ziadne ine antibio.To vraj predchadza predpisaniu Roa, před zacatim liecby.Ale niekedy davno som aj ja mala predpisane antibio,to skusaju, ci nie je len nej. zapal a ci to nezmizne..,ale ono trosku to při akychkolvek antibiot. ustupi (aj kde ich beriete fakt při nej. angine),lebo potlaci zapal,ale kto ma problematic. plet vie,ze sa to vždy potom vrati.Tak skuste navrhnut tu lokalnu antibiotic. liecbu před Roa a nie tablety!Ze ich proste nechcete..
Siss-neviem, preco ti nedala Dr. rovno 30mg davku, a nie iba 20mg, ta sa berie při lahsej forme..,preto to u teba asi dlhsie trva.Asi Dr.ta nechcela zatazovat...hned 30-40mg, ale skus sa jej při kontrole opytat na to..,ze je to nejak dlho u teba!
A inak,tiez ma zaujima tehotenstvo po dobrati Roa ...ci ma niekto s tym skusenosti a ako....nepoznate niekoho??????? 😕 Ale kozna tvrdi,ze tak 2 mes. to z tela odide po dobrati, ziadne bludy,ze rok a pod!