Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

katarinka.nm
16. feb 2010

somslavka: tak super, ti blahoželám, že si to celé vydržala
ja som ešte len na začiatku cesty, ale už ma začalo trápiť pálenie očí ☹, ale vydržím aj keby ako bolo 🙂

modrykonicek
16. feb 2010

somslavka: ja uz sa tesim ked bude teplejsie lebo vzdy ked sa vratim zo zimy a telo sa ohreje tak lice (velmi) scervenaju .. 😒 mimo toho sa mi uz akne netvori a fliacikov neni moc vela 🙂 cize do mesiaca -dvoch by sa mohlo celkom oteplit a mal by som byt spokojny 😀 inak pridavam sa k blahozelaniu 😝

auryn
16. feb 2010

raya- co je to moc stihla? kolko mas kg? mna tiez trapia tie cervene flaky. ☹

katka1981
16. feb 2010

Ahojte, mne tiez bol ponuknuty tento liek ale odmietla som, pomohla by 3 mesacna dieta a kozmeticka. Ak to niekoho zaujima, napiste IP, nie je to ziadna dieta tipu herbalife ani nic podobne. Drzim vam palce, ja som bojovala s akne 8 rokov, ale uz je to vpohode, semtam vyrazka, keby som si to nerypala ani nemam nic, a make up uz nepouzvam, uz len korektor. Drzim vam palce, viem ako to cloveka nici, ja som mala z toho strasne komplexy, obcas aj dnes ale je to 100 a jedno.

herminecek
16. feb 2010

Cau vseci. Tak Aknenormin beru neco pres 4mesice. A zatim nic moc. Uvidime mno. Doktorka mi zase napsala 40mg. Chce nekdo dobrat komulativni davku? Ja dobrano asi 4000mg. Za 4mesice. Coz je celkem dost slabe. Mam nejake 20mg navic. Tak nekdy supnu 60mg. Skoro vubec to necitim. Mam 80kilo. Jinak pouzivam biodermu. Jo a cervene fleky skoro uplne vymizely. Takze pohoda. Jezdim do skoly autem takze mraz nepocituju... 😉 Snazim se to nejak vydrzet. I kdyz me to celkem dost omezuje v zivote. Ale preziju to a velke prazky si poradne uziju. Mam naplanovane nejake dovolene... 🙂 Tak at se nam to zlepsuje....

Jinak lidi jake berete davky a kolik vazite? Dik... 😉

katarinka.nm
16. feb 2010

herminecek: tak ja asi nie som moc dobrá vzorka na porovnávanie, lebo ja beriem ešte len prvý týždeň, ale na prvý mesiac mám dávku 20mg, vážim 57kg

romec
16. feb 2010

ahojte, chcem sa vas opytat ci sa moze pit mlieko na liecbu aknenormynom, lebo nikde v letaciku od lieku som to nenasiel a dokonca ani lekarka mi na to nevedela odpovedat. Dakujem za odpoved

auryn
17. feb 2010

romec- moze sa pit mlieko...

cynka
17. feb 2010

Ahojte, chcem sa opytat...Roac. uzivam 3.tyzden, okrem suchych pier som zatial nepostrehla ziadne ine zmeny.
mojou slabostou je vsak solarko, ktore mi uz zacalo fakt chybat...mate s nim niekto pocas liecby skusenosti? a myslite ze sa nesmie pouzivat ani s mierou??....dakujem za odpoved.

somslavka
17. feb 2010

cynka... neradila by som to... zober si.. práve kvôli Slnku to nepredpisujú v lete...

lucyy01
17. feb 2010

Cynka, urcite nie, prisne to zakazuju, kvoli riziku vzniku rakoviny koze..tvoja pokozka je pocas uzivania Roa. velmi tenka a preto je kazde ziarenie nebezpecne..dokonca sa nemoze opalovat ani 3-6 mesiacov po douzivani...

modrykonicek
17. feb 2010

cynka: to nerob! dovrzas si plet jak svina ..mas velmi citlivu pokozku ..ja som sa dokonca porezal len pri osuchnuti papierom 😀
romec: mlieko obsahuje vitamin A ,ktory sa nemoze uzivat..takze s mierou ..max 0,5 l na den

somslavka
18. feb 2010

modrykonicek: to fakt? :D:D... a ja si pijem mrkvový džúsik... mlieko.. a všetko :D

auryn
18. feb 2010

ak by sa nemohlo pit mlieko, urcite by to bolo v tom "MAXIDLHOM" zozname neziaducich ucinkov a upozorneni..ja pijem tiez dost mlieka a jem vela mliecnych vyrobkov... 😉

herminecek
18. feb 2010

Mleko zakazane neni. Ale me kazdy doktor rikal ze mleko neni celkove dobre na akne... Ucpava pory atd. Ale je zdrave tak co uz. A myslim ze se nikdo nevyhne mlecnym vyrobkum tem se vyhnout neda. Mozna jen omezit 😉

janula55
18. feb 2010

ahojte. berem RO uz vyse 5 mesiacov..vyrazky sa mi na tvari uz takmer nerobia na chrbe este sem tak...a neziaduce ucinnky su v pohode..je to zvladnutelne..ale vidno mi jazvy na tvari a idem sa z toho osalit lebo viem ze este pol roka po liecbe sa nemoze ist na ziadne obrusovanie ani nic...nepoznate niekto nieco menej agresivne co sa pocas liecby moze a pomaha na tie jazvy? aaaa este jedna otazocka na tych co uz to maju za sebou...po douzivani prestanu boliet klby? lebo mna teraz obcas bolievaju...a sa bojim ze mi ostane..alebo mam jest nieco specialne co je zdrave na klby..alebo co...nechcem aby to malo nejake nasledky v buducnosti..

somslavka
18. feb 2010

janula 55: na tie jazvy skús skinoren.. kúpiš v lekárni za nejak 7 eur... mne to pomáha... ale fakt si to musím dávať len na tie jazvy.. lebo keď si ho natriem na celú tvár tak mi to nerobi dobre...

komi1800
18. feb 2010

AHOJTE vsetci..Chcem sa vas nieco spytat...Beriem roa uz pol roka a zacaly sa mi po rukach vyhadzovat take cervene pluzgieriky..No wiete vyzera to ako keby som sa popalil s cigaretou..Je to normalne pri ROA? Maly ste to uz niekto take?A cele ruky mam komlet suche a uz aj stehna..Je to s tych TABLETOK? Dakujem za odpowedde... 😉

auryn
19. feb 2010

komi1800- je to z tych liekov samozerejme..aj mne sa obcas hore na rukach spravia take cervene suche flaky..treba to kremovat a kremovat a kremovat...proste doblba kremovat.. 😀

sugar25
19. feb 2010

Romec...mne doktorka pitie mlieka odporucila na zapijanie lieku...lebo izotretinoin je rozpustny v tukoch a tym padom, ked to zapijes mliekom, lahsie sa liek vstrebe a menej skodi zaludku...
Ja beriem uz skoro 4 mesiace...plet pekna, nove sa netvoria, maximalne jedna za tyzden, ale malicka...vedlajsie ucinky v norme, telo si zvyklo...podla mna uz to nebudem brat dlho, maximalne este 2 mesiace... 😀 supeeeeeeer 🙂 😉 😀

misho678
19. feb 2010

Prosim vás čo to je dobré na tie červene flaky po anké ? ? 🙂

modrykonicek
19. feb 2010

somslavka: no vazne 😀
auryn: to je sice pravda,ale vsetkeho vela skodi ..a ak nemozme vitamin A ,ktory mlieko obsahuje,radsej nebudem riskovat ..vies jak sa prejavuje hypervitaminoza vitaminom A ,ak nedostanes vyplach? 😀 oslepnutie 😔 blby co? 🙂
komi1800: je ..ja ich mam tiez 😀 skus nosit rukavice a bude to ok ..kremujem nejakou vichy mastou na ruky a pohodicka 😉
misho678: http://www.sodermix.com/index.php?country=sk&la... mi dala kozna 😉 + este nieco zarobene

modrykonicek
19. feb 2010

misho678 : a samozrejme -cas -zahoji vsetky fliaciky

misho678
19. feb 2010

modrykonicek : a prosímťa nesposobuje ten sodermix nejaku reakciu napr. že sa možem ztoho začať vyhadzovať ? ? 🙂
A že či sa dá kupiť bez lekarskeho predpisu..

herminecek
19. feb 2010

to misho678: Cau. Tady na te strance sezenes snad vsechny leky ktere jsou na predpis. Normalne zaplatis kartou a do tydne to mas doma. Celkem luxus. Je tam i Aknenormin. Tady je odkaz : http://goldpharma.com/article/20033/lang/CZECH/

janula55
19. feb 2010

somslavka> pomaha znamena ze su menej viditelne alebo ze postupne miznu? lebo ak miznu to znamena ze vysusuje kozu a postupne sa ti supe dole?

somslavka
20. feb 2010

janula 55... niee... nič sa mi nešúpe... samozrejme však mastím mastím mastím 🙂... ako... moje jazvy takmer nevidno... ale také väčšie čo mám tak sa zmenšujú... ako ja osobne to moc nepoužívam lebo to až tak nepotrebujem... ale keď saq tým raz za čas natriem tak už na druhý deň vidím, že jazvy sú menšie...

modrykonicek
20. feb 2010

misho678: nesposobuje..mne nie..a da sa kupit bez predpisu

romec
20. feb 2010

sugar25: a nemusela si obmedzit nejaky druh jedla pocas liecby napr. cokolada zevraj skodi na akne mohla si ju pri liecbe jest, nezhorsilo sa to? ......a este ze ked cvicim v posilnovni 5krat do tyzdna objemovku nemoze to mat nejaky vplyv na liecbu?

somslavka
20. feb 2010

romec.. nestresúúúj ja sa nikjako neobmedzujem... žijem život ako aj predtým.. vlastne... lepší🙂