Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

betus21
23. jan 2013

@kathulka ...a ak si náhodou budeš riešiť ten kokosák, tak sa ti bude zdať, že si mastná, keď si ho natrieš na tvár, ale ráno budeš mať pleť super po ňom, to pekne vsiakne....ale ešte hľadám niečo fajn, čo najlepšie na prírodnej báze, čo by som si mohla dávať cez deň, lebo zatiaľ sa cez deň nekrémujem, iba keď som doma, lebo sa lesknem keď si dám cetaphil ráno...joj sa teším, dúfam, že do tej svadby čo idem v máji už budem mať pleť peknú, lebo akurát vyšla svadba, keď beriem Roacc 😀 nevadí, prežijem 🙂

kathulka
23. jan 2013

@betus21 ja momentálne nepouzivam make up..teda povedala som si, že ho budeš používať minimálne,tak zatiaľ som si nedala ani raz, ale cítim sa divne, taká ako vyzlecena 😀 .. Dnes ráno som si skúsila dať, ale strasne to zvýrazňuje každú supinku, naozaj make up na tejto tvári vyzerá strasne..tak to riešim len trochou pudru, ktorý ani vidieť nie je..dám krem a púder, lebo ja som dosť červená z roac..ale tam kde som nemala vyrážky na tvári - čiže malý kúsok na oboch licach,tam mám takú hladkú pleť, krása a ked raz bude celá tvár taká, no wow 🙂..a ten makee up z La Roche, ja som si ho chcela kúpiť este dávno, este ked som ani roac nebrala,samé chvály som naňho počula, ale chcela som najskôr vzorku skúsiť, ale nezohnala som nikde, tak som sa potom vykaslala už na to..ale plánujem si ho zaobstarať, ked skončím boj s roac..aj ja často rozmýšľam aké to bude, ked budem mať peknú pleť..hlavne v lete, neskutočne sa na to teším, už aby to bolo 🙂 no ale mne pred tým este caka rapídne zhorsenie, ktoré este neprišlo..prvý tyzden za mnou, tak čakám, že tento tyzden a ten dalsi to naplno vypukne 🙂 zatiaľ som optimistka, buď aj Ty, budeme kočky 😀 😉

betus21
23. jan 2013

@kathulka Neboj to budeme na 90% určite, len dúfam, že sa to už nevráti 🙂 ten make-up je super, nemôžem mu nič vytknúť, ale na roaccutanovú pleť sa asi nehodí, vlastne asi žiaden taký nieje 😝 ...inak ten krémik locoid, čo si mi poradila, je na predpis, tak mi ho v lekárni nedali 😔 ale kúpila som si nejakú inú vazelínu, tak dúfam, že tá zaberie 😀 ..ja si tiež ten make-up nedávam často, len vtedy, keď sa na mňa fakt nedá pozerať 😀 ale inak chodím bez a myslím, že je to pre pleť lepšie

kathulka
23. jan 2013

@betus21 no no, žiadnych 90, ja rátam, že na 150 % minimálne 🙂 jaj na predpis, prepac, to som nevedela 🙂 keby bývaš blízko pri mne niekde, tak nemám problém Ti ho požičať, ale takto ťažko 😀 ..je to lepšie pre pleť, ked nemas make up, to určite, ale nemám takú peknú pleť, aby som sa cítila dobre..len ľutujem, že som s tým nezačala skôr..nemusela som cakat až do januara,kludne už v októbri som mohla začať 🙂

betus21
23. jan 2013

Nevadí, dala mi nejakú inú vazelínu a dúfam, že to pomôže, lebo som bola už aj v takom štádiu, že som si nato dávala balzam na pery, ale aspoň ma to nesvrbelo a mala som to dlhšie mastné 😵 ....no, prečo si nezačala už v tom oktobri?

betus21
23. jan 2013

@kathulka Nevadí, dala mi nejakú inú vazelínu a dúfam, že to pomôže, lebo som bola už aj v takom štádiu, že som si nato dávala balzam na pery, ale aspoň ma to nesvrbelo a mala som to dlhšie mastné 😵 ....no, prečo si nezačala už v tom oktobri?

kathulka
23. jan 2013

@betus21 tak návštevu doktora dokazes odkladať neuveriteľne dlho 🙂 aj Ty si tak často pred zrkadlom a kontrolujs stav pleti? Lebo ja len idem okolo zrkadla a už sa pozorujem..ostávajú Ti aj take cervenie fliaciky? Lebo mne v poslednej dobe z každého jedného ostane fliacik, aj ked sa toho ani nechytam, vôbec, aj tak sa mi to vždy spraví, to ma dosť štve :-/

kathulka
23. jan 2013

@betus21 často mavas nejaké ekzemy z toho lieku? Či len tento teraz? A máš len pleť suchu alebo aj celkovo telo, ruky? 🙂

betus21
23. jan 2013

@kathulka ...no jasné, som pri zrkadle často 😀 a ešte keď máme v dome skoro v každej miestnosti nejaké, tak neodolám, aby som sa do neho nedívala 😵 ...Tiež mi ostávajú také ružové fliačiky, ale nie dlho tak max. 1-2 týždne, a hlavne aj kôli tomu aby sa mi rýchlejšie hojili si ten kokosák dávam...ten ekzém na rukách sa mi urobil, len pred dvoma týždňami, ale inak nepozorujem žiadne zmeny, okrem suchých vlasov, pier, toho ekzému, občas suchých očí a tváre....možno mám aj telo suchšie, ale nejak to nepozorujem, nakoľko ja som sa vždy po sprche natierala a aj teraz sa natieram.....klop klop 🙂

kathulka
23. jan 2013

@betus21 Tvoj doktor nemal problém predpísať Ti roac? Ty si to navrhla alebo on Ti ponúkol túto možnosť? Aj si vahala, či hneď si išla do toho? 🙂

betus21
23. jan 2013

@kathulka ...ja som tam prišla a povedala som mojej Dr. aký mám problém všetky tie roky, čo všetko som na seba patlala, že ani antikoncepcia mi moc nepomohla špeciálne a že hormóny do seba už dávať nechcem, aké všetky mastičky, vodičky a géliky som vyskúšala, zdravú stravu, prírodné veci, atď. a že už od 13-tich sa s tým trápim, kedysi som chodievala aj k inej kožnej, ale tá neriešila nič, len samé eclarany a eryfluidy mi dávala, po ktorých som bola ešte horšia.....tak sa na mňa pozrela a povedala mi, že mám rozsiahle zapálené ložiská a dosť jazvyčiek, ktoré nie sú až také neviditeľné, že to treba riešiť už systémovo, keď ma to neprešlo po takom čase a ak nechcem mať viac jaziev ako mám...tak mi navrhla náš slávny roacc 😕 ..už pred tým som o tom veľa počula, aj spolužiačka to brala, a prečítala som si na nete asi všetko čo som v google našla 😕 tak som sa rozhodla a o 2 dni som prišla na odber krvi. týždeň som čakala na výsledky a predpísala mi ho 🙂 ale vieš čo, bála som sa zo začiatku fest, predsa, nie sú to cukríky 😝...ale už ani nepociťujem, že niečo beriem, automaticky si po raňajkách hltnem pilule a trávim deň ako inokedy 🙂

kathulka
23. jan 2013

@betus21 ako keby si opísala moju cestu za roac, na chlp to isté, jediný rozdiel je v tom, že ja som na výsledky čakala 10 dni 😀 presne to isté 🙂

betus21
23. jan 2013

@kathulka ...informuj ma priebežne, keď sa ti prejavia nejaké zmeny 🙂 ja tu tiež budem dávať priebežný stav 😀

jujko12345
23. jan 2013

@kathulka inak ja som na tom podobne po kazddej jednej vyrazke mi ostal flak a miznu strasne pomaly.....bojim sa ze po tom flaku mi ostane jazva...ci to by som uz asi videl teraz ci tam je nejaka priehlbinka? a hrozne mam depresivnu a zlu naladu :/ taky naval pride na mna ze neviem co zo sebou :/....inak flak nie je jazva cii ?? ked ten flak zmizne tak koza je neporusena cii ?

kathulka
23. jan 2013

@jujko12345 ja som takú originál jazvu nemala este, vždy len flaky mi ostávali..ale myslím, že fľak by sa Ti nemal zmeniť na jazvu, asi by si tam videl priehlbinku..odkedy beriem roac,čiže este len tyzden,tak som si povedala, že si nebudem tvár vôbec chytať, je to tak lepšie, netreba mi jazvy..a flaky teda mne nemiznu vôbec, mám ich dosť, čo mi vadi..ako dlho beries roac?

kathulka
23. jan 2013

@betus21 jasné, ozvem sa, držím palce 🙂

jujko12345
23. jan 2013

beriem ho 90 dni a uz mam toho dost :/ ...ja mam skinoren na tie flaky pouzivam ho asi tyzden aale celkom zbledli ale iba o trosku takze aspon nieco trosku pomaha ....vy baby si to dokazete prekryt ale my asi tazko :D ak nezmiznu by som si ich chcel vypalit laserom nejakym po pol roku ...aby som mal konecne pokoj od vsetkeho toho trapenia ....znicilo mi to moj spolocensky zivot ...:( do skoly domov...do skoly domov ....toto sa opakovalo roky aj opakuje stale...

betus21
24. jan 2013

@jujko12345 ..kľud, hlavne nebuď zúfalý..je veľa ľudí čo poznám a majú ešte horšie problémy s pleťou, ale normálne chodia von a neriešia...asi si len treba zvyknúť 🙂 neboj ešte takých ďalších 90 dní a budeš mať pleť peknú 😉

martinasuttova
24. jan 2013

Ahojte baby ja beriem roa do 1. decembra, zo zaciatku sa mi trochu zlepsilo ale teraz sa mi zda ze je to na rovnakej urovni stale. Ja pouzivam na pery biodermu ta je najlepsia, mam aj labelo a neutrogenu. Mne dala kozna krem na tvar Excipial mastny krem, nemam po nom sice ziadne suche miesta ale zda sa mi mastny, no ked si davam aj akncekolor tak je super nemam ju taku suchu potom.

martinasuttova
24. jan 2013

Oprava: od 1. decembra

sypac077
24. jan 2013

@jujko12345 po tom flaku/flakoch ti neostane jazva, flak je vlastne sposobeny prekrvenim tej pokozky, ktora postupne bledne, už som ti to vysvetloval 🙂

kathulka
24. jan 2013

@sypac077 mne si to nevysvetloval, oboznam aj mňa 😉

kathulka
24. jan 2013

@jujko12345 nebuď zas až tak zúfalý..mňa tiež občas chytí depka (určite nie je zapríčinená liekom, neverím, že lieky mozu mať tak vyrazny vplyv na psychiku človeka) a som nešťastná, ale tak, vieš že lieky Ti pomôžu, bude lepšie, stačí vydržať 😉 naozaj, nezúfaj a vydrž 🙂 ja som este len začala, takže ja to mám este celé pred sebou, ale Ty už si asi v polovici, tak sa drz 😉

sypac077
24. jan 2013

@kathulka flaky, sposobené akné, či inou pričinou na koži, blednú samé časom, blednutie neurýchliš nijakým kremom, jedine chemickym peelingom, laserom a podobnymi procedurami, kde sa cielene odstráni určitá čast epidermy, prípadne dermy.... flaky na rozdiel od jaziev sa liečia lachšie, ale taktiež záleží od typu jazvy, vždy však platí, čim je jazva hlbšia, tým horšie sa lieči, ak nemáš jazvy, tak môžeš byť rada, flaky sa liečia naozaj lahko, ale jedine až 6 mesiacov po roaccutane

sypac077
24. jan 2013

@sypac077 a ešte by som poznamenal, že flaky by sa nemali opalovať, tvrdia to lekári, pretože tam hrozí pigmentácia(hnedá) a tá sa odstraňuje tažšie

sypac077
24. jan 2013

a verte mi, že tieto flaky niesú nič oproti takým jazvám po ťažkých popáleninách, tam niekedy nepomáha ani dnešná medicína

kathulka
24. jan 2013

@sypac077 a má Roacc nejaký vplyn na tvorbu jaziev? Lebo čítala som aj tu na tomto fóre, ale aj na iných, že pred Roacc ostávali po akné flaky, ale počas užívania Roacc sa začali tvoriť jazvy, má to nejaký súvis? či len náhoda?

sypac077
24. jan 2013

@kathulka no roaccutane veľmi osľabuje pokožku, čiže sa ti lahšie spraví jazva, hlavne po ťažších vyrážkach, ale neboj sa z tých flakov sa ti nespraví jazva, to by si tam videla priehlbinu alebo pri menšej takú dierku(nemýliť si s pórmi, tie má každý človek), jazva je buď strata tkaniva alebo nadprodukcia tkaniva(pri popaleninach a rezoch),... flak je len zvýšená produkcia cievok pod kožou, ktoré sa vytvorili, aby rýchejšie zahojili pokožku, samé časom blednú a strácajú sa

sypac077
24. jan 2013

inak veď pozrite na videá roaccutane na youtube, tam im blednú aj tie flaky, ale až časom.... mne sa zdá, že čistý 100% jojobový olej veľmi zrýchluje blednutie tých flakov, tuším som to čítal na diskusiach.... ak vás to veľmi trápi, pohrabte sa na acne.org, tam na sebe skúšajú takmer všetko aj google prekladač postačí na preklad stránky

kathulka
24. jan 2013

@sypac077 to že by sa fľak zmenil na jazvu, toho sa nebojím. Skôr som mala na mysli, že po akné ostane jazva. Doteraz napríklad ostávali len flaky alebo nič, ale teraz pri užívaní Roacc by sa to zmenilo a ostávali by jazvy. Odkiaľ toto všetko vieš? Lebo teda informácie máš. Uzivas alebo si užíval Roacc? Alebo len o tom tak veľa vieš?