Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

kathulka
5. feb 2013

Prosím vás, už vyše 2 týždňov používam hydratacny krem Cetaphil, ale posledné 2 dni má neskutočne štípe na tvári, čo s tým? Čo to znamena? Prečo až po takej dlhej dobe? Neviete poradiť niekto? ☹

kathulka
6. feb 2013

Tak oprava, štipe ma to po všetkom, po Cetaphile, po nivei, po Bioderme..a vyhodili sa mi take mini drobne vyrážky, nie sú vidieť takmer vôbec, ale je to cítiť, take drsne..má s tým niečo roacc? Je to vazne, mám utekať kožnej či len zbytočne stresujem? Ďakujem za každú radu, lebo už som fakt zúfalá

betus21
6. feb 2013

@ali12377 tak ja zas mám nato trochu reálnejší názor 😀 si myslím, že pred krámami sa mi určite 1-2 urobia, ako každej žene asi...ale tak dúfam, že to už bude úplne inak ako doteraz 🙂

betus21
6. feb 2013

@kathulka vieš čo Katka, ja si myslím, že je to len prechodný stav ako tvoja pleť reaguje na liečbu...ja som tiež prvý mesiac mala kadejaké stavy, raz som ju mala červenú ako puľka, potom zase napnutú, a nič mi na nej nedržalo ako by malo 😒 žiaden krém nebol pre mňa dobrý, keď som si dávala krém od La Roche, tak ten ma nenormálne svrbel a štípal a to stál 16 eur (už si ho nekúpim) a bol určený na pleť s roaccom...musíš to asi len prežiť to ti po nejakom čase prejde neboj 😉 alebo si skús uvariť silnejší odvar z repíka a prikladaj si teplé vreckovky na tvár, ti to trochu upokojí a už si nato nič nedávaj, skús si to vždy pred spaním a nekrémuj sa už potom, ráno sa umy v teplej vode (nie horúcej) a pokiaľ nikam nejdeš, tak si nedávaj ani cez deň nič na tvár....teraz je pleť oveľa citlivejšia, tak nech trochu dýcha kým si zvykne na toľko chémie 😀

liadecastelo
6. feb 2013

@kathulka to je uplne normalne, pytala som sa na to koznej, vsetko su to reakcie na ROA, mne napriklad tak raz za dva tyzdne napuchnu pery, co sa mi predtym nestavalo, alebo sa mi urobili na rukach ekzem, co som v zivote nemala... takze sa neboj, pokozka si zvykne a bude menej citliva...

kathulka
6. feb 2013

@liadecastelo
@betus21 babušky, strašne vám ďakujem 🙂

ali12377
6. feb 2013

Mám na Vás všetkých otázku 🙂 Vám sa nezvýšil cholesterol od začiatku liečby ?????? mne áno, ale údajne je to ešte ok, že sa nemám stresovať, inak píšu to aj v letáčiku, že spôsobuje navýšenie cholesterolu a je potrebné to sledovať, poprípade ak sú veľmi vysoké hodnoty vysadiť roacc.

betus21
6. feb 2013

@ali12377 hej, tam o to aj ide, preto ti kožná na začiatku liečby musela vziať krv, aby vedela ako si na tom s pečeňou, cholesterolom atď...keby niečo nebolo ok, tak ti roacc nepredpíše....trochu si uprav stravu a bude to ok 🙂

kathulka
6. feb 2013

@betus21 tusim, že máš teraz niekedy narodeniny, tak snáď Ti tento vinš nepíšem zbytočne, ak hej, ospravedlňujem sa a neber to vážne 😀 no ale prajem Ti hlavne veľa zdravia, šťastia, lásky a samozrejme veľa úspechov s ROA, nech Ti pomôže na veky vekov a nech si krásna už navždy 🙂

ali12377
7. feb 2013

@betus21 jasnéé snažím sa jesť zdravé jedlá, ale to za Vianocami mi brali krv, a to obdobie bolo dosť náročné 3 vianočné večierky ešte pred Vianocami v reštikách s niekoľkými chodmi plus Vianoce doma, tak to na môj cholesterol plu s Roacc. dal veľmi zabrať, mala som cholesterol rovných 6 :( čo je dosť. Ale lekár povedal, že po tých akciách a po Vianociach, to môže byť. A teraz teda včera som bola na odber, a sa modlím, že to už zišlo dole, veľmi sa bojím, dnes okolo pol druhej mám volať po výsledky, som v takom strese, nerada by som chcela prerušiť liečbu :(
A ja sa tiež pripájam všetko najlepšie k narodeninám Ti prajem!!! 🙂

betus21
7. feb 2013

@kathulka jééj to je milé, ďakujem 😀 hej mám národky zajtra, joj stará som už 🙄 ...

betus21
7. feb 2013

@ali12377 ...neboj to bude dobre, možno to nebude ukážkový cholesterol, ale verím, že bude nižší a roacc ti nevysadí 🙂 mňa čaká odber krvi o mesiac niekedy v marci, tak tiež budem v strese, že ako som na tom 😔 Ďakujem aj tebe, joj baby vy ste zlaté, aspoň niečo potešujúce v dnešný deň 🙂

mia215
7. feb 2013

Ahojte baby 🙂 rada by som pridala aj moju skúsenosť s Roaccutanom vs. antikoncepcia. Niekde som tu čítala, že liečiť akné pomocou HAK. NIDKY!!!! Začala som ju brať v 17 rokoch, áno akné sa nádherne do pol roka upravilo- začali však kŕčové žily, a vysoký krvný tlak. Teraz mám 22 rokov, min.rok som sa rozhodla vysadiť HAK, no, čo nasledovalo potom bolo strašné!! Do pol roka po vysadení sa mi z mierneho akné, čo som mala na začiatku stal skoro najhorší stupeň akné, pleť mastná ako keby som sa oblievala olejom!!! Nočná mora...Kozmetička mi to musela každé tri týždne prepichovať injekciami atď..neexistovalo, aby som mala vlasy zopnuté, musela som to nosiť do tváre, pretože hanba bola obrovská!!! Zašla som teda ku kožnej- na začiatku mastičky, krémy, antibiotiká...Nič nepomáhalo.. Po pár mesiacoch mi kožná predpísala Roaccutane. Pravdaže som znova musela nasadiť antikoncepciu, ale tak čo už. Momentálne som v 4 mesiaci liečby. Za prvé dva týždne sa pleť prestala úplne mastniť, a postupne zlepšovala. Teraz na pleti nemám skoro nič,.Bola som na odbery krvi pred mesiacom, teraz ma to čaká znova. Hodnoty zatiaľ všetky v norme...Roaccutane je síce svinstvo, ale určite je lepšie brať ROA pár mesiacov, a úplne sa vyliečiť, ako HAK niekoľko rokov a aj tak sa to všetko vráti...a oveľa horšie!!!
Možno tento príspevok práve teraz sem nepatrí, ale musela som to napísať 😀 A čo je veľká výhoda, ušetrila som koľko púdru 😀 Majte sa

ali12377
7. feb 2013

@mia215 to je super, že sa ti vyčistila tvár. Mám takú malú otázočku, ty berieš k Roaccutanu aj hak?? a to si sa sama rozhodla pridružiť HAK ku Roaccutanu?? lebo to je ozaj vražebná kombinácia tak dokopy.

kathulka
7. feb 2013

@mia215 a nebojis sa, že sa Ti to zase vráti, ked vysadis ROA aj HAK? Lebo HÁK je akné, podľa mňa, hlúposť. Vždy sa Ti to po vysadeni vráti. Ja HAK nemusím brať, našťastie, nechcela som a doktorka nenamietala. Čítala som veľa diskusii a tam písali, že sa im to po vysadeni HAK okamzite zacalo opäť zhoršovať. A je to fakt veľká záťaž.

kathulka
7. feb 2013

@ali12377 a čo ten cholesterol? V pohode?

ali12377
7. feb 2013

@kathulka volala som, ale až zajtra, alebo mám skusit ešte volať o pol 4tej, takže stres nenormálny stále

kathulka
7. feb 2013

@betus21 stará? Ja mám 23, takže..😀 no ale mám dalsi problém..teda no..neviem,či mám na čele, nose a pri nose tak strasne vysusenu kožu, že je to až ozaj drsne na dotyk, alebo tam mám nejaké mini vyrazky. Je to len v tých miestach, kde mám čierne bodky. Je možné, že sa mi to čistí teraz alebo ozaj to sú nové vyrazky? Lebo aj ked to nakremujem, ostáva to rovnako drsne. Nevies poradiť? A dneska som si kupila rukavicku, večer vyskúšam 🙂. No ale make up som zatrhla, lebo ja som taká vysusena, že taký neni asi nikto..dám si Cetaphil a za chvíľu ani necítim, že som sa kremovala. A to bol zo začiatku na mňa dosť mastný, no ale teraz, no des 🙂. Ale to znesem, len neviem, čo s tými mini vyrazkami, extra vysusenymi miestami alebo čo to je :-/

kathulka
7. feb 2013

@ali12377 ja idem na krv v pondelok, takže tiež má to čaká

ali12377
7. feb 2013

@kathulka to tie drsné plochy, a možno minivyrážky, to sa ti len čistí pleť, neboj sa, jeden čas sa to takto čistí a potom budeš mať tam extra hladkú kožu,

kathulka
7. feb 2013

@ali12377 fakt? Super teda,ďakujem

ali12377
7. feb 2013

@kathulka aj ja som také mala, síce mne to trvalo dosť dlho kým sa mi z toho spravila taká hladká a mäkká koža ako nikdy predtým, ale to už poznáte, u mňa to všetko ide pomaly, stačí vydržať 😉

betus21
7. feb 2013

@kathulka ..tiež si myslím, že je to len preto, že sa ti tie čierne bodky dávajú do poriadku a čistia sa ti póriky, nemaj stres 😉 ....no daj potom vedieť ako si dopadla s tou rukavičkou, mne sa dneska trochu rozpárala už celkom, prospelo by, keby bola z iného materiálu asi, lebo takto nevydrží dlho 😒 ...

betus21
7. feb 2013

@mia215 ...vitaj 😀 ...ja som inak tiež pred rokom brala HAK, kôli akné...ale potom som na tom bola ešte horšie, keď som ju vysadila, takže hormóny už nechcem ani vidieť 😠 ....dievčatá nebojte sa, o pár mesiacov budeme kočky 😎 v mojom prípade asi prvý krát za posledných 8 rokov 😖 😀

ali12377
7. feb 2013

@betus21 ja za posledných 13 rokov 😉, aspoň dúfam

kathulka
7. feb 2013

@betus21 no ako sa tak pozerám do zrkadla, tak ja mám od kočky ešte veľmi ďaleko 😀 no a rujbvica, je dosť taká drsná, to tak má byť, či ja som zle nakúpila? 😀

betus21
7. feb 2013

@kathulka kúpila si si ju v DM-ke? taká biela asi za 2,40 eur? 😀 tak to je ona potom...je taká drsná, ale keď ju budeš mať mokrú tak je v pohode, ale umývaj si ňou tvár len tak jemne keď máš šupky, aby si si ju moc nepodráždila 🙂 a v teplúčkej vode...mne sa roztrhala trochu, takže kvalitná moc nieje 😠 😀 ale dosť ľudí o tom píše na fórach, že je to dobré si tie šupky trochu odstrániť aspoň takto, keď sa nemôžu počas liečby dávať žiadne peelingy a ostatné chémie 😀

kathulka
7. feb 2013

@betus21 v DM som nenašla, kupila som v inej drogérii, ale teda je to niečo take ako hovoríš, snáď poslúži 🙂

betus21
7. feb 2013

@kathulka verím, že hej 🙂 a keď už by náhodou nepomohla, tak ani neuškodí 😵

martinasuttova
7. feb 2013

@ali12377 ahoj prosim ta ako dlho ti trvalo kym sa plet zlepsila. Ja som teraz začala tretí mesiac. Uz sa mi zdalo ze je to lepsie robili sa mi tvrde vyrážky ale jedna po druhej. Teraz sa mi urobili az tri naraz tak som sa rano moc nepotešila.... a este sami zle hoja aj tie stare, stale mam take cervene fliaciki......