Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

bonnie29
7. sep 2014

@michala1212 mne sa pleť zlepšila tuším hneď po týždni...ale nevydržalo to dlho...ako nemám akné také ako predtým ale už to nie je to čo to bolo keď som ich užívala..a vraj som už v živote nemala mať pupáčik....

michala1212
7. sep 2014

no dievcata, skusim mesiac dobrat a uvidim co sa bude diat. lenze to co mam ja nie je akne, to som ani nikdy nemala,skor take male cervene bodky len okolo ust, tak preto sa mi nezda,ze roa je pre mna posledna sanca. rozmyslala som vyhladat este nejaku specializovanu dermo kliniku alebo co.

michala1212
7. sep 2014

@tena
@tena
a ako si na tom po mesiaci, vidis nejake zlepsenie? ja na vlasy stale nieco uzivam,lebo mavam stale problemy

tatalin
8. sep 2014

Tiez som.uzivala roacuttane a pomohlo mi to zial sa neskor prejavilo zrejme to ze som ho neuzivala presne podla pravidiel a akne sa mi vratilo(ked som.prestala kojit). Ale vedlajsie ucinky som mala minimalne... trochu biac suche pery a dermatologicka mi kazala kremovat tvar aj telo mastnym kremom, pouzivala som niveu. Okrem toho mi davala podpisovat papier o tehotenstve, ze nie som a co v pripade ze by som pocas liecby otehotnela,lebo som odmietla HA. Takze je to dobry liek ale pozor nan.

michala1212
9. sep 2014

a co myslis, ze si nerobila podla pravidiel, ved jedna denne a vybavene, ci? vlasy ti padalli?

julianka2107
9. sep 2014

ahojte ja beriem tabletky od polky decembra a som spokojna, nemam nič len fliačky ale tie zmiznu a male jazvičky ale s tými som počítala kedže som mala v hroznom stave pleť, teraz cez leto mi doktorka dala pauzu a zatial sa mi nič nevracia chvalabohu len ked mam svoje dni to asi u každej 🙂 a vedlajšie učinky tiež oči som mala suche, nos, pleť sa mi šupala aj hlava take lupinky :D ale musim povedať že pred tabletkami mne zas padali vlasy a ked som ich brala to bolo niečo super ani mastné ani nepadali, teraz cez pauzu len sa mi mastia ako predtým 🙂

michala1212
10. sep 2014

@julianka2107
ahoj, kedy si zbadala prve pozitivne ucinky? a vlasy ti nepadali ani po dobrati cez pauzu?

julianka2107
10. sep 2014

@michala1212 ahoj, no najskor sa mi všetko zhoršilo, lebo to všetko musí ísť von ale nejak po 2-3 mesiacoch to bolo u mna že sa mi už nové nerobili, asi záleží v akom stave máš pleť, ja som mala fakt hroznú 🙂 ale som moc rada,že som sa na to dala, teraz ani makeup nemusím nosiť a mam super pleť 🙂 a vlasy zatial nie, len sa mi vrátilo mastenie, tak uvidím ako to pojde ďalej 🙂

michala1212
10. sep 2014

@julianka2107
no tak fajn , ja mam plev v pohode len okolo ust take cervene bodky, zda sa mi, ze je to cervensie ako to uzivam. mam obavy len o tie vlasy, tak snad mi nebudu padat. citim len suche pery,no beriem to asi len 5 dni

tena
14. sep 2014

Po akok dlhom obdobi sa vam prestali mastit pri uzivani vlasy?Mne sa zda po mesiaci,ze uz je to trosku menej,ale este nie az tak.Uzivam 5 tyzd. a vidim mensie zlapsenie na pleti, nie je mastna, nedaju sa mi vytlacit samej tie moje drobne podkozne komedony, len u kozmeticky to pojde, lebo plet je spevnenejsia, suchsia a tym padom aj pory sa stahuju uz...

barbora544
14. sep 2014

@sashkaaaa111 Ahoj mozem sa ta spytat, kolko gramovy roaccutane si brala a kde mas lekarku (myslim ci je v bA). Diki za pomoc 🙂

michala1212
15. sep 2014

@tena
ahoj, ja mam plet mastnejsiu a svrbi ma pokozka hlavy, plet sa mi zhorsila, takze nic moc toto a som ako otrestena ked vstanem.
ku kozmeticke sa chystam buduci tyzden, bude to podrazdene poriadne ked to chyti ona do parady. ty chodievas pravidelne? co ti na to ona povedala aj na tie tabl

tena
16. sep 2014

Ja chodievam pravidelne na kozmet.Lebo este stale sa mi tvoria na licach hlavne nove komedony, ako keby, ze vsetko musi ist von.Čelo mam ako 20r.bez vrasok, napnute, no super pozerat🙂
Ked bude plet ok,ze sa mi nebudu tvorit nove, obmedzim kozmeticku,ale ona mi to vytlaci odborne.Myslim ,ze po tom by nemal mat nik z nas horsiu plet,ak je odbornicka a ma na to aj odborne pripravky a nerobi to ako niektore "na kolene" amatersky.Nech vam da na rychle hojenie a proti zapalu-ultrazvuk.Ten mozme.

michala1212
16. sep 2014

@tena
ano, mne nema co tlacit, ja mam len take cervene bodky, uz sa mi pokozka aj zacala supat a mam ju na tych miestach poriadne napnutu, tak len mastim, no zatial ziadne zlepsenie nevidim, skor naopak, aj neziaduce ucinky sa dostavili, no uvidim ako bude

tena
17. sep 2014

@michala1212 =VYDRZ, neboj, to sa upravi, uzivas to kratko.Len neviem, ci na tvoje "vyrazky" je tato liecba,ale ak ti to kozna dr. naordinovala, tak snad vie, co robi..Ak to nie je len alergia.. 😕

michala1212
17. sep 2014

@tena
no drzim, len do kedy..skusala som zistit aj moznost alergie,na nic som neprisla, tak uvidime. s tymi krvavymi ocami vyzerami ako na drogach, zvlhcujem kvapkami ,na noc gelom, no nezabera. aaaaaaaaaaaach, je to na hovno

tena
17. sep 2014

Aj ja som mala min. tyzden cervensie oci, asi aj klima dodala svoje.Kup si kvapky na podrazdene-cervene oci, kt. sa kvapkaju do oci na noc bez sosoviek(kto uziva),al aj cez den..Zaberie! a na suche pouzivaj to iste, ak neuzivas sósovky, (kvapky -unimed firma napr. ,celkom ok cena, na cervene a suche)

anellis
24. sep 2014

Prosím Vás o radu... v roku 2012 som pól roka užívala roaccutane a taktiež tento rok 2014 ešte zatiaľ užívam 30 mg deň. Teraz 20 októbra ho doberiem a končím s liečbou. Plánujeme dieťatko, chceme začať na ňom pracovať v októbri 2015, aby bol nejaký odstup po tak silnom lieku...Ale stále mám obavu keď čítam, že treba po tomto lieku počkať s dieťatkom aj 2 roky... :( Prosím Vás kedy budem môcť v kľude otehotnieť, aby som nepoškodila vývin svojho dieťatka? Je bezpečné už začať v októbri 2015.?. či koľko treba čakať? Nechcem nič zanedbať... Za odpoveď vopred ďakujem! 🙂

nicci254
28. sep 2014

@anellis ja som asi pred 2 a pol rokmi skoncila liecbu roaccutanom, mne kozna vravela ze 2 roky nech urcite neotehotniem ze mam istotu aku taku.. teraz sa mi zhorsila plet a chcela som zase brat roaccutan, ale kozna mi ho z pochopitelnych dovodov nechcela predpisat (mam 27 rokov) aj ked deti sa este nechystam mat. ale asi radsej trocha horsia plet a potom zdrave deti 🙂 takze ak sa nikam neponahlate tie 2 roky po liecbe by bolo dobre pockat

anellis
29. sep 2014

Nicci254 ďakujem za radu 😉 Rozhodne teda počkáme. Aj keď už by sa nám patrilo mať dieťatko nebudem predsa riskovať jeho zdravie.

tena
30. sep 2014

Uz to tu bolo spominane, ze 2 mes. po liecbe nie az potom,urcite 2 roky su somarina. Moja kozna sama povedala, ze 2 mes. by pockala..Ale najdi si na fore temu Roa a tehotenstvo.Neni mozne, aby to z tela slo von 2 r!

zuzupanda
3. okt 2014

ahojte, pridavam sa k teme, kedze sa mi nepodarilo najst vela prispevkov, kde by som nasla rovnaky vedlajsi ucinok, ako mam ja...
beriem curacne 7. tyzden. okrem vysusenych pier som nemala ziadne vedlajsie ucinky. tie boli suche asi od 3. tyzdna. v 4. tyzdni sa mi ale cele vysypali drobnymi vodovymi pluzgiermi. a ked hovorim cele, tak uplne cele. horna aj spodna pera. liecila som to skoro dva tyzdne. ked som konecne myslela, ze je to ok, tak sa to stalo znova. kozna na mna pozerala bez slova asi 5 minut, potom zistovala, ci mavam herpes, nebyvam casto chora, nemam predpisane nejake ine lieky. napriek tomu, ze herpes som nemala nikdy (mam 29 rokov), tak mi predpisala lieky proti herpesom. uplne bez ucinku, aj tak si myslim, ze s herpesom to nema nic spolocne. koloidnym striebrom som to dala dokopy za 4 dni. akurat, ze po tyzdni je to tu znova.
mali ste niekto podobny problem? neviem, co s tym mam robit. usta si natieram pravidelne, nepraskaju, kym sa mi nevyhodi toto, tak su len suche. nemam vobec ziadne dalsie vedlajsie ucinky, ale tieto pery ma asi zabiju. vyzeram ako po nepodarenom botoxe a navyse mozem len pit, aj to len cez slamku ☹

oskar3
4. okt 2014

Dobry den, začal som mat po uživany roaccutane ciernu stolicu,ale nie vzdy je cierna,niekedy len cast,čo mam robit ?

michala1212
4. okt 2014

@oskar3
nepozeraj sa do zachodu 😉

michala1212
11. okt 2014

nestalo sa vam , ze ste pocas uzivania pribrali?

tena
13. okt 2014

nie,lieky by na to nemali mat vobec vplyv.

A inak, ako sa mate ostatni, co ste tu medzi poslednymi pisali, co ste zacali uzivat a pod.ako sa mate??Ako liecba??

katiku
14. okt 2014

ja roacutane uzivam mesiac...samozrejme aj antikoncepciu...pribrala som 6kg...a normalne mi zacali rast chlpky na brade...som z toho v strese..nechapem tomu...nechcem chlpatieť...strasne tazko to znasam (tie fuziky)..okolie mi hovorí,ze si to vsugeruvávam...ale predsa sama viem,ze som to nemala...fakt som z toho na nervy...

michala1212
15. okt 2014

@katiku
pribrala si zo zle naordinovanej antikoncepcie,ci? tak si chlpky depiluj, co ine ti ostava..
ja vobec nebadam zlepsenie

katiku
15. okt 2014

@michala1212 Ja vidím zmeny po roa.. to ze som nabrala má menej štve ako tie chĺpky..nikdy som ich nemala a teraz ich mam na brade..uz mam inú antiky..len som zvedavá čo má čáka pri nej..sa toho obávam..proste mam z toho stresy..a ako dlho uzivas ty roa..

michala1212
15. okt 2014

@katiku
druhy mesiac, ja nemam akne, len take cervene bodky a mam ich stale rovnake. citim akurat tak vedlajsie ucinky, uz mam toho dost. ide mi to na nervy.
a co chces robit s tym ochlpenim, ak si myslis, ze je to z roa, bud sa budes depilovat alebo prestanes uzivat. mozno si to mala aj z tej HAK, ked si aj tak pribrala , z hormonov ti mohli aj tie chlpky narast