Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

patyka8888
30. jan 2015

Ahojte kocky , chcem sa vas spytat ohladne roaccutane, ak sa mi plet zlepsila a ostali mi len flaky , mozem prestat uzivat liek? Velmi pekne dakujem za vasu rdu ;)

mikibe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tena
7. feb 2015

LIEK prestan užívat, kde ti to povie lékařka, sama nie! Ona najlepsie vie dokedy presne, prip. ubera na davke, na mg, postupne.

wonderwall
14. feb 2015

Beriem roaccutane už tri mesiace, momentálne 60 mg denne A stále žiadne zlepšenie! Je to normálne?

vilki
16. feb 2015

wonderwall je to normálne, mne začali účinkovať počas 4teho mesiaca a pleť sa mi rýchlo zlepšila....dovtedy len samé zhoršovanie....uvidíš že to zlepšenie príde, len traba čakať....

wonderwall
21. feb 2015

@vilki Ďakujem za odpoveď! Ako dlho si brala tabletky A pri akej najvyššej dávke dennej si skončila? Nevieš ako je to S opaľovanim V letných mesiacoch? Myslím opaľovanie tela, nie tváre.

nestastna123
8. mar 2015

Ahojte, chcem sa spytat. Ako dlho trva kym kozna predpise roa? Staci len prist a vyziadat ci su predtym potrebne aj vysetrenia? Ako dlho to cca trva kym ho predpise? dakujem

emelko
12. mar 2015

Ahoj chcem sa opýtať dá sa skombinovať liečba roaccutane s B5 ?

tena
12. mar 2015

@nestastna123 =predchadza tomu pred-liečba, cca 1-3 mes.(vodicka, mast na plet..a pod.Niekto tu spominal antibiot.Ale to len zmierni zapal a potom je clovek tam kde bol, pokial to nie je z niecoho kratkeho,kde antibio zaberie..a potom krvne testy na štart a ideš🙂

malinka158
17. mar 2015

ahojte dievcata, aka je cena za ten liek Roaccutane? dakujem 🙂

jonsnow
21. mar 2015

Ahoj, mne sa kožná doktorka zmienila o liečbe roaccutanom, že by to bolo najlepšie pre mňa... to bolo niekedy v septembri. Vravela totiž, že sa liečba nemá robiť cez leto kvôli slnku... Avšak keď som si pozrel čo je ten roaccutan zač, vyľakal som sa a už som sa u nej neukázal. celú zimu som skúšal všecko možné, no vôbec nič sa nezlepšilo, ak sa rovno nezhoršilo. A tak sa chcem opýtať ako by to bolo s liečením keby som chcel začať napr. v aprili.....lebo keď je liečebná doba rok a viac, pochybujem že by som sa letu počas liečby vyhol. Ako suvisi roaccutan so slnkom. Este jedna vec, Obmedzoval by roaccutan nejako záťažové aktivity? (šport, posilka....)
Ďakujem

malinka158
21. mar 2015

@jonsnow nemal by sa užívat v lete preto lebo mas po nom pokožku extremne vysusenu. Aby nedoslo k spaleniu alebo pigmentovym skvrnam

petusko
31. mar 2015

ahojte, mesiac beriem Isotretinoin, najmenšiu dávku. Mám trochu suché pery a kútiky, s tým som rátala, ale je možné, že mám posledné dni z toho boľavé ďasná? 😒 ledva jem, celá pusa ma bolí a neviem, či som chytila iba nejakú infekciu, alebo to má súvis s liekmi.
Nejaké skúsenosti?

katiku
9. apr 2015

@wonderwall ja som sa informovala u dr.co sa tyka slnka...solarium v ziadnom pripade...a co sa tyka slnka...musime to zvladnut...ja len ked prejdem do prace a svieti slnko tak som cervena az take flaky mam na tvari...odporucila mi 50 opalovaci krem...len na tvar...kupila som biodermu...a je to o nieco lepsie..

katiku
9. apr 2015

@nestastna123 ja som to mala za 2 dni..ale nepredpise ti to ak neuzivas antiku...iba ti zoberie krv a na druhy den mas vysledky...aspon ja som to tak mala...

zuzupanda
15. apr 2015

ahojte, prave koncim 8. mesiac curacne. celkovo som sa dostala na kumulativnu davku 150mg/kg, mam 30 rokov. vysledok som videla az ku koncu piateho mesiaca, kedy sa zacala plet cistit. potom to ale islo rychlo. odvtedy vyrazky nie su ziadne, iba sa pomaly (veeeeelmi pomaly) hoja jazvy, ktore sa spravili pocas asi 16 rokov, co som skusala vsetky vodicky a masticky...
problemy som mala na zaciatku take, ze sa mi niekolkokrat zapalili cele pery, vyzerali ako keby komplet na celych bol herpes. pomohlo len koloidne striebro. zopakovalo sa trikrat, odvtedy len suche pery. najlepsie na ne zaberal aj zabera (lebo teraz ku koncu su fakt strasne vysusene) BLISTEX MedPlus.
posledne dva tyzdne mam dojem, ako keby som mala suche oci, ale na to uz kaslem, zostava mi 5 dni, prezijem 🙂 co sa tyka oci, raz vecer som prestala vidiet na jedno oko, niekedy mam dojem, ze sa to obcas v takej slabej podobe vracia, ale bola som u ocnej, vysetrila vsetko, co sa dalo a vraj je to ok.
nemam ani velmi suchu plet, len rano ju musim poriadne umyt a v podstate zosuchat odumretu kozu. inak sa tvoria pocas dna supiny.
z kozmetiky som pouzivala kremy MIXA (6%, neskor 10%), na pery najlepsi BLISTEX MedPlus, ako balzam v tycinke Neutrogena SPF20. Skusala som aj ine balzamy: s teatree olejom, neutrogena intensive repair, vajicko oriflame, jeleni loj, vazelinu.. vyhercovia sutaze su uvedeni vyssie 🙂
pocas liecby som bola aj na slnku, ale tak mierne, raz na horach, inak normalne po vonku. nedavala som si ziadne specialne ochranne faktory. iba to, co bolo v make upe. stacilo, nemala som ani raz problemy.
tiez som pila aj alkohol. jasne, ze som sa nespila pod obraz bozi, ale raz za cas som si dala 1 - 2 pohare vina, pripadne nejake mojito. krvne testy boli ok.
takze tolko moje doterajsie skusenosti, okrem suchych pier som naozaj fungovala tak, ako mi hovorila doktorka na zaciatku. ze nie je dovod, aby som sa v niecom obmedzovala. a keby je problem, spravime testy a upravime liecbu. nebolo treba, liecba zabrala, dufam, ze to aj vydrzi a nezacnu mi ako bonus na zaver napriklad padat vlasy 🙂
a este otazka... viete mi niekto povedat, ako dlho po dobrati liekov sa vam dali do normalu pery? prestava ma totiz bavit si ich stale natierat 🙂

wonderwall
15. apr 2015

@zuzupanda Ahoj my. Čo to znamená kumulativna dávka? Ja beriem roacutanne piaty mesiac A zlepšenie bolo vidieť, teraz zas nastalo zhoršenie. Beriem dávku 80mg na deň.
Suché pery mám aj ja,som Z toho už zúfalá. Okrem toho mám po celom tele.modruny A len sa suchnem o niečo, hneď mi tečie krv A mám potom rany po škrabancoch celé týždne.

zuzupanda
16. apr 2015

@wonderwall kumulativna davka je taka, ktoru za celu dobu liecby vyberies na kg vahy. odporucana je od 120 do 150 mg/kg. vyssie davky nemaju uz ziadny dalsi efekt na zlepsenie pleti, v podstate ich clovek berie zbytocne a pri nizsich zase hrozi, ze sa to vrati. preto to doktori pocitaju podla vahy. ja som to mala natiahnute na 8 mesiacov, lebo doktorka ma lepsie skusenosti, ak sa to berie dlhsiu dobu.
mne sa tiez zdalo, ze niekedy zo zaciatku sa mi to zlepsilo a potom sa mi zase zacali niekedy v piatom mesiaci robit aj take hlboke zapalene mrchy. ale koniec piateho mesiaca, zaciatok siesteho, sa to vycistilo a odvtedy sa to hoji a plet je cista.
tiez sa mi lahsie spravi odrenina, ale mam dojem, ze sa aj rychlejsie hoji 🙂 ked nie, calciova mast pomoze. na modriny skus heparoid. mne sa totiz modriny robia lahko aj bez curacne a ked som sa prihlasila na kurz pole dance, vyzerala som ako keby som dobehla z nejakej vojnovej zony 😀 natierala som a rychlejsie sa vyliecili.

zuzupanda
16. apr 2015

@jonsnow tieto lieky a slnko sa moc nemusia. je to kvoli tomu, ze plet je sucha (lieky totiz ovplyvnuju, resp. eliminuju mazotok), je viac krehka a slnko tomu zrovna neprospieva. ale na slnko ist mozes. len sa treba natierat kremom s ochrannym faktorom. hlavne, ak to budes brat v lete. len si kup potom nejaky, co aj naozaj vydrzi. lebo ked sa natries rano nejakym kremom s ochrannym faktorom 6 a potom budes 4 hodiny pobehovat po slnku, tak to urcite stacit nebude.
a co sa tyka fyzickej zataze. na zaciatku som mala trochu problem s klbami, boleli ma krize. to bolo asi mesiac, vtedy som radsej necvicila. ale okrem toho som cvicila normalne ako predtym. ja robim vzdusnu akrobaciu, takze to nie je len hopkanie na aerobicu 🙂 ak si zvyknuty na cvicenie, nemalo by ti to sposobovat nejake problemy. mozno docasne. ale kym nevyskusas, tak nezistis. lebo pri tychto liekoch ti to nepovie ani lekar dopredu... v kazdom pripade, ak su problemy, lekar upravuje davku na taku, aby si fungoval normalne.
a liecba nemusi vobec trvat viac ako rok. zalezi od zdravotneho stavu. vacsinou liecbu nastavia okolo 6 - 8 mesiacov.

lenulienka86
2. jún 2015

Dievcata, kolkym z vas sa to vratilo? Ja som brala roaccutane v r 2012. Asi 6 mesiacov. Znicila som si plet a po 3r musim priznat ze som tam kde predtym. Akurat mam pod ocami pigmentove skvrny, ktorr sa mi objavili po vysadeni. (V case uzivania som davala pozor na slnko...) jedine co sa zlepsilo je moj dekolt. Keby som mohla vratit cas, nikdy by som to nezacala uzivat. Vichi dermablend riesi moj problem s acne dnes. U mnohych je roaccutane len docasne riesenie.

jonsnow
9. jún 2015

Dámy a páni, ja beriem Curacne 2x40mg / deň chcel by som sa opýtať ako je to v lete s kúpaním. Dá sa bez nepríjemných následkov? a ešte by som sa chcel opýtať ako veľmi je zakázaný alkohol ( pivko, vínko) poprípade ako by som musel vynechať dávkovanie? stačí v ten a nasledujúci deň ,,zabudnúť,, alebo musím dlhšie nebrať aby mi to neuškodilo. Prosím o radu kto má nejaké skúsenosti alebo vedomosti. Ďakujem

smejo22
20. jún 2015

Ahojte chcem sa Vás opýtať začala som brať Isotretinoin bude to druhý týždeň a v bradavke sa mi objavila ako keby malá bradavička je to možné? Stalo sa to už niekomu?

niki7892
8. júl 2015

Baby mate niekto skusenost ze po dobrati lieku curacne vam rozhadzal menstruaciu?Alebo aj po dobrati ineho lieku s isotretinoinom

abeata
8. júl 2015

Syn užíval Aknenormin asi ako 19 ročný. Zdravo sa stravoval, dodržiaval pitný režim, mal dostatok pohybu, nefajčil, hodnoty pečeňových testov mu však stúpali tak, že mu ho po troch mesiacoch lekárka musela vysadiť.Aj za ten čas sa mu síce pleť zlepšila, no neskutočne mu utrpela kvalita vlasov - mal ich dlhé, ošetrované a ...museli ísť dolu pre enormné vypadávanie až skrepovatenie. Žiaľ, čo vypadlo, už nedorástlo. Ešteže je to chalan. Tieto lieky sú veľmi silný derivát vitamínu A a nie každý organizmus ho dokáže v pečeni spracovať. Hodnoty sa znormalizovali po pečeňovej diéte a liečbe takmer za rok a ešte ďalšieho pol roka bol vylúčený z darcovstva krvi.

didi35
11. aug 2015

@sypac077 Prosim nevies kde v SR robia subciziu atrofickych jaziev? Beauty kliniky to nemaju v ponuke... Sam pouzivas dermaroller ci nie?

Podstupil to niekto v SR? Je tu niekto taky? Vdaka

Ma niekto tip na dobry krem s vit A?

joulers
21. aug 2015

Roaccutane je nebezpecné a zakázané v mnohých krajinách. Tam je bezpecnejšie akné lieky. Táto lekáren je licencovaný vo Velkej Británii, a budete potrebovat len jednoduchý on-line konzultácie (nepotrebujete predchádzajúci predpis ) http://www.europetabs.com

wonderwall
21. sep 2015

@katiku
@lenulienka86
@zuzupanda

@vilki

Takže roacutane som.brala 9 mesiacov, vysoké dávky.
Posledné dva mesiace 70 mg denne.
Už po týždni od vysadenia sa pleť začala zhoršovať!!
Teraz som dva A pol.tyzdna po vysadení a na tvári mám zasa vyrážky..avšak bez obsahu. .len tie malé opuchnuté vyrazky naplnené vodou ...
Som veľmi sklamaná A nešťastná.

katiku
22. sep 2015

Ahoj..ja stale uzivam roa..bude tomu rok..mala som to naozaj otrasne..s dr.sme sa dohodli ze radsej liečbu dame dlhšiu ale v menších dávkach..zacala som 40mg po dvoch mes.30mg potomblen 20mg pred mesiacom som mala 10mg a teraz uzivam len každý druhy deň..plet mam krásnu..ja som spokojná.. Ale uvidime co to spraví po vyradení..

katiku
22. sep 2015

@jonsnow. Ahoj..neobmedzuje ..co sa tyka slnka tak koli tomu,že sa ti moze spalit koža...ale nie doslova..beriem to rok..aj v lete som to uzivala..dr.mi doporucila of50..aj znacku a uplne v pohode...sanizrejme ze som sa nechodila opaľovať..tiez som sa bala roa ale isla som do toho a nebanujem..

vilki
25. sep 2015

Ja som brala roa pre 3 rokmi, brala som ho 8 mes. Plet som mala po dobrati uplne cistu. Po roku sa mi zacali tvorit male vyrazky a rozmyslala somze si ho dam predpisat znovu ale nakoniec mi velmi pomohlo umyvanie rano a vecer mydlom dettol s harmancekom. Teraz mam plet celkom v pohode. Drzim vam vsetkym palce.