Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

kathulka
24. feb 2013

@kristina17 🙂 betus21 má doma celý arzenál 😀 vieš čo, prvé tusim cca 2-3 týždne som ani ja nepoužívala make up, fakt sa to nedalo..až potom som ho zase začala používať a teraz úplná pohodka 🙂

betus21
24. feb 2013

@kristina17 tiež som mala Cetaphil, akurát som ho minulý týždeň doužívala...natieram sa kokosovým olejom, čo sme už niekde vyššie v debate spomínali, dávam si ho večer, ale keď idem von tak si dám obyčajnú niveu v tej modrej plechovke a make-up vyzerá vtedy asi najlepšie, lebo nieje pleť moc lesklá a ani suchá 🙂

betus21
24. feb 2013

@kathulka treba skúšať 😀 Katka asi v živote by som si nepomyslela, že budem toľko veci skúšať dávať na pleť ako teraz počas liečby, teraz už to tak nieje, ale ešte v začiatkoch som skúšala, čo mi robí najlepšie 😀

kathulka
24. feb 2013

@betus21 veď to je dobré, mne už dochádza Cetaphil a chystám sa na Avene a rakytnikovy olej 🙂..pokúšam aj ja všeličo 😀

liadecastelo
25. feb 2013

myslite, ze ked zjem aknenormin s jogurtom, tak sa rozpusti v zaludku? nestiham totizto si to rano davat s tym olivovym olejom, tak jem v praci a mam len strach, aby kvoli tomu, ze to nejem s dostatkom tuku, nzlyhala liecba )

kathulka
25. feb 2013

@liadecastelo podľa mňa, je úplne jedno s čím to zješ, hlavne niečo zjedz, nech Ťa nebolí žalúdok 🙂

kdy
25. feb 2013

@scajus jak dlouho bereš ? .)

kdy
25. feb 2013

@martinasuttova no já už právě mám jen ty starší ( naštěstí) Ale rád bych se jich zbavil 😒

kdy
25. feb 2013

@betus21 s tou niveou , mně bylo řečeno,že se při akne nehodí , prý ucpává pory a zhoršuje akne 😕

kdy
25. feb 2013

@liadecastelo mně taky dr neříkal, že bych to měl jíst s tučným

betus21
25. feb 2013

@kdy aj mne to Dr. hovorila, ale je pre moju pleť dobrá a mám po nej takú vláčnu pleť, dávam si ju len pod make-up, lebo pri nej to vyzerá najlepšie 🙂 mala som aj cetaphil, La roche Posay effaklar H a všetko mi pod make-upom vyzeralo strašne, takže nivea mi sadla najlepšie pod make-up...inak používam kokosový olej, keď nejdem nikam 🙂 ten je na nezaplatenie

betus21
25. feb 2013

@liadecastelo ja nemám dobrú skúsenosť dávať si Roa po zjedení jogurtu, takú sračku som dostala, že som si myslela, že som chorá, a keď sa to stalo aj ďalšie 2 dni, tak som prišla nato, že to bolo z tej kombinácie jogurt + Roa 😀

scajus
25. feb 2013

@kdy ahoj ja to beriem teraz 4 mesiace a tyzden..uz to chcem mat za sebou neskutocne!

jojka120
25. feb 2013

Ahojte, mojej dcere de akurat predpisat kozna ten Aknenormin od buduceho tyzdna, citala som zopar stran, ale nechce sa mi to luskat cele 😔 , tak ak sa niekto nenahneval a napisal by, ci je s takouto liecbou spokojny a ci je to dobry liek. A este asi tak na 145 😒 strane som citala, ze by sa za lieky nemalo platit, je to pravda?

ali12377
25. feb 2013

@jojka120 ahoj, predtým sa nedoplácalo nič, alebo len zopár centov,,,,, teraz asi cca pol rok konkrétne za Roaccutane 20 mg sa dopláca 2eurá, ale neviem ako je to s generikami ako Aknenormin a curacné

ali12377
25. feb 2013

@jojka120 a či to je dobrý liek?? z hľadiska liečby akné, ja si myslím áno, mne 13 rokov nezabrala vôbec žiadna liečba, akurát teraz roaccutane mi konečne zabral, zlepšuje sa to.
Z komplexného hľadiska môže spôsobiť trvalé následky, ale to si určite čítala, okrem toho je terarogénny, spôsobuje okamžité poškodenie plodu, je to veľmi silný liek, práve preto každý mesiac sa robia krvné testy, aby sa predišlo možným rizikám a trvalým poškodeniam.

kathulka
25. feb 2013

@ali12377 ahoj, mám doma vzorky make-upov z La Roche, večer vsetky poskúšam a napíšem svoje pocity 😉

ali12377
25. feb 2013

@kathulka supeer 🙂)) a kde si ich zohnala nakoniec?

kathulka
25. feb 2013

@jojka120 ahoj, ja mám Curacne a doplacam len 17 centov za recept, takže za lieky vôbec nič. A ja som spokojná, konečne mi niečo zaberá, aj ked ostávajú mi jazvicky, čo sa mi doteraz nestavalo. Ale aj tak to stojí za to, ten pocit, že raz bude tá pleť pekná. Treba sa hlavne kremovat, používať balzamy na pery, neotehotniet, vyhýbat sa slnku a nemal by byť problém 🙂

kathulka
25. feb 2013

@ali12377 v jednej lekární boli strašne ochotné a dali mi na domov tie ich vzorky, čo majú v lekárni len tak tam na skúšku 🙂

kathulka
25. feb 2013

@jojka120 a kľudne sa pýtaj na všetko, čo Ťa zaujíma 🙂

kdy
25. feb 2013

@scajus a už zabral? máš vedlejší účinky, že se tak těšíš ? 😉

kdy
25. feb 2013

@scajus mně se ted vyhodil zase exem na rukách............. 🙄

kdy
25. feb 2013

@jojka120 mně to teda zabralo až skoro po 5 měsících, předtím zhoršení, ale snad je to dobrý lék. Jen člověk musí přetrpět ty vedlejší účinky, které jsou u každého jiné. Já teda doplácím lOOO kč za balení 4O mg. Ale na Slovensku to máte asi lepší 🙂

kdy
25. feb 2013

@ali12377 ty chodíš na krevní testy každý měsíc? já jendnou za 2

ali12377
25. feb 2013

@kathulka to faaakt??? 🙂 to sa málokedy vidí 🙂 tak potom napíš, že čo a ako 🙂

ali12377
25. feb 2013

@kdy ja každý mesiac 🙂 ale niekedy už bolo aj tak, že po dvoch mesiacoch som išla, ale to len preto lebo som to nestíhala, ale inak ma posiela lekár každý mesiac

kdy
25. feb 2013

@ali12377 a zatím testy dobrý?

ali12377
25. feb 2013

@kdy cholesterol sa mi zvýšil na 6,1,,,,, ale zatiaľ sa to nerieši, až keď stúpne nad 7 budem musieť vysadiť roacc.

kdy
25. feb 2013

@ali12377 možná proto chodíš každý měsíc. A neřeší se to tak , že ti sníží dávku ?