Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

kdy
8. mar 2013

no to nevím ale na tvářích jsem je nikdy neměl, ted se mi za pálila vedle nosu, udělaly se mi tam takový ty špuntíky a ted se to zapálilo ... no dýl bych to brát nechtěl , co pak v létě , jedem k moři, těšil jsem se , te si ty flaky opálím

kdy
8. mar 2013

fakt jsem od té léčby čekal víc, abych nebyl jen další pacient na drahé odstranování jizviček 😝

jujko12345
8. mar 2013

@kdy mne povedala doktorka ze 2 -3 mesiace po dobrani nesmiem byt na slnku :/ to zas budem iba doma sediet a vecer vychadzat :((( ...tak neviem ako ty ...ale k moru by som ja neriskoval .....sice sa mozno dobre opalis ale mozu ti vzniknut pigmentove skvrny po tych flakoch .....ake si mal akne ??

kathulka
8. mar 2013

@liadecastelo no dufam, že do leta, aj ked pochybujem..ja mám 50 kg a mám teraz 40 mg..ale chcem ísť na 50..nemám nič, len to krvácanie z nosa, tak snáď to nejak vydržím..skusem ten gel do nosa 🙂

kathulka
8. mar 2013

@ali12377 no zo 40 na 50..nemám žiadne vedľajšie, len to krvácanie z nosa..a to už horšie nemôže byť, tak snáď ma 50 mg nezabije 😀 ale no veď uvidím, naučila som sa neriesit to..ani do zrkadla už nepozerám..🙂

ali12377
8. mar 2013

@kathulka 50 mg je dobra davka 🙂 ja si myslim tak akurat na 50 kg,
no tak to ti zavidim, ja zrkadielko mam stale so sebou, musim sa pozerat 😲

martinasuttova
8. mar 2013

Mne lekarka hovorila ze tie fliaciki sa t oria skoro kazdemu zalezi na type pleti, vraj zmyznu po dobrati len sa treba natierat s ochrannym faktorom 50+ aby nevznikli pigmentove skvrny auz aj teraz ked svieti slnko a mam nosit siltovku a okuliare. Ja by som mala koncit v júni a tiez chcem na dovolenku a vôbec mi nehovorila ze by som nemala.....

kdy
8. mar 2013

@jujko12345 2 měsíce po dobrání a s ochranným krémem proč ne?

kdy
8. mar 2013

@jujko12345 měl jsem střední formu, vadilo mi že mám pořád někde pupínek a flíčky. .... nezabíralo mi na to nic.......................no .. jsem si pomohl

jujko12345
8. mar 2013

@kdy ...no tie flaky ma skoro kazdy aj tii ludia co vlastne akne nemaju len tak 2-3 vyrazky za tyzden napr moja segra .......ja som to mal podobne ...tiez sa mi vyhadzovalo par ....a stale to bolo zle lebo som si ich vytlacal a mas tam velku pravdebodobnost jazvicky ...kozna mi dala tieto lieky trosku som sa vyhadzal viac a uz sa to len hojii .... aj ked teraz na cele sa mi jedna vyrazka hoji takou cudnou ciarkou a ...nikto nie je dokonaly...kazdy ma tie nerovnosti aj moj stryko ma 30 rokov akne nikdy nemal ...a ma na tvary take bodky a cudne ciarky....mozno si vytlacal sam vyrazky ked sa mu sem tam objavila ....inak nemas skusenosti s nejakym kremom alebo gelom ktore dobre posobia na jazvicky ??

jujko12345
8. mar 2013

@martinasuttova no to je prave to ....teraz ma akurat tak chytila taka depka...zacina jar :D :D cez zimu to bolo v pohode ...bola zima nebolo slnko vsetci boli skoro doma ....teraz len pocuvam my ideme hentam my tam .....a ja mozem akurat zostat doma a vychadzat z domu iba vecer ako upirrr :D :D....tiez nosim siltovku ked idem niekam cez den :D

jujko12345
8. mar 2013

@martinasuttova ake fliaciky myslis ?? po vyrazkkach alebo take roaccutanove ze mas cervenu tvar ??

martinasuttova
8. mar 2013

@jujko12345 ja nemam cerven fliaciki vobec len vela ludi to tu spomina ze ich ma a strasne im vadia. Ja som akurat isla k lekarke tak som sa na to pytala aj mi bolodivme trochu ze ja ich nemam tak mi povedala ze to zalezi od typu pleti. Ja sa nechystam az tak obmedzovat na slnku len sa nebdem stale opalovat tak ako minuly rok, len pri vode a dam si 50+ faktor.

kathulka
8. mar 2013

@martinasuttova s tým slnkom to treba naozaj brať tak vazne? Až 50 sa natierať? Aj pleť treba?

kdy
8. mar 2013

@jujko12345 jo i dřív jsem měl po pupínkách flíčky, ale proti tomu co ted to bylo lepší. A hlavně jelikož jsem neměl akne na lících tak žádné jizvičky. Nevím co by pomohlo na jizvičky, nejspíš nic...........

kathulka
8. mar 2013

@kdy
@jujko12345
Fešáci, nezúfajte, hlavu hore! Fliačky zmiznú, jazvičky potom nebudú tak moc viditeľné. Bude to dobré, takže nahodiť úsmev, vybaviť sa veľkou dávkou trpezlivosti, nerozmýšlať stále nad tým, nesledovať sa a príde ten deň, keď budete ako bábätká 🙂

jujko12345
8. mar 2013

@kathulka fliacik a jazvicka je rozdiel cii ? fliacik je iba ta cervena pigmentacia zaapal koze ktory sa vytrati bez stop a jazvicka je trhlinka v kozi alobo priehlbinnka nie ? tak to myslis ?

jujko12345
8. mar 2013

@jujko12345 aj ked je pravda ze vela ludi pouziva slovo jazva ..ako flak po vyrazke napr ....ja som z toho onyyy :D

kathulka
9. mar 2013

@jujko12345 ano ano, presne tak to je..ale casto, mas aj tu jazvu cervenu a preto ju je tak strasne vidiet..ale vybledne aj to a potom to nebude tak videt..snad 🙂

sofia_
9. mar 2013

ahojte, ja beriem curacne uz piaty mesiac, este mi zostava jeden mesiac a potom o dalsi mam operaciu..neviete ako to je ci pocas brania curacne je mozna operacia??

ali12377
9. mar 2013

@sofia_ tak ahoj 😉 no tak teoreticky je možná operácia, ak budeš mať dobré výsledky z predoperačného vyšetrenia.
mňa nedávno tiež operovali, a tesne pred operáciou budeš mať anestéziologické vyšetrenie a ak sa dobre pamätám, tam sa ťa budú pýtať aké lieky berieš, alebo aké lieky si brala rok do zadu, a tam rozhodnú či áno, alebo nie
ale pre istotu by som sa spýtala kožnej, že čo ona na to povie...

kdy
9. mar 2013

@scajus jakpak jsi dopadla s tím velkým pupínkem co ti praskl? už se hojí? 😉

martinasuttova
9. mar 2013

@kathulka hlavne plet, tak radsej vydrzat jeden rok neopalena ako potom s pigmentovymi skvrnami......

jujko12345
9. mar 2013

@kathulka nebude vidiet ..ked mas hladku rovnu kozu pod nou a ziadnu nerovnost tam nemas tak ti to zmizne bez stopy ....mal som to napr na prste a teraz asi po 3 mesiacoch neviem ani kde som to mal :D :D

jujko12345
9. mar 2013

Inak existuje nejaky silikonovy gel na take bodky jazvicky ??

kathulka
9. mar 2013

@martinasuttova a čo pouzivaas? nie nahodou Biodermu Photoderm? Tak či nemas skúsenosť s tým..?🙂

sofia_
9. mar 2013

@ali12377 aha dakujem, jasne teraz pojdem pre poslednu krabicku tak sa na to urcite spytam len som to chcela vediet cim skor ci to nie je problem ;)

scajus
9. mar 2013

@kdy stale to vyzera tak isto 😔 neviem co mam robit.. bojim sa ze mi tam ostane taky velky cerveny flak stale ☹

kdy
9. mar 2013

@jujko12345 ty tečky to jsou rozšířené pory , ne jizvičky

kdy
9. mar 2013

@scajus tak zajdi k dr..... neboj ten flek ti zmizí, ale bude to chvíli trvat. 😉