Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ali12377
12. máj 2013

ja som hneď po vyhádzaní pozrela zloženie tej zinkovej masti, no obsahovala len štyri zložky:

bravčová masť, slnečnicový olej, oxid zinočnatý a biely vosk,,,, tak niektorá z týchto mi nerobí dobre

nicci254
12. máj 2013

@ali12377 moznoze ta bravcova mast, to neznie velmi vabne 😀

sypac077
12. máj 2013

@nicci254 skor biely vosk

nicci254
12. máj 2013

@sypac077 co ja viem, vceli produkt mi pride lepsi ako prasaci 😀

sypac077
12. máj 2013

@nicci254 možno by si bola prekvapená s akým uspechom sa bravčova mast využiva napr. na popaleniny, aby sa predišlo jazvám, ba dokonca aj na samotné jazvy
jediné minus je, že smrdí, ale nato stačí do nej zamiešať nejakú bylinku 🙂

nicci254
12. máj 2013

@sypac077 moze byt ja sa nehadam 😀 to bola len taka moja predstava 🙂

scajus
12. máj 2013

@sypac077 ako to inak dopadlo s tym gelom?odpovedali ti?

sypac077
12. máj 2013

@scajus no ešte stále nie, skúsim im napísať ešte raz to isté, možno prehliadli ten mail

evelin89
13. máj 2013

Ahojte. Tiez by som sa chcela podelit so skusenostou s roaccutane. Od 12tich rokov som mala akne na tvary, dekolte a chrbate. Vlasy sa mi mastili. Ked som si ich rano umyla, uz vecer boli znovu mastne. Ked som chcela ist do skoly som sa hnevala sama na seba. Uz ako 12rocna som sa maskovala makeupom. Chodila som koznej doktorke a vzdy mi dala len nejaku mast alebo antibiotika. Nikdy nic nepomohlo. Pred mesiacom som zmenila koznu doktorku a ked som jej povedala co vsetko som skusila mi predpisala roaccutane. Upozornila ma aby som si davala velky pozor pred otehotnenim a ze tie lieky maju vela neziaducich ucinkou ale nech sa nezlaknem. Ze budem mat suchu pokozku a musim vela pit. Este mi zobrala krv, kolko mam tuku v krvy lebo tieto lieky sa rozkladaju v tukoch. Predpisala mi roaccutane 20mg rano, 10mg vecer. Po 2tyzdnoch som na sebe zbadala zmenu. Tvar sa pekne hojila, vlasy som si prestala umyvat kazdy den. Teraz mam 4-5den vlasy vonave a svieze. Co si ani nepamatam kedy som bola taka spokojna sama so sebou🙂 Je pravda ze pokozka je ovela suchsia ale treba si kupit mastny krem a dobre labello na pery. Ja pouzivam niveu tu tmavo modru. Vecer a rano sa poriadne nakremujem a pusu kazdu chvilku..treba mat balzam na pery stale u seba. A nezabudat vela pit. Teraz beriem lieky mesiac a nevidim ziadne neziaduce ucinky len to, ze sa kazde rano rada uvidim v zrkadle bez obav ci tam nemam zase nieco nove. Pred tym ako som tie lieky zacala brat som si na nete pozrela videa a vela znich ma vystrasilo ze sa pokusili o sebevrazdu..ja si myslim ze ked clovek vyzera lepsie a je spokojny sam so sebou sa moze len tesit ze moze rano vstat a ist na ulicu bez makeupu a so sviezimi vlasmi. Neviem ako to bude dalej ale uz teraz som spokojna. Zevraj ich musim brat 6mesiacov.

kdy
13. máj 2013

@evelin89 tak to máš super , že ti to tak rychle zabírá. Mně to zabralo až po 4,5 měsících a mezitím se mi to zhoršilo, byl jsem z toho dost špatný. Jen ta dávka se mi zdá malá, ikdyž třeba máš mín kg než já 😉

sypac077
13. máj 2013

@evelin89 ono tá samovražedné sklony sú vraj sposobená tým, že vlastne vysoké dávky vitamínu A/Roaccutane odbúravajú z tela vitamín D, preto je ideálne brať pri A-čku aj D-ečko tým zniži toxicitu
a čím je menej v tele vitamínu D, tým je horšia nálada, preto cez leto sú ľudia štastnejší, pretože slnečné žiarenie vytvára v tele vitamín D
takže sa príliš nestresuj, tabletky musíš brať určite obdobie, aby sa predišlo relapsu, kolko vážiš? podla váhy sa určije gramáž lieku

nicci254
14. máj 2013

@ali12377 prosim ta ked tebe volali ohladom toho rakytnikoveho mydla, nepovedali ti kedy ho budu zasielat?

evelin89
14. máj 2013

Ja mam 58kg. O tom vitamine D som nevedela. Dakujem za info.

sypac077
14. máj 2013

@evelin89 ale zatial to nemiešaj s roaccutanom, to maximálne v prípade, že by si mala ťažké depresie

ali12377
14. máj 2013

@nicci254 ahoj, volali mi, že až 11tého mája mi to vedia odoslať,, no ale momentálne som v zahraničí, tak neviem, či balík prišiel, zrejme asi nie, lebo som dala adresu na našich, a ešte mi mamka nevolala :D
ktovie možno to mydlo nemajú ani na sklade, možno ho len teraz zháňajú kadetade. 😉

ali12377
14. máj 2013

ako som spomínala som v zahraničí, včera na žúrke, kde samozrejme som sa nonstop vyhovárala, že ja piť nemôžem, kvôli liekom........ a každý mesiac mi robia odber a musím ho mať dobrý bla-bla............. jeden týpek sa na to chytil a začal hovoriť, že tiež nedávno bral lieky, na ktoré nemohol piť a každý mesiac mu robili odber,,,, no a potom sme prišli na to, že tiež bral roaccutane... ale to je nič, ale čo mi potom povedal, doteraz mi to vŕta v hlave 😖

povedal, že je to veľmi ťažký liek, tiež hovoril, že bol dosť náladový, veľakrát smutný, agresívny a nič sa mu nechelo, suché pery, atd (presne moje vedľajšie účinky 😀 😀), no ale nie toto som chcela zdôrazniť, povedal, že tento liek sa má brať len raz, čiže len jeden liečebný cyklus,,,, lebo ak sa liečba opakuje je vysoká pravdepodobnosť bujneniu rakovinových buniek teda vzniku rakoviny, som ostala v šoku, a doteraz tomu neverím,,, hovoril to presviedčavo, že aj lekár mu to povedal, a že u nich všade to píšu ked to dá do google, tak neviem,,,

túto hypotézu som ešte fakt nepočula nikde, ani nečítala, neviem či tomu mám veriť

jujko12345
14. máj 2013

@ali12377 ja som o tom cital na zahranicnych forach....ba dokonca tu jedna davala linky na to ....ze tento liek moze sposobovat rakovinu hrubeho creva a ze niektori pacienti v odsupe rokov dostali rakovinu ale neviem ja tomu moc neverim ani nechcem verit.......ale najviac ochoreni na rakovinu je psychickeho razu..ked sa clovek traapi a smuuti tak si ju sam moze privolat...napr clovek ktory ma akne sa tiez ako keby traaapy a tento liek ho ma vyliecit a zlepsit zivot a zaroven mu poskodzuje zdravie 😀 co uz ...

jujko12345
14. máj 2013

@ali12377 podla mna riziko sa zvysuje aj ked niekto berie vysoku davku na jeden raz ...to ako keby bral dva razy ....nad 120mg/kg by sa to nemalo vobec brat potom to je uz toxicke

ali12377
14. máj 2013

@jujko12345 ono to je všetko možné 😀
teraz mám v sebe viac ako 175 mg/kg a do konca liečby budem mať 195 mg/kg 😀 tak ale radšej umrem, ako keby som mala to svinstvo na tvári a sedela uzatvorená doma bez cieľa v živote 😉

jujko12345
14. máj 2013

@ali12377 ja mam v sebe necelych 110 mg na kg som to ku koncu uz flakal a nechcel som to brat ...stale sa mi vyhadzuju vyrazky ale to take malilinke niektore cervene a stale mam tie cierne bodky na cele ...........kazdy raz umrie 😀 tak to ti verim ja som na tom podobne 😀 aj skoro mesiac po liecbe mam tie skvrny po akne stale cervene ako repa ..mozno iba o trosicku bledsie ako pred pol rokom ale stale su hrozne a zdialky to vyzera ako akne ... uz chcem ten dermaroller

nicci254
14. máj 2013

@jujko12345 tak s tou rakovinou hrubeho creva by som tomu aj verila lebo napr. ja odkedy som dobrala tento liek tak chodim ak to mam napisat slusne castejsie na velku potrebu.. 😒 bohuzial rakovinu dnes uz moze dostat hocikto z hocicoho kedze cele ovzdusie a vsetko co sa dostane do nasho tela obsahuje velke mnozstvo jedov

sypac077
14. máj 2013

nj Roaccutane je svinstvo, snáď lekáry v budúcnosti budú dávať pacientom lepšie rady(tj. úprava stravy, potláčanie DHT roznymi vitaminmi, či bylinami), nie len maste, či krémy, ktoré tento problém len z časti potlačujú, prípadne možno v budúcnosti dajú do obehu ten SMT D002 alebo niečo iné

jujko12345
14. máj 2013

@nicci254 to mass pravdu ...jedlo ovzdusie stres trapenie zivotosprava spanok.....zo vsetkeho to moze prepuknut .....a ty ako dermaroller pouzivas ?? jazvicky ako su lepsie ?? teda ak to pouzivas

sypac077
14. máj 2013

s tou rakovinou to je pravda, preto treba s niečím čistiť hrubé črevo(minimálne potravou nato určenou)

jujko12345
14. máj 2013

@sypac077 a cim sa by sa to malo cistit ?? najke caje ? ovocie ??

sypac077
14. máj 2013

@jujko12345 ťažko povedať, skús niečo nájsť na internete(overené zdroje), ale viem, že citron napr. prípadne ovsené vločky, zelenina, dokonca klistír 😀

nicci254
14. máj 2013

@sypac077 ja sa snazim jest aspon musli a cerealne pecivo kvoli tej vlaknine aby som mala creva ok.. ale myslim ze je lepsie ist trikrat sa vys**t ako mat zapchu 😀

nicci254
14. máj 2013

@jujko12345 momentalne nepouzivam.. odkladam to po statniciach kedze uz takto mam dost stresov a nemam na nic naladu 😒

sypac077
14. máj 2013

@nicci254 ty tie črevá vlastne takto prečistíš, takže nevidím natom nič zlé 🙂

jujko12345
14. máj 2013

@nicci254 a kolko si si dala odstup po roacc ?? kym si ho zacala pouzivat ??