Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

ali12377
25. feb 2013

@kdy zatiaľ nie je potrebné znížiť dávku, nie je to až také vysoké :D aspoň podľa lekára, on povedal, že je to v pohode :D to iba ja stresujem

kathulka
25. feb 2013

@kdy ja tiež musím chodiť na krv každý mesiac, bez toho mi doktorka ani recept nedá 🙂

kdy
25. feb 2013

@ali12377
@kathulka mně píše na 2 měsíce...........

kdy
25. feb 2013

@ali12377 tak nestresuj, já mylslím, že když ti stoupne cholesterol tak ti léky nevezme, nejdřív zkusí jen snížit dávku 😉

betus21
25. feb 2013

@kdy ja pôjdem teraz v marci na krvné testy a to bude teda šou, som zvedavá aký mám cholesterol, dúfam, že všetko dopadne tak, ako má 🙂 aj keď na začiatku som ho mala super 4 aj niečo takže ešte nejaká tá rezerva 😀

ali12377
25. feb 2013

@kdy môže to byť tak, vôbec ešte neprišla reč, že by som musela vysadiť lieky. A dúfam, že už viacej nestúpne, lebo nerada by som znižovala dávku, lebo mne to slabo zaberá aj tak, ja by som najradšej zvýšila dávku na 60mg 🙂

ali12377
25. feb 2013

@betus21 cholesterol máš 4 🙂 ty si ako bábätko 🙂, ja aj bez Roaccutanu som mala stále okolo 5,2-5,5

kdy
25. feb 2013

@ali12377 no vidíš 🙂 zbytečně plašíš 🙂 , nic by ti nevzala. A proč máš pocit, že ti málo zabírá ?

ali12377
25. feb 2013

@kdy stále mám vyrážky, nové sa mi netvoria, to sú ešte tie pôvodné, ktoré som aj mala také drobné na lícach, síce už je ich menej ale ešte stále v určitom uhle ich je veľmi vidno, vadí mi to, a ani pleť nemám suchú, skôr iba takú dehydrovanú,,,, a to už roaccutane beriem 5ty mesiac

kdy
25. feb 2013

@ali12377 já taky nemám nijak zvlášt vysušenou plet....

ali12377
25. feb 2013

@kdy 8 mesiacov mám brať, tak uvidíme 🙂,, ty koľko mesiacov máš brať?

kdy
25. feb 2013

@ali12377 já taky tak

jojka120
25. feb 2013

dievcata a chlapec 😉 dakujem, ja som len bola zvedava, lebo nasa doktorka to vidi uz ako poslednu moznost liecenia. dcera brala atb, potirala sa eryfluidom, na noc mala eclaran a potyzdni tak strasne spuchla, ze som sa zlakla ci nema daku alergiu, ale pani dr. povedala, ze to tak ma byt, v piatok jej vezme krv a podla toho predpise lieky. tak hadam to pomoze...

kathulka
25. feb 2013

@jojka120 a koľko rokov má dcéra? Aký stupeň akné má? Ako dlho už s tým bojuje?

jojka120
25. feb 2013

@kathulka ona ma 19 rokov, a ppodla pani dr. ma tazky stupen akne a asi tak od oktobra... predtym sme to brali ako normalne akne, ale ked a jej zacali robit obrovske pupaky, uz sme isli na kozne, ale toto je uz druha dr. lebo ta prva nam moc nepomohla... aspon podla mna, ona predpisala len tu rsb vodicku a tou sa mala umyvat...

jojka120
25. feb 2013

joj a este mi svagrina doporucila kupi to koloidne striebro, tak aj to som jej kupila...

sypac077
25. feb 2013

@jojka120 eclaren a ani eryfluiyd by som nepoužéval, strašne ničia kožu, Benzoylperoxid max 2,5%, u Eclarenu je až 10%.... kedže má ťažké akné, tak jednoznačne roaccutane, pretože ťažké akné jej môže zanehať jazvy, ktoré sa pomerne dlho odstraňujú a naviac ošetrenia sú drahé, koloidne striebro je dobré, ale neviem,či to nebude kontraproduktívne pri Roaccutane
z vedlajších účinkov sa treba pripraviť na suché pery(stačí jelení loj), suchšiu tvár(nejaký kvalitný hydratačný krém, prípadne nejaký Bio olej typy jojobový a podobne) a hlavne sa treba chrániť pred otehotnením(nemusí užívať Antikoncepciu, aj keď lekár nakáže, podla mňa Antikoncepcia môže tú liečbu ešte zpomaliť, prípadne po vysadení Antikoncepcie sa môže akné vrátiť), povedz dcére nech si nato dáva veľký pozor, inak je to viacmenej bezproblémová liečba, sem tam bolia kĺby, oči, môže tiecť krv z nosa(kvôli praskaniu cievok,ale je to len dočasne, sám som to mal, nič hrozné to nieje)
všetky nežiadúce učinky sa po liečbe vytratia, takže netreba sa toho nejak báť

kristina17
25. feb 2013

Ach ja mám pocit , že mne zaberá až príliš... 😒 beriem ho 8 dní a : neskutočne vysušené pery , suchá pokožka , tie podkožné vyrážky začínajú vychádzať na povrch , na ústach sa mi vyhodil herpes a na oboch stranách úst kútiky a dnes mi bolo neskutočne zle , dokonca som vracala... 😖 . Neviem.. možno my bolo nevoľno z niečoho iného.. možno som len niečo zjedla čo mi nesadlo ...ale začínam mať obavy . Chcem vydržať celú liečbu a zbaviť sa akné , takže sa snažím proti vedľajším účinkom bojovať 🙂 . Myslíte , že je to zatiaľ v pohode ? 🙂

liadecastelo
25. feb 2013

@betus21 :D no este som sa nezos*ala, to by bol v praci trochu trapas

liadecastelo
25. feb 2013

S cim jete roaccutane?

sypac077
25. feb 2013

@kristina17 tie kutiky som mal aj ja, treba tie pery premastovať, kup si hojivy zázrak na nete(z oriflame)...
tie podkožné vyražky ti musia vyjst na povrch, s tym musíš počítať
môžeš napísať čo si jedla alebo čo pila, podla toho by sa dalo zistiť, či ti to nesadlo, prípadne s čím si zapíjala alebo s čím si skôr jedla tie tabletky?
ak sa môžem spýtať, akú máš dávku?

sypac077
25. feb 2013

@liadecastelo ak ráno nestíhaš, tak si užívanie presun na poobedie, prípadne večer, na tie tuky netreba zabúdať, je to derivát vitamínu A, takže čím sa menej toho rožloží tým menší účinok+vačšia toxikácia v pečeni
stačí to jesť s niečim, čo má tuk, či živočíšny, či rastlinný

betus21
25. feb 2013

@liadecastelo To hej ja som išla do školy vtedy, takže som letela na záchod na akademickú pôdu 😀 ...ale inak jem Roa keď zjem niečo tukovejšie, syr, šunku alebo tak a potom si to len zapijem mliečkom...dávala som si ho aj s olivovým olejom, ale z toho mi bolo ťažko, tak som nato kašlala 🙂

martinasukennikova
25. feb 2013

baby jedna otazočka beriem aknenormin. už začínam 4 mesiac. ale mne sa zdá že mi to vobec nepomáha :( lebo tvár mam hroznu ani von nechodím lebo sa mi to nedá prekryť make-upom . samí červený flak mam . sa mi šúpe celá tvar a kedže nechcem byť ako ryba tak si to ošupem a potom to je niečo hrozne :( je to normálne ??,?

kathulka
26. feb 2013

@ali12377 no ahoj 🙂 tak som poskúšala..mám klasický Toleriane Teint odtieň 10 a 11..ja si pôjdem kúpiť tu 10, nakoľko 11 sa mi zdá už dosť tmavá, je medzi nimi dosť skok..keď tak dám na 10 trošku tmavší púder..neviem, akú máš Ty pleť, možno by Ti vyhovovala aj tá 11, neviem 🙂 betus21 má tiež tusim 10..a potom mi dala este vzorky Toleriane Teint ale to je nejaký hydratačný, ten je dosť krémový, taký dosť tekutý, ľahko sa nanáša, ale kryje úplne málo, čo sa dalo čakať, keď je to take krémové 🙂 ten klasický sa pekné prispôsobil, snáď to bude fajn teda no 🙂

kdy
26. feb 2013

@sypac077 mysllíš, že stačí když to jím na křupky s mlékem??

kdy
26. feb 2013

@martinasukennikova ahoj, podle mě to při léčbě normální je. Někdo se loupe hodně , někdo málo . Já třeba ani moc ne. Ale stejně jako ty jsem měl zhoršení a ještě ve 4 měscíích pocit, že to nepomáhá, jen je to horší. Tak vydrž, někomu se to zlepší brzy někomu dýl 😉

kathulka
26. feb 2013

TNejak moc sa tu začína riešiť tá strava, až začínam mať stres, či nerobím niečo zle..ja mám 40 mg denne, jedňu tabletku a dám si ju vždy po obede..a obedy mávam sýte, tak snáď dobre, či mýlim sa? 🙂

scajus
26. feb 2013

@kdy kto ti povedal ze sa tesim? Kazda vyrazka co sa mi robi je taka vodova a mam po tom chrasty,flaky,jazvy.a nejde mi to hojit vobec.. hlboko uvazujem ze to prestanem brat..ani davat som si to nemala..este raz sa rozhodnut tak si to nedam.

kathulka
26. feb 2013

@scajus mne tiež ostávajú flaky, chrasty, jazvy, ale dúfam, že to všetko zmizne, vyhladí..