Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

jujko12345
3. mar 2013

@kathulka ano ked ich mas menej alebo len par tak sa tolko nesledujes a nemas s tym problem ...ale isto mu to nevybledne uplne skor ako za 40 dni

kathulka
3. mar 2013

@jujko12345 ono mu to dlho nebledlo a potom z ničoho nič to tak radikálnejšie zacalo blednut..proste, ked sa na to nesustredis, nesledujes to 46x za deň, tak sa to začne zlepšovať ani nevies ako..ale nesleduj sa no, dá sa to? 😀

ali12377
3. mar 2013

pravdu povediac teraz si chcem pozháňať krémy a bahno značky Dr. nona, je to na prírodnej báze, mala som to raz a som bola spokojná, chcem to, nechcem žiadnu chémiu.

jujko12345
3. mar 2013

@ali12377 ano take dierky mam ako keby poory ....na cele mam asi take dve malilinke jazvicky a este ako keby som mal take ciary na cele zo suchej koze a vyzera to nepekne

jujko12345
3. mar 2013

@kathulka ano je to pravda ked sa na to divas si natahujes kozu stale sa nejako hybas tvarou a sa ti drazdi cervenie a pocass uzivania mas plet podrazdenu je toaj tym :D

ali12377
3. mar 2013

@jujko12345 treba zachovať kľud 😉 nestresuj, všetko bude ok, tie póry tiež môže ešte zmiznúť a stiahnuť, takéto veci ak bude potrebné kľudne budeš riešiť po roacc. a to aspoň 6 mesiacov po roacc.,, takže na takéto máš ešte čas, zbytočne sa stresuješ kvôli tomu, ja takéto veci ešte vôbec neriešim 😵 zbytočne by som sa stresovala

kathulka
3. mar 2013

@ali12377 to Ti závidím, ked si vieš povedať, že zatiaľ sa nestresujes..ja rozmýšľam už x mesiacov dopredu, že čo bude a tak..🙂

jujko12345
3. mar 2013

@kathulka to je najhorsie ked rozmyslas co bude za x mesiacov ---premyslaj co je teraz v pritomnosti ...aj co sa tyka akne

ali12377
3. mar 2013

@kathulka tak preto nerozmýšlam dopredu, lebo ja akné stále mám 😠 a žiaľ kvôli tomu stresujem,,, lebo kým akné budem mať ďalej nemôžem riešiť nič, ak by sa mi už pleť vyhladila, tak by som rozmýšlala, že čo potom, ale takto nie 😒

kathulka
3. mar 2013

A ako je to s tou suchou pletou? Bude taká extrémna vysušená po celú dobu liečby? Či ked sa stav pleti zlepší, zmierni sa aj tá suchost? Či taká suchá budem ešte aj pár týždňov po dobratí liekov?

kdy
4. mar 2013

@kathulka já myslím, že je to u každého jiné....... je možný, že se ti ta suchost zmenší.
Já extrémně suchou plet neměl ani na začáktu ani ted..

betus21
5. mar 2013

@kathulka moja, suchú pleť budeš mať aj po dobratí ešte pár dní alebo týždňov, kým sa nezačne z tela odbúravať roacc...spolužiačka keď to dobrala tak mala ešte 2 mesiace suchú, potom ju mala už peknú, nie moc suchú ani mastnú a doteraz ju má super, a to je už rok po liečbe 🙂

kathulka
5. mar 2013

@betus21 a červené fľaky jej zmizli? Či ani nemala? To je teraz to jediné, čo riešim 😠

betus21
5. mar 2013

@kathulka už si nepamätám aké to mala tesne po dobratí, ale teraz nemá na tvári nič, a to doslovne 🙂 nemá ju už takú presušenú, ale peknú prirodzene suchú, skôr hydratovanú 🙂 no ona dúfa, že sa jej nezačne pleť zas vyhadzovať 😕

kdy
5. mar 2013

nevíte někdo za jak dlouho po dobraní roa se můžeš začít opalovat?

kathulka
5. mar 2013

@kdy ja som počula niečo o 2 mesiacoch..ale to som len počula, vôbec to nie sú overené informácie 🙂

slovacisko112
5. mar 2013

Ahojte, Roa neberiem už cca 8 mesiacov... Tvár je dá sa povedat v pohode a na udrzavanie skvele pomáha zinková mast! Fakt za to celé obdobie čo som sa trápil s akne som vyskusal vsetko... investoval som kopec penazi do kozmetiky a kozmeticiek, a nakoniec zistim ze najviac mi pomáha masička za 2eurá... Toto je celý dnešný svet....

kdy
5. mar 2013

@slovacisko112 ahoj a jak to u tebe probíhalo? kdy ti to zabralo, měl jsi jizvičky....atd.?

kdy
5. mar 2013

@slovacisko112 a jaké máš ted problémy, že používáš zinkovou mast?

jujko12345
5. mar 2013

dneska som sa zase na seba dival v zrkadle ako pako :D ...a videl som na nose a okolo nosa take dierky a malilinke ciarky ako keby priehlninky :D sranda ze tam som akne nikdy nemal ani som si nic tam netlacil ...je to normalne len taka popukana pokozka ?? co ma kazdy ? poozeral som sa pod silnym svetlom..... lebo som to videl aj na dalsich castiach tvare kde som akne nikdy nemal ....inak je podla mna pravda ze koza pocas brania roacc zostarne,...kamarat co to bral ma dost viditelna vrasky na cele a to ma len 2O rokov aj mne sa zaccali robit take ciary na cele....je to tou suchou kozou a neverim tomu ze roacc sa pouziva ako omladzovacia procedura ako som cital na inych forach ....inak tie mmalilinke ciarky co mozem nazvat jazvycky daju sa vyhladit ??? mam take tri mensie na cele ako keby :/ co je najlepsie ?? dernalloler ?

ali12377
6. mar 2013

@jujko12345 proste nerieš takéto veci, lebo sám sa donútiš do nerpíčetného stavu, mysli pozitívne a nepozeraj sa každú chvíľu do zrkadla 😉 uvidíš bude to lepšie

kathulka
6. mar 2013

@jujko12345 Ty sa nepozeraj stale do toho zrkadla, zblázniš sa z toho. A este aj pod takým umelým nočným svetlom, tam musí tvoja pleť vyzerať úplne inak ako na klasickom dennom svetle. Čiarky, mini dierky a podobné nerovnosti pleti, to má každý. Čistí sa Ti celá pleť, to je normálne, že to teraz viac vidíš, viac si to všímaš, teda ty až moc 😉. Fakt sa nemôžeš stale sledovať v tom zrkadle. Zbytočne sa stresujes. Tá pleť sa ti mení, čistí, upravuje, nerieš to, nevšímaj si to. To je to najlepšie, čo môžeš teraz spraviť 😉. A dermaroller vyzerá byť fajn, ale asi to zbytočne skoro riesis, ešte máš kopec casu 🙂

jojka120
6. mar 2013

ahojte, ja by som sa chcela opytat hlavne dievcat 😅 aj vy ste dostali od dr. tehotensky test? dcera ho dostala a za dva tyzdne ked pojde na kontrolu ho ma doniest ukazat.... 😀

kathulka
6. mar 2013

@jojka120 moja dr.toto nerieši, povedala som jej, že HAK nechcem, že som zodpovedná a teda ani test mi nedáva robiť..ale viem, že niektoré dr.to berú dosť seriózne a dávajú to robiť, to je len dobré 🙂

jojka120
6. mar 2013

@kathulka ok, no a ja len budem dufat, ze bude negativny 😀

kathulka
6. mar 2013

@jojka120 zlatá mamina 😉

liadecastelo
6. mar 2013

Ahojte,
tak pre tych, ktori maju alebo budu mat problem so suchymi ocami - odporucam HYDROGEL, je pomerne dost drahy(cca 400 Kč), ale ucinny, kvapky su oproti tomu nic a konecne si rano nemusim rozlepovat oci 🙂

liadecastelo
6. mar 2013

Myslite, ze mozem brat psyllium pocas Roa?

scajus
6. mar 2013

ahojte ludia neviete nahodou, ci pomaha nechtikova mast na hojenie.. mam taky problem ze som mala taku strasnu vyrazku dost dlho, aj som si to tlacila ale nepomohlo a mala som to cervene a teraz vcera mi to prasklo a okolo to mam fakt ze brutalne cervene.. je to vidno asi z 20 km :/ a na tom mieste kde bola ta vyrazka mam taku priehlbinu az do mäsa a strasne sa bojim ze sa to uz nezahoji.. lebo je to dost velke take 1, 5 X 1 cm .. vyzera to dost desivo a uplne som zufala :/ tak ci neviete nahodou co by pomohlo na rychlejsie hojenie.. dakujem 🙂

martinasuttova
6. mar 2013

Ahoj ako to tu tak sledujem tak vsetci mate problem s tymi cerveny flakmi. Ja ak ked si vyrazku celu rozrypem tak to mam cervene asi tak den a pri beznom natieratni mi do tyzdna pekne zmyzne. Maximalne ma par takych tmavsich fliacikov ale malych. doktorka povedala ze tie zmyznu same.Fakt neviem cim to bude. Na cistenie pouzivam miceralnu vodu Bioderma Sensibio potom dalacint T emulziu ale len na vyrazky a rakytnikovy alebo Borakovy olej.....