Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

slovacisko112
8. máj 2012

A ešte jedna otázočka :D Na niektorích diskusiách som čítal ze niektorí to brali len 3 messiace , denná dávka 20mg posledny mesiac 30mg, a ze sú tri roky po liecbe a po akné ani stopy. Boli to asi prípady ktore nemali to akné v najhorsom stave, no ale tak co si o tom myslite? :D

nicci254
8. máj 2012

@aspinka mne kozna povedala ze to je povinne, okrem antiky sa treba chranit aj mechanicky, lenze odomna nepytala ziadne potvrdenie lekara ze beriem antiku, len sa ma spytala ci ju beriem a to je cele..cizeee.. ak ju nechces brat, proste koznej zaklam ( ak nebude pytam papier z gyndy) ale vystavujes sa riziku ze otehotnies a nasledne bud potratis alebo na potrat budes musiet ist, takze je to len na tebe ale myslim ze viac dievcat tu spominalo ze antiku nebralo a koznej povedali ze hej

nicci254
8. máj 2012

@slovacisko112 nik sa tu nevrazdi :D ale ked ma 25 rokov nebolel chrbat a teraz ma boli tak som si to urcite nevsugerovala, a ze ma boli fest! 😒 boze, uz nech to doberiem! 😀

slovacisko112
8. máj 2012

@nicci254 Tak to ti verím , to si si nevsugerovala asi fakt :D No ja mam uz teraz po mesiaci plet dá sa povedat bez vyrazky, a fakt velmi rozmyslam ci to budem brat tych 6 mesiacov, lebo berem iba 20 mg denne :/ ja neviem asi je hlupost ked to budem brat napr.len tri mesiace nie?

nicci254
8. máj 2012

tak myslim ze vies, ze najlepsie je vybrat tych 120 mg krat vaha, cize nechapem co sa presne pytas..ja ked som dosla ku koznej ze chcem roa, som mala asi 3 pupaky dokopy a mastnu plet, a aj mne sa zahojili vsetky asi po mesiaci, ale nebudem riskovat a ked uz to beriem 5 mesiacov si myslim ze este ten jeden dajako zvladnem. netreba sa spoliehat na to, ze uz po mesiaci sme mali plet bez pupakov...

lili1313
8. máj 2012

@aspinka ja som HA nebrala, nebrala, lebo u mna nebol dovod. ak by som mala partnera, tak urcite beriem. zalezi od lekara, ako sa s nim dohodnes, ale ak vie, ze mas partnera, tak asi bude na tom trvat.

slovacisko112
8. máj 2012

@nicci254 Tak to ano ak si to brala uz 5 mesiacov tak to uz ten mesiac sa da vydrzat... Len ma to zaujalo trocha tie prispevky ze to brali 3 mesiace dá sa povedat v rovnakych davkach ako ja a uz sa im to nevratilo :D No uvidím asi po troch mesiacoch, ako to bude aj s vedlajsimi ucinkami, ale radcsej to doberiem celé, istota je istota :D

geneo
8. máj 2012

ono v amerike to skoncilo preto lebo vyrobca mal na krku plno zalob. v europe to bezi len preto lebo je tu iny pravny system a nemoze farma firmu hocikto len tak jednoducho zazalovat. pre nic ine.

ten liek je svinstvo a aj bude. zlozenie lieku sa rokmi nezmenilo kedze zakladna latka zostava rovnaka a zatial nikto nezistil ako vlastne posobi na cloveka. je to vedlajsi produkt chemoterapie na ktoru sa povodne pouzival a pouziva - vid moje predchadzajuce prispevky.

ja mam vyse roka po predcasnom vysadeni a mam stale nenormalne problemy s ocami. som jeden z mnoha ktory maju tieto problemy. som rad ze nemam ine problemy ako - impotencia, dodrbane creva, zaludok, kosti, klby, vypadane vlasy, vypadane zuby, poruchy spanku, dozivotne znicenu pecen, .... podotykam su to vsetko zdravotne problemy ktore zostavaju dozivotne ako pamiatka na ROA.

okrem ineho mam stale problem so suchymi perami, ekzemami, padaju mi mierne vlasy.

na druhej strane mi roa zabral aj ked dom ho bral iba 40 dni. vsetko ciste. keby som sa mohol znovu rozhodnut ci brat alebo nebrat..... volim nebrat. aj napriek tomu ze mam vsetko ciste.

btw, nechcem strasit ale ten kto si mysli ze ked pocas uzivania mal len mierne priznaky este nic nevyhral. staci pozriet zahranicie a poznatky ludi ktori to uzivali ..... niektorim sa objavili zdravotne problemy 5-10 rokov po dobrati. nikto samozrejme nedokazal ze je to z ROA, ale tych ludi je dost vela a vsetci maju jedno spolocne - brali ROA (plnu davku).

slovacisko112
8. máj 2012

@geneo Nechces strasit, ale strasis... Bral si ho iba 40 dní a doteraz sa ti to nevratilo??

geneo
8. máj 2012

@slovacisko112 nie ... doteraz vsetko ciste. aj ksicht nemam mastny.

geneo
8. máj 2012

@slovacisko112 inak so strasenim to nic nema..... su to fakty. ten liek je v obehu 25+ rokov.

slovacisko112
8. máj 2012

@geneo A v Amerike to neskoncilo, pretoze som cital kopu aj zahranicnych forov, USA, anglicko a tí ludia to tam normálne berú. Ja viem ze si z toho urcite znechuteny, ze mas problem s tymi ocami, ale zdá sa mi trocha nereálne aby sa po 10 rokoch v niecom zhorsil zdravotny stav a mal by to na svedomi tento liek. Ale tak neviem niesom doktor ani nic podobne takze sa do toho nevyznám. A inak ja rozmýšlam nad tým že by som liečbu ukončil skorej tiež, aj ked okrem suchych pier nemám žiadny iný neziaduci ucinok zatial, ale aj tak... Na tvary uz dokopy nic nemam , a nikdy som to neake extra zle ani nemal, tak by mozno stacilo aj neak 2-3 mesiace liecby ... kurna nechapem preco nemozu vymysliet nieco co by zabralo tak ako roa a popri tom by to nemalo tak neziaduce ucinky, neverim tomu ze sa to pri dnesnej vede neda :/

slovacisko112
8. máj 2012

@geneo Tak to je inak fakt dost zaujimave, nakonec sa ukaze ze to staci brat mesiac dva, a aku davku si bral?

geneo
8. máj 2012

@slovacisko112 v amerike je tento liek zakazany od roku 2009. pokial ho tam niekto berie tak len nacierno a na vlastne riziko ze nebude moct nikoho zalovat.

vynatok z wikiny:
In 2009, Roche decided to pull Accutane off the US market after juries had awarded millions of dollars in damages to former Accutane users over inflammatory bowel disease claims. Among others, actor James Marshall sued Roche for $11 million in damages over Accutane-related disease that resulted in removal of his colon.

geneo
8. máj 2012

@slovacisko112 ja som bral 50mg denne na 85 kilo vahy.

mne sa do 2 tyzdnov vsetko vycistilo...

slovacisko112
8. máj 2012

@geneo No vidím ze to mas dobre prestudovane :D , a akú si bral tú davku?

geneo
8. máj 2012

@slovacisko112 davka je vyssie 🙂 co sa tyka prestudovania .... viem toho viac ako moja doktorka + ocna dohromady. kedze som si ho po 40 dnoch vysadil sam a neordinoval som si liecbu oci.... lol

slovacisko112
8. máj 2012

@geneo No tak teraz si mi dal chrobaka do hlavy :D jedna vec je tá ze ide leto a ku koncu augusta by som chcel ist na dovolenku, a druha vec je tá ze tvár mám čistú . až na jednu dve vyrazky 😖 Toto balenie este urcite doberiem, co je teda este 2-3 tyzdne a potom sa skúsim poradit s doktorkou aj ked ta bude urcite trvat na tom aby som pokracoval 😔

geneo
8. máj 2012

@slovacisko112 ja som zistit zo zahranicnych for ze to ci sa ti to vrati po dobrati alebo nie je sanca 50:50 .... ako loteria. nikto ti to nezaruci ani po dobrati kumulativnej davky.

dalsia vec preco nelutujem ze som to vysadil .... nikto si to neuvedomuje ale (som zvedavy kto mi to spochybni):
cim je clovek starsi tym je (jednoducho povedane) suchsi 🙂 koza sa na starobu vysusuje. to znamena ze pokial zabijes 80%+ mazovych zliaz teraz ked si mlady tak ked budes stary a tych 20% zvysnych nebude stihat produkovat dostatok mazu mas velky ale velky problem.

najlepsie su prispevky na forach od ludi ktori to brali ako 25 rocny a teraz maju 45 rokov 🙂 stoji fakt za to.

slovacisko112
8. máj 2012

@geneo Heh tak to ano, v tom mas pravdu. Dobre ze si sem napísal, teraz som uz viacmenej presvedceny ze doberem toto balenie a arivederči squadra :D To co som ja cital tak sa to vratilo aj tym co vybrali celkovu davku, a na druhej strane mne sa ani nema co vracat, max tak mastna plet a par pupakov. teda myslim ze horsie ako predtym by to byt nemalo...

geneo
8. máj 2012

este jedna vec ako dodatok pre tych ktori su tu novi a necitaju starsie prispevky 🙂 aj keby mali.

"Isotretinoin" co je latka ktoru obsahuje ROA a zatial nikto nezistil ako funguje a preco robi to co robi:
Isotretinoin's exact mechanism of action is unknown but several studies have shown that isotretinoin induces apoptosis (cell death) in various cells in the body such as cells in meibomian glands, hypothalamic cells, hippocampus cells and important for treatment of acne, in sebaceous gland cells.

dolezite z toho hore je toto "have shown that isotretinoin induces apoptosis (cell death) in various cells in the body such as cells in meibomian glands" co v praxi znamena ze to meni strukturu koze na bunkovej urovni... permanentne.

"Isotretinoin" je umely vytamin A ktory si dava kazdy do tela v toxickych davkach pokial berie ROA. tym ze je toxicky a hlavne umely sa tazko odburava. mne sa doposial nedostal na 100% z tela. ano v letaku je 1 mesiac ... bla bla bla. niekolko doktoriek mi povedalo medzi 4 ocami ze mozem ratat kludne s tym ze bude trvat aj rok kym ho dostanem z tela.

ja som isiel do liecby s tym ze som vedel presne co ma caka. preto som to aj po 40 dnoch dobrovolne z mojho vlastneho podnetu vysadil. jedine co lutujem je to ze som to nevysadil o 7 dni skor. mohol by som mat oci v pohode.

manik ktory to na jednom fore bral o 5 dni dlhsie ako ja musi kvapkat kazde 2 hodiny denne umele slzy a doktori mu povedali ze bude rad ked na starobu nebude slepy. bral ROA 45 dni.

nie je to strasenie ani nic podobne, su to len hole fakty. je to liek ako kazdy iny, antibiotika su tiez nebezpecne ale rozdiel medzi antibiotikami a ROA je ten ze ROA berieme 4, 5, 6, 9 mesiacov alebo dokonca viac a antibiotika kolko? 5 dni? 7? o tom to je 🙂

kazdy si musi zvazit rizika a hlavne sledovat co sa s nim deje 🙂 o tom to cele je. a nezlahcovat 🙂

slovacisko112
8. máj 2012

@geneo No tak ja to beriem 35 den :D U kazdeho je toto asi individualne a u vacsiny sa napr. oci ani nevysusia. Len to neviem či mi tých 35 dní bude aj stačit k tomu aby sa mi napr. nevratila uz mastna plet :D

geneo
8. máj 2012

@slovacisko112 doktorka ti povie "urcite nie" 🙂 ja som rozbil vsetky teorie o ROA.... 40 dni brania a vsetko ciste aj rok po vysadeni.

obcas sa mi sice nieco urobi ale to je len moja debilita ze sa skrabem tam kde nemam ... zlozvyk z cias ked som mal akne. pokial si nesaham na ksicht tak nic sa mi nerobi. vsetko ciste, nic nie je mastne, pory su tiez ciste.

slovacisko112
8. máj 2012

@geneo Tak to si vyvratil fakt vsetky teorie, ale ked vravis ze ti to vysusilo aj oci, tak je mozne ze prave preto ti to aj tak zabralo rychlo. Hned ti to asi vysusilo vsetky mazove zlazy aj oci vsetko proste... A uz sa nikdy nespametali odvtedy...

geneo
8. máj 2012

@slovacisko112 no co uz 🙂 turbo kura. ja to beriem tak ze nieco za nieco; cisty ksicht ale problem s ocami 🙂

proste u mna to tak chodi. nic nemam zadarmo.

slovacisko112
8. máj 2012

@geneo ja som sa teraz zasa rozcital o ROA a celkovo co sa tyka slovenskych diskusií tak tí ludia to znášajú dobre. To asi kvoli tým slovenským koreňom :D možno sa ti to s tymi ocami este podarí vyriesit ;)

geneo
8. máj 2012

@slovacisko112 no oni sa spamatavaju ale to co to byvalo to uz nie je. ja len dufam ze do 5 rokov sa mi to vrati do normalu. to je cca doba ktoru potrebovali niektori v zahranici co mali podobne problemy ako ja.

geneo
8. máj 2012

@slovacisko112 no tak si potom necital vsetko co som ti napisal 🙂 slovaci su v tomto prebornici. totizto oni to znasaju preto dobre lebo nepisu o negativnych ucinkoch 🙂

takze kazde forum je len o suchych perach, boleni klbov, ekzemoch, atd.... ale ked niekto zacne mat zavaznejsie problemy uz o tom nepise.

slovaci su v tomto tupci. kazdy sa hanbi za to ze sa mu nieco nepodarilo a namiesto toho aby sa podelil aj ked s negativnou skusenostou tak radsej zalezie do svojej "ulity" a tam trpi.... klasika stado

slovacisko112
9. máj 2012

@geneo Ja ta chápem, ale napr. ja keby som mal problem neaky urcite by som sa s nim podelil aj s ostatnimi, ved je to anonymne da sa povedat a ostatní ludia sa z toho mozu poucit. Ja som videl v cakarni ako prisiel napr. primár z nasho mesta s deckom mojej koznej a dieta bralo Roacutane, pretoze som zapocul ako mu doktorka hovorila aby si stále natieral pery a tvar opalovacim kremom. To ma trocha povzbudilo, pretoze ten primar je uznavany dost a nemyslim si ze by pchal do svojho dietata nieco co by mu neako zavazne skodilo. Tak isto co som cital v zahranicnych diskusiach tak problemy neake horsie mali ludia ktorí brali ovela vyšie denné dávky ako sú predpisované napr. tu u nás. Tam som sa ani nedocital ze by niekto bral 20mg denne ako napr. ja. Urcite to netreba brat na lahku vahu, ale tak isto z toho zasa netreba robit vrazdiaci liek. Pomaha v ochorení, ktorým ludia nenormálne trpia hlavne psychicky. S ťažkou formou akné si človek život absolutne neužíva. Viem to z vlastnej skúsenosti, ked mám pár kamarátov ktorý akné majú / mali naozaj otrasné. A postihne ich to hlavne vtedy ked si ma clovek zivot najviac uzivat a to su 15,16,17 ... a dalsie roky života. Sedeli len doma, chodili jedine do skoly a také, ze v piatok sobotu íst von, alebo najst si dievča na také ani nemysleli. Dostalo ich z toho až ROA... Teraz by ste ich nespoznali, úplne vymenený ludia... Je to na kazdom ako sa rozhodne.... 😉

geneo
10. máj 2012

@slovacisko112 aj na tu temu som uz pisal niekolko prispevkov 🙂 staci si ich najst.