Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

geneo
16. máj 2012

@somkralrepu skus zmenit sposob zivota... myslim tym kompletne. zmenit stravovanie, pit kazdy den 500ml cerstvej stavy z ovocia a zeleniny. pokial to teda este nerobis.

na moje akne to malo velky vplyv.

zmena prostredia je tiez jedno z rieseni. menej stresu je tiez jedna z veci ktora zabera na akne.

aspinka
16. máj 2012

@somkralrepu ako v prvom rade sa ukludni svet sa pre vyrazky nezruti a mam ich pozehnane to mi ver a to som zena ktoru okolie posudzuje na 70% podla vyzoru! Ked baba ktoru mas ta naozaj lubi a zalezi jej na tebe nerozide sa s tebou kvoli prechodne zhorsenej pleti a ak by jej to vadilo tak neviem ci by si mal za cim lutovat. Podla mna aj pri uzivani ROA mas miestami obdobia mierneho zhorsenia co si vy o tom ROA myslite ze je to ZIVA VODA je to len latka ktora sa cpe do tela a jej vedlajsi ucinok je zlepsenie pleti ved tuto latku povodne ani nechceli pouzivat na liecbu akne. Skodis si aj pesimizmom a stresom.

geneo
16. máj 2012

plati to co povedala @aspinka
zapodievat sa tym co si myslia ostatny je podla mna ujete.... nezijes predsa svoj zivot kvoli ostatnym ale kvoli sebe. a pokial babe bude vadit tvoj ksicht tak ju posli do haja a najdi si taku ktora oceni tvoje kvality a nie vzhlad.

slovacisko112
16. máj 2012

@somkralrepu Hlavu hore! Viem si asi predstavit aké to je ked niecim podobnym som si presiel aj ja mozno nie az tak zlym ale predsa. Musis byt rád ze nemás neaku horsiu chorobu a povedat si ze akné sa ti stratí raz určite! V akné robí najviac psychika! o tom som presvedceny a nikto mi to nezobere, uz len vtedy som si to vsimol ked som zacal jest hocico piate cez deviate a nemal som o nic horsiu plet ako predtym, ked som sa obmedzoval nenormalne v tom co zjem. A to som si myslel ze akné súvisí so stravou hlavne, velkú pi*u to suvisi so stravou, nikto to nikdy nedokazal a popri tom vam budu na forach trepat "odbornici"v ako akne ovplyvnuje strava. Naopak dokazane je ze ho ovplivnuje psychika, aj ked ma niekto akne uz sa dostane do kolotoca lebo psychika pri akne urcite nemoze byt dobra a potom to ochorenie iba zhorsuje. Nechcem ti pokazit naladu ale kozna ti pravdepodobne hned ten liek nepredpise, musi tam byt myslim 8 tyzdnov pauza.

geneo
16. máj 2012

@somkralrepu a zabudol som povedat to najdolezitejsie 🙂 nepozeraj tolko Hotel Paradise 😀

geneo
16. máj 2012

inak moja mama ked sa jej pytam na pricinu akne vzdy hovori ze akne je len obrazom tvojho vnutra. je to sposob ako telo a cely organizmus riesi svoje problemy. dokonca mi vie povedat podla toho kde sa mi urobilo akne ktory organ, resp. co zapricinilo vznik.

treba sa na to pozriet aj s vedomim toho ze v minulosti tolko ludi ako teraz s akne nebolo. je to choroba dnesnej doby... stres, kazdy sa ponahla, nezdravy sposob zivota, malo vzduchu, atd..

neviem ako vy ale ja zacinam skor mysliet na svoje vnutro a spomalujem v zivotnom tempe ako sa len da a vsetko sa mi vylepsuje.

inak mozno to bolo aj pricinou preco mi stacilo uzivat roa len 40 dni. po tom ako som zacal mat problemy s ocami som si uvedomil ze oci mam len jedny a zacal som sa zaujimat o svoje zdravie.... kompletna zmena zivotneho stylu + som spomalil.

mozno aj vdaka tomu sa mi akne nevratilo.

slovacisko112
16. máj 2012

@geneo No neviem ci to bolo kvoli tomu, ja som sa zdravo stravoval pol roka pomaly, snažil som sa jest zdravo+pravidelne cvicim cize zivotny styl sa dá povedat na jednotku a to akné tam stále bolo, no ako som zacal brat ROA tak som sa trochA "upokojil" ze konecne zabere nieco poriadne a to mi pomohlo asi najviac ten klud 😀

geneo
16. máj 2012

@slovacisko112 u mna je akne hlavne zo stresu a z hektickeho sposobu zivota

lili1313
16. máj 2012

@somkralrepu Ak sa na teba niekto pozera kvoli vyrazkam, tak je to skratka... nechcem byt vulgarna. Taki ludia ta nemaju co trapit. Aj ked viem, ako to vie boliet. Co sa tyka dievcata, uplne suhlasim s nazormi vyssie - ak jej to prekaza, niet za cim lutovat. Drzim palce, najma sa teraz upokoj a pockaj ako to bude s pletou dalej. Na mojom curacne pisali, ze zmeny k lepsiemu mozu prist este aj par tyzdnov po douzivani. Alebo mozes mat len mierne zhorsenie a to sa dolieci lokalne. A ak by to bolo uplne zle, tak to skusis este raz. Jednoducho, mas stale dost moznosti a veci su otvorene, takze sa dopredu netrap. Velmi, velmi ti drzim palce.

@geneo To je pravda, aj mne sa akne zhorsovalo zo stresu. Cez statnice som vyzerala tak, ze som sa radsej ani nedivala do zrkadla.

geneo
16. máj 2012

@lili1313 som robil (lol ... RYTMUS) zopar experimentov za posledny rok 🙂

zistil som ze akne sa mi nikdy neurobilo kvoli jedlu.... skor to bolo vo vacsine pripadov psychickeho charakteru. ked som sa totalne zdeptal a psychicky "nasral" tak na druhy den som mal akne napriek tomu ze som bral ROA. to iste som skusil aj po vysadeni ROA. ten isty vysledok.

podla mna si vacsinu chorob sposobi clovek sam svojim podvedomim. zaoberam sa tym uz niekolko rokov a zistil som ze pokial napriklad hrozi ze prechladnem snazim sa sam seba presvedcit ze je to blbost a urcite neprechladnem 🙂 ono to funguje! od vtedy ako to robim som este nebol chory, pritom v mojom okoli + rodina ochorie kazdu chvilu niekto. je to vcelku zaujimave.

aplikujem to aj na akne. a zatial sa mi dari. podstatne co mi ale pomohlo najviac je viac pohody, menej stresu a spomalit zivotne tempo, a vela spanku 🙂

niekde som cital ze na svete je niekolko ludi ktori dokazu bez problemov odolavat vsetkym chorobat aj pokial ich nimi infikuju a pritom nemaju v sebe ziadne protilatky. oni sami tvrdia ze je to len ich psychikou a ze vsetko zacina a konci v hlave.

slovacisko112
16. máj 2012

@geneo S tymto s tebou 100% súhlasím! Všetko je to v hlave, písal som tu o tom aj ja už dávnejšie. Tiež sa mi to potvrdilo vo vela prípadoch, nie len u akné. Psychika je mocný čarodej...

sypac077
16. máj 2012

@somkralrepu nemožes sa vzdavat pokial sa ti iba masti plet to nieje nic vazne po roaccutane sa mastnota vracia (niekomu nie) ale plet už nieje taka mastna ako predtym, na znizenie mastnoty pokozky je dobry zinok, ten urcite pomoze a tym padom sa ti ani akne nebude robit,ak ano tak uplne minimalne... druha moznost je ak si neskusal je alternativa k roaccu (bezpecna) vysoke davky b5 je toho plny internet 🙂 snad som ti pomohol a ešte raz nevzdávaj to 🙂

sypac077
16. máj 2012

@somkralrepu ja už to neberiem vyše mesiaca a plet sa mi tiez masti, ale zatial by som povedal o dost menej ako predtym (dufam ze to tak ostane) bral som pomerne vysoke davky oproti tebe (1 mg na kg) tj. 80mg denne vybral som okolo 180mg na kg ani nvm... napriklad nos som mal tuším mastny celu liecbu aj celo trochu, teraz mam celo uz pomerne dost mastne ale stale lepsie ako pred liecbou

monikase
17. máj 2012

@somkralrepu Vím přesně, jak Ti je, jen to nesmíš vzdávat a musíš věřit, že to bude lepší, že to takhle nebude navždy. Jestli Tě má ta holka ráda, nerozhážou jí pupínky a jestli ano, nestála za to. Já jsem se takhle trápila taky, mám manžela, za kterým se ženy otáčejí a když jsem se takhle hrozně osypala, taky jsem si říkala, že půjde za nějakou kočkou, že co se mnou, která je stále ve stresu ze vzhledu a vypadá najednou děsně. Ale to je jen v našich hlavách, ostatní to tak nevnímají, možná si řeknou, ale neřeší to.
Dala Ti doktorka nějakou mastičku? Mě dala Differine, že je to "něco jako Roa", jen zevně a pak ještě antibiot.mastičku, kdyby se udělal nějaký bolák.

monikase
17. máj 2012

@slovacisko112 Nejdřív bych vyzkoušela všechny možnosti nějakého laserového centra (omnilux, laser, chem.p. atd.). Já jsem s tímhle neměla žádnou zkušenosti, dostala jsem alergii a běhěm pár měsíců z dokonalé pleti tohle! Navíc si myslím, že Roa prostě nebyl pro mě, že jsem měla akné vyhnané uměle a proto jsem měla zkusit něco jiného. Teď to lituju, ale co už ...

slovacisko112
17. máj 2012

@monikase Vieš ale tieto všetky štúdia na tebe hlavne chcú len nepekne zarobit....

slovacisko112
17. máj 2012

A inak SLKOVENSKOooo 😝

1sebo1
17. máj 2012

Ludia, mam otazku na vas vidim ze ste tu znalci.. berem CURACNE - 3 den... samozrejme ze tie vysusene pery.. mam, ako ste sa holili ? (chalani) lebo vraj nie je dobre si obrusovať kožu.. tak som sa dnes tak opatrne uplne.. ale tak ci to ma nejaky vplyv na liecbu.. jo a a asi po akej dobe sa vam dostavili nejake vedlajsie ucinky ? hned po prvej tabletke alebo ako ?

slovacisko112
17. máj 2012

@1sebo1 Ja sa holím normálne, mám ten gél od nivey na citlivú plet a pohoda... A vedlajsie účinky ako u koho. Vedlajsi ucinok sa ti moze prejavit aj neskorsie po 3-4mesiacoch napr. bolest klbov atd. Suché pery to má každý vacsinou hned zo zaciatku. Ale každý to znáša inak niekto má len suché pery a niekto tých príznakov nevie zrátat ani na prstoch ;) :D

sypac077
18. máj 2012

@1sebo1 ja som to tak robil, že som si pred tým naniesol vrstvu hydratacneho kremu (aby to klzalo a plet bola co najmenej podrazdena) a bolo to v pohode, inak je lepsie sa holit elektrickym strjcekom, ak teda pouzivas ziletku

trixi13
19. máj 2012

Ahoj baby, mám na vás jednu otázku - aké máte skúsenosti s tehotenstvom po dobraní a po vyčkaní lehoty 6mesiacov po dobraní roaccutane??
Sú aj po tomto období možné ohrozenia pre bábätko?

nicci254
20. máj 2012

@trixi13 tak ja sa este nechystam otehotniet ale moja rada, vyckaj tak dlho ako sa len da.. rok, rok a pol kludne aj dva ak teda neplanujes nejak skoro

monikase
20. máj 2012

@trixi13 Hledala jsem si informace, ptala jsem se doktorů, 6 měsíců je podle všech bezpečně dlouhá doba. I jsem tady na českých stránkách našla příspěvěk od nějaké paní, které otěhotněla po 4 měsích a má zdravé miminko. Já počkám rok, ale to jen pro svůj klid.

aspinka
21. máj 2012

@trixi13 tiez by som pockala minimalne rok jeden "mudry" lekar dokonca ze stacia 3 mesiace ale neviem ci by to aj on riskoval. 😠
Ja som sa chcela spytat zda sa vam vhodne aby mi kozny daval zaciatok liecby v lete vsade citam ze zacinat s touto liecbou na jesen. A este otazka po akom case ste videli na pleti prve zlepsenia. Ja momentalne berem ATB na stafylokoka este dva tyzdne vsetky masticky som dala prec lebo mam plet znicenu spalenu radsej nech je pupakova od februara doteraz na mne kozny vystriedal 5 silnych masticiek 🙄 vecer ked sa umyjem mam plet na tvari ako spalenu ☹

geneo
21. máj 2012

@aspinka mne to zabralo do 2 tyzdnov. vsetko som mal ciste 🙂 ale tak ja som extrem 😎

monikase
21. máj 2012

@aspinka Já jsem zas druhý extrém. U mě nastalo strašné zhoršení při braní ROA a teď po dobrání mám pleť horší, než před braním. Pupínky jsou pryč, ale ta spoušť, co mi po nich zůstala - flíčky, jizvičky :(

aspinka
21. máj 2012

@geneo , @monikase no a takych extremov sa bojim hlavne toho zhorsenia pretoze mne dal isotrexin ktory je na tej baze ako ROA a mala som nekustocne zlu reakciu nasledoval Locacid kde som citala aky uzasny krem a mne to zase zhorsoval potom diferin zas som citala ze super na akne a dobre zabera a zase zhorsenie posledna dalacin T ako keby mi to tie kremy podporovali to akne plet mam zdevastovanu presusenu znicenu a pupakov je ovela viac ako na zaciatku zabudla som na Duac gel ktory bol fakt pred rokom moj naj krem ale mam pocit ze uz mi nic nezabera mam velky strach ze ROA bude uplne zaklincovanie 🙄

geneo
21. máj 2012

@aspinka neviem kolko mas rokov ale ked mas nad 30+ resp. 35... tak by si mohla brat aj "lahku" formu ROA. to je 1 tyzden brat a 3 tyzdne pauza. potom opakovat. nie je to taka zataz pre organizmus.

slovacisko112
21. máj 2012

Suché očí ma stále serú.... :/

aspinka
21. máj 2012

@slovacisko112 vek si skoro trafil 33 😉 no ale moj kozny ma hned poslal vybavovat na niekolko mesiacov antiku keby som mu povedala ze chcem ROA na tyzden ma vyhodi ze ci mu budem ja diktovat liecbu 😠 pritom mam pocit ze ma viac znicil ako mi pomohol 😢