Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

miraaa
1. sep 2009

nicoolinka-To je skvele...

nicoolinka
1. sep 2009

miraaa.. čo je skvelé???

epose
2. sep 2009

ahojte baby, ozaj tak fakt ako to je s tym tehotenstvom,ked chcete? Lebo ja by som velmi chcela na buduci rok bábetko. 😅 Teraz v auguste som ich dobrala tak mam cakat pol roka ci viac? Prosim poradte ake mate info o tom.

miraaa
2. sep 2009

nicoolinka-ze ides na antiokpcepciu ale dalšie tabeltky,...

epose
3. sep 2009

tak nikto nic? ☹

sumienka2525
3. sep 2009

epose:
Mne moja kozna povedala ze by som nemala otehotniet aspon 3 mesiaci po skonceni liecby RO. Cize asi to je tak ze cim dlhsie vydrzis tym lepsie. Ja osobne by som s tehotenstvom pockala aspon 5-6 mesiacov.

gizela66
4. sep 2009

jaaaj ...uz nemam -násť 😢 :DDD

ankam
4. sep 2009

epose aj ja by som mim polroka pockala.I ked lekarka mi vravela ze staci 2 mesiace...hmm je to na tebe.

miraaa
5. sep 2009

Hm.. baby ešte že nemám tolko rokov ako vy že chcete už bábetka.. a nektoré už máte...Hm moja tvár sa zlepšila... ako...trapia mafurt len te chlpky.. ani jeden pupák neám na tvari(klop-kop)a te si dám odstránit... asi tým voskom a bude dobre...len chcem ešte zbehnut k koznej.. a k gynekologovi a bo niekomu kdo spravi ten profil.. hormonálny.. a teraaz mám aj školu a všetko do toho...tak to pojde tachsie.. mam posledný rocnýk na zakledke.. a všetko monitro.. a tak.. Baby držím vám palce....

allahan
5. sep 2009

epose: No ja mám tiež v pláne dieťatko, ako som už viac krát písala. HAK plánujem vysadiť tak 3 mesiace po liečbe (nech si organizmus oddýchne od chémie), ale ešte minimálne do toho pol roka si budeme dávať pozor 😉 No a potom by som si asi kúpila nejaké Calibrum Baby, alebo niečo podobné pre plánujúce mamičky. Všetko je to len v rovine plánovania a keď to bude aktuálne, ešte to prekonzultujem so svojim gynekológom, ale tento "model" sa mi celkom pozdáva 😉
Niekedy koncom októbra mi končí liečba 😀 , už sa teším 🙂

tena
5. sep 2009

Allahan=Calibrum baby -su zytočne vyhodene peniaze. Otehotniet ti to nepomoze, skor psychická pohoda. Zainvestuj až ked budes tehotna, do vitaminov a kysel.listovej a pod. pre tehotné.. 😉

diana30
5. sep 2009

Ahojte dievčatá, všimla som si túto tému, tak sa informujem. Moja mladšia sestra užíva roaccutane cca 3 mesiace. Vždy mala zdravé zuby. A práve počas brania Roac. sa jej dva zlomili. Je to vôbec možné? Či ste sa s tým náhodou nestretli. Bola by to zvláštna zhoda náhod,nemyslíte? Neviem, tento liek nepoznám. Ale možno sa niečo dozviem. Díkes.

ankam
5. sep 2009

diana tak o tomto som este nepocula....hmmm asi len nahoda

diana30
5. sep 2009

možno náhoda🙂.

tena
5. sep 2009

Nemyslím si, že by to súviselo s Roac. Ale niekedy si ľudia namýšľajú, že "všetko" je z Roac 😖

anabelka8
6. sep 2009

ahojte, dávno som tu nebola, ale velmi sa to tu ani nepohlo 🙂 K tomu tehotenstvu, neplánujem bábatko, ale kožná mi priam hrozila, aby som si minimálne ROK dávala pozor a neotehotnela. 🙂 Podla mna je to prehnaná doba, no neviem.. moja kožná všetko dramatizuje, čo sa týka ROA.
A mna čaká posledný mesiac s roa, ako rýchlo to ubehlo. 🙂 A asi si dám zarámovať lekarsky nalez, správu čo píšu pri kontrlolách, že : tvár BEZ AKNE .. to som tam nemala asi nikdy napisane :D

miraaa
6. sep 2009

anabelka8. TO ti gratulujem...

miraaa
6. sep 2009

Hm baby a šete ako sa mám zbavit tychh flakoch.. mam ich este pár..

linette
6. sep 2009

pekny vecer dievcence, rozhodla som sa sem pridat aj moj pribeh.
ja som s tvarou mala od zakladnej skoly problemi - kozna mi neustale skusala nejake kremy, gely, ked nic nezaberalo tak hak a nakoniec som skoncila pri roaccutane. brala som ho 5 mesiacov a je tomu uz rok aj styri mesiace co som ho dobrala a zatial tiez mozem odklopat, ze ziadne pupaky. flaky mi zostali, ale nie su take hrozne ako boli tiez musim odklopat. co sa tyka otehotnenia, bala som sa, ze sa mi nahodou podari - no nastastie sme davali pozor. neviem presne kolko treba cakat s otehotnenim po vysadi (na letaku pisu jeden mesiac, kozna vravi rok, ktovie co je pravda a kedy je vobec vhodne - teda dufam,ze je vobec niekedy vhodne), kedy sa vlastne vyplavia tie latky z tela a z krvi, vie niekto?

diana30
6. sep 2009

Ževraj je to individuálne a u niekoho sa môže roaccutan vyplavovať aj roky, čo sa mi zdá pritiahnuté. všetko je o dobrom metabolizme. byť vami dám si nejaký detox alebo detoxikačné kúpele a po roku kľudne babo🙂. akurát dnes sme to preberali so segrou a toto jej dr. povedala.

linette
7. sep 2009

diana30:
u mna je uz rok aj styri mesiace, co roaccutan neberiem, brala som ho presne pat a pol mesiaca, neviem ci sa mi latky vyplavili s tela - dufam, ze uz ano.
ten detox staci aj nejakou dietou alebo nejakymi vitaminmi? a ako dlho?

kebyze idem ku koznej a poviem jej, nech mi zoberie krv a nech zisti, ci mam v tele este nejake zbytky roaccutana, zisti to? da sa to krvnymi odbermi zistit na sto percent?

allahan
7. sep 2009

tena: Ja som ani nemyslela, ze by mi to malo pomôcť otehotnieť 😉 Len potom asi budem chcieť brať niečo aj pred otehotnením, aby som pripravila všetky potrebné látky pre baby už od samého začiatku, aby som ešte viac minimalizovala akékoľvek riziko z Roa. A ak to aj nebude mať nejaký extra vplyv, ja budem vedieť, že robím všetko preto, aby bolo čo najlepšie 😀

allahan
7. sep 2009

diana30: No, ja si tiež nemyslím, že by to bolo z Roa. Možno by sa jej to stalo, aj keby ho nebrala, len teraz je tu "niečo" na čo sa to dá zvaliť. Musím priznať, že aj ja teraz "všetko zlé", čo sa dá, zvalí na Roa 😕

allahan
7. sep 2009

No dievčatá, ani nestrašte, že rok aj viac čakať. Nie že by som za každú cenu chcela otehotnieť po dobratí Roa, ale ak zostanem po materskej bez práce, bolo by to najlepšie riešenie 😉 A zas ani nechcem, aby bol medzi deťmi moc veľký vekový rozdiel. Mala som v pláne tak do 4 rokov a Mirko má teraz 2 a pol roka. Fakt škoda, že som toto fórum našla až potom, ako som začala Roa brať, ináč by som si to asi ešte rozmyslela 😢 S účinkami som spokojná, ani vedľajšie účinky sa na mne moc neprajivili, ale tieto otázniky ohľadne otehotnenia po liečbe ma fakt hnevajú ☹ Ale tak doberiem Roa a zájdem aj za gynekológom, čo mi ten poradí. Pretože fakt chcem brať HAK len najnevyhnutnejšiu dobu, lebo ju proste nemám rada 😒 Až doteraz som sa vždy zaobišla bez nej a bolo mi dobre. Ani otehotnieť sa mi nepodarilo až kým sme obaja nechceli 🙂 ...ach, joj!

miraaa
7. sep 2009

... Baby.. berem etse ten kremik SKinoren a teraz mi dosiel.. tak mozem pouzivat aj Diferine??aký je medzi tým rozidel?... 😒

epose
8. sep 2009

baby,tak to ste ma doplasili s tym cakanim na otehotnenie. Boze ja mam pomaly 28 rokov,ja chcem mimino. 😢
a co ak fakt sa to tak rychlo z tela nevyplaví a budem musiet cakat viac a viac a nakoniec zistim ze uz nemozem mat alebo budem mat s tym problem. Ja krava,nemala som sa dat na tento liek! Bože! 😠

allahan
8. sep 2009

epose, neboj, podľa mňa to nie je až také hrozné 😉 To len my sa plašíme. Dnes som bola u kožnej po posledné 3 balenia Roa. a hneď som sa jej opýtala, ako dlho mám potom ešte brať HAK. Tak mi povedala, že aspon 3 mesiace. Tak si myslím, že po polroku, by malo byť všetko OK a môžeme sa snažilkovať 🙂 Určite, istá obava tam bude a keby som to aj ja vedela, tak radšej ešte s Roa počkám, ale to už nezmením, tak budeme len veriť, že bude dieťatko OK 🙂 Ja mám tiež pomaly 28 a už jedného loptoša 2 a pol ročného mám, ale nechcem, aby bol sám 🙂 ....škoda, že sa tu zatiaľ nenašla žiadna mamička, ktorá mala dieťatko do roka po dobratí Roa, aby nás povzbudila 😖 Ale určite ešte budeme mať všetky krásne a zdravé bábätká 😉 😀

allahan
8. sep 2009

...a toto som práve našla na nete 😀 :
Dobry den, Velmi pekne by som Vas chcela poprosit o radu, pripadne o Vas nazor na moj problem. Od juna 2005 do konca janura a2006 som uzivala liek Roaccutane, dávku 10 mg/denne. Niekedy okolo 15 februara som otehotnela, aj napriek antikoncepcii. Moj gynekolog ma presviedca, ze aj napriek tomu, ze som tento liek uzivala a nakolko som uzivala dost nizke davky, nie je dovod na prerusenie tehotenstva. Chcem sa preto opytat na Vas nazor, ci je nejaka sanca porodit zdrave a nepostihnute dieta. Z literatury viem, ze sa odporuca pocat najskor 6 mesiacov po douzivani lieku, na pribalovom letaku k lieku bolo odporucene neotehotniet 1 mesiac. Velmi ma to trapi, avsak priviest na tento svet choreho cloviecika by asi nebolo spravne.

ODPOVEĎ:
Isotretinoin (Roaccutane) je latka, ktora sa z tela pomerne rychlo vyluci - radovo v dnoch - a tak uz mesiac po ukonceni terapie je mozne riziko prakticky nulove. Vo vasom pripade moze byt riziko sice mierne zvysene, nie vsak dramaticky. Vas gynekolog ma v tomto smere pravdu.Napriek tomu by som doporucoval:- pretoze teratogenita isotretinoinu je spojena s oxidativnym stresom, navrhujem uzivanie antioxidantov - vitaminy C,E, zinok, selen...- poradit sa s gynekologom o moznosti genetickeho vysetrenia babatka.Prajem vela stastia a hlavu hore - priroda je mocna carodejka....

linette
8. sep 2009

epose:
skus ist za gynekologom a zaroven aj za koznou, nech ti zoberu krv (po povedzme 6 mesiacov douzivania roac.) nech ti spravia krvne skusky ci sa z tela vyplavili vsetok roac. z krvi by to podla mna zistit mali. a ked ti povedia, ze uz v sebe nemas ani percento roac. tak sa mozes zacat snazit o babatko.

janula55
8. sep 2009

ahojte baby, vidim ze vela z vas ma pozitivne skusenosti s roaccutanom. aj mne ho doktorka odporucila, uz sa trapim s akne celkom dlho, ale nejde mi ani tak o vsetky tie vedlajsie ucinky, skor sa bojim toho aky to ma vplyv na zaludok. doktorka mi vravela ze ak su problemy so zaludkom tak sa to brat neodporuca. tak sa vas chcem opytat ci nemate nejake skusenosti alebo informacie ako to zle moze vplyvat na zaludok a ci by mi to mohlo poskodit ked mam zaludocny reflux a obcas mam problemy, je mi zle atd... Dakujem krasne.