Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

lucyy01
22. feb 2009

debi7775, tak to si ma potesila,zajtra sa chystam ku koznej tak uvidim ako to dopadne...a tebe prajem vela trpezlivosti ked som si tak citata tvoje prispevky...neboj,musi to prejst vsetko a vsetko sa zahoji len treba verit..papa🙂drzim palceky

debi7775
22. feb 2009

lucyy01: dakujem aj ja tebe u tej koznej drzim palceky..a informuj ma priebezne 😉

ankam
22. feb 2009

ahojte dievcata.
ja asi prestavam zo skinorenom-ved mna vcera tak stipala tvar-ba az palila akoby mi horela.
inac mam dost citlivu plet aj bez toho a este s tym ju dorazim 😠 😠 😠
co mam robit?

nicoolinka
22. feb 2009

to je po skinorene bezne.. ale nepali to dlho.. tak 5, max 10 min a to sa da zvladnut. 🙂 a skinoren je viac menej na flaky

eweline
22. feb 2009

ankam: nechcem ti do toho brblať ale ja som to tiež vysadila bo to pálenie a štípanie bolo strach a hrúza a teda som ton ejak trpela 2 mesiace a nič to nezaberalo tak som prestala s tým

maaja: že vraj na tie jazvyčky čo ti pozostávali na tvári po akné, robievajú niektorý kožný chemický peeling že vraj je to super a po niekolkých sedeniach to zmizne uplne, len záleží od toho aké velké ich máš. ono je to vlastne že koža sa ti ošúpe a ostane ti iba tá vrstva tá ktorá už bude hladká ale dá sa to robiť iba ak máš uplne čistú pleť bo že inak sa to akné može začať zase prenášať. a robí sa to od tých 3-10 sedení ako u koho a jedno to sedenie stojí 700-1000 Sk teda záleží ako ktorý kožný si nahodí sumičku.

ankam
22. feb 2009

ja viem ze je to bezne ale strasne to pali ☹

debi7775
22. feb 2009

ankam:mojko no ale ak ta to az tak velmi pali tak to nepouzivaj 😒 ..vies co vyskusaj ?krem od biodermy sebium..to ta palit nebude a tiez je to aj na taku zacervenanu pokozku...v lekarni to kupis...

debi7775
22. feb 2009

a baby co je to vlastne ten chemicky piling?ved to nieje nahodou to ked vam budu tak akokeby zbrusovat kozu??

ankam
22. feb 2009

hej debi ja myslim ze je to toto zbrusovanie....ideme?? 😀
Fakt to velmi pali.Ja niesom padavka co sa da vydrzim ale toto je hrozne-prekonzultujem to s lekarkou 😒

eweline
22. feb 2009

ten chemický piling je to že na pleť ti natrú takú ako keby vodičku len v tom sú nejaké chemické prípravky a ono ti to spôsobí nejakú reakciu a tá pleť sa ti ošúpe vlastne, to je vlastne celá pointa toho takže žiadne zbrusovanie. ale nesmie sa s tým ísť ani na slnko nejak týžden abo dva po tom ako ti to spravia.

debi7775
22. feb 2009

eweline:ale ta koza sa ti osupe tam hned na mieste??ci nejak postupne sa to?...a nieje to nebezpecne?? 😒 😒 znie to ako z hororu Hannibal..ze na tvari ti spravia nejaku chemicku reakciu a zacne ti zliezat koza 😒 😠

debi7775
22. feb 2009

ankam : 😀 😀 cosi..na ziadne zbrusovanie nejdeme..sak nas slahne!!!!a hej ten skinoren prekonzultuj s dr..a tvar ako?nelepsi sa?

eweline
22. feb 2009

mno znie to divno to viem aj ja :D ehe a tá koža ti nezlezie hned tam :D to postupne ťa nejak vysuší a budeš mať suchú pleť a šupinky. a to sa ti ošúpe a tá pleť vlastne bude mať výšku na všetkých miestach rovnakú. ja tiež presne neviem ako to je videla som to iba raz v telke to dávali a to je všetko 😅 len mne o tom aj moj kožný hovoril že ak by som to po dobratí tej liečby mala dosť zlé tak by bolo dobré si to dať spraviť teda ak by som to hcela. a ved skús si to vyhladať niekde na nete isto to tam bude.

nicoolinka
22. feb 2009

moja mama chodi na ten chemicky peeling a vobec jej to nezabera.. i ked ona ma uz akne uplne nanic.. jazviska a skvrny co jej nikdy nezmiznu.. lenze ona si do toho stale spara a aj doma nosi makeup a stale si do toho ide tak nech sa necuduje 😠 a mne kaze co mam robit a ked jej to potom vyhodim na oci ze co si ona robi ona ze NO JA TEORIU OVLADAM.. 😅 tak to je krasa no.. co jej mam povedat. 😅

debi7775
22. feb 2009

no citala som nieco o tom a vraj mas po tom par dni plet cervenu ako paprika 😒 😒 nato nepojdem..!!fuj ale tie cervene flaky su strasne..normalne nevem co je horsie 😠 ci akne ci flaky...

enjoy
22. feb 2009

ahojte 🙂 , idem vas trochu povzbudit, nezufajte, ved este stale u vas bezi liecba, ono sa to vsetko este vylepsi, nielen vyrzaky ale aj cervene skvrny. ja som tiez bola poriadna flakatica, mala som po kazdej vacsej vyrazke cerveny flak, postupom casu sa zmenil na hnedy a bola som "pekna" skvrnita. no ale musim povedat ze ani neviem ako sa to udialo, ale pocas uzivania acnenorminu sa mi tie fliaciky redukovali a ked som skoncila tak som ich mala uz len minimum. mozno to bolo aj tym ze som ho brala dost dlho, neviem...no a mne az vtedy ako som uz pisala dali ten skinoren aby som sa natierala, v podstate uz som mala minimum skvrn, tiez ma stipal, ale nenatierala som si cely face iba lokalne som si ho napatlala na fliaciky a dalo sa vydrzat. takze nebojte, ono to ma chce este svoj cas. 😉

to eweline: pytala si sa ma davnejsie na La Roche - odlicovaciu penu, stala cca 440 - 470 sk, uz si presne nepamatam. ja som pouzivala celu radu Effaklar / neviem ci som to napisala spravne/ , penu, pletovu vodu a krem. postupom casu som vylucila pletovu vodu - zacala ma stipat po nej tvar, doktorka vravela ze staci pena a krem, potom ma vysusoval uz aj ten krem, zrejme ten acnenormin uz urobil svoje a potom som presla na kozmetiku Avene Clean Ac a tej som verna az doteraz. To je tiez specialna rada na aknoznu plet pre plet ktora je vysusena liecbou akne a je uplne famozna, pouzivam ju aj nadalej po skonceni liecby a vyhovuje mi stale. Je cenovo rovnako ako La Roche, inak od nich som zostala verna make up-u Toleriane. Zamaskuje co treba dost dobre, ale pri tom nevytvara efekt omietky na tvari a nema komedogenny ucinok, nezanasa pory a dobre hydratuje. 🙂

enjoy
22. feb 2009

a este vam mozem poradit ak budete mat ku koncu liecby dost vysusenu kozu aj na tele, v lekarni predavaju specialny tekuty parafin na sprchovanie a nim som sa pri sprchovani natrela, nechala posobit par minut a zmyla ho. nechalo mi to na pokozke taky prijemny film, len netreba ho davat vela. a treba davat pozor vo vani na posmyknutie 😉

debi7775
22. feb 2009

enjoy:diki za povzbudenie,to sme tu potrebovali uz asi vsetci..lebo mam pocit ze sa to tu uz meni ta tema z vyrazok na tie flaky.. 😖 a kazdy sa boji ako to bude potom vyzerat..ja som teraz tiez velmi dobra flakatica..a prosim ta kolko stoji ten makeup?ja pouzivam aknekolor,lebo ten kryje najlepsie,a tak ani neskusam nic ine ale ked vravis zeje taky dobry..dobre kryje?

enjoy
22. feb 2009

ahoj debi7775, vidis ono to uz napreduje, najprv vas trapili vyrazky, teraz su to fliaciky a uvidis postupom casu odidu aj tie, hlavne ze vidite efekt toho vsetkeho, ze sa to niekam pohlo. 😉 o par mesiacov uz budete rozoberat aku mate peknu pokozku. 🙂 ja musim povedat ze mne pomohol ten liek nielen na pokozku na tvari, ale celkovo na kozu, stala sa takou zamatovo hladkou po celom tele, predtym som ju taku nemala nikdy co si pamatam. takze len vydrzat a pozitivne sa naladit, vysledky na seba nedaju dlho cakat.
ten make up nie je najlacnejsi, stoji okolo 550 sk, uz si nepamatam presne lebo si ho kupujem cca a 3 mesiace, tak dlho mi vydrzi. maju dva druhy, jeden je kompaktny a druhy tekuty v tubicke. ja mam ten tekuty odtien 13 sandy beige. uprimne ked som mala brutalne akne, asi by mi nestacil na krytie, ale ako som uz bola zaliecena a bolo to zlepsene, uz mi stacil a fliaciky prekryl uplne v pohodke. Ma skvelu texturu, je hypoalergenny, na citlivu plet a dobre hydratuje, mam pri nom pocit ze nielen kryje ale aj osetruje plet. Ked som hovorila koznej ze ho pouzivam tak mi dala za pravdu, ze ona nic ine ani nepouziva, tak som bola rada ze som nasla nieco co mi neuskodi, skor naopak. Hlavne plus ma prave v tom ze nezanasa pory. Najlepsie by bolo keby ti v lekarni dali vzorku na vyskusanie. Ja som tiez kedysi pouzivala Acnecolor, ale dnes uz mi pripada prilis maskoidny. 😉 Ale svojho casu plnil svoju ulohu aj u mna...

debi7775
22. feb 2009

enjoy:jezisis no keby to boli LEN flaky...najhorsie ze este stale sa aj vyrazky tvoria..si pripadam ako zmasakrovana 😠 😖 aha,no tak vyskusam vzorku uz aj tak som do kozmetiky vrazila tolko ze sa to ani spocitat neda takze jeden drahsi makeup hore dole..

enjoy
22. feb 2009

debi7775 to poznam, ja som mala tiez take stavy ze som nemala chut chodit niekedy ani medzi ludi, najhorsi su taki ocumovaci, co netaktne na teba cumia. bez dokladneho zatretia som nesla nikam, ani so smetami. sama som neverila ze to bude raz lepsie. skus este vydrzat, viem ze je to otrava, ale uvidis si na ceste k zlepseniu. ja mam znamu ktora to berie cca 4 mesiace a doteraz sa jej zrejme plet cistila, mala obrovske kopce akne na tvari s bielymi ciapockami, to sa nedalo ani zatriet lebo jej to trcalo doslova z tvare. prve tri mesiace bola z toho na nervy, dokonca jej vravela lekarka, ze to este nevidela ze by to niekomu nezaberalo tak ako jej. zrejme potrebovala viac casu, plet sa jej vycistila a teraz uz nema ziadne vyrazky len flaky a pokracuje dalej, tak som sama zvedava do akeho stadia sa jej to zlepsi, ale chuda vytrpela si svoje. ty si teraz ako dlho liecena? a co sa zmenilo zatial u teba? 😉
s tou kozmetikou to je fakt, ze clovek v dobrej viere aby sa plet zlepsila, pomaly financne vykrvaca. ja som teraz rada, ze uz mam ustalenu otazku kozmetiky a to som sa nastriedala vselicoho. ked je problem vo vnutri, tak darmo, mozme na seba natierat co chceme a vysledok bude akurat tak prazdna penazenka.

ankam
22. feb 2009

debi co ja viem ci sa lepsi ci nie.........furt nieco nove vyjde na povrch-ale je vidiet ze sa nieco s tou mojou tvarou deje. 🙂

debi7775
22. feb 2009

enjoy:vies co no mne sa tiez plet praveze strasne zhorsila..ja uz beriem asi tak 3 a polmesiaca...no a pomalyyyy..ale ozaj pomaly ide k zlepseniu,ze ostavaju cervene flaky...ale ziadna slava to nieje,este stale sa tvoria nove,a som z toho tiez na nervy,uz chcem mat po tom vsetkom a kludne sa len nakremikovat,dat len tenucku vrstvu makeupu ☹ a este..tak ako sa mi zhorsila plet pocas uzivania aknenorminom taku hroznu som ju nikdy predtym nemala..necudujem sa tej tvojej kamoske..ja som mala depky koli tomu normalne..ankam ma udrzovala pri zivote 😀 ty si mala tazku formu akne ked si zacala brat tie tabletky?

debi7775
22. feb 2009

a este no vies sama sa cudujem ze co to tak dlhooo trva to zhorsenie 😠 😒 uz som z toho ozaj nestastna... 😒

nicoolinka
22. feb 2009

debi a kolko sa ti to uz zhorsuje? Resp, kolko uz R. uzivas?? Ja som presne tyzden po a nebadam ziadne vysledky okrem toho ze sa mi plet zacina supit..

debi7775
23. feb 2009

nicoolinka:no vsak pisem ze 3 aj pol mesiaca..teda pomaly uz hadam aj styri bude..a u mna to nejak tak divne prebiehalo lebo prvy mesiac sa mi zlepsila..som nemala nic,ani pupacik a potom sa mi to tak rapiiiiidne zhorsilo,ten druhy,treti mesiac..som sa normalne asi aj dvakrat rozplakala 😠 lebo naozaj som ja nikdy taku hroznu plet nemala...no ale dr.povedala ze len vydrzat a vydrzat 😔 😔 tyzden???jaj moja to je nic..pockaj ked uz budes brat nejaky ten mesiac a pol..zacnu klby pobolievat,ani makeup sa ti nebude dat normalne nosit..atd 😀 😀 nie ze by som ta strasila ale naozaj po tyzdni tazko nieco hovorit..a s tym makeupom som predtym mala problem,mi nevydrzal celu noc lebo som sa uz leskla a teraz nevydrzi ani dve hodiny lebo som sucha a supem sa 😠

debi7775
23. feb 2009

enjoy:a este..takze spravne chapem ze tie cervene flaky sa zmenili na hnede? 😀 atie hnede sa uz dalej nehybu? 😠

enjoy
23. feb 2009

debi7775 ahoj 🙂 , pytala si sa ma aku som mala formu akne ja. podla mna nieco medzi stredne tazkou a tazkou, ja som to mala okrem tvare aj na chrbte a dekolte. nezanechavalo mi to jazvicky ale flaky a kedze mam 30 rokov a vyzerala som aj napriek uzivaniu HAK a cisteniu pleti u kozmeticky este v tomto veku dost zle co sa akne tyka, tak moja doktorka sa vyjadrila ze s tym treba nieco robit radikalnejsie. mne sa to zhorsovalo prvy mesiac, dva. nemala som to tak ako ty, ze najprv zlepsenie a potom zhorsenie vyrazok, pamatam si ze sa mi to horsilo postupne a prve naznaky zlepsenia som mala cca po dvoch mesiacoch a potom to uz islo... 😉 niekedy som mala pocit ze sa mi ten kozny maz normalne sam od seba dostaval z porov von, proste to co ti pracne doluje kozmeticka pri cisteni z pleti, akoby mi samo odchdzalo. ked som sa odlicovala tak som mala na tampone take drobne bodecky kozneho mazu. 😝 inak ked pouzivas ako make up aknecolor, ani sa nedivim ze sa supes, on je dost husty. skus prejst na nieco lahsie aj za cenu ze to neprekryje tak dokonale, hlavne nech ti plet dycha. ja som tiez musela niektore make- upy prestat pouzivat, lebo tie supinky co sa mi vytvorili cez den uz ma zacali stvat pomaly rovnako ako vyrazky, tiez je to dost vidno. aj teba bolia klby? ja som si teraz spomenula ze posledny mesiac co som to brala, ma boleli kolenne klby, uz som na to aj zabudla. normalne som mala problem spravit drep, ale po douzivani to hned preslo. 😉

enjoy
23. feb 2009

debi7775, s tymi flakmi to bolo tak, ze ked sa mi vyhojila vyrazka tak mi zostal nejaku dobu cerveny flak, potom sa zmenil na hnedy taky akoby peha ale vacsi samozrejme, lebo ja som mala flaky po tych velkych tvrdych vyrazkach. pokial som neuzivala acnenormin, tak mi to zostalo na ksichte ako vypalene. ale ked som ho zacala brat tak priebeh bol podobny len s tym "malym" rozdielom ze ku koncu liecby ked som pridala aj ten skinoren sa to postupne stavalo bledsim az sa mi stratilo vsetko a teraz nemam pamiatku po tych flakoch ziadnu. 😉

debi7775
23. feb 2009

enjoy:ach boze no to ti zavidim ze s tym mas uz pokoj 🙂 ja som mala lahku formu akne ale dlhodobu..ku koznej chodim cca od 14-nastich a mam pomaly 21..tak povedala ze ked sa s tym pasujeme uz tak dlho tak ze to budeme liecit aknenorminom aby som s tym mala uz pokoj na veky vekuuce... 😠 no ale ta plet sa mi zhorsila ze som bola nieco ako s stredne tazkou formou akne 😖 tak som isla k nej ze teda mi asi tie lieky nejak nesadli,zeby som ich asi aj vysadila 😀 no kozna ma tam vyobijmala ako take male svoje dieta ze zlatko len vydrzat..tak drziiim no... 😝 a ta tvoja kamoska co sa jej to tak zhorsilo?ta je na tom ako?