Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

miraaa
17. máj 2009

pre barborenka-už to mášš.. na emaili...

barborenka
17. máj 2009

no pzrela som si to,dobre mala si to horsie nez mam ja ale take vredy som mala aj na licach asi este pred rokom,na to mi pomohol laser,tearz mas nadhernu plet po akej tuzim aj ja,ja by som sa na tu liecbu dala

sumienka2525
17. máj 2009

luccy: No to ze je chloe , to iste ako Diane som sa docitala na forach o HAK. No ja vyskusam asi to chloe a kedze pisete ze to mozem zmenit ak mi nebude vyhovovat, tak to potom zmenim za inu.
Citala som ze ta Diane je dobra na akne, vlasy, nadmerne ochlpenie a ze z toho babam narastli prsia. Tie prsia by som brala 😀 .

Baby a po akom case mi mozu najskor nasadit znova RO??? Mne sa ta plet stale zhorsuje a denne mi pribudne nejaky pupacik novy.....Som uz z toho na nervy.....A to RO som douzivala pred par dnami.......Uz sa spolieham len na tu HAK nejaku na akne,ze mi to pomoze pokial nemam tu plet uplne hroznu zasa.

didlinka88
17. máj 2009

sumienka..inak je zvlastne ze si s Roa nebrala sucasne antikoncepciu...lebo vacsinou to doktorky davaju...aj sa tym kryju a aj to ma potom lepsie ucinky...vsak ja som mala super plet do leta 2008 a potom som vysadila HAk ze pauza na chvilu nezaskodi...no a zaskodila..som sa tak zacala vyhadzovat, ze kozna ma po pol roku hodina na Roa..nieco to do seba ma..tak najskor skus aspon pol roka uzivat HAk a potom ak to nepomoze tak skus ist koznej este na konzultaciu..

barborenka: a dalsie babo nechces mat v najblizsej dobe...lebo po Roa by si to musela na dost dlhu dobu odlozit..

sumienka2525
17. máj 2009

didlinka: Ja som HAK uzivala pocas liecby RO ale kozna mi doporucila aby som si dala HAK co zlepsuje plet ale ja som ju neposluchla a brala som HAK Triqilar a ta nie je na zlepsenie pleti. Ja beriem uz 9 rokov antikoncepciu non-stop. Mozno aj to bola chyba,ze som ju nezmenila ale zajtra si idem dat predpisat HAK chloe ( ta ze je na plet). Len ma dnes napadlo ze HAK sa zacina brat v prvy den menzesu ale neviem ako to je, ked ju chcem zmenit a ja mam zajtra si dat uz prvu HAK Triqilar lebo mi konci menzes. A neviem ci mam cakat do dalsieho menzesu alebo zacnem s novou zajtra namiesto mojej starej HAK. Som z toho jelen.

didlinka88
17. máj 2009

sumienka: vsak doktor ti povie, ze ako a co..a mozno ti ani ta antik. nesadne a budes musiet vymenit...lebo nie kazdemu sedi to iste..ale je to zvlastne ze sa ti nezlepsila na 100p. plet po Roa...bude v tom nieco ine podla mna.. bola si aj na vysetrenia so zaludkom?? lebo to co je v zaludku je aj na tvari..tak porozmyslaj.. 😉

eweline
17. máj 2009

sumienka: to je tak iba 1x ked ešte len začínaš s antikoncepciou, ale ked si meníš na inú stále tam musí byť dodržaná tá 7 dnová pauza takže by si normálne zajtra začala s novou tabletkou.tak šup šup zajtra k tej gynde. ja už mám tretiu antikoncepciu takže viem o čom hovorím 😀.

sumienka2525
17. máj 2009

didlinka: To mi ani nehovor. Ved ja sa stravujem maximalne nezdravo sladke, mastne, kavicka, cigaretka, ani pitny rezim mi nic nehovori. Ale asi sa spytam na to obvodnej ked ku nej pojdem. Ze mi ziadny doktor este nespomenul ze by to mohla mat strava vplyv na akne. A to mam akne a beham s tym kade tade uz pekne dlho.

eweline: Supeeer, dakujem. Aspon nemusim cakat dalsi mesiac.Zajtra hned utekam. A ake si ty mala HAK? A preco ti nesadli? Ja som teraz dost pribrala ale neviem ci to je z HAK lebo ju uzivam dlhsie a pribrala som za posledne 3-4 mesiace a dost.

miraaa
17. máj 2009

pre barborenka-moya al mam tam make up a tefotky su este aj urpawene.. no vieš.. a aj ked sa odfotim fotakom je ot ine... naživo vieš.. lebbo fotak ties vela skrije....

sumienka2525
18. máj 2009

Baby tak som bola na tej gynde a dal mi HAK Chloe na plet. Inac mi povedal ze Diane a Chloe je presne to iste maju rovnake mnozstvo estrogenov v jednej tabletke 30-35mg, a presne to iste zlozenie. Tak som zvedava, ci mi to pomoze. Lebo ja z tych akne uz zblaznim.

barborenka
18. máj 2009

no dnes som bola u koznej,nedala mi RO,chcela mi dat zineriet tak som jej povedala ze ten nechcem a odisla som odtial,stale mi pcha len zinerit a nic ine,skusim ist este jednej co chodim,do ineho mesta ale ta mi zas dala minule ten Dalacin,tak tiez pochybujem
didlinka my zatial dalsie babo neplanujeme,cely cas mi zaberie moja mala

sumienka2525
18. máj 2009

barborenka: Ahojky. Ja som si dnes bola dat predpisat antikoncepciu na plet. Mozno by si to aj ty mohla skusit ked nemas teraz tak vyhadzanu plet. Ze to pomaha na plet- tak som zvedava ci mi to pomoze.

lucyy01
18. máj 2009

sumienka,dak drzim palce nech Chloe pomoze aj na plet aj vlasky 😉 ale to s tym zaludkom je pravda...mojej mamine sa po porode spravili doslova vredy na tvari,skusila vsetko mozne,antikoncepciu, vysetrenia zaludka aj viackrat,vybrali jej mandle,no proste vsetko mozne vyskusala a nakoniec Roa...ja som tiez bola na vysetrenie zaludka,lebo akne moze byt aj z helikobaktera atd..mne sa tvar zlepsila ked som zacala vela pit,pijem 2 litre denne minimalne,nejem sladke ani slane ani koreniste ani mastne ani nefajcim ani nepijem..a trosku to pomohlo 😉 a samozrejme aj HAK mi pomohla len uz rozmyslam co spravim ked budem chciet mat deti a budem musiet vysadit hak......ja som mala taku malu prestavku a vtedy som sa tak strasne vyhadzala ze som asni von nechodila ☹ 😢

barborenka
18. máj 2009

sak skusim asi tu Hak lebo ja zatial ziadnu neberiem,uz skoro 4roky,mala som problem otehotniet,takze mi bola nanic ale skusim to asi aj tak,odporucite mi nejake alebo sa mam spytat lekara?ja by som chcela nejake take co uz mate odskusane a viete ze pomohly

sumienka2525
18. máj 2009

lucyy: dakujem, no budem rada ak mi pomoze ,lebo nechcem ist znova na RO ak sa mi to zhorsi este viac..... Aj ja som mala taky vred na licu ze nejaky granulom , a mi to vybrali a zasili. Robili mi rozbor krvy, na RTG zubov som bola ale zaludok mi neriesili.A aj tak neprisli na to z coho to mam, akurat mi ostala hnusna jazva na lici..... A ako robia to vysetrenie zaludka????? Boli to??? Dufam, ze nestrkaju ziadne hadicky do krku??? Bleee. Ja pijem len kavu cez den ale rada by som pila vela vody ale nemam pocit smädu. Aj som skusala nasilu sa nalievat ale ma nadrapovalo a aj tak som zabudala pit , kedze som smädna nebola.
Alkohol nepijem - len ak je nejaka oslava. Sladke od malicka strasne vela - skusim to obmedzit ako sa bude dat. Slane - jem raz za cas. Fajcit - fajci, neviem sa toho zbavyt, aj ked chcem prestat asi nemam pevnu volu a ta chut na cigaretu ma vzdy premoze. A papam vsetko mozne- hlavne vyprazane jedla.

barborenka
18. máj 2009

ja som bola na tom vysetreni helicobaktera a nezistili mi ho,tak neviem
sumienka moze to byt aj zo zubov?to pocujem prvy krat

sumienka2525
18. máj 2009

barborenka: Mne tvrdila zubna ze ano a ze to ma dost velky vplyv na tvar, tak ma v prvom rade poslala k zubarke na vysetrenie a potom na RTG zubov. Ja som zo zubami zacala mat pproblemi v tehotenstve, dost sa mi zacali kazit. A potom ma posielali kade tade a len ma z krvy cucali

barborenka
18. máj 2009

ja mam teraz jeden kaz a to sa chystam zubarovi uz asi 2mesiace ale strasne sa bojim,zuby mam zatial v pohode si myslim

sumienka2525
18. máj 2009

barborenka: Vies to je take moze to byt aj nemusi. ja sa stale tiez dozvedam nieco nove a skusam potom. Teraz pojdem asi na ten zaludok a potom neviem kam uz.

barborenka
18. máj 2009

sak presne,presne poznam ten pocit,hladas vsetko mozne co by ti mohlo pomoct,presne ako ja,teda ako vsetky co sme tu

sumienka2525
18. máj 2009

barborenka: Asi treba len skusat, kazdemu sadne nieco ine. Mna kozna ubezpecovala ze mi RO pomoze a budem mat nadhernu plet. Pomohol mi asi na 80% a akne mam este nejake a kazdu chvilku si objavujem nove.... Mozno to bude aj tym zaludkom u mna ako pisala didlinka a lucyy. Skusim este to si dat vysetrit , od dnes HAK na akne tak uvidim......A ked ani to nepomoze budem skusat dalej.......A prinajhorsiom by som skusila este raz liecbu RO

lucyy01
18. máj 2009

Sumienka,neviem ci si to s tym zaludkom nerozmyslis ked ti napisem 😉 nechcem strasit,to naozaj nie ale je to velmi neprijemne asi pre kazdeho kto to zazil..vola sa to fibroskopia- lezis na posteli na boku a daju ti hadicu do zaludka cez usta,trva to asi 3-5 minut,ale pocula som uz aj o takych 15 minutovych pripadoch co by som ja osobne nezvladla...najhorsie je to ze sa ti neda rozpravat,nemozes povedat uz dost,nech to z teba vytiahnu,aspon moj pocit..je to neprijemne v tom ze napina na zvracanie ale predtym sa nepapa cize nemas co vyvratit...ale zvladla som to.. 🙂 🙂 asi 3 krat som na tom bola, 1krat kvoli akne,2 krat kvoli zaludku,lebo som chudla moc a bolel ma a 3 krat pre istotu som si to sama vypytala nech mi to spravia,bo som lezala v nemocnici a myslela som ze tam predsa musim nieco mat ked ma tak dlho boli..a nic..nastastie.. 😉 ale musim sa priznat ze ked som to ja zvladla tak to musi zvladnut asi kazdy,lebo ja sa bojim vsetkeho,aj zubara,aj vsetkych doktorov,dokonca aj ked idem k obvodnej tak ma z toho boli brucho 🙂 🙂 🙂 ale niektori maju z toho panicky strach a nedokazu tu hadicu dat do ust,tak tym daju nejaky oblbovak-napr,mojej kamoske dali a ta sa smiala pri tom a nevedela co sa deje 😉 tot vse o fibroskopii..

lucyy01
18. máj 2009

a dokonca aj na krcnom som bola,tam mi davali hadicku cez nos do krku,dalsia neprijemnoct,a aj na kolondoskopii,tam sa zase dava cez zadok do criev...no zazila som si svoje minuly rok... ☹ 😒 a nic mi nezistili...

anabelka8
18. máj 2009

sumienka
tak mi napadlo, keď som si pozrela tvoje foto, že si sa mi sťažovala na jazvu, a ja ju vôbec nevidím 🙂 Možno si mala práve tam vlasy, ale pokial si to vieš takto zakrývať, fakt z nej nemusíš mať komplexy.

sumienka2525
18. máj 2009

anabelka: Ale ja som bola zvyknuta nosit copy a vypnute vlasy. A teraz cop nosim len doma. Sice mi to vlasy zakryju ale len pokial niekde sedim na terase a nefuka vietor. Lebo aj ked chodim mi vlasy z tvare utekaju do zadu. Uz ked moja doktorka sa nad tou jazvou zhrozila zee ako mi to mohli tak skaredo zasit, tak to je dost zle. A ta ma vzdy len upokojuje za normalnych okolnosti ked tam pridem lebo ma pozna ze sa vsetkeho bojim ( teda chorôb)

sumienka2525
18. máj 2009

lusyy: Preboha. Ved to je strasne co si napisala. Tak to fakt neviem ci ja vydrzim. Uz ako som to citala sa mi chlpy zjezili na ruke. Alo strasne by som chcela vediet ci mam zaludok ok ale takto? Ved to je mucenie. A inac mam uz pol roka brucho ako keby som v 6- tom mesiaci a neviem preco. Mozno ze aj to suvisi s tym zaludkom.
Tak ja sa opytam obvodnej ci aj mne mozu dat oblbovak ale poriadny.
A to s tou hadickou cez zadok a cez nos to ta obdivujem, mna by museli asi uspat. To by som si ja urcite nedala urobit od strachu. 😲

sumienka2525
18. máj 2009

anabelka: Sa pozri poriadne tu na konikovy co mam album na pravej strane to mam take stiahnute , hnusne a to mam na tom male-up este. treti album ,prva fotka. Ved to tam je vidiet. Na azete co mam fotky tam mi to vidiet na niektorych neni lebo su bud stare alebo to mam zamaskovane vlasmi.

didlinka88
18. máj 2009

sumienka: to co spominala lucyy tak na gastre to robili aj mne kvoli tvari...a ja som si kupila injekciu za nejakych 200 sk a to nic necitis...nic si nepamatas..totalne ta nafetuju ze ani nevies ze existujes..za tych par korun mi to stalo, ze som necitila bolest..ale urcite si to chod dat vysetrit..sono zaludka-to je nic..rovno chod na gastroenterologiu...lebo ked roa pomohol mne tak uz musel kazdemu..ja som mala ako ropucha tvar a zostala mi bez jedinej jazvicky ci nejakeho priznaku ze som niekedy akne mala...

a zivotosprava...ked kavu tak bez cukru, menej fajci, nejest sladke a vyprazane- to upachava pory..a hlavne nedrhni tvar nejakymi alkoholovymi pletovymi vodami a uuz vobec nie mydlo.. 😉

nicoolinka
18. máj 2009

Chloe som mala aj ja.... a nebadala som ziadne pozitivne zmeny.. mam pocit, ze mi to vsetko len zhorsilo... dokym som to nebrala bolo vsetko ok a ked som zacala brat, akosi sa to spustilo.... takze ja s CHLOE nemam dobre skusenosti..

sumienka2525
18. máj 2009

didlinka: A na tom gastroenterologi tam robia to vysetrenie zaludka? A ku obvodnej musim ist aby mi dala ten listok na vysetrenie alebo mi staci ked sa na to Gasto objednam podla ulice komu patrim telefonicky. Mozno vyzeraju blbe moje otazky ale ja som taketo vysetrenia v zivote nepodstupila. A v lekarni si mam ako pytat tu injekciu? ma to aj nazov nejaky??? Daju mi to bez receptu? To si urcite kupim, lebo ja som bojko. Boze ved ja mam z toho vädsi strach ako z porodu. A po tej oblbovacke ako pojdem domov taka sfetovana? Ved netrafim ani domov.

a cim si mam plet umyvat? A odlicovat? Ja mam biodermu s ktorou si cistim plet.

Viem ,ze to je vela otazok. 🙂