Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

lluullaaa
1. jún 2009

ankam, brala som 40 mg denne pocas celej liecby, a dokonca som liecbu Roa celkom dobre znasala, naozaj okrem suchyh pier ziadne tazkosti
v podstate mi roaccutane zacal aj rychlo zaberat, a ani som nepomyslela ze by sa mi to mohlo vratit, a teraz posledny tyzden neviem preco na nic ine nemyslim
a ty to ako dlho uz beries?

ankam
1. jún 2009

ja zacinam 6 mesiac a beriem po 30mg.teraz rozmyslam ze ci to nieje dlho ked az do vianoc mam brat.Mne tych 6 mesiacov nejako rychlo ubehlo.....

nemysli na to ze by sa to malo vratit.Ja dufam ze sa to uz nevrati nikomu

lluullaaa
1. jún 2009

allahan: ja mam 19 rokov, cize riziko tu stale asi je 😒, nahorsie ze mna kozna o rizikach navratu nejak neinformovala

lluullaaa
1. jún 2009

ankam: a este stale sa ti tvoria vyrazky alebo podla coho ti urcili ze az do vianoc???

ankam
1. jún 2009

no co ja viem podla coho?Tak mi to povedala lekarka,ze beriem malu davku tak to bude dlhsie trvat:a ja ze dokedy-tak povedala ze do decembra 😖
Najblizsie idem k nej o 2-3 mesiace tak sa spytam znova na to

Vyrazky?tak aby som to nezakrikla-bozule sa mi nerobia cca 2 tyzdne.Ale mam plno malych podkoznych bielych
Najviac som spokojna s celom 😉

lucyy01
1. jún 2009

Chcem sa spýtať ešte k tomu dávkovaniu...píšete, že každá beriete ináč-jedna 6 mesiacov, druhá rok,....ale veď to dávkovanie je podľa kilogramov, nie? ak má niekto menej kg tak aj kratšiu dobu berie, aspoň tak som to ja pochopila...treba vybrať na 1 kilogram 120 mg roa. ak sa nemylim...no a tiež nerozumiem tomu, podľa čoho kožné určujú kto bude brať koľko za deň...či 20mg, 30, 40....a čo je vlastne najlepšie...

A nejde len o to, že u doktorky je vždy kvantum ľudí, veď ja už k nej chodim ako na klavír, čo si stále chodím pýtať Roa...minule mi už skoro slzy tiekli keď mi povedala že vyskúšame ešte iné antibiotiká...už som bola z toho zúfalá a ona to na mne videla ☹ preto som sa pýtala, či všetky čo užívate, máte ťažkú formu akné, alebo je tu niekto kto to nemá také strašné ale má akné už veľmi dlho a chce sa ho zbaviť...neviem či mám vymeniť kožnú ale táto je na okolí jediná, ktorá so mnou aj niečo začala robiť,nie ako tie predtým, ktoré sa na mna pozreli a povedali: "sestička dáme jej zinerit" toto som počúvala asi 2 roky 😒

lucyy01
1. jún 2009

ešte som zabudla...je tu niekto taký čo má zvýšený cholesterol? nemyslím teraz, keď sa vám zvýšil z tabletiek...lebo ja mám cholesterol 7,2 - čo je dosť, ale nechce mi to nijako klesnúť, ja to mám dedičné..nie som tučná, mam 46 kg, ale tento problém mám už od malička...myslíte že by som na taký cholesterol vôbec mohla brat Roa, keď ten ho ešte zvyšuje?? ďakujem...

ankam
1. jún 2009

lucyy mne dala 30 mg koli vahe a aj preto mi endava viacej,aby som nemala horsie vedlajsie ucinky.Takto to je dobre.
A ak si pocitam stale podla toho vzorca-tak mi vychadza ze by som to mala brat 8 mesiacov.No a mne povedala ze 12-tak neviem.........ja sa jej na to popytam este raz
Mozno myslela ze do decembra(lebo mi chcela znizit davku,ale ja som nechcela)
To je jedno kolko mesiacov to budes brat,len aby si vybrala to mnozstvo ktore mas
ked budes brat po 10 mg....tak jasne ze budes dlho brat

ankam
1. jún 2009

hm lucyy s tym cholesterolom to neviem...
Musi ti to lekarka skontrolovat
aj ho mam zvyseny ale neviem kolko.Ale z Roa to mam

lucyy01
1. jún 2009

jasné, to chápem- keď je menšia dávka, tým dlhšie sa to berie aby sa vybralo potrebné množstvo...ankam myslím že je to dobré keď berieš menej mg na deň, aj kvoli tým vedľajším účinkom...len to treba vydržať...

ankam
1. jún 2009

ano aj ja si myslim ze je to dobre.Uz teraz ma dost bolia oci aj pery-mam dost
no a kebyze vyssia davka,tak viacej.Takto mi to staci

lluullaaa
1. jún 2009

120 mg na 1kg? podla toho mi to celkom vychadza na tych 6 az 7 mesiacov 🙂, takze cisto teoreticky pri takom davkovani by mala byt liecba ucinna???

ankam
1. jún 2009

no asi hej 😉 😖

lucyy01
1. jún 2009

ano lluullaaa, musi sa vybrat taka presna davka,inak by to nemuselo mat taky ucinok keby vyberies menej ako tych 120 mg na kg...no niektore doktorky to aj predlzuju,tak to uz neviem preco...asi ked vysledny efekt sa este nedostavil...neviem...ale urcite by si nemala vybrat menej 😉

lucyy01
1. jún 2009

mne by to vyslo tiez na 6 mesiacov keby beriem 30 mg za den....to by sa dalo zvladnut...musim behnut za tou koznou...

ankam
1. jún 2009

ja si mylsim ze ked to predlzia taka si koli tomu aby sa to uz vobec nevratilo........

lluullaaa
1. jún 2009

luccy: da sa to zvladnut uplne v pohode, napr mne liecba ubehla ako voda a vysledok sa dostavil navyse bez neziaducich ucinkov, len teraz dufat ze to aj vydrzi

ankam
1. jún 2009

kazdy inak znasa tie vedlajsie ucinky,niekto tu pisal ze mal aj samovrazedne sklony a depky-na kazdeho to inac vplyva

lucyy ty vobec nemusis mat take ucinky.No z perami rataj
A inac super ze mi nemastneju vlasy.Raz do tyzdna len umyvam 🙂

sumienka2525
1. jún 2009

Ahojte babule

ankam: No to som sa aj ja tesila ze mi vlasy nemastneju ako som brala RO, lebo som si ich musela kazdy den umyvat a pocas liecby som si ich raz za tyzden umyvala tiez. A teraz 3 tyzne po liecbe a umyvat si ich kazdy treti den. Ide ma porazit. ☹

Ale mne sa to asi vracia vsetko spät, len nejak zavcasu. akne mam uz zasa v hojnom mnozstve , vlasy sa castejsie tiez mastnia a to som si dala hned po liecbe RO antikoncepciu co pomaha na akne aby som si udrzala ako tak peknu plet a hrôza. Asi budem opäkovat liecbu znova. 😢

gizela66
1. jún 2009

anka ja beriem 20 rano 10 vecer beriem piaty mesiac a potom este tri cize tych 8 mesiacov dokopy, neviem preco ty tak dlho...
mne sa tiez najnovjsie na ruke take dva flaky cervene a suche spravili, ako keby ma niekto popalil cigaretou a totalne svrbia... asi od slna lebo zacinaju miznut teraz ked je skaredo...
sumienka ty si to mala hned po dobrati riesit s koznou ked si nebola spokojna s pletou... tie lieky by mali uplne zabrat nie riesit to s antikoncepciou, ze mozno sa to upravi...........
😉

lucyy01
1. jún 2009

Sumienka2525 a neprislo to akne s tou antikoncepciou? lebo poznam aj take pripady, ked baby ktore nikdy akne ani nemali sa vyhadzali z antikoncepcie a museli vysadit kvoli tomu...nechce sa mi verit ze sa ti to vracia po tak kratkom case...a dala si si tu Chloe ako si chcela??

sumienka2525
1. jún 2009

lucyy: Neviem ale ja som akne mala aj ked som skoncila liecbu RO, vobec som po RO nemala uplne cistu plet ako niektore co tu pisu, ze maju cistucku plet.
Dal mi to Chloe ale povedal mi ze po 3 az 6 mesiacoch mam cakat nejake zazraky. Tak ja neviem. asi ked budem mat viac casu a naladu skusim ist este na to vysetrenia zaludku. A ak aj to dopadne dobre tak ja uz neviem na ake vysetrenia este pojdem.......To uz neni normalne ze mam stale akne. ..... Nemam to este take strasne ako som to mala ked som s RO zacinala ale bojim sa aby sa mi to nevratilo zasa v takej forme a zasa budem sami pupak.

lucyy01
1. jún 2009

Mne tiez povedala tak gyn.ked mi dala Diane...ze to bude trvat tak pol roka kym budu viditelne vysledky...sice to bolo vidiet az po roku ale akne mam stale...no ovela menej ako som mala predtym...vtedy som mala vsade po celej tvari..teraz mam uplne cistucke celo aj lica...teraz mam len na brade a okolo ust najviac 😒

sumienka2525
1. jún 2009

lucyy: No ja to mam na licach najhorsie asi. Celo som uz mala ciste a zasa sa mi tam robia pupaky. Ved tento alebo na buduci tyzden mam ist este ku koznej na krv a posledny tehotensky test tak sa jej opýtam ci by mi nasadila na jesen znova RO ak by sa mi to este viac zhorsilo. A som aj zvedava na vysledky cholesterolu ci sa mi upravili aspon trochu.

Tie co ste nemali cistu plet po prvej liecbe RO a absolvovali ste je znova druhy krat tak vam to pomohlo a vycistilo plet uz uplne????

miraaa
1. jún 2009

Ahojte!"Dneska som si dala poslednu tabletku...zajtra uz neberem.. vlastne.. už som skončila!....DOšli mi vysledky s krvi všecko je v poriadku.. bojí sa že sa to vráti spet:(.Juuj... boše moc sa toho bojííím.. pre 😔 sumienku2525-už niesom moc v obraze ako kdo to tu má bo nestíham.. ale prečítala som si že sa ti to vracá važne je to tak?A je toho vela?:...a ideš zase na liecbu ROA?.....

barborkaaa1
1. jún 2009

Cauko..No ja mam 14 rokov a mam dost brutalne akne...eh...niekedy ma normalne ani nebavi preto zit...kozna mi odporucila roaccutane..no len ja neviem...resp. bojim sa tich neziaducich ucinkov...ktorich je tam samozrejme viac nez dost..a takemu mlademu cloweku by to mohlo spravit vela neplechy....co si o tom myslite ?..ake mate vy s tym skusenosti?..Dakujem za odpovede... 😖

moncek
1. jún 2009

Ankam, allahan:
otehotnela som tak asi rok a pol po liečbe. Skor sme neplánovali baby.
Inak vyrážky mávam aj ja na zápästiach a chrbtoch rúk- ato aj pri umývaní riadu, alebo len rúk. No snažím sa mazať, mazať a len mazať, aby som nemala suchú kožu, lebo tá svrbí a potom sa len človek rozškrabe. Ja som sa teraz na rukách roškrabala, lebo som si nedala faktor na telo , len na ksicht a ma to prvé agresívne slnko chytilo, tak ma pálila koža jak šlak.
Inak z tých vedlajších účinkov, je ich písaných vela, no napr. sa niektorá pýtala na depky. Tie sú pravdepodobné u tých, ktorí pred liečbou k nim majú sklon, resp. ich mali sem tam pred Roa a ono sa to može vyvrbiť pri liečbe viac, no všetky vedlajšie účinky sa vytratia po liečbe.
A čo sa týka mna, ja radšej budem jesť roacutane, resp. aknenormin, ako hormóny pchať do seba, tie majú podla mna väčší zásah do organizmu a navyše, po vysadení antikoncepcie sa zase mení hormonálna hladina u ženy, tak sa to može vrátiť a celý život, resp. do prechodu ju brať nechcem.
Ešte ma napdalo, že pri prvej liečbe som mala antikoncepciu ešte pol roka po ukončení liečby ROA a potom sa mi postupne začala znova zhoršovať pleť, nie moc, ale predsa. tak teraz to chcem vyskúšať bez antiky.

moncek
1. jún 2009

barborkaa1:
ja ti ROA odporúčam, lebo takej mladej babenke ako si ty by som antikoncepciu nedávala- s hormónmi to sranda neni, aj ked sú dnes moderné nízkohormonálne prípravky. No to by som musela brať do prechodu, lebo po vysadení by som bola zase na začiatku. A takto, aj keby sa to ešte zopakovalo tretíkrát-čo dúfam, že nie, tak radšej si dám ROA na pol roka zase a mám pokoj. Už by som to nenechala zájsť tak daleko, no syna som chcela kojiť aspon tých 9 mesiacov. No 2 mesiace pred porodom a cez šestonedelie som mala pleť velmi dobrú- ale to som odbočila.
Co sa týka vedl. účinkov, v skutočnosti to neni také hrozné, no na leták to musia napísať. Ale závisí od teba, ako ty berieš svoje akné. Lebo je vela ludí s ťažkou formou, no nevadí im to až tak a niekto má pár pupákov a je z toho na vetvy- ako napríklad ja, a za každú cenu si to chcem dať do poriadku, znesiem pár vedl. účinkov.
A navyše liečiť akné lokálnou liečbou je zdlhavé, často je pleť taká vydráždená a vysušená lokálnymi prípravkami, že aj tak sa v konečnom dosledku musí siahnuť po ROA a dovtedy možeš mať jazvy.
Ja tiež nemám až také ťažké akné ale lokálnou liečbou sa trápiť nebudem, keby som si netlačila pupáky a nechala ich vyzrieť, tak to nemusí byť také zlé, no to je moja závislosť a musím s tým bojovať, no na druhej strane, kebyže na tvári nič nemám, tak si nič netlačím, no nie?
aj vy máte takú pasiu na pupáky?

ankam
2. jún 2009

sumienka ako to je mozne ze sa ti to vracia-sak by ma porazilo........

gizela fakt neviem.Mozno to lekarka nemala ani vtedy v hlave preratane ked mi povedala do decembra....este sa jej raz na to popytam 😒

luccy ja som tiez raz brala len diane koli pleti a nic.......teraz beriem zase diane spolu s R

miraa povedz mi ako dlho si to brala?a aku davku,a co plet OK?

moncek vdaka-ja tiez neplanujem skor otehotniet-teda ani nemozem este,nemam vsetko v poriadku 😖
a co lekari ked si otehotnela?upozrnovala si ze si brala R?ci nebolo treba?

lucyy01
2. jún 2009

Babeny, ja ked budem brat roa tak nechcem mat antiku, alebo len par mesiacov a potom by som ju vysadila...sice mam partnera, ale radsej by som sa chranila inou metodou ako HAK...lebo viem,ze aj keby som teraz vysadila,mam plet vyhadzanu ako predtym..no a bala by som sa,ze ak doberiem roa a potom vysadim antiku tak to bude vsetko spat ☹ a samozrejme ze nechcem brat antiku az do prechodu ako pisala moncek...