Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

zuska_bluzka
13. mar 2014

@sypac077 ja som si to začala mazať a mám z toho také zmiešané pocity... totižto dávam si to ráno a večer, ráno keď vstanem, tak mám pleť peknú niektoré jazvy nie sú a niektoré sú podstatne menšie no v priebehu dňa sa to vráti do "normálu"... neviem ako by som udržala... inak pozrela som zatiaľ tak zbežne ten link a mám plytšie jazvy ako chalan (ernestoria) na prvom obrázku...

zuska_bluzka
13. mar 2014

@sypac077 mám niečo také ako ernesto na piatej strane...

sypac077
13. mar 2014

@zuska_bluzka myslíš na tej pravej strane fotiek z 5 strany? ak áno, sú to tzv. rollover scar a na tie je dobrý dermaroller (1-1,5mm)

samozrejme, ak máš tento typ jaziev, tak lasery sú v tomto prípade OK, ale kedže sú lasery dosť drahé, pacient nemusí pociťovať spokojnosť ani po x zákrokoch, kedže je to dlhodobá záležitosť

sypac077
13. mar 2014

@zuska_bluzka ak pocituješ takéto dočasné zmeny, tak je to myslím zbytočné, na druhej strane by tento krém mohol byť dobrou voľbou po ošetrení dermarollerom, aj keď ja by som osobne volil krémy, ktoré podporujú tvorbu vlastného kolagénu

zuska_bluzka
13. mar 2014

@sypac077 áno tie z pravej strany, mám to +/- rovnaké ako on. ten dermaroller chcem tiež vyskúšať, uvidíme čo to spraví. ale ten laser je fakt beh na dlhú trať, stále po ňom som viac a viac z toho znechutená. aké krémy máš namysli, buď prosím konkrétnejší, ak takéto priamo poznáš. inak ten doktor je frajer keď mu takto krásne spravil pleť. fakt skvelé...

sypac077
13. mar 2014

@zuska_bluzka to hej, ale bolo to aj drahé 😀 ... viem, že použil subciziu, laser+recell a tuším, že tam spomínal v priebehu liečby aj dermaroller? ale ten používal len on doma, ak sa nemýlim

krémy? ťažko povedať konkrétne, kolagén podporuje mnoho látok, napr. retinA krémy sú na podporu kolagénu fajn, na druhej strane však je nevýhoda mierne podráždenie, preto sa v zahraničí používa micro retin A krém, ktorý menej dráždi krém. na Slovensku je asi len na predpis??

inak po dermarollery môžeš použiť prakticky čokolvek, niekomu vyhovuje čistý vitamín E (z toboliek) d-aplha tocopherol (nie dl-aplha tocorpherol- ten je umelý), čistý Aloe vera gél z listu rastliny (Aloe vera kúpiš v kvetinárstve), prípadne nejaké séra s obsahom vitamínov (napr. vitamín C- v tukorozpustnej forme) atď...

nicci254
14. mar 2014

ja opat pouzivam dermaroller, stacilo ze som pouzila 3 krat za sebou 1,5 mm ihly a plet je opat krajsia a dokonca aj zdravsia mam pocit.. dalsie rollovanie som robila s 0,75kou kedze ta 1,5 mm ma fakt boli . planujem este tak do 10 rollovani a potom necham plet nech zregeneruje 🙂 tiez suhlasim s tym ze na hlboke resp. stare jazvy su peelingy a lasere kratke.. 😒

taciana
14. mar 2014

Prosim vas chcela som sa opýtať, ci ste niekto boli počas liečby roaccutanom extremne precitliveli a stale takí plačlivi ☹ ? dakujem za odpovede .

sypac077
16. mar 2014

@taciana áno, je to možné, roaccutane spôsobuje aj depresie, takže pozor nato... skús si nájsť nejaké činnosti, pri ktorých si štastná, to je myslím, že to najlepšie, čo ti môžem odporučiť, plus môžeš skúsiť Vitamín D v tobolkách (kľudne aj 2000 IU denne), ten pôsobí na zlepšenie nálady 🙂

barborabara
16. mar 2014

Ahojte,
chcem sa spytat kolko trva liecba s ROACCUTANE, a ake su najhorsie vedlajsie ucinky. Dakuje

sypac077
17. mar 2014

@barborabara cca 6 mesiacov, najhoršie vedlajšie účinky? ťažko povedať, u každého sú individuálne, počas liečby najbežnejšie suché pery, citlivosť kože, bolenie kĺbov, únava...

u niekoho sa prajavia len suché pery, u iného viac vyššie uvedených nežiadúcich účinkov dokopy

wera27
22. mar 2014

ahoj, tak já jsem brala ROA 6 dní a musela jsem ho vysadit, začla jsem mít už asi 3. den problémy se srdcem, zrychlený tep a přeskakování. V noci to bylo asi nejhorší, stále jsem se budila. Kožní lékařka řekla ať to vysadím na týden a začnu znovu, a když by se to opakovalo nebudu to moct brát. Celkem mě to mrzí, zkoušela jsem už různé vodičky, krémy a efekt žádný. Měli jste někdo podobné vedlejší účinky? 😒

vivaa21
7. apr 2014

Ahojte baby. Ja som mala tiež roacuttane. Som mala 14 rokov keď mi to lekár dal lebo som už mala jazvy a proste strasne vela akne: na chrbáte, dekolt, tvár proste všetko. Lekár mi povedal že to mám použivať 6 mesiacov ale po 5 mesiacoch som už nezvládala. NAjprv som mala 30 strašne ma bolelo chrbát tak mi dali 20. Pery som mala vysušené popraskané. 1 rok mi to vydržalo som bola štastná jak ešte nikdy lebo aj ja som chcela byť pekná konečne jak ostatné baby ktoré nemaju akné. Predtým som mala krémiky ale tie mi nič nepomohli. Teraz mám 16 rokov a zas mám akné. Už neviem čo mám robiť som z toho zúfalá ☹ Možno som ešte bola moc až moc mladá ked som ich brala. 😒 teraz ked sa pozrem do zrkadla tak mi je hned do plaču že jak vyzerám moje kamošky maju peknu plet žiadna vyrážka ani nič a ja sa vedla nich citim strašne blbo. Teraz sa chystám zase spääť k lekárovi aby mi pomohol. Dufam že dostanem roacuttane a že na druhý krát to už bude dobré. 🙂 PS: aj ked už nemám roacuttane, pery mám ešte stále vysušené a do DMky chodim ako domov lebo každý mesiac potrebujem nový balzam na pery lebo to už bez toho neviem vydržať 😠

lukyno88
8. apr 2014

Ciao presne pred mesiacom som zacal uzivat Roaccutane, liecbu som zacal na 20 mg, po 2 tyzdnoch som mal davku zvysit na 30 mg, avsak tu som uzival necele 2 tyzdne, potom mi doktorka vzhladom na krvne testy znizila davku spat na 20 mg. Prve tyzdne po zacati liecby som sa supal hlavne v oblasti okolo ust a mal suche pery + dalsie vedlajsie ucinky ako bolest chrtba a pod. Nastalo aj zhorsenie, ktore vsak velmi rychlo preslo, mozem skonstatovat ze 3/4 akne mi z tvare zmizlo. Dnes vsak prislo zistenie ze sa na tvari uz takmer vôbec nesupem a aj pery mam v pohode, jedine ruky mam take ako keby "zosupane", chcem sa preto opytat ci je vsetko v poriadku? Vazim 58kg a mam 17 rokov, vopred dakujem za odpovede.

emelko
14. apr 2014

Chcel by som sa opýtať 🙂 Skončil som liečbu pred mesiacom a pol , tvár je krásna žiadne zhoršenie. Ale čo ma udivuje stále mám tvár dosť citlivú keď sa opálim som skorej červený ako opálený a to pred liečbou nebolo ... aj skorej sa rozhorčím a som červený . Aj v posilňovni aj pri hocijakom cvičení alebo behu :/ Neviem či to nejak prestane časom alebo mám niečo pre to urobiť .. Potreboval by som radu. Chcel by som ísť aj do Solária ale bojím sa ako dopadnem. Pred liečbou som tam chodil často a nebol som červený ale pekne opálený tak neviem ako teraz . Za radu vopred ďakujem.

lunitka
23. apr 2014

Ahojte, chcem sa podelit o moje skusenosti s tymto liekom, hlavne teda s tymi, ktori uvazuju nad nim 🙂 Ale pokusim sa trosku podrobnejsie, ako tu citam...
Beriem ho uz vyse 4 mesiacov a skoncit by som mala uz o 3 tyzdne. Zacala som prvy mesiac davkou 40mg - kazde rano hned po ranajkach. Mesiac na to mi ich doktor zvysil na 50mg a tolko beriem doteraz.

Vedlajsie ucinky:
-vysusené pery - samozrejmost, ako u kazdeho, no prve 3 mesiace to bolo ok, neboli vobec velmi popraskane, len som citila suchost a ze som si ich musela stale mastit. V 4. mesiaci uz zacinali byt popukajnejsie a aj v okoli pier sa mi vysusovala koza - treba si ju namastit a odlupit.
- v pribalovom letaku sa pise, ze sa nesmie pouzivat nadmerny pohyb... toto bol u mna dost zavazny problem, nakolko som profesionalna tanecnica - tancujem kazdy den.. No doktor ma ubezpecil, ze kludne mozem pohyb vykonavat, kedze uz liecil roznych sportovcov, hokejistov i nejaku nasu znamu tenistku.
Takze tancujem, i ked nie som v takej kondicke ako som bola pred uzivanim liekov, ale da sa to prezit.
- bolesti chrbta - zacala som mat v 4. mesiaci, takisto obcasne bolenie bedrovych klbov - takisto da sa to zniest, netreba robit pohyby nasilu a radsej niektore cviky vynechat.
- suchost ruk - asi po 1. mesiaci sa mi na chrbte ruk/dlani, zacal robit akysi ekzem, no a potom som zistila, ze to mam z nedostatku kremu. Tak isto sa mi na rukach robia drobne chrasticky - tiez ak si ruky nemastim, spravia sa mi.
-niekde som citala, ze sa z tychto liekov aj priberie.. stale vazim rovnako, ale pripadam si trosku taka baculkatejsia 🙂 ale to je mozno len pocit, ludia na okolo tvrdia, ze nevidia ziadnu zmenu.
Na najpodstatnejsi vedlajsi som zabudla....
Ti co nosite sosovky... prve 3 mesiace to bolo v pohode.. mala som ich dennodenne od 8:00 do 19:00.. Teraz uz je to dost zle. K veceru si ich musim dat dolu a potom dost casto kvapkat ocne kvapky, lebo sa veelmi susia. Pred spanim si musim nakvapkat a rano vstanem so suchymi ocami, ale je to zvladnutelne, len treba nosit stale pri sebe kvapky do oci.
Krv z nosa? U mna (klop klop) vobec. IBA sa mi tvoria hm susniky :D ktore su velmi prilepene a dost to boli ked sa davaju dole :D
Psychicke problemy ziadne 🙂
Pupaciky sa mi obcasne vytvarali este aj v 3. a 4. mesiaci, ale velmi lahko sa dali vytlacit a rychlo aj zmizli 🙂
Tvar sa mi vobec nesupe - ale tak raz za mesiac si musim dat peeling.
Vypadavanie vlasov? Vobec! klop klop, pred uzivanim mi vypadavali o podstatne viac ako teraz 🙂

Inak tvár som mávala dosť mastnu a teraz je to uplne super! Vobec sa nemasti. Make-up vydzri CELY DEN! vobec nie je zotrety. (tie co mate mastnu tvar , viete o com hovorim)
A to aka je plet teraz jemna ako babatko 🙂 snad to vydrzi.

Kozmetika, ktoru pouzivam:
NAJSUPER KREM : Bioderma Sébium Hydra /zelená rada/
Pletova voda: Bioderma Sébium H2O /zelená rada/
Make up: klasika - Max Factor Lasting Performance
Korektor: Maybelline Affinitone a Miss sporty - klasicka tycinka
Balzam na pery: NEUTROGENA - klasika
Kontaktne sosovky: Acuvue Oasys - hydraclear
Ocne kvapky: take, co lekaren ponukne 🙂

Tak dufam, ze som na nic nezabudla.. ak by ste mali nejake otazky, rada odpoviem
A takisto som este v ocakavani, ako to vsetko dopadne; este mi ostava necely mesiac na dobratie, tak drzte palce 🙂

lunitka
23. apr 2014

@lunitka kremik na telo som zabudla doplnit! ten mam na predpis od doktora - excipial - mastny krem 🙂
je fakt riadne mastny 🙂

lunitka
23. apr 2014

@lunitka na dalsiu dolezitu vec som zabudla!
ALKOHOL a Roaccutane!
myslim, ze sa nas najde mnoho, ktorí pol roka nevydrzia bez toho aby pili vsak ;)
Taakze od decembra do marca som si vypila asi 5 krat ;) potom som bola na testoch pecene - poprosila som doktora- a vylsedky boli ok... cize da sa to ale s odstupom!!!

a... milovnici FERNETU a BECHEROVKY a ineho bylinkoveho alkoholu.. je dost mozne, ze mate z toho akne..
ja som sa odsledovala a mam to urcite z fernetu ;) tak teraz uz najlepšie piť domáce paľenô hej? :D
pa

julianka2107
24. apr 2014

@lunitka ja tiež beriem niečo okolo 4 a pol mesiaca a mam to rovnaké 😀 aj to s tými vlasmy, predtým som mala problémy s vypadavaným a teraz vôbec nič, dúfam, že mi to tak aj po tabletkách zostane 😎 a hlavne konečne mi vydrží makeup celý deň, len dúfam, že mi tie červené fliačky čo mi zostali zmiznú 😕

lunitka
25. apr 2014

@julianka2107 no hej ten makeup, ze ho mam k veceru taky isty ako rano, to je priam zazrak 😀
neboooj, fliacky zmiznu.. ja mam hrosi pripad a to jazvy :( tak este pojdem pod urcite laser.... 😒

sisus555
25. apr 2014

Ahojte 🙂 tiež beriem Roaccutane, len mám problém s tým, že ho rozkusávam. Proste nedokážem tabletku prehltnúť v celku. Bojím sa, že sa objavia vedľajšie účinky smerom na žaludok. neviete mi poradiť? Ináč dosť mi to zneprijemnuje život..to kusanie tabletiek..len to proste nejde:D:D

lunitka
27. apr 2014

@sisus555 neskusala si tabletku s niecim zajedat?

elliem4
3. máj 2014

@sisus555 poradím ti že v žiadnom prípade tie lieky nerozkusuj keďže to sú kapsuly majú obal a isotretinoin čiže účinná látka je vo vnútri ako tekutina určite si to zistila keď si ju roskusla 😀 pri tých liekoch ide O to aby sa účinná látka dostala z kapsulky až po rozpusteni jej obalu až nižšie V tráviacom trakte a tak sa účinne vstrebala a nie V ústach, I keď určite to potom zapíjas nejakou tekutinou,je to rozdiel. O žalúdok sa neboj skôr by som sa bála o to že to môže znížiť účinok lieku, píšu O tom aj na internete. určite si už dosť veľká aby si liek dokázala zapiť vodou a prehltnúť, ide O silu zvyku tiež som s tým mala problém keď som bola mladšia. Ale normálne vlož liek do úst,zápi ju poriadnym množstvom tekutiny a ani ju neucitis alebo ju zajedz jedlom, predzuvaj nejaké jedlo daj do úst liek a celé to zhltni a myslí nato že iba papas 🙂 veľa šťastia 🙂
@sisus555 🙂

elliem4
8. máj 2014

Ahojte, tí čo máte liečbu ešte teraz keď už je dosť silné slniečko, aký faktor používate ? Ja som doteraz používala, make-up toleriane od La-Roche Posay s UV faktorom 25, bolo to v pohode, slnku sa vyhýbam, len keď musím ísť do školy alebo niekam tak idem von. V letáku píšu žetreba používať faktory 15 a viac. Do konca liečby mi ostáva 10 dní, a na moje prekvapenie keď som včera prišla zo skoly, približne až medzi 3-4 poobede som presla mozno 45 minút po slnku... Keď som sa odlíčila, celú tvár som mala červenú ako keby ma slniečko opálilo, poriadne som sa zľakla trošku to aj štípalo, ale chvalabohu to dorána prešlo, akurát mám pocit že som trošku zhnedla... Máte tu prosím niekto podobnú skúsenosť ? Mám opaľovací krém 30 od Eucerinu, asi ho už začnem používať myslíte že to bude stačiť alebo treba 50+ ?

evelin89
8. máj 2014

Ahojte,ja som dobrala roaccutane pred 7mesiacmi,akne sa mierne vratilo,aj mastenie vlasov..ale doktorka mi poradila uhorkovu masku alebo medovu (pouzivam z avonu) a to mi dost pomaha, lebo tu mastnotu to z koze vytiahne..a dala mi este krem locacid 0,05%. Zevraj je to ako roaccutane. Tiez sa treba vyhybat slniecku🙂. Mne sa suche pery pomahal hojivy zazrak z oriflame a hlavne nezabudat vela pit🙂 Ale hlavne zalezi aby bola liecba dobre nasadena. Nie vysoka davka a podobne.. Drzim vam palce aby ste vydrzali tych 6meiacov liecby a potom mali navzdy pokoj🙂..

patttulka
8. máj 2014

Ahojte, tak aj ja pridám teda moju skúsenosť s roaccutanom...Začala som ho užívať keď som mala 21 lebo už mi fakt nič nepomáhalo, kožná lekárka mi stále všelijaké mastičky, vodičky a podobné gebuziny stále dookola predpisovala pritom som jej stále dookola vravela že mi to fakt nepomáha....Nakoniec povolila (možno aj preto že som sa jej priznala že som na tom už psychicky dosť zle a skoro vôbec kôli svojej pleti nechodím medzi ľudí) a predpísala mi ho..užívala som myslím 10 mesiacov...vedľajšie účinky také ako už predo mnou daktorí spomínali - vysušovanie pleti aj pokožky celého tela, mega suché pery, občas sa mi spravil kútik (čo som dovtedy nikdy nemala) a trooošku aj tie depresívne stavy z ničoho nič...
Liečby však bola úspešná a ja som bola najšťastnejší človek na svete že pleť mám hladkú ako som nikdy nemala...radosť sa na seba pozrieť v zrkadle :D ...ale ...čítala som kdesi...že liečba je úspešné a akné sa nevráti až v 99% prípadov...ja som ale so svojím šťastím práve to 1% ☹ ☹ po 4 mesiacoch od ukončenia liečby sa mi začalo akné vracať, nebolo to až také strašné, tentokrát som stavila zasa na klasické mastičky, vodičky od kožnej, aj ona povedala že je to len jemné akné, že to zvládneme aj týmto...verila som..ale bohužial nič...teraz je to asi 8 mesiacov od ukončenia liečby...a moja pleť vyzerá ako pred začatím liečby roacutanom..čiže hrozne...zasa som prestala chodiť medzi ľudí a som zúfalá :( Chystám sa opäť ku kožnej vyprosiť si roacutan ale bojím sa že mi ho odmietne dať (nakoľko ten liek nemá v oblube predpisovať a aj prvu liečbu som si doslova vyprosila a takmer vyplakala..) ....tak držte palce nech mi ho nasadí opäť a nech už má trvalé účinky :(

P.S. Počas liečby sa mi vôbec nemastili vlasy, mala som ich úplne super, umývala som ich asi raz za 4-5 dní a aj to len kôli tomu, že mi bolo blbé si tak dlho neumývať :D (teraz si umývam každý druhý, niekedy každý deň lebo sa mi mastia tak ako pred liečbou :( )

julianka2107
9. máj 2014

@elliem4 ja som bola práve u kožnej a pýtala som sa jej na to a odporučila mi 50+ a že aj 100 je 😀 ...a kedže ja chodím doobeda v práci vonku tak musím si tu 100 zadovážiť lebo mi povedala že mam dosť podráždenu pleť a dala mi taký krem namiešať v lekárni lebo mne to nezhnedlo , ja som biely typ človeka 🙂

elliem4
9. máj 2014

@julianka2107 ďakujem za odpoveď, mne to trošku zhnedlo, ja sa snažím slniečku vyhýbať ale už som si tiež kúpila 50+ faktor na tvár, ostatok tela natriem 30, dúfam že to postačí, že nevadí že som doteraz používala slabší faktor, dúfam že sa mi nespravia žiadne pigmentové škvrny 🙂 . Ja som taký tmavší typ, mňa vždy hned opálilo všade tak možno preto ma tak chytilo ... 🙂

elliem4
9. máj 2014

Máte niekto skúsenosť s tým že liek neužívate presne s jedlom, ale napr. po jedle niekoľko minút alebo pol hodinky ? Čítala, som že ho treba užívať na plný žalúdok, tak som sa vždy najedla, potom zapila tabletku vodou... niekedy ale aj po pol hodinke, a niekedy som na večeru už zjedla len niečo menšie a tak zjedla tabletku... myslíte že to môže mať potom nejaký súvis s tým že sa akné vráti ? Ďakujem za odpoveď 🙂

patuskaa123
10. máj 2014

Ahojte, curacne beriem už štvrtý mesiac a asi ako u väčšiny má trápia suché pery. Posledný týždeň mám najmä kútiky úst popraskané, suché a okolo kútikov červené. Pomadu používam vždy, bez toho to nejde a stale mám popraskané. A ani si neviete predstaviť ako má ráno bolí pokiaľ rozlepím ústa:( poraďte mi prosím čo si mám na tie nešťastné kútiky natierať :/