Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

omarr
17. apr 2010

gizela66: 6mesicu po lecbe? No vidis. Zajdi si k odborne kosmeticce. A cerne tecky ti odstrani,a budes mit klid... Mej se 😉

blondulienka
17. apr 2010

ahojte, mam 20 rokov a stale ma trapi akne na tvari , mam take male drobne pupaciky nie moc hnisave,ale ked zasvieti na mna slnko vyzeram ako muchotravka, a chcela by som mat krasnu plet,rozmyslala som nad roaccutanom,myslite ze je to moj spravny vyber?prosim vas poradte mi, neviem si uz sama dat rady.vyskusala som uz vselico mozne nic mi nepomhlo...som z toho smutna, velmi tuzim po krasnej, cistej pleti bez akne...musim ist aj k lekarke alebo si kupim tie tabletky sama a hotovo,ktore su lepsie 10 mg alebo 20 mg ,mam 55 kg kolko mg mam uzivat denne,dakujem

omarr
17. apr 2010

Jestli to nemas podkozni a jen na povrchu. Kup si to na netu.Do 4mesicu mas krasnou plet. Ja to mam bouzel tezsi. Ale vydrzim to. Ber treba 20mg pak si pridej podle potreby... Ja beru 60mg. Tady mas odkaz... http://goldpharma.com/search/

rose18
17. apr 2010

Ahoj blondulienka,nechcem ta poucovat,na to nemam ani pravo ani vek,ale ak chces brat roaccutane,rozhodne zajdi ku koznej.Ten liek nie je ziadny ibalgin,ze ho budes brat len tak.Kozna ti urci v akych davkach ho mas brat a kedy prist na odber krvi.A zvlast zeny musia chodit pravidelne kazdy mesiac,lebo popri krvi sa robi aj tehotensky test,pretoze pri tomto lieku nesmies otehotniet...Tento liek sa v lekarnach vydava len na lekarsky predpis,takze myslim,ze vies co robit,drzim palce🙂

erika31
17. apr 2010

a chcem sa vas spytat aku kozmetiku pouzivate? chodite aj normalne bez opalovacieho kremu? a ako casto sa kremujete ? dakujem 🙂

modrykonicek
17. apr 2010

Opat vas zdravim mackovia moji.. 😀 . Tak som sa rozpraval s koznou o tom mojom vysadeni co som vam pisal. Vravi ze si dam este jeden balicek a uz by som mal mat v sebe dostatok a tiez vravi,ze sa mi to na 90% nevrati a rozhodne nie v zlej forme.Maximalne raz za cas nieco male - poznate to. A hlavne preto lebo uz zacina byt teplucko a sam na sebe som zistil,ze pokozka je mooc citliva 😒 A potom ma clovek vycitka ked sedi doma a vonku slniecko 😝 A keby sa nieco udialo (ani to radsej nemenujem) ,tak ze sa mozem k lieku po lete kludne vratit. 🙂 Ale to uz podla mna nebudte potreba 🙂 🙂

omarr
17. apr 2010

Tak hodne doktoru sou opravdovi blbci. Davaji schvalne male davky at tam clovek chodi rok a trapi se! Rikam kdyz holka vazi 50kilo ma brat tak 40mg. Kluk 80kg 60mg. Jinak takove davecky 30mg to nema cenu. To je fakt na rok. A nejlepsi splnit davku 150mg na kilo. 120mg je pry malo. A ja riskovat neminim. Takze na 80kg to vychazi 12000mg. Tak ja si pockam do konce cervna... Pak se kuze zacne krasne regenerovat a 5mesicu je aknenormin v tele... Pak zacinam s tvrdym treninkem fyzicka atd at se dostanu do formy. Klouby a cele telo je oslabene gord kdyz beru ted 60mg. Predtim sem bral male davky a bylo to knicemu. Nasel jsem si odbornici na tento lek a ta mi rekla jestli se akne chci zbavit musim brat na moji vahu minimalne tech 60mg. V nemecku,rakousku,americe berou i 120mg na 80kg kluka co uz je podle me brutal. Ale je to tak. A co se tyka tech leku ted je svet internetu na netu koupis uplne vsecko. Najdes tam opravdu vse... A ta goldpharma.com je super stranka udelal jsem si tam objednavku za par tisic kc. Myslim ze o penize nejde kdyz jde o plet. A ja chci mit plet naprosto skvelou na leto a po zbytek zivota... Mejte se a preju brzke zlepsovani!!! 😉

mardzoo
18. apr 2010

Caute. Skusal niekto vysadit Izotretinoín na 1-2 tyzdne aby sa mu aspon za ten cas rychlejsie zahojili ranky? 80kil Berem 30denne a mam v sebe presne 6300mg. Liecba do augusta.

modrykonicek
18. apr 2010

omarr: ide aj o to kedy ti to akne zacalo a kolko ho uz mas ..poznam ludi co mali dost tazku formu akne a preslo im to aj bez aknenorminu..a dnes super..cize aj ked nedoberes 120-150 nemusi sa to vratit a pravdepodobne ani nevrati pokial nemas nejaku extra zvysenu tvorbu mazu

beruska121
18. apr 2010

modrykonicek co ja viem , lieky som znasala v pohode , pecenove testy v pohode, jedine ze som mam suche pery a tie oči ma trápia , neviem či to prešvihla ci nie 🙂 ale citim sa okay a kludne by som potiahla este tie dva mesiace ako bolo v plane , nemam uplne vycistenu plet , ostaloo mi par uhrikov, takze tak, mohlo sa mi to este precistit , a to nehovorim o flakoch co mi ostali po vyrazkach ...ale hadam mi to cez leto kusok zmizne , a hlavne sa bojim ze sa mi zacne zase mastit pokozka :( mam pred sebou poslednych 14 dni a koncim s liecbou so zvedava kolko mi to vydrzi , na jesen chcem ist na dermabraziu kedze mam jazvicky

modrykonicek
18. apr 2010

beruska121: ja este 19dni ..sme na tom skoro rovnako 🙂 drzme si palce teda 😉 neboj cez leto sa pokozka pekne opali a fliaciky pojdu papa 🙂 pokozka uz bude ok,ziadne mastenie..nema byt uz preco 🙂 akne sa vrati casom samozrejme,ale len slabucko oproti tomu co sme mali..tazke akne sa vratilo vazne len maloktomu - asi az moc tazkym pripadom ,ktore museli aj viac terapii prejst

michalkkk
19. apr 2010

cawte myslim ze tu bolo nekde pisane ze sa ma vybrat nejaka urcita davka v mg tak avby ta liecba bola ucinna a nevratelo sa to, mal som dva mesiace 60mg den a potom dva mesiace 40mg za den teraz budem koncit liecbu je to ok?😀

roche
19. apr 2010

takze v stredu koncim prvy mesiac liecby, dnes som bol u lekarky, povedala ze sa jej to zda uz lepsie, predpisala mi dalsie 4 balenia 20mg..cize idem druhy mesiac brat 60mg za den.k tomu mi dala aj 2x excipial U lipolotio na velmi suchu pokozku.chcem sa spytat, mozem ten krem pouzivat aj na tvar?nieje komedogenny?

michalkkk - zalezi aj od toho kolko vazis, ja mam napriklad 60kg, a denne beriem a budem brat 60mg presne 17 tyzdnov.na jeden kg svojej hmotnosti ma byt vybrata davka 120-150 mg

iguanna
19. apr 2010

roche: na tvár to radšej nepoužívaj,krémy určené na celé telo niesú vhodné aj na tvár, tam je totiž iná pokožka. inak vrelo odporúčam na tvár krém od La Roche- Effaclar H, je presne určený na pleť veľmi oslabenú vysušujúcou liečbou,ja ho používam od začiatku liečby a je ozaj že super 🙂

veron269
20. apr 2010

ahojte....začala som užívať roaccutane asi pred mesiacom a pol....čiže zhruba nejakých 6 týždňov.....je normálne že sa mi vyhadzujú na tvári stále nové a nové vyrážky??????
...som z toho na nervy....také som ich nikdy nemávala a nie toľko veľa....

omarr
20. apr 2010

heh 6tydu. Ja to beru 7mesic a ted se mi to teprve zhorsuje! Ja to nechapu mozna je to tim ze mam v sobe za pouhych 7mesicu 7000mg. Moje doktorka je na zabiti! Tak ted beru 60mg misto 40a30mg. Ale ted mi zacina vsechno vylezat na povrch. Mam zanebnanou lecbu a uz jsem stoho psychicky na dne. Ale musim to preckat. Napisu sem na konci juna.

mardzoo
21. apr 2010

Neska som si bol pre osme balenie 20mg aj 10mg a stali OPAT (prvykrat od noveho roku) dokopy 4.71eur!!!Lekarnicka mi povedala ze kazde tri mesiace byva kategorizacia liekov. Platite aj vy alebo jak to je?

mailj
21. apr 2010

Cafte,

ak mozem pridam vlastne skusenosti. Mam 25r s akne sa trapim, resp. som sa trapil od 17. Boli vsade, tvar, krk, hrudnik aj chrbat. Nezaberalo nic, pripravky typu sirova emulzia, rozne masticky, eryfluid. Dokonca ani locacid, s tym to bolo este horsie. Jedine, co to moje trapenie ako-tak zmiernilo bola taka biela emulzia. Ale doslova biela takze som to mohol mat len doma. Potom som sa dostal k jednej uzasnej koznej lekarke, ktora povedala, ze akne po 23 roku zivota ak je silne tak je beznymi „gebuzinami“ neliecitelne, lebo to nie su len nejake pupaciky ale vazna kozna choroba. A vraj treba to liecit z vnutra, lebo tam to ma povod. Odporucila mi roa. To, co je na tom letaku ma neodradilo a ani som sa nebal, ono nemoct vyjst bez hanby na ulicu je otrasne. A najviac ma pobavili tie depresie medzi neziaducimi ucinkami. Take depresie ako som mal niekedy pri pohlade do zrkadla...
Tak som sa teda na to dal, urobili mi krvne testy, boli ok a zacal som s kurou. 30mg denne, pri vahe 64kg. Prvy tyzden nic, vsetko ako predtym. Potom sa mi na tvari urobilo behom jednej noci asi 6 kuskov, ale pohoda vravel som si ze aspon nieco, asi je to ta faza zhorsenia a liek ucinkuje. Akonahle po par dnoch zmizli, tak som zacal chapat preco je ten liek neprekonatelny. Po dvoch tyzdnoch som si napocital na celom tele asi 4 vyrazky. Zacali sa prejavovat vedlajsie ucinky ale len vo forme suchych pier a nosovej sliznice. To susenie bolo sice dost silne a neprijemne, navyse sa mi zapalovali ocne spojivky a mal som suche oci. Sem tam ma svrbelo cele telo, ale dalo sa to vydrzat. Dalsim znakom bolo mierne nechutenstvo. Takze vedlajsie ucinky absolutne v pohode. Po troch mesiacoch prisli dalsie krvne testy. To bola haluz, hladiny boli uplne rovnake ako pred zaciatkom uzivania! Tak som pokracoval celych 6 mesiacov, za tyzden koncim, aktualne jedna alebo dve vyrazky na krku thats all. Za celu dobu uzivania som si nedovolil pozit ani ml alkoholu, a sucasne som bral s tym roa 30-60mg zinku denne. Tvar, krk aj telo su neporovnatelne s tym ake boli, zmenila sa mi aj kvalita pleti, je taka hladsia, nemasti sa, predtym som mal tvar ako olejnicku proste uzasne nieco. Este taka zaujimavost, za celu dobu liecby som si ani jeden jediny raz nenamastil tvar. Iba pery a nos zvnutra niveou, lebo mi sem tam od vysusenia tiekla pri siakani krv.
Relapsu sa velmi neobavam, aspon nie skor ako za 2 roky. Tolko mi povedala lekarka, ze za 20rokov skusenosti sa to vratilo skor ako do pol roka asi dvom pacietom ale to boli extremne pripady. Ostatni tak 2-3 roky, alebo uz nikdy. Tak pise aj letak, vacsinou staci jedna kura. Ak aj sa mi ta „ozdoba“ vrati, nevaham ani sekundu a idem rovno na krv a pre lieky. Moja skusenost je maximalne pozitivna. Celkova davka, ktoru som zobral bola asi 5400mg(30mg/6mes). Chcel som si 30mg po case zvysit, ale mi to lekarka nepovolila vraj naco ked tak dobre ucinkuje. Cize som zobral 85mg/kg, je to menej ako sa pise v letaku, ale verim lekarke ze je to dost. Tak dufam, ze mam to trapenie definitivne za mnou, uz neviem co je dermacol, acnecolor a ani frustracia nad zohavenou tvarou. Drzim palce aj vam,ktori mate podobne problemy nech mate s roa take stastie ako som mal ja.
PS Za roa som nedoplacal ani cent.

gizela66
22. apr 2010

modrykonicek... mastenie pride ked doberes lieky...... 😉 😉

modrykonicek
22. apr 2010

madrzo: neplatim nic ak to predpise kozna
gizela66: jasne,jasne 😀 zle som to napisal 🙂

VELKY OZNAM: LUDIA,fakt bacha nato slnko 😀 vcera som hral sotva hodinku futbal a pol hodina cesta domov. A? Po umyti cistiacou vodou tvar palila jak svin 😀 a nos mam cerveny,trosku licka..nos preto lebo ho mam ako orol,cize .. 😀 plet je citliva a poriadne..bacha na to slnko!

roche
22. apr 2010

len tak pre zaujimavost, bola zmena kategorizacie
AKNENORMIN 30X10mg pacient doplaca 3.94e, a AKNENORMIN 30x20mg pacient doplaca 0.60e.
za roaccutane sa stale nedoplaca ani za 10, ani za 20mg 😉
a inak taky postreh, odkedy beriem roaccutane, rychlejsie sa tusim opijem :D

yade
22. apr 2010

Ahojte...Tak aj ja sa pripájam, od 20.4. beriem Roaccutane, čiže dnes 3. deň a už sa u mňa prejavil nežiadúci účinok...Tŕpnu mi ruky, akoby mi do prstov prechádzali také elektrické iskierky.. (najviac v malíčku)..Máte s tým niekto skúsenosť alebo sa na mne prejavil nejaký nový nežiadúci účinok?? Zajtra budem asi musieť zavolať kožnej, pretože som sa dočítala niečo o karpálnom tuneli---vtedy sú presne také príznaky, ako pociťujem ja...Len pevne verím, že to nebudem musieť vysadiť, keď som na to tak dlho zberala odvahu 😉

modrykonicek
23. apr 2010

yade: nahoda ..po tretom dni nemozes mat vedlajsie ucinky..aku davku beries?

yade
23. apr 2010

modrykonicek: Beriem 40mg...a dúfam teda, že máš pravdu 🙂 ...Lekárke som nevolala, rozhodla som sa počkať, ako to bude pokračovať 😎

yade
23. apr 2010

Ináč vážim 50kg--pre doplnenie k tým 40mg...a mám aj úplne vyschnuté dlane, čo som predtým nemala...Čo Ty vieš, možno to na mňa účinkuje zázračne rýchlo 😀 ...Celý život som si hýčkala organizmus, žiadne lieky som neužívala a teraz som nasadila takého zabijaka 😉 ...Beriem to bez antikoncepcie a na ochranu pečene dopĺňam Lipovitan a popíjam Silybum Mariánske...Mám ináč aj hyperblilirubínémiu..(ale to mám dlhodobo, získane, nie od narodenia)

omarr
23. apr 2010

to yade: Mas naprosto skvele davkovani! To bud rada! Ja mam 80kilo a prvni 3mesice sem bral 30mg. A jeden dokonce 20mg. Ted se mi lecba neskutecne protahla! Moje psychika je ted spatna! Ted beru 60mg. A je to poznat! Hodne zalezi na doktorech! Jestli mate pic... rychle zmena!

rose18
23. apr 2010

caw yade 🙂 ja som dnes zobrala 11 tabletku,cize to berem od 13.4-o tyzden viac ako ty,20 mg,tiez bez antikoncepcie,ja taketo trpnutie teda nemam,tak ti nvm poradit,ale napr. ja som uz tiez treti- stvrty den mala suche pery,ani nehovorim o tvari a kazdym dnom ju mam suchsiu a bolavejsiu,trosku sa mi zhorsilo akne,ine vedlajsie ucinky som zatial nezaznamenala,uvidim co povie doktor,buduci tyzden idem na krv 😒 brrrr..

yade
24. apr 2010

Ahoojte. Ja sa tiez bojim,aby som ten Roaccutane mohla brat tak dlko, ako to bude potrebne. Takze sa asi tiez budem obavat vsetkych odberov. Dufam, ze to teda budeme mat vsetci ok.
Rose18: som rada, ze to berieme skoro rovnako, aj ked teda ja mam davku 40mg a ty 20...Asi to potom mne bude kozna znizovat a tebe zvysovat...Som zvedava. Aky kremik pouzivas na tvar? Ja pouzivam kozmetiku Avene, cistiaci gel na normalnu az zmiesanu citlivu, potom si prestreknem tvar tou ich mineralnou vodou v spreji, ktora ulavuje pokozke a nakoniec sa nakremujem kremom Hydrance legere...Tiez mam akne mierne zhorsene. Najprv som uvazovala, ze Roaccutane zacnem brat az po lete, ale nakoniec som si povedala, ze uz nemam na co cakat a dala som sa na to uz teraz. A radsej obetujem dovolenku - aj ked teda niektori sa neboja ist k moru aj s Roaccutane, ja ten pripad rozhodne nie som 😉 . Tvar a ani pery ja zatial suche nemam..Len tie dlane a na to mi velmi pomaha krem od Garnieru na ruky, ten cerveny na velmi suchu pokozku.Pekny den prajem a co najskor tvaricku bez akychkolvek problemov. Budem Ti drzat palceky, nech mas vysledky ok. Tak potom pisni, ako si dopadla. Pa

yade
24. apr 2010

Omarr: To ma mrzi, ze tvoja lekarka ti dala hned v zaciatku tvojej liecby taku nizku davku a tak sa ti to pretiahlo...uplne chapem, ze si z toho psychicky na dne, ale NEBOJ, uz si len na krok k tomu, aby sa tvoja tvaricka uplne vycistila...a budes mat pokoj...Ja verim, ze navzdy. Hlavne si ustraz, aby si vybral tych 130mg na kg a na kuru, ako je odporucene, aby nenastala recidiva.
Inac moja kozna mi hovorila, ze polroka sa to berie najmenej, jej pacienti to vacsinou uzivaju az rok, co je zaujimave...Som teda zvedava. V cakarni som inac videla par pacientov, ktori roaccutane uzivali a mali uplne reklamne nadherne tvaricky. Tak dufam, ze aj mna postretne take stastie a bude to ok 🙂
Pekny den a hlavu hore, uz si len na skok k vytuzenemu cielu 😎

omarr
24. apr 2010

yade: Dekuji moc! Vazim si toho! Jinak ja doberu 30cervna(Jula) 12000mg. Coze je 150mg na kilo. Vis co? Moje doktorka je svine a dava mi 40mg. Ja si pridavam kazdy den 20mg. Krevni testy mam naprosto v normalu. Jsem hodne aktivni sportovec. Hraju profi ligu. A nemuzu ani poradne makat. Tak to chci vsechno dobrat a byt pak ok a uzivat si konecne zivota! Uz me to opravdu nebavi. Jinak kdybych chtel zmenit doktorku musel byt jezdit do jineho mesta. Proste ona je pic... ale neskutecna. Ona by se mnou ani za 10mesicu nevybrala ani 130mg na kilo coz je smesne... Rikam ji pani doktorko a to se nemusi dobrat ona nee. Vubec nevim a pritom vim ze se to musi dobrat aspon by melo. A ja to chci dobrat. Tak snad si uziju pak na 100%prazdniny. Mej se dobre.