Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

kathulka
31. jan 2013

@sypac077 a máš s tým osobné skúsenosti? Lebo mám z toho dosť stres

sypac077
31. jan 2013

@kathulka nemám, ale nemušíš sa stresovať, tie mihalnice ti znova dorastú, len teraz počas užívania rastú pomalšie a viac padajú.... ženy používajú aj umelé míhalnice, tak počas užívania by si nad tým mohla porozmýšlať, ak ti to prekáža

kathulka
31. jan 2013

@sypac077 vieš ukľudniť, ďakujem 😉

ali12377
31. jan 2013

ahojte, čo si myslíte môžem zobrať teraz naraz 40 mg? lebo ráno som zabudla si dať tabletku :(

kathulka
31. jan 2013

@ali12377 ahoj,ja beriem 40 mg naraz, od začiatku..a mám podobne kg ako máš Ty, takže myslím, že kludne môžeš

kathulka
31. jan 2013

@ali12377 ale zas, keď si raz zabudneš dať, tak sa tiež nič nestane, myslím

sypac077
31. jan 2013

@ali12377 samozrejme, že môžeš, ale zajtra dávkuj ako obyčajne 🙂

jujko12345
31. jan 2013

pocujte mozu flaky po akne vyzerat ako priehlbinky jazvy ??normalne v zrkadle to ani nevidim ,,,ale dnes som sa pozrel do takeho ktore svieti z hora silno dole a v okoli brady krku a licach som ich videl take fialove a vyzeralo to ako keby po kazdej som mal velku jazvu ...je to ocny klam ??? dnes som si zobral dve zrkadla...nevidim si boky v okoli ucha ..pozeral som zdialky to vyzeralo ako silne jazvy ....a z blizka ako keby neporusena koza len cervena po flaku ...omg mne uz z toho sibe asi 😠 😠

sypac077
31. jan 2013

@jujko12345 ťažko povedať, ak tam máš jazvy, tak potom po liečbe na laser alebo podobne.... skus sa opytat kožnej, či sú to flaky alebo jazvy

kathulka
31. jan 2013

Fakt ste počas liečby nič nevytláčali? Nechali ste pleť úplne v klude?

ali12377
1. feb 2013

@kathulka ja som vytláčala, lebo som si musela, napr. po sprche chtiac alebo nechtiac mi nitktoré vyrážky "praskli" a bol v nich kopec hnisu, tak som si to postláčala, aby to vyšlo von 😉 ale nehovorím, že to máš robiť podľa mňa, len to bolo dosť blbé nechať to len tak zahnisané, chápeš 🙂

ali12377
1. feb 2013

a chcem vám povedať, že ten Sudocrem je fakt úžasný, no len teraz neviem, či ten Roaccutane začal tak účinkovať alebo ten Sudocrem! Každopádne po Sudocreme mám takú jemnú pleť a tie malé vyrážky vyrovnáva a zmäkčuje a tak jemne suší, zatiaľ takúto účinnú masť som na akné nikdy nemala, čo som vyskúšala všeličo, neviem, kde sa tento krém doteraz skrýval 🙂

kathulka
1. feb 2013

@ali12377 to áno, po sprche to aj mne vždy popraska a to už s tým nič nenarobím..ale teda ked sa Ti aj v priebehu dňa spravila taká zahnisana, tak si to vytlačila alebo nie? Lebo teda vyzerá to hrozné, ale asi to radšej vydržím ako mať potom jazvy. Och ja neviem

kathulka
1. feb 2013

@ali12377 a Tebe sa už netvoria nové vyrážky, že? Už si v tej fáze, že sa len všetko zahojí a pleť jak prdelka? 🙂

ali12377
1. feb 2013

@kathulka no tak už sa skoro netvoria nové vyrážky, iba tak jedna za jeden čas, ako napr. teraz na čele mi jedna vyšla 😠 , ale inak už nie. A či som si vytlačila tak bežne za deň takú hnisavú? no tak odpoveď je že áno, ak sa dala prepichnúť ihlou a vytlačiť hnis áno,

liadecastelo
1. feb 2013

Ahojte spolutrpiaci, mam na vas otazocku, myslite, ze to moje vlasy preziju, ked pojdem na melir? Mam ich uz teraz dost riedke a pocas liecby sa to neodporuca, ale moje odrasty sucuz strasidelne.
@kathulka a k tym mihalniciam, mne padaju tiez, mam dokonca urobene semipermanentne riasy a vyzera to dobre, akourat mi to terazccastejsie vypadava, tak musim chodit na dolepovanie castejsie, ale odporucam 🙂

liadecastelo
1. feb 2013

Ozaj dievcata, neovplyvnuju tie retinoidy vas menstruacny cyklus?

kathulka
1. feb 2013

@liadecastelo ja mám cyklus rozhadzany aj tak, takže to nepripisujem roaccutanu..a tie mihalnice, Tvoje vlastne sú ako na tom? Veľmi Ti padali a preto si dala semipermanentne, či už predtým si ich mala? Proti takýmto mihalniciam nič nemám, len chcem vedet, či mi to neznici moje vlastne, ked mi teda nejaké ostanú vôbec..ako často chodíš na dolepovanie? 🙂

kathulka
1. feb 2013

@liadecastelo a ten melir, to Ti ja neviem poradit,ale asi by som melir teraz nedavala..mne teraz extrémne padajú tie mihalnice, tak som skončila teraz aj so špiráloú radšej 🙂

martinasuttova
1. feb 2013

@liadecastelo ja som bola vceraj na melire, a zatial sa nic podstatne neudialo...

maricca55
1. feb 2013

@liadecastelo ja som si cez liecbu tiez farbila na blond,ale len odrasty...a prezili,ale aj dost vypadlo....a strasneeeeee ma stipala farba na hlave,co ma obvykle nie....som sa len modlila,nech mi vlasy ostanu 😉 😉 😉 😉 😉

liadecastelo
2. feb 2013

@kathulka tie mihalnice som mala od leta, nalepuje sa to na tvoje vlastne riasy a vyzera to uzasne 🙂 na dolepovanie mi stacilo chodit kazde 4 tyzdne, v poslednom case to uz bolo vypadane za dva tyzdne... akurat mam v poslednom case strasne suche oci, ze ich az niekedy neviem rano otvorit...mam skuskove a priatel je prec na dlhsie, tak mi ich netreba, dneska som si ich bola dat dolu a musim uznat, ze moje vlastne riasy uz tiez postihol roaccutane... ale spiralu si budem musiet davat, som svetly typ a riasy mam svetle, takze je to nevyhnutne :D chcem akurat skusim zohnat si kvapky na tlak v ociach, mam plno kamaratok, co si to zacalo kvapkat na riasy a vyrazne im narastli 🙂 jedina zachrana...

liadecastelo
2. feb 2013

@maricca55 @martinasuttova dobre dievcata, idem aj ja to vyskusat, snad nezostanem holohlava :D

nicci254
2. feb 2013

ja pouzivam dermaroller hlavne kvoli fliacikom ktorych sa neviem zbavit, ale aj na jazvy. nemam hlboke jazvy, nie su to dierky, skor jemne priehlbinky. tak snad sa ich aspon ciastocne zbavim. pod dermaroller pouzivam serum s 10% vitaminu C a po rollovani depigmentacne serum od UNT. pred 2 rokmi som chodila aj na chemicky peeling ale pre mna nic moc efekt..len vyhladil plet ale flakov a jaziev ma teda nezbavil

ali12377
2. feb 2013

@nicci254 ten dermaroller ti pomáha? ako dlho ho už používaš?

jujko12345
2. feb 2013

@nicci254 asi sa ti tvoria stale vyrazky ale iba trocha nie ?? vsak po dvoch rokoch flak zmizne istotne teda si aspon myslim

nicci254
2. feb 2013

@ali12377 pouzivam ho mesiac a tyzden cca., takze to nie je dlha doba ale myslim, ze vidim male zlepsenie.. myslim ze to ale bude trvat ovela dhsie.. potom dam vediet ze ako to pokracuje

nicci254
2. feb 2013

@jujko12345 nie vyrazky nemam odkedy som brala roa a ani teraz vyse polroka po liecbe nemam akne. riesim flaky z minulosti, ked som mala silnejsie akne, nic nepomahalo a moja kozna mi odmietla predpisat roa. su to flaky ktore nie su cerstve ani silno viditelne.. ale chcem sa ich aj tak zbavit ak sa to bude dat

jujko12345
2. feb 2013

@nicci254 neviem preco ale mam pocit ze tych vyrazok je sa lahsie zbavit ako tych flakov....samozrejme som stastny zenic uz nemam ..iba flaky...mne dost pomohol skinoren ...po naneseni to bolo cervene hnusne a rano ukludnene bledsie ...mam ho asi 22dni a zbledli o trosku .....

nicci254
2. feb 2013

@jujko12345 no zbavit sa akne je tiez tazke velmi a ked to ma clovek za sebou tak zacne odstranovat tu sarapatu co ostala- niekto je na tom lepsie, niekto horsie. skinoren som kedysi davno mala, mam s nim zle skusenosti plet na nho nereagovala dobre, ale niekomu moze pomoct hlavne ludom, ktori si liecia cerstve ranky po akne ( flaky a jazvicky mam na mysli 🙂 ). ja musim ist hlbsie a invazivnejsie do pleti, kedze mam niekolkorocne flaky co mi ostali po akne. ale ked si dam make up nie je to vobec vidno, ale rada by som vyzerala aj bez make upu ako clovek 🙂 verim ze mi to pomoze aspon ciastocne lebo aj napriek tomu, ze som s aken bojovala strasne dlho moja plet neodstala taka zdevastovana ako by sa dalo cakat a ako som to videla na inych ludoch