Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

mio44
15. okt 2012

Ahoj ....maval som akné od 12stich rokov, v 16nastich som chcel roa ale doktor mi ho nedal pretože som mal taký stav akné pri kt. sa roa ešte neberie no i tak som mal tvár dosť poznačenú vyražkami( nedal mi ho aj kvoli tomu lebo mam zvyšeny bilirubin), musel som hladať čo všetko mi pomože s preťou ... všetky tie masti krémy kt. vám dávaju doktory tie sú účinne len ak máte najmenší stupen akné inak su vam k ničomu ...za tie roky som vyskušal mnoho ...zelený jačmeň,chlorellu,aruvijsky žihlavový čaj,normaderm ...všetko toto mi dosť zmiernilo akné hlavne zelený jačmen je výborná vec ..chcelo to niečo čím to dotuknem...raz som na jednej stranke našiel niečo o vitamíne B5 ...bolo tam pisane...........

Počas metabolického procesu rozkladá vaše telo tuky. Keď telo nemá dostatok koenzýmu-A, nie všetky tieto tuky môže rozložiť. Telo sa ich potom musí zbaviť napríklad tak, že ich vylúči prostredníctvom mazu žľazami na koži v podobe kožného mazu. Ak má telo k dispozícii väčšie množstvo koenzýmu-A, môže tieto tuky metabolizovať spolu s ostatnými a produkcie kožného mazu sa tak značne zníži.
Koenzým-A sa skladá z troch častí: cysteínu, ATP a kyseliny pantoténovej. Vaše telo si dokáže cysteín a ATP obstarať samo. Tretia časť - kyselinu pantoténovú (vitamín B5) však môže telo získať len z externého zdroja teda z potravy. Doplnením stravy o kyselinu pantoténovú získa vaše telo viac koenzýmu-A na zhodnotenie, dôjde k lepšiemu rozkladanie tukov a tým k zníženiu produkcie kožného mazu. Nedochádza tak k upchávaniu pórov a množeniu baktérií spôsobujúcich akné.

Presne to som potreboval, objednal som si ho a po týždni je pleť zdravá bez akné ..na viacerých fórach píšu že by ste mali za den dať 5g čo je 10tabliet...ja si ich dám 3-4 a myslim že to bohate stačí...ak ste teda ešte nevyskušali vitamin B5 skuste to, možno pomože aj vám ....avšak toto všetko len pre tých kt. netrpia najhorším stupnom akné ....ak trpíte najhorším stunom akné jedina cesta je Roa 😖 ....ak ste ho brali,vysadili a zas mate akne,proste musite ho uživať znova,to je jediná cesta,,,,nezlaknite sa nežiaducich učinkov...ak máte sravnu životospravu počas užívania(vela piť vody,použivať kremy...) da sa ten liek prežiť ...vo vašom okolí je vela ludi kt. brali Roa a vy o tom ani neviete...

nicci254
16. okt 2012

@mio44 a to ako dlho treba uzivat ten vitamin B5, cely zivot?

petka182
16. okt 2012

@nicci254 no ja si tiež myslím, že to nie je iba tak s tým akné že doberiem ROA a teraz som frajerka 😀 určite treba nejako udržiavať pleť krémami, pleťovými vodami..lebo keď už máme tendenciu že sa nám robí akné musíme si to udržiavať v podstate celý život 😒 ale však čo aspoň budeme mať v 40tke krásnu udržiavanú pleť 😀 kamarátka mala hrozné akné a tak začala chodiť ku kožnej, ktorá jej nato dala nejaké vodičky (ona mala našťastie tú lahšiu formu akné, že to nebolo treba riešiť ROA) ale vrátilo sa jej to lebo sa vykašlala na pleť a prestala používať príkpravky keď jej zmizlo akné čiže treba to udržiavať 😀 hej aj mne la roche stále vynukuje, mi bolo čudné že prečo 😀 ale zas na mejkap la roche possay nedám dopustiť, úžasne kryje 🙂 ty teraz používaš aký mejkap či nebodaj žiadny? 🙂

nicci254
16. okt 2012

@petka182 no to by bolo super kebyze ziadny, ja pouzivam uz nejaky ten cas max faktor miracle touch. nemam rada make upy, ktore je hrozne vidno na tvari a ten lrp neviem aky je nemam este odksusany 🙂

klarica24
17. okt 2012

tak dnes som bola u kožnej a úúúplne ma "dala dole" tá doktorka =D...že isto mi ho nedá..že sa používa iba ako posledná možnosť a na tie moje pupáčiky mám isotrexin a imazol. 😀 ..a keď sa chcem zabaviť pórov tak mám vyslúšať nejaké kozmetické služby ako napríklad chemický píling 😀 ....normálne som si myslela že ma aj biť začne úplne na mňa vyletela 😝 ..čo mám teraz robiť? 😖

sypac077
17. okt 2012

@klarica24 skus vitamin B5 hore máš skúsenosť 🙂

aspinka
17. okt 2012

@klarica24 jaaaj izotrexin mi urobil hroznu sarapatu zo vsetkych kremov ktore som pouzila bol najagresivnejsi a narobil mi najviac skody cim viac som kremovala tym vacsie a horsie vyrazky som mala plet zdevastovana...strasne lutujem ze som si ho niekedy natrela mala ti dat truba ten duac gel ten je fakt najlepsi aj co som citala na nete a fora 🙂

hajanka
17. okt 2012

Ahojte, pouzivali ste tu niekto kombinaciu Skinoren (vecer) a Eryfluid (rano)?
Pouzivam este len 7 dni, kozna odporucila tuto liecbu pre zaciatok (lokalnu), kedze mam suchsiu plet, tak som velmi zvedava co to so mnou spravi 🙂 zatial ziadne zmeny 😖 ☹ ☹ ☹ ucinky nez. akurat svrbenie po naneseni a take akoby palenie a "tingling" na pleti, chvilami sa to neda vydrzat a musim si plet aspon niecim "hladkat", aby sa to dalo zniest, aj ked viem, ze by som to asi nemala robit, neviem ci su to este OK taketo priznaky v takejto miere, lebo v prib. let. popisane su, len neviem urcit tu mieru kedy je to este ok a kedy uz nie..... okrem toho mam Effaclar H, klasika a Toleriane make up, LRP.

nicci254
19. okt 2012

@hajanka tak ja myslim ze ziadne lieky ani masticky nezacnu zaberat skor ako po mesiaci cca a s tymi nezaiducimi ucinkami b si sa mala podla mna poradit s koznou, mozno by stacilo len zavolat do ambulancie. ono asi ked mas suchsiu plet, tak bude aj viac citliva na tieito pripravky.

nicci254
19. okt 2012

@klarica24 zmen koznu, urcite sa najde nejaka ktora by ti nto predpisala. pri tej liecbe aj tak podpisujes papier ze liek beries na vlastnu zodpovednost. ak nemas silne akne mozno je to naozaj zbytocne ale v mojom pripade, ked som mala 16 mala som silnejsie akne, ktore mi moja kozna nevedela liecit a roaccutane mi odmietla predpisat. bola som hlupa, ze som nezmenila koznu pretoze vdaka tomu mi ostali jazvicky..

hajanka
19. okt 2012

@nicci254 dakujem za odpoved, tiez si myslim, ze to chce viac casu aby zacalo fungovat, velmi v to dufam, nerada by som sa pustala do Roa tbl, radsej takto, aj ked neviem, nemam s tym skusenosti, len co citam na nete skusenosti inych.... ohladom tych nez. ucinkov sa urcite pojdem poradit s lekarkou, snad to bude len na zaciatku liecby kym si pokozka nezvykne a potom to ustupi.
vdaka 🙂

pocahontas1
23. okt 2012

Ahojte vsetci, citam si uz dlhsie vase prispevky, tiez som sa nevedela rozhodnut ci zacat s liecbou Roaccutanom, ale nakoniec som sa rozhodla, ze to skusim.Zacinam dnes vecer s prvou tabletkou. Mam 60kg lekar mi predpisal tabl. rano20mg a vecer 20mg. Nie je to podla vas vela? 😒 Ma z vas niekto skusenost s tehotenstvom po skonceni liecby?A este ma napadlo ci to niekto uzival ked sa liecil na stitnu zlazu?Mam zvysenu cinnost stitnej a berim na nu silne lieky asi dva mesiace.Dakujem pekne za odpovede. 🙂

kkaattaarriinnaa
24. okt 2012

Ahojte ľudia. Všetkým želám veľa energie v boji proti akné a úspešné vyliečenie. Dnes som dostala svoje prvé balenie ROA 20mg raz denne. Kedže často cvičím tak som sa vás chcela spýtať či máte nejaké problémy s bolesťou svalov lebo je to napísane ako možný vedľajší účinok. Ďakujem za reakcie.

c00kie
25. okt 2012

katarina, ja beriem druhy mesiac 40 mg denne (mam 60 kg - tymto je to vlastne odpoved aj pre pocahontas). moj organizmus to zvlada celkom v pohode, cvicit chodim trikrat do tyzdna plus kazdy den chodim do prace 45 min na bicykli. na zaciatku som pocitovala unavu podobnu ako pri PMS, casom sa to trochu zlepsilo, aj ked stale nie som taka svieza ako pred ROA :(

pocahontas1
25. okt 2012

@c00kie dakujem za odpoved, vidis nejake vysledky ked to beries uz druhy mesiac?

scajus
26. okt 2012

ahojte ludia 🙂 ja som sa zaprisahala ze roaccutane uz nezoberiem nikdy ale tieto vyrazky ktore mi nastali po dobrati a denno denne sa to zhorsovalo ma presvedcili o tom ze to zopakujem.. takze zasa beriem 40 mg uz 5 den zatial sa mi nic nevyhadzuje nove.. A chcela by som sa spytat, ze ci sa aj pri druhom raze vyhadzem ako pri prvom alebo nie. dakujem za odpoved vsetkym, kt. maju za sebou 2 kury 🙂

c00kie
30. okt 2012

@pocahontas1 vidim vysledky, hlavne teraz, ako nam vonku prituhlo, mam neskutocne vysusene vsetky casti tela, ktore neschovavam pod svetrom -) ale vazne, mne sa, nastastie, vyhla ta faza zhorsenia, jedine, co som mala, bol suchy nos a zvyseny vyskyt ciernych bodiek, ale to uz tiez pominulo. teraz sa mi uz vlastne nic nove nevyhadzuje, nic nezapaluje, ale este pouzivam makeup, lebo som este trochu flakata. blizim sa pomaly k tym odobratym 2000 mg a zlepsenie je viditelne, niektore casti uz mam hladke ako babatko -) len fakt, ako je teraz vonku zima, mam strasne suche ruky - po lakte! - nechapem. a tie lieky v kombinacii s presunom casu ma totalne lamu - vcera som zaspala o deviatej -)

jujko12345
1. nov 2012

ahojte vsetci.... PROSIM O RADU:...Roac uzivam len 10 dnii...a chcel by som vediet ze ci pomohol aj na take flaky cervene ?? aspon ich zmiernil ?? ci uplne niekomu vymyzli ??

jujko12345
1. nov 2012

a este jednu vec sa chcem spytat ?? ze ci je normalne ze v prvych dnoch je to akne take cervenejsie a vyhadzuju sa take male hnisave vyrazkyy ??

zurim
1. nov 2012

Takže moji milí,tento liek-poviem radšej-tento bordel je v USA zakázaný.Vy,čo ste ho užívali a zostali ste v pohode,ďakujte Bohu.My sme to šťastie nemali.Možno sa pleť zlepšila,ale moja dcérka to odniesla po inej stránke.Neviem,či Vás kožný lekár upozornil,že v USA sa veľa ľudí súdi s výrobcom.Mne len dali podpísať,že beriem na vedomie,že nesmie počas liečby otehotnieť.Na dcérke som začala pozorovať zmeny po pár týždňoch.Po zvýšení dennej dávky na 40už ju nepoznávam.Nuž som začala zháňať info a je mi do plaču.Lieky putovali do koša,čo mi dcérka nevie odpustiť.Ale radšej nech má vyrážky,ako nemá byť medzi živými.A tento svoj názor sa chystám tlmočiť i tým,ktorí tie lieky dovolili na Slovensku podávať!

jujko12345
1. nov 2012

@zurim pokial ma pacient dobre krvne a ostane vysledky tak sa nema coho bat...mozu sa aj vysadit ked sa nieco zhorsi.....ale po psychickej stranke to je ina vec...

aspinka
1. nov 2012

@zurim ano v USA je zakazany pretoze amici ich brali v takych vysokych davkach jak sialeni!!! Vobec nebrali na vedomie davkovanie a ine okolnosti na ktore treba davat pozor pri brani tohto lieku...branie si treba dobre zvazit a ked ide o deti tak rodic si to musi premysliet

pocahontas1
2. nov 2012

@zurim ake zmeny si pozorovala na dcerke?

kacickah
5. nov 2012

dnes začínam liečbu akné som stoho trošku v strese pani doktorka mi povedala že nemôžem jesť živočišné tuky máte skúsenosty...snad mi lieky zaberú mám ju zatial na 5 mesiacov...

simonafoto
5. nov 2012

Ahojte......dnes som bola u kozneho a predpisal mi roaccutane a k tomu zineryt roztok a skinoren krem...beriem aj HAK dienorette, niekde som tu citala ze to nieje vhodne kombinovat...ale doktor mi povedal ze je to vpohode, ze to je len dobre, kedze aj dienorette je na plet......ako to teda je?

michalkkk
5. nov 2012

ahojte tak ja som po troch liecbach akne.. ani v jednej som v podstate nevybral odporucanu davku 120mg, skusal som aj laser vsetko na nic.. tak rozmyslam o stvrtej liecbe...sice sa mi do toho nechce je to svinárna mam z toho kopec vedlajsich ucinkou..ale zas vsetko lepsie ako tie hnusne vyrazky...poznate niekto zo zilinskeho kraja doktorku Alenu Nejdkovu?..nakolko sa mi nezda nejaka zbehla ked som ani nevybral tu davku..ale zas kopec ludi vravi ze je dobra...pripadne v Zilinskom kraji konkretne Ziline poznate nejaku dobru koznu ktora predpisuje aknemorin alebo daco take?

jujko12345
7. nov 2012

@simonafoto ...skor by som ti poradil nejaky hydratacny krem si zaobstaraj ja to uzivam asi 16dni a sa šupem :D

nicci254
9. nov 2012

ahojte, takze len v skratke som cca 3 a pol mesiaca po liecbe, plet ok len sem tam nejaka mala vyrazka sa vyskytne. pory mam ciste len sa mi zdaju trocha rozsirene takze si asi kupit biodermu pore refiner. aj plet je trosku mastejsia ako pocas brania roa ale to neberiem katastrofalne kedze je to lepsie ako uplne sucha plet. takze ja som spokojna ze som do roa sla a ako vravim ak by sa mi to vratilo bud idem do toho znova alebo skusim vit.B5. vsetkym ktory to este beru alebo zacali drzim palce a ktory stale vahaju, tak ak uz su zo svojej pleti zufali ja by som odporucila ten vit.B5 a az potom roa lebo sak co si budeme klamat, je to svinstvo ten liek

aspinka
11. nov 2012

@simonafoto ja ako som zacala brat ROA chvilu som mazala pupaky duac gelom ale hned ako som videla ze sa to lepsi vysadila som vsetky doplnujuce kremy na akne od koznej mam len hydratacny od dermacolu a plet mam bez vyraziek a nemam ju vobec suchu. Ja pouzivam tento rad z dermacolu:
http://www.dermacol.cz/dc/dermacol-internet-new...

aspinka
11. nov 2012

@emelia uz si sa dlho neozvala zaujima ma ako je na tom tvoja plet po vysadeni ROA? 😉