Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

vilki
4. okt 2011

@elissa2009 ved to, obycajne kvapky do nosa alebo liek proti bolesti ktorym sa vacsina z nas pcha dost casto a tolko neziaducich ucinkov....tak potom co sa z toho roa robi taky strasiak, ja viem ze je to silny liek ale je aj ucinny...

sypac077
4. okt 2011

@somkralrepu
na tvoju váhu ti stačí 40-60 mg, ale pre lepčí účinok tých 60 mg... a s posilkou sa nemusis nejako vynimocne obmedzovat , 3x do týždna je pohoda len nezdvihaj tazke vahy aj ja posilujem a zatial pohoda, berem aknenormin 60 mg...

johny007
4. okt 2011

Caute banda .. Asi po 1,5 roku som tu opäť.. Som cca 1rok a 4mesiace po dobratí Roaccutane a stále sa mi sušia pery, robia sa mi kútiky, opary, mám suché miesta i na pokožke hlavy ... Zajtra mi robia ster z miesta a zatial mam iba masticku IMACORT a uvidime ci bude nieco na vysledkoch a ako bude liecba pokracovat .. Stalo sa to aj Vám ze i po dobrati lieku sa vám stale susili miesta okolo ust ????

dera
4. okt 2011

Ahojte všetci... berem ROA 1,5 mesiaca a SUPEEEER. Teším sa, že vidím - že to má význam. Je to v pohode zvládateľná liečba. Pery podľa vašich inštrukcii stále natieram a aj kútiky si tyčinkou prebehnem a ništ! 😉 na telo som si dala predpísať Excipial Lipolotio a tekutý parafín na kúpele Emolition. Je to ako olejček a ten si dám po umytí sprcháčom a tiež paráda, potom sa natriem Excipialom. No a do očiek sem tam umelé slzy - Hypromelózu. Na tvár Bioderma senzibio AR - tá červená.
Robím s PC tak v práci dva krát prekvapnem a stačí. žiadne suché sliznice ani ústa ani nič. Stojí to za to.... ja dúfam že to vydrží a prajem všetkým aby mali taký výsledok ako mám aj ja 😵 . Klopem si na drevo aby som nezariekla.

vondra
4. okt 2011

@dera to sem rád, že ti to pomáhá ;) Já už to beru cca 2 a pul měsíce a zatím nic moc, ale musím věřit ! ;)

vilki
5. okt 2011

@vondra neboj, aj tebe sa to zlepsi, ani ja zatial nic moc, ale ako som zacala treti mesiac uz sa to trosicku zlepsuje 🙂

sypac077
5. okt 2011

caute beriem aknenormin zatial len 3 den... kedy ste zacali pocitovat prve neziaduce ucinky, myslim vysusene peri? dakujem

geneo
5. okt 2011

@lili1313 zla informacia ohladne prvenstva Roa na trhu.

Accutane je povodny nazov pod ktorym sa predaval v USA. tam ho stiahli z trhu pre neumerne vysoky pocet zalob. v europe ho nechali kedze pravny systemu tu je o niecom inom ako v amerike.

geneo
5. okt 2011

takze pre tych ktorych by zaujimalo ako to je dalej so mnou tu je update.
kolko mesiacov je to po predcasnom vysadeni uz neratam (cca 5+).

neustale rovnake problemy ako mesiac po vysadeni.
+ problemy s ocami zostali
+ sucha plet
+ nachylnost na ekzemy (staci ked beriem antibiotika na nejaku chorobu, hned ma to vysusuje)
+ suche sliznice
+ unava
+ bolesti klbov zostali
+ suche pery
+ padanie vlasov
+ tinitus

je toho viac ale nechcem deprimovat tu pritomnych diskuterov.
mne to za to nestalo. bral som to sice iba 40 dni ale tie problemy co mi zostali mam do konca zivota. predtym to bolo len akne.

btw. akne mi zmizlo. sice obcas sa mi kde tu a tam nieco urobi ale je to velmi zriedka.
predtym som mal dost mastnu plet, teraz je sucha az atopicka. vlastne teraz to mam ako diagnozu.

neviem si predstavit keby som to bral 8 mesiacov ako bolo povodne planovane. a som rad ze som to vysadil, aj ked neskoro podla mna.

este jednu vec poznamenam, ked si niekto mysli ze 1 mesiac po vysadeni je to prec z tela tak je na velkom omyle. za ten cas co som to vysadil som si intenzivne zistoval co ako a bolo mi na viacerych miestach povedane ze doba ked sa ta laka vyluci z tela je v niektorych pripadoch 8 mesiacov az rok. je to umele svinstvo ktore sa uklada v tele kde moze a to co je v letaku je len to co zistila firma na vzorkach testovanych osob. kedze u mna pretrvavaju tie symptomy co som mal aj pocas uzivania 100% tomu verim. btw doktorky ku ktorym som chodil a ktore ma poznali teraz ked som sa im prisiel ukazat sa ma hned pytali ze co som uzival lebo vyzeram hrozne, aj ked mam cistu plet.

ono vam tym uzivanim totizto aj "starne" cely organizmus. u mna sa to prejavilo zmenou struktury koze, sfarbenim koze pod ocami, v mojom pripade sednutim vlasov a vraskami.

geneo
5. okt 2011

a este jedna zaujimava vec. moj otec zomrel na rakovinu a bral chemoterapiu. bol som s nim az do uplneho konca a verte ci neverte tak na nom boli vidiet presne tie symptomy ako som mal ja pocas uzivania roa. ono ta latka co je v roa totizto povodne bola na liecbu rakoviny a pokial mam dobre informacie stale sa pouziva na liecbu rakoviny mozgu.

vilki
5. okt 2011

@geneo a ked by sa aj pouzival na liecbu rakoviny tak hadam z toho prave rakoinu nedostanem ci?

ochechula123
5. okt 2011

@geneo ok..v niečom máš pravdu..ale budem ti trošku argumentovať ..si asi jediný o kom viem že má takéto problémy...to že máš s velkou pravdepodobnostou oslabený organizmus a zdedené asi blbé gény neznamená že to bude mať aj vačšina tak...vieš s určitostou že to je vina roaccutanu? nemalo na to v plyv aj niečo iné? chodil si po doktoroch na vyšetrenia? hm...vieš...si jeden z mála komu to spravilo takéto nežiadúce účinky..iným to pomáha inak by to na trhu nenechali...no každe telo reaguje inak....nestraš ich tu tak kazdý kto do toho ide si musí byť vedomí rizika..ktoré buhžial postihlo práve teba...čo mi je ver či never velmi lúto...a silno dúfam že sa ti to dá čoskoro všetko do poriadku...

geneo
5. okt 2011

@ochechula123 problem je v tom ze reagujes na moj prispevok presne tak ako som predpokladal 🙂 ono cely problem je v tom ze sem ti ludia ktori to dobrali / vysadili a nepomohlo im to resp. sa im zhorsil nasledkom toho lieku zdravotny stav nechodia. resp. je ich velmi velmi malo.

dovod je jednoduchy, nechcu deprimovat ludi ktori to beru a veria ze im to pomoze. ja som ani pol slova nepovedal o tom ze ten liek nezabera. keby si si pozrela prispevky niekolko stran dozadu, resp. vsetky moje prispevky co som tu napisal tak pochopis ze ja nemam proti uzivaniu toho lieku nic. kazdy si je zodpovedny sam za svoje zdravie. ja som tiez podpisal papier predtym ked som to zacal uzivat.

co sa tyka tej poznamky ci to je z toho lieku alebo nie, mam 35 rokov takze nieco za sebou uz mam a viem co je oslabena imunita, co je choroba, co je sposobene niecim takym ako je roaccutane.

ano je to sposobene roaccutanom, chodil som na vsetky mozne krvne testy pred, pocas aj po liecbe. doktorka mi jasne povedala co mi je a cim je to sposobene.

zamysli sa trochu nad tym, ze fakt, ze poznas len mna co ma taketo problemy, neznamena ze som jediny. zahranicne fora su toho plne. problem ktory som tu uz nacrtol je ze na slovensku (cechy su na tom ovela lepsie) to ludia radsej nepovedia pretoze sa vacsinou hanbia alebo nechcu robit paniku.

ja som do toho isiel s tym ze som tusil ze to je skor loteria 50/50 ako ista moznost ako sa zbavit akne. takze vysledok ma vcelku vobec neprekvapil. poznam babu ktorej sa pokazilo 40% zubov a predtym nemala ziadny kaz. a stalo sa jej to v tom roku kedy brala roaccutane. zeby nahoda. takych je samozrejme viac.

ale urcite nikoho neodradzam. znovu sem napisem (ak) tak o niekolko mesiacov pre tych ktorych by mozno zaujimalo ako sa to vyvija u mna. sam verim ze do 12 mesiacov mi tie problemy ustupia a bude to tak ako to bolo pred uzivanim roa.

geneo
5. okt 2011

@vilki rakovinu samozrejme nedostanes. ja som len narazal na to aky silny je roaccutane a Isotretinoin vobec. totizto to ze ta latka Isotretinoin vobec "lieci" akne sa prislo nahodou. pri liecbe pacientov chorych na rakovinu. tak sa to zacalo pouzivat vo vysokych davkach aj na akne.

staci si precitat nejake clanky na nete. vcelku zaujimave citanie.

vilki
6. okt 2011

@geneo a tebe to vlastne pomohlo na akne?

geneo
6. okt 2011

@vilki ved som to napisal par prispevkov vyssie 🙂 ze mi to vsetko vycistilo a dodnes aj po predcasnom vysadeni nemam ziadne akne.

vilki
6. okt 2011

@geneo aha, sory nechcelo sa mi hladat, no tak ale aspon to ucel splnilo, aj ked je blbe ze tie vedlajsie ucinky pretrvavaju doteraz, hadam ti to casom prejde vsetko a bude to ok, ja akurat tie suche pery a trochu bolia kolena....

geneo
6. okt 2011

@vilki no ved ja dufam tiez 🙂
kazdopadne teraz si uz hovorim ze radsej to akne ako tie problemy co mam teraz.
ale tak po bitke je kazdy general. inak predtym ako som ho zacal brat som musel umyvat ksicht niekolkokrat denne co sa mi tak mastil, teraz mastim niekolkokrat denne pretoze nie je mastny ale suchy 🙂

geneo
6. okt 2011

este jednu vec som zabudol poznamenat. na tie oci mi nezaberaju ani kvapky. doktorka mi povedala po mnohych vysetreniach ze je to s vysokou pravdepodobnostou mykoza sposobena vysusenim sliznic. zial neda sa to liecit. mozem len dufat ze tak ako to prislo aj to odide.

podla dostupnych informacii ktore mam nie je mozne takyto druh ochorenia diagnostikovat na 100% v pripade oci.

minig
6. okt 2011

Tak teda caute 🙂 je to presne tyzden co beriem Roa. (30 mg na 50 kg) Musim poklopat, ze okrem toho, ze mam suche pery sa citim dobre. Mam pocit , akoby som mala svalovicu ( mozno aj ano, kedze som si dala hodinu na korculiach predvcerom) 🙂)) Do oci pouzivam kvapky Hypromeloza, preventivne, po jednej kvapke do kazdeho oka raz denne. A na pery mi krasne zabera balzam Panthenol forte balzam. Pijem trochu viac tekutin, kedze ma smadi, inak je to ok. Tvar mam cervensiu, ale zatial okrem nejakych dvoch-troch svin na brade, ju mam relativne ok. Chrbat a plecia su katastrofalne. Pupaky sa mi tahaju uz aj do dolnej casti chrbta, co som predtym nemala. Dekolt je cisty 🙂 Drzim palceky vsetkym, co bojuju. Vela vela sil a co najmenej neziaducich ucinkov. Papa

milkaaaa
6. okt 2011

no ahojte.ja som roa dobrala pred mesiacom ,brala som ho polroka,a teda vedlajsie ucinky som sice nemala nejake extremne okrem suchych pier a začervenanie kože,ale som sklamana,lebo uz teraz citim,ze sa mi plet zasa masti a mam vyrazky,plus to zacervenanie tvare mi nezmizlo-to mam na licach najma.cakala som od toho viacej ,ale tak co uz....len by ma zaujimalo,ze ci je tu tiez niekto taky,a kolko musim cakat ak by som chcela absolvovat dalsiu kuru.ostatnym prajem aby sa im to nevratilo !!!🙂

yade
6. okt 2011

@geneo
S tým podpísaním sa Roa na akoby rýchlejšom stárnutí súhlasím! Som po dobratí 9 mesiacov a cítim vo viacerých veciach, ako je vo mne Roa zapísaný. ☹

Tým nechcem odradiť tých, čo sa na Roa dali, chápem vás, že ste zúfalí z akné a R. je pre vás jedinou šancou!
Ak mám napísať, či by som sa ja na to ešte raz konkrétne dala, tak určite nie...Dokonca by som rada vrátila čas pred R. a akné by som riešila ináč.

yade
6. okt 2011

@milkaaaa
Má sa čakať 6 mesiacov.

geneo
6. okt 2011

viaceri ludia sa ma na to pytali tak tu je napriklad velmi dobra stranka kde je podrobne napisane co je roaccutane a vsetko o nom:
http://www.acne.org/accutane.html

celkovo acne.org je velmi dobra sajta z mnozstvom informacii. samozrejme v anglictine.

patro2
6. okt 2011

No na pondelok som mal naplanovany zaciatok liecby.. Ale ako vidim tu diskusiu co sa tu rozvinula, asi sa nato fakt nedám.. Preco to kozne predpisuju? je mi z toho zle, a z toho ze sa budem asi cely zivot musiet hanbit za svoju pokozku je mi zle este viac!!! 😔

yade
6. okt 2011

@patro2
Každý sa musí rozhodnúť len a len sám...Nikoho neodrádzam...Len chcem, aby ste si fakt uvedomili, že to nie sú lentilky a nepozerali sa len na vonkajší efekt, to jest čistučkú pleť.
Ak máš depky až na zabitie a hnusné akné, ktoré nespacifikuje žiadna vodička, si zdravý...tak to skúsiť môžeš...
Ale s tým, že sa môže čokoľvek stať...Ale aj nemusí 🙂 a môžeš sa zbaviť akné navždy.
Mnohým odtiaľto sa nestalo nič ani po viacerých kúrach....a znášali to ľavou zadnou.
Naozaj som nechcela strašiť, len som dala za pravdu Geneovi, že mne teda Roa okrem toho, že som mala pleť pár mesiacov ako modelka, nejakým spôsobom aj ublížil.

yade
6. okt 2011

Keď som mala začať brať Roa, veľmi som sa bála, že sa na mne prejaví všetko, čo bolo v letáku, resp. tie nahoršie nežiadúce účinky..Viem vás všetkých tých, ktorí do toho chcete ísť a váhate, veľmi dobre pochopiť...Ak o Roa však uvažujete, bude vás stále žrať, ak to neskúsite.

Ale samotná liečba sa dala zvládnuť (i keď som mala i nočné nepríjemné akoby zástavy srdca a ešte čo ma totálne vyplašilo, tak také tmavofialové flaky po celom tele sa mi raz vyhodili -to bolo asi najhoršie, ale prežila som to..- každý organizmus reaguje ináč,možno som jediná, ktorá mala niečo takéto na tomto fóre.)
Myslím, že DOLEŽITÉ JE TO, ABY NEBOLA DÁVKA PRÍLIŠ VYSOKÁ, každý si musí sám na sebe skúsiť, koľko toho zvládne..pretože čo je pre jedného málo, pre organizmus druhého je veľa...Nemala by byť samozrejme ani príliš nízka...(ale niekto znesie len nízku, tak v tom prípade radšej brať dlhšie a menej)...Sama na sebe som si odskúšala, že je veľký rozdiel brať 40mg alebo 20...20 bola PRE MŇA pri mojich 50kg lahoda, 40mg ma veľmi zaťažovalo, bola som totálne odrovnaná..(keď tak nad tým rozmýšľam,mala som brať 30mg 😉 )
Veľa z vás tu spomínalo bolesti hlavy-mne pomohlo, že som pila 3 litre denne.
Oči som mala podchytené umelými slzami hneď od prvého dňa...Dávala som si kvapky (nesmú mať vitamín A!!!) veľmi často, dokonca v noci som sa budila na to, že mám totálne suché oči, tak som si ich chodila kvapkať niekoľkokrát za noc.
Na pery bola naj BIODERMA ATODERM-BALZAM, nie tyčinka, ale to v tube (vtedy stačilo dať si ráno, na obed a večer a nemala som žiadne problémy s perami)
Do nosa som používala na zvlhčenie morskú vodu.
Na tvár na noc hydratačný krém Cetaphile, na deň s UV faktorom. (Avene ap.)

U mňa bol priebeh taký, že som mala totálne zhoršenie, kedy som vyzerala ako netvor rovné 3 mesiace.
Vyliezalo to zo mňa z každého pórika! Bol to des. HA som pri Roa nebrala.

Vydržať sa to dá, keď je človek podchytený u lekára (ja som mala pravidelné mesačné krvné testy), tak by to malo byť v pohode.
Len netreba byť hrdinom, ktorý pri Roa ešte aj pije, preťažuje sa cvičením ap..
Pri Roa som kvôli pečeni pila denne čajík Silybum Mariánske, ktorý mi veľmi pomohol-liter denne.

Patro2-ideš teda do toho, či nie? Ak by si čokoľvek potreboval, môžeš písnuť a spýtať sa.

vilki
7. okt 2011

@yade fiha, tak ja to bereim treti mesiac, ale mam len tie suche pery ale to straaaaaasnne a nepomaha mi nic a aj ked si dam balzam tak to vyzera otrasne lebo sa mi normalne supe koza a s balzamom to vyzera strasne, ale skusim tu biodermu co pises ty....kvapky do oci mam doma, ale zatial som nemuela pouzit, oci mam zatial v pohode, mna skor rano bolia kolena kym sa nerozhybem a trochu aj krize....a ten caj co pises to je naco? to mozem pit aj preventivne ci to je uz vtedy ak mas zvysene pecenove testy? ja jem ovsene vlocky 2x denne na znizenie cholesterolu...snazim sa jest trochu zdravsie....len dufam ze pride zlepsenie pleti pretoze stale to nemam bohvie ake, trochu sa to zlepsilo to hej, ale nie tak ako by som cakala v tretom mesiaci....

ochechula123
7. okt 2011

@geneo nepochopil si ma tak ako som si naivne myslela ze pochopis 🙂 ...a nemusíš na mna hned utočit len preto ze ma tvoj clanok zaujal a reagovala som 🙂
ja roa vôbec neobhajujem!...a myslis ze som tak primitivna ze nebudem cerpat zdroje aj zo zahranicia?(rečnícka otázka) viem sama ake svinstvo to je...vlastne ako vsetky tieto lieky, antibiotika a podobne sracky...ked som do toho daaavno šla.....citala som xy clankov...kedze tu u nas je o tom popisane velke prd...toho sa neobavaj...a predsa som do toho nakoniec šla...pomohol mi a som vdacna...ale...

pytala som sa ci tie vsetky priznaky mas z roa preto lebo mne nedavno nasli dost neprijemne veci v mojom tele a neviem ci to moze byt prave z tych posranych liekoch...ale to je uz asi aj jedno...
len som to doporucovala kazdej zene ktora mala podobny problem ako ja...ked videli na mne vysledky...a este ako skvelo mi liecba prebiehala...

a ja sa nemusim zamyslat nad nicim...ty ked si mal tieto priznaky tak si pochopitelne cital a hladal vsetkych moznych- nemoznych ktorí mali podobne či horsie príznaky ako ty...čo mna vobec netrapiLO kedze mi liecba prebiehala uplne v pohode...

a necitala som tvoje staršie prispevky tak prepac ze som nebola dostatocne vzdelana o tvojich stavoch 🙂

yade
7. okt 2011

@vilki
Pleť sa ti zlepší na 100% zo dňa na deň do poslednej vyrážky, toho sa báť nemusíš.
Mne sa tie otrasné veci diali až keď som mala v sebe už brutálnu dávku, čiže čím viac som toho mala v sebe, tým to bolo pre mňa horšie. (brala som to 9 mesiacov)
Ten čaj sa pije ako prevencia, mala som lepšie výsledky pečeňové ako pred braním Roa 🙂
Na zníženie cholesterolu som brala Pupalku, tú beriem už dlhé roky a malo to zároveň aj na to vplyv.

Ja by som si tie kvapky dávala na tvojom mieste aj keď sa ti zatiaľ nezdá, že sa očká sušia, lebo sa sušia na 100% tak ako pokožka...a aby ťa potom neprekvapilo niečo nepríjemné v súvislosti s nimi.
Tú Biodermu určite skús, pre mňa to bol pri Roa malý veľký zázrak.Ale sú dve tie Biodermy, tak nezabudni, že tú v tubičke si máš kúpiť, nie tú v tyčinke ako rúž, tá je na nič.
Toto si môžeš skúsiť kúpiť a dávaj si to vo veľkej vrstve..Na perách to nebude vôbec vidno-nebieli to, je to super...
http://www.docsimon.sk/tovar/bioderma-atoderm-b...

Ja som tiež jedávala tak, že som nejedla nič sladké a pri Roa som aj veľmi schudla.